logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 07:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2016, 23:36       Заглавие:  помощ, относно чанта за кно
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2015, 21:16
Мнения: 64
Моля за съвет, относно чанта за носене на КНО. В случая револвер калибър .357 магнум с 4" цев/28см от върха на цевта до края на дръжката/, барабан с шест патрона. При всички случаи трябва да е за носене през рамо. Максимално опростена и с не много отделения. С възможност за бързо отваряне. В нея се предполага носенето на оръжието, един спийдлоудър, телефон, лични документи.
За протокола ще отбележа, че се опитах да прегледам нещата по темата във форума и не само.
Въпросите ми:
- бързото отваряне с цип или велкро лента?
- ако е с ципове - метални или пластмасови?
- чантата кожена ли да е, или не?
- изобщо, има ли задължителни неща, които трябва да се съблюдават и изискват от такъв атрибут?
Разбира се, за себе си имам някакви свои отговори на въпросите, но молбата ми е да отговорят колеги, които имат опит с носенето и употребата на такива чанти. Най-лесно е да се отговори, че нещата са индивидуални и зависят от предпочитанията на човека. За мен обаче, мненията на хората с опит са много важни!
Благодаря Ви предварително!

_________________
"Много е трудно да се хване черна котка в тъмна стая. Особено когато котката я няма там." Конфуций


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2016, 09:53       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Здравей,
в нета има доста модели 4анти на макспедишън, пет11, пентагон, родните Джоралти, Ташев и подобни специално правени за целта.
Ето примерен вариант, който може да ти свърши работа по твоите изисквания.

http://shop.olight.bg/chantakobur-za-krst-tasmanian-tiger

Изображение

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2016, 10:29       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Юли 2006, 21:29
Мнения: 627
Местоположение: София/Варна
Аз съм много доволен от тази чанта:
https://www.youtube.com/watch?v=edzcxvdpdVE
Само в предвид твоите изисквания имам леки съмнения как точно ще събереш 4-те инча(влизат, но дали ще е удобен за вадене)
И второто е, че е малко по-обемна, но пък и аз си нося повечко дреболии(мултитул, фенерче, химикали, запалки, кърпички и т.н.
За здравина мога да кажа, че 7-те години през които я имам(а даже я купих втора употреба) няма следи от употреба. На моменти е имало 7-8 килограма железарии в нея и не е поддала.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2016, 11:04       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
От моя опит с всякакви видове чанти-наистина са удобни за носене ама за бързо вадене - забрави, та за лятото 1-2 номера по широки гащи и вътрешен кобур с колан и 6 заряден тулумбар не е проблем да се носи ем скрито, ем удобно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2016, 11:41       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Оръжието се вади по-бързо спрямо кобур и не е огромна "торба". А съвсем прибрана чанта. Вадя и стрелям под секунда от нея. :armed:
http://joralti.com/index.php?p=35&l=1&id=43

Хваща се идеално револвер с 4 инча цев. В най-външния джоб има място за огромен телефон с 5.5 до 6 инча екран. В средното отделение може да сложиш фенер, документи, паласки с патрони и тъмни очила. Не пропуска вода! Изключително здрава е! От 4 години я нося и е като нова. Скоро ще си купя още една за резерва.

Подкрепи родното производство. ;) Заеби тия петишъни ... 5.11 и тн. шити от цигани в Бангладеш.

http://joralti.com/index.php?p=35&l=1&id=43
Вади се по-бързо спрямо кобур, защото чантата е отвън на гърдите. Има солидна пластмасова халка, която когато се дръпне се отваря отделението с оръжието за миг. Отваряш с лявата ръка и в същото време вадиш и стреляш с дясната. Става за под секунда. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2016, 12:03       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
Три години носих едно подобно Жоралти и съм супер доволен. Доста износоустойчиво, с възможност за бързо вадене, компактно по размери, а събира без проблеми пълноразмерен топуз (в случая - H&K USP).
Жоралти имат два такива модела (ще ги видиш в сайта им) , а единия, както посочи колегата, го има и от кожа, освен от кордура.
Харесват ми и ги препоръчвам горещо.
Пък са и на смешна цена...

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2016, 13:36       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2013, 21:57
Мнения: 51
+ 1 за Жоралти , и моята чанта е такава но от един като промазан плат , не знам как се казва.
Харесва ми изработката , начина на захващане на презрамката и цената е повече от прилична.

_________________
Glock 19 gen4

I'm willing to bet 17 rounds of 9mm can stop more threats than 6 hot .357 rounds.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2016, 19:32       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Фев 2016, 14:57
Мнения: 89
Местоположение: Панагюрище
[quote="Paco"]Оръжието се вади по-бързо спрямо кобур и не е огромна "торба". А съвсем прибрана чанта. Вадя и стрелям под секунда от нея. :armed:
http://joralti.com/index.php?p=35&l=1&id=43

Хваща се идеално револвер с 4 инча цев. В най-външния джоб има място за огромен телефон с 5.5 до 6 инча екран. В средното отделение може да сложиш фенер, документи, паласки с патрони и тъмни очила. Не пропуска вода! Изключително здрава е! От 4 години я нося и е като нова. Скоро ще си купя още една за резерва.

Подкрепи родното производство. ;) Заеби тия петишъни ... 5.11 и тн. шити от цигани в Бангладеш.

http://joralti.com/index.php?p=35&l=1&id=43
Вади се по-бързо спрямо кобур, защото чантата е отвън на гърдите. Има солидна пластмасова халка, която когато се дръпне се отваря отделението с оръжието за миг. Отваряш с лявата ръка и в същото време вадиш и стреляш с дясната. Става за под секунда. :armed:[/q :tu: :tu: :tu: :tu: uote]

_________________
ТТ 1939
JERICHO 941 F 9X19
ZHR 22LR\22WMR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2016, 19:33       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Фев 2016, 14:57
Мнения: 89
Местоположение: Панагюрище
[quote="Paco"]Оръжието се вади по-бързо спрямо кобур и не е огромна "торба". А съвсем прибрана чанта. Вадя и стрелям под секунда от нея. :armed:
http://joralti.com/index.php?p=35&l=1&id=43

Хваща се идеално револвер с 4 инча цев. В най-външния джоб има място за огромен телефон с 5.5 до 6 инча екран. В средното отделение може да сложиш фенер, документи, паласки с патрони и тъмни очила. Не пропуска вода! Изключително здрава е! От 4 години я нося и е като нова. Скоро ще си купя още една за резерва.

Подкрепи родното производство. ;) Заеби тия петишъни ... 5.11 и тн. шити от цигани в Бангладеш.

http://joralti.com/index.php?p=35&l=1&id=43
Вади се по-бързо спрямо кобур, защото чантата е отвън на гърдите. Има солидна пластмасова халка, която когато се дръпне се отваря отделението с оръжието за миг. Отваряш с лявата ръка и в същото време вадиш и стреляш с дясната. Става за под секунда. :armed:[/q :tu: :tu: :tu: :tu: uote]
много удобна и май е вононепромокаема. Нося джерикото без проблем в нея и е много достъпно за изваждане

_________________
ТТ 1939
JERICHO 941 F 9X19
ZHR 22LR\22WMR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2016, 20:50       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2015, 21:16
Мнения: 64
Колеги, благодаря на всички взели отношение по моя проблем. Наистина ми помогнахте много!
Бъдете здрави и Ви пожелавам много стрелба за удоволствие! :armed:

_________________
"Много е трудно да се хване черна котка в тъмна стая. Особено когато котката я няма там." Конфуций


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2016, 22:58       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Късно видях темата, но ако колегата смята, че го устройва това, което вижда, наистина Джоралти са един добър избор. :-)


_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2016, 00:15       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Само да допълня, че за 4 инчов револвер трябва голямата чанта. Ето тази - http://joralti.com/index.php?p=35&l=1&id=43

И още нещо важно! Ако се носи Глок 17, 19, 22 ластика в отделението за оръжието държи пистолета да не се допира в дъното на чантата. Така цевта на Глок 17 не се опира в дъното на чантата и плата няма да се протрие.

Но когато се носи револвер с цев 4 инча. Цевта на револвера опира с цялата тежест на оръжието в дъното на чантата. Според мен след време от триенето на цевта на револвера в дъното плата там може да се протрие и скъса. Препоръчвам, ако се носи револвер с 4 инча цев да се подложи нещо на дъното на чантата в отделението за револвера. Примерно ивица дебела кожа от колан, или парче от мек гумен маркуч. Нещо което да е буфер между цевта и дъното на чантата. Говоря само за отделението за оръжие и само, когато се носи 4 инча револвер.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2016, 21:08       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2015, 21:16
Мнения: 64
Колеги, отново Ви благодаря за качествената информация по темата. Открих чантата, която ми е необходима и вече я закупих. Върши прекрасна работа, според изискванията ми. Пак ще се повторя - много по-лесно взех решение /и то правилното/, след Вашите напътствия.
Успех на всички!

_________________
"Много е трудно да се хване черна котка в тъмна стая. Особено когато котката я няма там." Конфуций


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2016, 21:15       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Направи снимка, покажи я.
Или дай линк към нея.
Така цялата информация си остава за тебе, без да я споделиш с ползвателите на форума.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2016, 17:00       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2015, 21:16
Мнения: 64
Определено си прав!
Чантата е на Жоралти, 25х19см, същата като от линка на колегата Расо. Без разлика, затова няма да я снимам и качвам тук отново. Чудесна е за носене на 4" револвер/още повече отчитайки и цената/. Остава само да прикрепя в левия ъгъл на дъното кожена подложка/пак по съвета на Расо/. Така, че вече работя по бързо вадене на револвера от чантата... /за не дай си Боже/. :armed:

_________________
"Много е трудно да се хване черна котка в тъмна стая. Особено когато котката я няма там." Конфуций


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 170 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer