logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 07:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 610 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2023, 10:58       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Има и Глок с предпазител

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2023, 10:59       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Ivo III написа:
Има и Глок с предпазител

Извращения всякакви! СТРЕЛЯНЕТО няма с какво да се замени.

Външният предпазител на П320 го слагат да не гърми сам.

Глок такива проблеми няма.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2023, 12:04       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Ivo III написа:
Вероятно първо ще се сменят пишофите и после шмайзерите в БНА

Попадна ми инфо, че румънците имат драми с Берета, че много се чупела .. и ги е яд


питах ..

Берета е продала три поколения назад пищоф на румънците
незнайно защо ..

сега се мъчат завод да направят в Румъния .. ама като ти излезне лоша слава

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2023, 12:06       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
Има и Глок с предпазител

Извращения всякакви! СТРЕЛЯНЕТО няма с какво да се замени.

Външният предпазител на П320 го слагат да не гърми сам.

Глок такива проблеми няма.



ако не се лъжа, за търга на US Army в заданието е имало изискване за външен предпазител .. и Глок е играл с такъв
а такъв Глок има .. в Тайландската полиция :D

Изображение

има случай на простреляни и с Глок - прибира в кобур с пръст на спусъка и натиска :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2023, 19:33       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
Здравейте, значи успях да пострелям малко с ПДП и основно ще го сравня с глока защото с макаров просто няма смисъл. Изключително добър спусък, хубав грип на хвата. Оръжието седи здраво и отката който в началото ми се стори доста силен , може би не го очаквах , след 5 патрон нататък всичко си дойде на мястото и си направих кефа да пострелям с него. Определено избора за служебно оръжие е сполучлив и подкрепям. В сравнение с глока , не знам може би защото стрелям с глок от над 10 години вече някак си съм пристрастен , но си го предпочитам за сега. Щв видим по нататък може нещата да се променят, но независимо че валтера изключително много ми допадна ако трябва да избирам бих избрал глока.
Изненада беше са мен , че на 20 метра и 2 те пдп-а дадоха около 16 17 см отклонение надолу от точката на прицелване. Нямам представа защо е така ( ако някой знае моля да обясни), явно при всички може би е така настроен заводски мерника. С малко настройка ( мерника е регулируем) нещата си дойдоха на мястото. Пак повтарям хареса ми много и определено бих дал 1500 лв да си го купя. Това че съм пристрастен към глока в случая не трябва да се взима под внимание.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2023, 23:53       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
На ПДП Валтер нулирал мерниците фабрично на 15м и се ползвал Combat Hold. Дано тая информация изясни нещата.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2023, 19:44       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
.38 Super написа:
На ПДП Валтер нулирал мерниците фабрично на 15м и се ползвал Combat Hold. Дано тая информация изясни нещата.

Изображение


Не ми се вярва. Не може на 20м да даде такова голямо отклонение ако е нулиран на 15м. Освен поръчката за МВР да е нещо различно, нямам представа, обаче пробвахме 4 и всички бяха така.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2023, 20:05       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Zdravkovichev написа:
Не ми се вярва. Не може на 20м да даде такова голямо отклонение ако е нулиран на 15м.

Пробвайте и от станок и ще изчистите дали е от завода или е субективна грешка.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2023, 22:24       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Zdravkovichev написа:
Не ми се вярва. Не може на 20м да даде такова голямо отклонение ако е нулиран на 15м. Освен поръчката за МВР да е нещо различно, нямам представа, обаче пробвахме 4 и всички бяха така.
Сигурно си прав за отклонениет, не съм стрелял тоя Валтер и не мога да кажа нищо,
само предавам информация за същият проблем от форума на Валтер.
Любопитен съм колко всъщност коригирахте мерника и какъв холд ползваш с Валтера ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2023, 06:17       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Яну 2021, 17:00
Мнения: 46
Ами на моя му повдигнах мерника с 2 деления и в момента на 20 м попадението пада точно над точката на мушката. Коригиран е от станок. А за "холд" не съм сигурен, че те разбирам какво точно ме питаш.

_________________
Не е важно каква е колата , важното е кой слиза от нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2023, 20:43       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ясно :tu:
За холда те питах къде слагаш мушката на мишената, Валтер твърди, че техните мушки са нулирани за Combat Hold
Аз бих предположил, че си свикнал да слагаш мушката на Center Hold:
Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2023, 21:22       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Zdravkovichev написа:
С малко настройка ( мерника е регулируем) нещата си дойдоха на мястото. Пак повтарям хареса ми много и определено бих дал 1500 лв да си го купя. Това че съм пристрастен към глока в случая не трябва да се взима под внимание.

И някой ако "дърпа", ще тръгне да компенсира грешката си с настройка на мерника (подобни случаи над десет имам). И после като оправи работата със спусъка (ако въобще, де) - автоматично ще качи попаденията отгоре и вдясно (ако преди това ги е завъртал надолу и вляво).

Регулируем мерник за служебен/ работен пищов - за мен е голяма глупост!

За Глока, по спомени 19-ка рече. 19-та като стрелкови възможности е значително по-спъната от 17-та (която се води някакъв стандарт). С 34-та вече няма никаква база за сравнение.

Ще се радвам да видя някое твое изпълнение тук (без значение от КНО-то): http://www.thegunman-bg.com/forum/viewforum.php?f=131

А защо не и тук: https://pistol-forum.com/forumdisplay.p ... e67ce7c7ed

Аз и Ivo77 сме се разписали нееднократно и там.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2023, 22:32       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
ubboto написа:
Регулируем мерник за служебен/ работен пищов - за мен е голяма глупост!

+1
Във всички структури, в които има получени нови валтери върви активно въртене на мерниците.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2023, 02:18       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Глок няма регулируеми мерници (има но са полимерни и не стават за нищо и те, аз държах един такъв доста време),
но има различни номера височина, поне за ген3 г22 е така.
Ако се напъна ще намеря височината на мерниците, обикновенно ги означават с едни чертички от страни на мерника,
височините 6.5, 6.1 нещо такова бяха но не ги помня... За 7-10 м нито ми трябват толкова мерници, нито коригиране. :D
ubboto написа:
Регулируем мерник за служебен/ работен пищов - за мен е голяма глупост!
Така е но ако продаваш продукт на няколко континента и хората ползват различни холдове сигурно е по-добре да произведеш един регулируем мерник,
вместо 4 с различна височина и да ги оставиш да се чудят кой да ползват...
Те Глоковите си идват фабрично с който трябва но въпреки че си е по-скоро маркетингово пезе при Валтер, няма лощо, регулираш си го веднъж и не го пипаш,
пък ако ги буташ високо после си го връщаш където трябва да е, не е голяма философия.
--------------------------------------
Te, намерих ги в една книга за Глок, в интернетите ги няма, поне аз не можах да ги изровя:

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2023, 07:21       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2010, 16:53
Мнения: 734
Различните размери мерници са описани в официалната страница на Глок. Ето:

https://eu.glock.com/en/products/glock- ... ock-sights


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 610 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 150 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer