logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 10:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 04:32       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Modular написа:
Освен оптика друго на АК не съм монтирал, ама и там беше един комедиен филм....няма да влизам в подробности, но да жив и здрав тоя дето е измислил Gorilla Glue
Снимки ! Снимки ! :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 06:53       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
.38 Super написа:
Modular написа:
Освен оптика друго на АК не съм монтирал, ама и там беше един комедиен филм....няма да влизам в подробности, но да жив и здрав тоя дето е измислил Gorilla Glue
Снимки ! Снимки ! :D


Disclaimer: аз бях против това...решение

Накратко: Застава имат два модела на този..пистолет. Единия идва фабрично с пик. релса на капака, другия без. Тъй като този който беше поръчан е без, релсата я купихме отделно още преди да са го докарали при FFL-a, като мислехме че капака на АК-то ще е разпробит, както обикновено са повечето болтови карабини. Да ама сърбите бъдейки подъл народ за пореден път бяха решили друго (този модел няма странична планка). Моето предложение беше да го закараме да го разпробият, но собственика който има бая опит с производството и монтаж на разни работи каза че и с gorilla glue ще стане. След яко чистене със спирт залепихме планката за капака, и явно сме имали точно око понеже мерника се занули супер лесно и за сега държи. Та така, щом Лотус могат да лепят шасита от алуминии, защо пък ние да не залепим пластмаса за калаш :D

Изображение



По-темата:

Поръчах този handguard за Ар-15ката и надявам тази седмица да пристигне. UTG-то имат малко air-soft репутация, но въпросния хандгард е US made от 6061-т6 алуминии и отзивите са добри (както и цената).
Та сега съм на пазара за някакъв компактен фенер, изискванията ми са не повече от 4оз/120гр, 123 сменяеми батерии, мин. 400-500 лумена и разбира се най-важното да е издръжлив.
За момента съм се спрял на:
Inforce WML (400lumens), Infoce WMLx (800lumens) и Streamlight TLR RM1 (500lumens) + pressure switch.
streamlight-а е най-лек и компактен, като има предимството да го монтираш където прецениш заради включвателя. От друга страна за горе доло същата цена големия Inforce идва с почти 2 пъти повече лумПени, но освен на 9-11ч. друг начин за монтаж няма.
Ако някой се сеща за други вариянти ще се радвам да ги чуя.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2021, 03:18       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Добре е станало, какво именно Горила Глу си използвал ? Има най-различни неща на епоксидна основа и наистине седят много здраво, аз въпреки всичко не бих разчитал на такова но щом ти работи, какво пък толкова...
Аз имах проблем със закрепването на ложата на Мидуест в труниъна, поляците са направили бакелита на оригиналната ложа да настъпва един таб който стърчи от газовата тръбичка, това нещо го няма на алуминиетвата ложа на Мидуест. Аз реших проблема с блок паснат от епоксидно putty за метани части, заспа като за световно.
Тоягата я сцепих от стреляне и часта няма абсолютно никакъв луфт или промяна от топлината.
После я махнах щото махнах ложата но материала се е утрепал за подобни неща, тая част е от 1/5та от рулото, иначе струва $3 в Home Depot... :DD

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2021, 05:24       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Ха хитро си се сетил, добре се е напаснало.
За горила глу-то, честно казано незнам какво беше, стандартно някакво с което лепя разни счупени работи по вкъщи. Както споменах аз бях против това решение и въпреки че калаша през повечето време е в къщи на отговорно пазене, собственика е друг и той си решава.
Между другото забелязвам подобно нещо при много от новите 2020 gun owners, купуват качествена пушка с цена над $800-$900 и после набиват най-евтините възможните оптики и монтажи от Амазон.

Иначе днеска дойде хендгарда (+ego grip) за ар15-ката, изглежда доста кадърно издялкана, и в комплекта има алуминиева м-лок пик. релса и м-лок qd-куплунг за ремък. Монтажа и търсенето на читав фенер обаче ще е проект за уикенда.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 21:08       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Погледни на Арисака лампите... https://arisakadefense.com/complete-light/
Повечето са със Скаут маунт и ако решиш да отидеш на по-скъпите Surefire един ден крепежите ще са съвместими заедно със всичко останало, също ще покрият и по-евтините Олайт ако те интересуват, конкретно двата модела Один.
Аз лично съм очарован от това колко събрано седят на Арисака крепежите а лампите изглеждат съвсем прилично и не са да си оставиш заплатата по тях, цените им са сравнително добри за това което предлагат.
Това ми хана окото, малко са му малко лумените но за в къщи е добре, аз търсех с повече илюминация заради влагата във въздуха при мене във Флорида и исках по-добро осветление през оптиката за навънка, за в къщи имам 12 gage метла... :DD

https://arisakadefense.com/modlite-okw- ... uel-light/

Изображение

This light consists of the new OKW Dual Fuel light head, 18650 body, and your choice of tailcap. It also includes two CR123 cells. (или една 18650, защитена или - не)
The OKW head is rated at 680 lumens and 69,000 candela when powered by an 18650 cell, which provides nearly four times the throw compared to the Surefire M600DF.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2021, 03:19       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Съседа ми, полицейски инструктор по карабините, ме гони от 2 дена да ми покажел новта си "играчка"... Днес се намерихме най-после,
ако ви е интересно, дигитален скоп за нощно виждане ATN X-SIGHT 4K PRO 3-14X <--- Това е линк до сайта със описанието.

Изображение

Нарочно съм сложил неговата пушка до моята за да се види каква визуална разлика има м-у двете а реално са с едни и същи габарити (като изключиме супресора).

Изображение

Изображение

Мерника е дигитален, взел го е със лазерен далекомер който не е на снимката до колкото разбрах, а това е ИЧ илюминатор за нощното виждане,
човека каза, че при светлината която е нощно време тука във Флорида, почти не му трябва.

Изображение

На живо седи малко по-събрано от колкото го показва снимката и също така прави оръжието малко по-тежко.

Изображение

Изображение

Контроолите от горе на мерника:


Изображение

За сметка на тежеста и обема, образа е извънредно добър, специално това което видях през деня, не ми се завираше на тъмно да гледам как се вижда,
предполагам някоя нощ като го видя ще погледнеме и на тъмно. За сега това което видях през обектива се покрива почти напълно с рекламният материал от сайта,
изключение прави разбира се чистотата на образа, реално има леко замазване през оптиката но това е в сравнение със рекламната снимка, иначе образа е съвсем приличен.

Впечатлен съм от възможностите на тая оптика. Първо при най-голямото увеличение образа е много добър на дневна светлина.
От самата оптика стрелеца има възможност да прави снимки и видео, да записва и да праща стрийм до телефона си като разбира се се иска подходящ ап.

От сайта, това е което се вижда в самата оптика:

Изображение

Оптиката има вграден балистичен калкулатор който отчита наклона на оръжието по оста на цевта, латералният наклон, позиционирането спрямо посоките на компаса и може да му се сложи скороста на вятъра, при което ти показва в реално време къде да се позиционира ретикъла.
Не съм стрелял подобно нещо, но Бил каза, че с тая функция е свалял без пропуск, от упора, канички от кока кола на 600 ярда.
Друго интересно нещо е, че праща стриим до телефона ти и например, ако стреля сина му, Бил може да го коригира понеже вижда същото което вижда и стрелеца през оптиката, също така може да се записва за да се прави разбор на данните и образа по-късно.
Това което се вижда на телефона са едни храсти на около 80м от пушката, с някакво увеличение което аз не мога да кажа колко е защото той завъртя дайла докъто гледах.
Реалната картина през скопа е напълно прилична за да се цели човек точно.

Изображение

Изобщо доста интересна машинка, аз съм силно впечатлен от възможностите и. Лично аз бих предпочел термал, но и това е добре предполагам, фирмата е от добрите, поне това е моето мение но аз разбира се може и да бъркам.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2021, 08:27       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
.38 Super написа:
Изобщо доста интересна машинка, аз съм силно впечатлен от възможностите и.


Достатъчно е да прочетеш обявите в нашенските ловни форуми, и ще добиеш по-ясна представа за този уред. Или по-просто казано - ако са продадени нови на нашия пазар 200 такива, от тях 190 са отново на пазара...Като основното обяснение като причина за продажбата е "закупуването на по-висок клас нощно"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2021, 15:41       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
А, не се съмнявам, всеки търси по-високият клас. За мене беше ново да пипна този на живо, иначе по ШОТ шоутата каквото съм гледал преди 2 години всичко беше термално и с размери за пистолет, доста прилично качество на образа.
Моя човек си го е сложил на пушка която почти не стреля, както споменах - учи си децата да стрелят с нея и му е лесно да гледа къде се целят и да им коригира каквото правят.
Иначе служебната му пушка е също Зиг, дават им термални оптики но не сме говорили какви са, само каза, че почти няма криене от такава оптика, което прави смисъл де... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2021, 14:07       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia


монтажа на фенера и портовете на пламегасителя

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2021, 06:17       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
.38 Super написа:
Аз лично съм очарован от това колко събрано седят на Арисака крепежите а лампите изглеждат съвсем прилично и не са да си оставиш заплатата по тях, цените им са сравнително добри за това което предлагат.
Това ми хана окото, малко са му малко лумените но за в къщи е добре, аз търсех с повече илюминация заради влагата във въздуха при мене във Флорида и исках по-добро осветление през оптиката за навънка, за в къщи имам 12 gage метла...


Арисака нямат слаб продукт :tu: .
Модлайт гледам сега е една от "модерните" марки, разни хора ги предпочитат пред surefire, моето мнение е че им трябва още "стаж" и доказване в реални бойни действия. Иначе последно време забелязвам че акцента не е толкова на лумените, а на канделите.

.38 Super написа:
Съседа ми, полицейски инструктор по карабините, ме гони от 2 дена да ми покажел новта си "играчка"... Днес се намерихме най-после,
ако ви е интересно, дигитален скоп за нощно виждане ATN X-SIGHT 4K PRO 3-14X <--- Това е линк до сайта със описанието.


Мисля че дигиталните НВ-та скоро ще доминират цивилния пазар, не само заради значително по-ниската цена, но и заради развитието на камера технолигиите. СПециално за ATN виждам доста различни мнения, но предвид цената за това което е мисля че е очаквано. Аз преди време се заглеждах по Sionyx Aurora, даже гледам eurooptics все още имат Спорт модела за $399. Като този тип устройства ми допадат, понеже си е НВ камера която може да се монтира към основната оптика единствено когато ти трябва, което поне за мен като цивилка прави повече смисъл, но за момента май все още performance-a не е там.


_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2021, 14:06       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Modular написа:

Мисля че дигиталните НВ-та скоро ще доминират цивилния пазар, не само заради значително по-ниската цена, но и заради развитието на камера технолигиите. СПециално за ATN виждам доста различни мнения, но предвид цената за това което е мисля че е очаквано. Аз преди време се заглеждах по Sionyx Aurora, даже гледам eurooptics все още имат Спорт модела за $399. Като този тип устройства ми допадат, понеже си е НВ камера която може да се монтира към основната оптика единствено когато ти трябва, което поне за мен като цивилка прави повече смисъл, но за момента май все още performance-a не е там.


С уточнението, че ще доминират цивилният пазар ниво "клошар". Причините са комплексни и ако трябва ще го развия по-подбробно, но лично аз като скромен собственик на два прибора 3 то поколение (руцкият по скоро е 2+++ ама за тия пари толко) и бивш собственик на три дигитални, не бих се върнал на дигитални освен ако не забранят тези с ЕОП за гражданска употрба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2021, 23:06       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
https://www.popularmechanics.com/milita ... xahWuGmZ1o

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2021, 18:29       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Значи контракта е даден на М!кро$офт и инженерите им се оплаквали, че трябва да разработват за Армията... ?!? PDT_Armataz_02
Що ли ме притеснява бъдещето на подобен проект... Въпреки че има сериозен потенциал аз мисля, че най-вероятно на първо време ще се ограничат само с тренировки.


_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2021, 19:45       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
винаги съм си мислил, че е добре да има камери на машините и да се превключват
еми .. ето правят го, и го тестват

след някоя година ще .. го има вече

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2021, 04:48       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Mad Dog написа:
С уточнението, че ще доминират цивилният пазар ниво "клошар"

Сега..."клошар" е доста силна дума :D :D
Да речем че има хора които не искат да харчат големи суми за нещо което ще се ползва от дъжд на вятър и все пак ще върши някаква работа, като отново казвам че говорим за след няколко години.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer