logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 610 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2021, 20:15       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Не е по темата, но тъй като споменавахме Македония за арките, то не е само това
https://topwar.ru/180971-dlja-bezopasno ... ryker.html
Пищовите и тях ще сменят комшиите, а нашите рубладжии правят така, че нещата да не стават.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2021, 21:22       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
jaba написа:
Не е по темата, но тъй като споменавахме Македония за арките, то не е само това
https://topwar.ru/180971-dlja-bezopasno ... ryker.html
Пищовите и тях ще сменят комшиите, а нашите рубладжии правят така, че нещата да не стават.


Страйкъра е хубав. Айде сега нашите да добавят и Кентавър и Страйкъра ...

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2021, 22:20       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
jaba написа:
...а нашите рубладжии правят така, че нещата да не стават.

Точно пък за нашите кухи лейки - не виждам кой ще си хаби рублите. От инат и простотия просто сме в тинята - тема от 20 страници за разбор и анализ имаш. И две думи за людете под пагон: Ти самият като си смешник, а на всичкото отгоре се и държиш като още по-голям смешник - не са виновни гражданите, че ни се смеят! Ако не друго - поне това си зависи само и единствено от нас.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2021, 23:34       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
ubboto написа:
...Ти самият като си смешник, а на всичкото отгоре се и държиш като още по-голям смешник - не са виновни гражданите, че ни се смеят! Ако не друго - поне това си зависи само и единствено от нас.


А, баш! :tu:

А, понеже казах, че съм запознат с нЕкои действия и бездействия на определени служби или звена, ей го направо като по поръчка:

Шефът на „Вътрешна сигурност“ бил подслушван

Цитат:
Една от тях е свързана със съмнения за обвързаности между служители на въпросното звено със столични наркоиграчи. Друга причина се сочи лошата атмосфера, породена от нетърпимост и лична вражда между служителите. Твърди се, че и сега във „Вътрешна сигурност“ работят по поръчка „отгоре“ кой да бъде ударен и кой пощаден.


Изображение

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 10:53       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
От инат и простотия просто сме в тинята

ubboto написа:
поне това си зависи само и единствено от нас.
а така и като зависи ще требва да разясниш защо с един хват работиш с всички пищови?
после поздравления за видеото в обученията /там не пиша въпроса е религиозен/ хвата си го обеснил идеално . Да това е хвата с глок...други интерпетации ще са грешни.
НО ЗАЩО това го пренасяш на служебния зиг?
е така е най стабилно....ама ЗАБРАВИ го това...тук не работи! виждаш какво става като една мантра я налагаш навсякъде

погледни какво пишеш http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... =1&t=11328 и след 12г и десетки хиляди настрел едно и също...

Е КАК да не се ебава с военните човек...ем съм с такъв произход...е малко поне откини с различен хват с тази система...
на мен ми работи айде настрел 3 пълнителя...на Зиг мена Бог да го прости...ТИ дето професионално се занимаваш Е ВСЕ ти пада чука ...
е нещо измисли ! Не е нерешимо това! Промени нещо по хвата ! Ти го стискаш яко и плътно горе за гушата как си го видел у американците с глок все по един начин и все не не става...

е с кой акъл го стискаш там където са му контролите? става мазало така тренираш с глок а Баце ми го пазите със зиг? с който ви пада чука??? :shock: :shock: :shock:

и почваш сеирите как командването са малоумници...
гражданите четат и се хващат за главата...ебати случая ще ме накараш да напиша едно писмо-гражданска инициатива може да стане даже да те пратят в САЩ за усвояване стрелба със зиг ...
какво го сравняваш с глок със SVI ше почнеш или Танфолио ...е на дриловете с кой ще е най ок...

накратко :

лична молба вземи направи някой дрил със служебния и снимай ...ама не предубедено зиг не става...а КАК да е хвата с този зиг! Е това очакват служителите с този зиг а не са малко...
гражданите разбраха как да се държи глок и не се ебавам видеото ти е супер - бавно, спокойно, типично преподавателско. Пратил съм го на мераклии впечатлиха се...Так надо!


А сега не да превеждаме Джедлински, а сам измисли удачен хват за служебния след 12 г стрелба...щото това долу е ненормална лудница


ubboto написа:
От над 10 хиляди изстрела с моя служебен SP2022, имам само 4-5 засечки, и то с едни доста стари патрони. С две думи, кораво и всеядно животно! И дотам се изчерпват позитивните му страни, по мое скромно мнение.
Оттам насетне, само и единствено минуси. Като лично мен най ме бърка неволното ангажиране на декокера при добро уплътняване на хвата - чукът се спуска, без да има изстрел. И после трябва да дърпаш от ДА. Неоставането на блока на ЗЗ при свършване на патроните в пълнитела пък е просто задължително. И те така, писал съм ги неведнъж тези неща.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 11:27       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Poseidon написа:
не се ебавам видеото ти е супер - бавно, спокойно, типично преподавателско.


А ти ще си вземеш ли думите назад, че Гелето не става за инструктор или нещо такова? Гелето може да е всякакъв, но има дарбата да е ДАСКАЛ. А защо се е забил в УБО-то си е негова работа. Спокойно сега можеше да е някой доцент по Сърбо-Хърватски примерно в СУ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 11:50       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
b5202s написа:
А ти ще си вземеш ли думите назад, че Гелето не става за инструктор или нещо такова? Гелето може да е всякакъв, но има дарбата да е ДАСКАЛ. А защо се е забил в УБО-то си е негова работа. Спокойно сега можеше да е някой доцент по Сърбо-Хърватски примерно в СУ.


Да умееш да преподаваш е дарба...Геле я има ама на моменти се изнервя и не говориме тука или на улицата ами точно при стрелби - виждал съм го емоции си има - това трябва да се ликвидира! Точно като на видеото му с хвата на Джедлински - само наука и действия изложени подробно, спокойно и разбираемо без излишни моабети и по време е много добре не е 2 часа да заспиш - и никакви емоции! отлична оценка за това видео по всички показатели!

Тоест за преподавател става ...като умения да излага материята - ....НО за инструктор когато го видя с правилен хват със зиг и като разбере окончателно хвата на Микулек и Каябата с дълго...и да заебе емоциите -
щото с умения преподавателски /такива Геле има/ като набиеш на хората хват със зиг показан от Джедлински на глок и сметай какво ще е премятане - декокер затворна задръжка пада чука...той сам се насмита така и си го е и написал преди 6г??? това ще набие и на учениците си...
Е?
А това с олабването на китката е само негово виждане - Каябата тука лично го написа като за деца - ако мога да държа и по-напред ще държа по-напред със слаба ръка...и леко натиска със слабата ръка назад по оста в рамото и така заключва цялостно хвата...КАК това става с олабена китка? Олабена китка има в ония филмите XXX ....а тука е друго

Тоест като имаш дарбата да преподаваш то останалото е въпрос на време - просто научаваш верните техники и като натрупаш годините и опита и заебеш емоциите си отваряш школа...така правят всички Макнамарата Пол Хоу и прочие...

и ще я направи у нас тук има глад за такива школи ...може и в "сърбо-хърватия" ...Ок


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 17:35       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
накратко :

лична молба вземи направи някой дрил със служебния и снимай ...ама не предубедено зиг не става...а КАК да е хвата с този зиг! Е това очакват служителите с този зиг а не са малко...


На едно служебно мероприятие с международно участие преди 6-7 години, чух, че едно такова Про обърнало 50+ Глока. Иначе темата - за служебните пищови - наистина не ме вълнува повече! Да, дразня се, че за 10+ години мисленето не ни е мръднало и милимунда напред - но, това е положението!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 17:39       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
А това с олабването на китката е само негово виждане - Каябата тука лично го написа като за деца - ако мога да държа и по-напред ще държа по-напред със слаба ръка...и леко натиска със слабата ръка назад по оста в рамото и така заключва цялостно хвата...КАК това става с олабена китка? Олабена китка има в ония филмите XXX ....а тука е друго


Хвани един стоков "калаш", а после пушка с ръкохватка на "Магпул" примерно - сам ще си отговориш. За Каябата вече, никой майстор няма да тръгне да отваря балъка на всичките си тънкости и професионални тайни - тези неща се гледат и крадат! А дали работят или не - се проверява с таймера на полигона.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2021, 08:54       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1288
PufGun написа:
Прави се преоксидиране и се пускат за продан всички макарени....една да не остане ...омразен боклук
Пистолет...
ми Глок 17 сет,
Глок 19 сет


Боклук може да нарече "Макаров" само този, който:
1. Е абсюлютен аматьор в областта на въоръжението и боеприпасите
2. Не познава нито основите на конструирането на стрелково оръжие, нито историята му
3. Не познава процедурите по приемни и полигонни изпитания през радличните периоди и по различните стандарти.

Какъв си по професия, сине мой? Програмист? Таксиметров шофьор? Милиционер?

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2021, 09:17       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Шейх Омар написа:
PufGun написа:
Прави се преоксидиране и се пускат за продан всички макарени....една да не остане ...омразен боклук
Пистолет...
ми Глок 17 сет,
Глок 19 сет


Боклук може да нарече "Макаров" само този, който:
1. Е абсюлютен аматьор в областта на въоръжението и боеприпасите
2. Не познава нито основите на конструирането на стрелково оръжие, нито историята му
3. Не познава процедурите по приемни и полигонни изпитания през радличните периоди и по различните стандарти.

Какъв си по професия, сине мой? Програмист? Таксиметров шофьор? Милиционер?


Напълно съм съгласен с теб !
И за да не съм голословен , ще ви кажа следното.
Макаров има два недостатъка и бързам да кажа , че с ръкохватката на "Дозор" (тъй като на Фабдефенс не ми харесва но и тя става ) единият недостатък отпада .
А именно бавното презареждане .
Вторият недостатък е , че е малозаряден . Но един 1911 в 45 АСР не е ли и той ?

Плюсове : надежден (ама много ) ; сравнително точен ; компактен ; евтин ; има не лош стоп ефект заради по ниската скорост на проектила ако е със патроните без сърдечник ; с патроните със сърдечник ( оцветени в червено) има много добра пробивност . За пробивността с червено оцветените патрони мога да ви споделя от опит , че пробива армейска каска сложена на земята . За справка . Успяха да я пробият само 357mag. i 257 sig. Останалите , които пробвахме 40 S&W ; 9x19 ; 5х45 на ПСМ и 22 ако не се лъжа , че беше отдавна само я мачкат . Пак казвам , това е заради сърдечника ! Ако 9х19 имаше , може би и той щеше да я пробие .
А и макаров го има и в такъв вариант на който съм горд собственик :armed: - снимка по-долу .
Живи и здрави ! Всичко горе е лично мнение и не го налагам на никого и нямам намерение да споря !!!


Прикачени файлове:
viber_изображение_2021-02-09_19-13-59.jpg
viber_изображение_2021-02-09_19-13-59.jpg [ 39.9 KiB | Прегледано 2988 пъти ]

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2021, 09:52       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Шейх Омар написа:
PufGun написа:
Прави се преоксидиране и се пускат за продан всички макарени....една да не остане ...омразен боклук
Пистолет...
ми Глок 17 сет,
Глок 19 сет


Боклук може да нарече "Макаров" само този, който:
1. Е абсюлютен аматьор в областта на въоръжението и боеприпасите
2. Не познава нито основите на конструирането на стрелково оръжие, нито историята му
3. Не познава процедурите по приемни и полигонни изпитания през радличните периоди и по различните стандарти.

Какъв си по професия, сине мой? Програмист? Таксиметров шофьор? Милиционер?

Шейх Омар, винаги съм казвал и твърдял, че търговеца( ти си такъв) е като политика. За него всяко нещо, което трябва да се продаде е най читавото, а след продажбата си казва "Излъгах още един".
Не напразно има една поговорка "Търговците ВЪН от храма" 8)
icopico написа:
Напълно съм съгласен с теб !
И за да не съм голословен , ще ви кажа следното.
Макаров има два недостатъка и бързам да кажа , че с ръкохватката на "Дозор" (тъй като на Фабдефенс не ми харесва но и тя става ) единият недостатък отпада .
А именно бавното презареждане .
Вторият недостатък е , че е малозаряден . Но един 1911 в 45 АСР не е ли и той ?

Плюсове : надежден (ама много ) ; сравнително точен ; компактен ; евтин ; има не лош стоп ефект заради по ниската скорост на проектила ако е със патроните без сърдечник ; с патроните със сърдечник ( оцветени в червено) има много добра пробивност . За пробивността с червено оцветените патрони мога да ви споделя от опит , че пробива армейска каска сложена на земята . За справка . Успяха да я пробият само 357mag. i 257 sig. Останалите , които пробвахме 40 S&W ; 9x19 ; 5х45 на ПСМ и 22 ако не се лъжа , че беше отдавна само я мачкат . Пак казвам , това е заради сърдечника ! Ако 9х19 имаше , може би и той щеше да я пробие .
А и макаров го има и в такъв вариант на който съм горд собственик - снимка по-долу .
Живи и здрави ! Всичко горе е лично мнение и не го налагам на никого и нямам намерение да споря !!!


Знаеш ли, че преди много много години гледах едни писания, дето се мъчеха да ни карат да казваме и да доказваме с тях, че 1911 е голям боклук и а Макаров е най, най най ...

Относно пробивност на проектила/ куршума ... да съгласен съм, че армейския дупчи каска, но ще ти кажа, че и 9х19 я дупчи. За по голямо разяснение. В Бг армия имаше два вида каски: Български шлем на който казваха също немска каска заради приликата с немската и тип руска ... та тази руската с макаров с куршум със стоманен сърдечник не я дупчи, а ЧУПИ т.е. пробива и я спуква. 9х19 я дупчи стой та гледай.
Имал съм шанс да тествам стрелба по метален лист с дебелина 5-6 мм на 25 метра с 357 маг изстрелян през Смит с 4 инчова цев, 7,62 х25 мм - ТТ , 9х19 мм , 9х18мм и 22 лр...:
- -357 маг ший стой та гледай;
- 7,62 ТТ яко хлътва, пука листа , като при някой освен пукането самия куршум "изтича" през пукнатината от другата страна;
- 9 х 19 яко хлътва и до там;
- 9х18 и 22 само чешат метала.
Мерси благодаря на тема 9х18.
На ПМ на цевта дават 6 000 изстрела нищо, но може да я ползваш до 10 к ..искаш ли да ти кажа от първо лице единствено число като човек сменил и износил от стрелба поне над 6 бр. ПМ ... след 6 к настрел започва яко да отваря групата + ако пернеш един дублет на 5 -6 метра и пробваш някой точен на 25 м по спортна мишена № 4 вместо в черното ще посети куршума бялото. Какво е положителното на ПМ изпитано на собствен гръб УСМ от 1 макаров го прехвърлих на следващите два; лесно се разглобява и до там.
Дръжката е къса и съответно контрола е лош, а при 1911 дръжката е нормална;
Мерните прибори са за млади очи, а ползвателите му могат да са и над 50 те ...
Ъгала на дръжката при ПМ е по клапав от на 1911 и по трудно се прави интуитивен изстрел ;
Положителното на ПМ е размера, че е компактен + спусък с двойно действие + ключалката на пълнителя е универсална за лява и дясна ръка с едно голямо НО изразяващо с в техники, а при 1911 натискаш бутона и празния пълнител на земята....
ПМ отдавна си изпя лебедовата песен, като служебно оръжие.
По добро късо нарезно от един пълноразмерен пистолет за пример Г17 няма. Става за армейски и за полицейски цели / за оперативен бачкатор може и Г 19 по изключение Г 27,27;
Муфа на цевта .. ми те и Г 17 версията про имат такава муфа.
Моля ВИ.
П.П. Неможете да сравните ресурс от 10к издихание с 300 к + издихание.
Помъчете се да ме убедите в горното и без търговски трикове. Вярвам на това което съм видял ...

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2021, 10:22       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
PufGun .
Не сравнявам Макаров с 1911 ! Говоря за капацитет - вместимост на пълнителя !
И никъде не споменавам ресурс на цевта !
Има хора , които просто могат и знаят как да стрелят ! Независимо какъв е пистолета . За 9х19 искам да видя как я дупчи ! Аз мога да издиря клипа как не го прави !
И имам една молба ! Не четете коментарите като дяволът евангелието и да се хващате за някоя дума или да извъртате по-горе написаното !
Изброих му положителните страни и отрицателните . Ти добави и някои други като ресурса на цевта . За това съм съгласен ! Мерните прибори са твой проблем !
На мен пък ми харесват защото са малки . На някои хора не им допадат на Глок примерно . Няма просвет между мушка и мерник или почти няма .
Ако ти можеш да стреляш и не дай си боже ти се наложи да ползваш ОО и отнемш живот . Едва ли на умрелия ще му дреме дали е убит от Макаров в 9х18 или 40 S&W .

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2021, 12:31       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Като бивш собственик на два пистолета Макаров български и руски. Мога да кажа, че оръжието е прекрасно за скрито носене и напълно достатъчно за лична самоотбрана, ако живееш в България. Където няма сериозни гангстери като в Южна Америка. Тук посягат и се дървят разни наркомани и пияници, които почти винаги нямат пищови. Също и разни мутра wanna be келеши с черни анцузи адисас с остригана нула номер косица и задължително БМВ. :happy: Тия също не носят пищови. И ако ти скочат с тръба или нож ги отстрелваш с Макарона идеално. Така че Макаров за лично оръжие в България си е екстра. :tu:

Но за служебено оръжие е гола вода! Защото има лайнари, които макар и рядко правят въоръжени грабежи. И ако си охрана, СОТ или патрул в полицията. Хич не е добре да разчиташ срещу въоръжени бандити само на 8 броя 9х18. Друг голям проблем е това, че вечер мерните прибори на Макаров просто не се виждат! Така че за охранители и полицаи само многозарядни пищови с нощни мерни прибори. За лично оръжие всеки да носи каквото му е кеф. Все пак не сме Мексико където бандити гърмят с автоматично по улиците нон-стоп.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2021, 21:38       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Дек 2019, 12:23
Мнения: 8
Мисля, че Глок 19 е универсалния вариант за масов пистолет в полицията - достатъчно на брой патрони, достатъчно голям и същевременно достатъчно компактен, за да се носи и от цивилни служители.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 610 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Kce и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer