logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 13:23       Заглавие:  Re: МиГ-23 - чудо на техниката или пропаганден мит?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
затова бълват пропаганда какви ракети имат, защото само макет от картон върши работа и никога няма да се използва

Абе, не знам! Алжир поръча 12 броя СУ-57, за да дръпнат пред Мароко - и най-вероятно в скоро време ще си проличи на терен доколко мит е СУ-57, и доколо пропаганда. Турция вече е и с С-400. Рашките в Сирия са с EOTech и ЛЦУ "Зенит":

Изображение

Както и да го гледаш - трудно ще го изкараш ТУЗЕМСКА работа като "Подобрения".


От друга страна, Тръмп използва яко бухалката, за да се купува американското производство - Южна Корея, Саудитска Арабия, последно "Бойнг" ще ъпгрейдва арабските Ф-15 за близо $10 милиарда:

https://www.defenseworld.net/news/28290 ... C-eBOgzbIU

И вместо американците да го носят на ръце този човек, щото тези пари влизат в тяхната икономика - те сега го импийчват, но това е друга тема. Мисълта ми беше, да не бъркаме РЕКЕТА със свободния избор, и ПРОПАГАНДАТА с реалността! Прекаленото филство и фобство са ми еднакво чужди и неприятни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 14:50       Заглавие:  Re: МиГ-23 - чудо на техниката или пропаганден мит?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
СУ-57

докато го издялкат, ще е остаряло всичко :)

сега особено са би баннали отвсякъде .. няма Флир, няма немски и френски технологии
скоро раша няма да може да си смуче нефта, защото няма технологии

как ще го сглобят този СУ-ХХ .. като нямат технологии, нямат компютри и т.н.

парадокса е че раша няма собсвени процесори и заводи за тях
но математиката на процесорите .. е създадена от руски учени избягали на запад ит.н.

модерния самолет .. не е нещо да лети и и да прави лупинги през публика

това не е фобия или филия .. това е анализ на реалността и възможностите им днес

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 15:37       Заглавие:  Re: МиГ-23 - чудо на техниката или пропаганден мит?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
как ще го сглобят този СУ-ХХ .. като нямат технологии, нямат компютри и т.н.

Това само някой от "кухнята" може със сигурност да каже. Но слуховете, че Алжир вече са поръчали 12 броя СУ-57 - стават все по-упорити:

https://dfnc.ru/en/world-news/algeria-s ... r-reality/

А вече доколко иде реч за слухове, и доколко за реалност - ще си проличи в най-скоро време.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 16:21       Заглавие:  Re: МиГ-23 - чудо на техниката или пропаганден мит?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
ubboto написа:
Абе, не знам! Алжир поръча 12 броя СУ-57, за да дръпнат пред Мароко - и най-вероятно в скоро време ще си проличи на терен доколко мит е СУ-57, и доколко пропаганда. Турция вече е и с С-400. Рашките в Сирия са с EOTech и ЛЦУ "Зенит":

Ти си четящ човек. Прочети и провери, първия "сериен" Су 57 със стария двигател едва тази година го предадоха на ВВС. Двигателят, проектиран специално за него, не се знае кога ще стане. Другите бройки Су 57 са предсерийни образци. Прочети, какви им са плановете за въвеждане на въоръжение и планираната бройка. Сравни(лесно ще намериш в тубата) поточните линии за производство на Ф 35 и Су 57 и си направи изводи за културата на производство и равнището на технологии. Колкото до техните сили за специално предназначение, да, добри са. За тях се наливат много пари и им се дават много пари. Добре са мотивирани, добре екипирани и с много боен опит. Но, като ги гледаш външно, кажи, какво не са копирали от простите американоси. Колко от нещата по тях са от "краварите". Къде мисълта и реализацията и работят по бързо?
Не съм американофил, просто гледам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 16:27       Заглавие:  Re: МиГ-23 - чудо на техниката или пропаганден мит?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
jaba написа:
Ти си четящ човек. Прочети и провери, първия "сериен" Су 57 със стария двигател едва тази година го предадоха на ВВС. Двигателят, проектиран специално за него, не се знае кога ще стане. Другите бройки Су 57 са предсерийни образци. Прочети, какви им са плановете за въвеждане на въоръжение и планираната бройка.

Както казах, ще следим дали/ кога Алжир ще получи СУ-57. И ако получи - как ще се развият нещата с Мароко. Много малко съм запознат с останалата фактология, за да давам категорични коментари и оценки.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 16:38       Заглавие:  Re: МиГ-23 - чудо на техниката или пропаганден мит?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
jaba написа:
Но, като ги гледаш външно, кажи, какво не са копирали от простите американоси. Колко от нещата по тях са от "краварите". Къде мисълта и реализацията и работят по бързо? Не съм американофил, просто гледам.


За разлика от самолетите, от които на практика наистина НИЩО НЕ РАЗБИРАМ, с руски спецназовци съм имал възможността на маса да приказвам, като един от първите ми към тях въпроси беше:

"Какво мислите за американците?!" Очаквах, нали, чупки, стойки, и приказки високопарни. Техният отговор обаче, ми изби зъбите:

"Много са добри, от тях сме взаимствали доста неща."

Само ние се делим на фили и фоби, а всъщност си оставаме едни ТУЗЕМЦИ! Виж, че едни АК-47 не можем сами да пипнем така, че ако не друго - поне окото да хване на някой, който малко отмалко разбира.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 18:44       Заглавие:  Re: МиГ-23 - чудо на техниката или пропаганден мит?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
ubboto написа:
Само ние се делим на фили и фоби

Това е най страшното, според мен, за нацията ни...наред със срива на ценностната ни система.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671, Majestic-12 [Bot] и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer