logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2021, 13:58       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Понеже пишете ,като цяло за тактическа карабина защо забравяте двуногата....
Сега..при 14 инча цев не съм виждал,но 16 и нагоре е често срещана,когато преди да изтърбушиш колибите,искаш да се протегнеш по отдалеч и да си пипнеш нещо....После близко и после пак далечен разговор.... :-)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2021, 14:37       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Vimpel написа:

На АР се монтират обикновено отгоре на полуложата. Проектирани са да не им пречи основанието на мушката.
На АК също бих ги закачил на пикатини релса директно сложена на цевта между ложата и мушката. Ако е от късите АК - на горната ложа.


На дългата ложа на КРУК (като на Иво) "мостчето" между мушката и началото на газовата тръбичка е именно за AN/PEQ 15 или DBAL. Но тия неща не струват 5 лева. Аз лично съм с LLM-01 На Рейнметал. Малко е обемист ама се търпи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2021, 15:29       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Понеже пишете ,като цяло за тактическа карабина защо забравяте двуногата....
Сега..при 14 инча цев не съм виждал,но 16 и нагоре е често срещана,когато преди да изтърбушиш колибите,искаш да се протегнеш по отдалеч и да си пипнеш нещо....После близко и после пак далечен разговор.... :-)

Доколкото съм гледал и чел, двуногите вече са ти при DMR-тата, или "марксмънските" пушки. Сега, АК-47 не става нито за "тактическа карабина", нито за "марксмънска" пушка, но хипотетично ако разсъждаваме - в тактическия вариант всичко трябва да ти е ниско/ прибрано/ компактно, за да ти е оръжието маневрено - както "сетъпв"-а Джим Фулър примерно. По темата, ще му пиша да го питам за начините, по които той закрепва фенерите. За протокола обаче, готов "сетъп"-нат негов "калашник" се харчи между $2К и $5К.

АК-47 като "марксмънска" пушка - да, може да го утежниш и разшириш с по-няколко етажа нагоре и встрани, да си легне вече на двунога, някоя читава вариооптика отгоре и пр.

Всичките тези подробности са важни, щот' като не са ти предварително избистрени концептуално нещата - се получава нещо като "Подобрения", който дори ръкохватка за поддържащата ръка няма! А как вече се стреля и уцелва с това нещо - се записвам като желаещ за тест с такъв или нещо подобно, че питаше Иво.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2021, 15:38       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Аз говоря за Арка....АК съм виждал така накичен и с двунога и не ми хареса хич....Тежък Винтоверт
Иначе на 16 инча двуногата спи....само малко трябва да се отработи разгъни-сгъни упражнението.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2021, 16:10       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
на дублети с лазер от 20 и 15 метра

даже масата на уредите помага за по добър контрол

:)

китайското лазерче .. държи засега


Прикачени файлове:
IMG_20210218_160835_266.jpg
IMG_20210218_160835_266.jpg [ 173.3 KiB | Прегледано 3212 пъти ]

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2021, 20:38       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ken6iro написа:
Понеже пишете ,като цяло за тактическа карабина защо забравяте двуногата....
Сега..при 14 инча цев не съм виждал,но 16 и нагоре е често срещана,когато преди да изтърбушиш колибите,искаш да се протегнеш по отдалеч и да си пипнеш нещо....После близко и после пак далечен разговор.... :-)


не я забравяме, ама сега е студено, кално сняг .. иначе щом има М-Лок = пикатинка = друнога

но е хубаво да е дълга ложа :) все пак

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2021, 20:42       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ето малко снимки от днес
Изображение

опуши се яко :) та местех назад фенера че реших че спря нещо
Изображение

колчетата .. се стрелят без проблем с лазер :)
Изображение

наложи се да скъся приклада с една стъпка
- по бързо прикладвам и не тежи толкова отпред
Изображение

Изображение

Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2021, 20:45       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ето кабел мениджмънта :)
работих с ръкавици, и нещата стават уверено стабилно .. да се пуска точно когато трябва лазера и фенера

Изображение

Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 05:28       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Те това е моя сетъп - Streamlight ProTac Rail Mount HL-X Laser, фенер с 1000 лумена и червен лазер в едно (DBAL за бедни :DD). Купих го понеже ми изпадна на добра цена и реших че ще пасне добре на голямата сопа, тя си е свиня и без това та едни 300-400грм в предната част няма да се усещат (грешка).
В оригиналния си вид лазера се пада от външната страна на диода, но монтажа дава възможност да се завърти и така да се пада отвътре максимално близко до цевта. За кабела не съм се занимавал много много, използвах само една свинска опашка, колкото да не се подмята.
Като цяло фенра/лазера го бива като изработка, 2-те различни програмируеми функции са готини, в момента на първо натискане е low beam за работа в затворени пространства, а при двойното включва full beam. Работи както с УСБ зареждаема батерия така и с обикновенни 123 батерии.
Това което не ми харесва са размерите и теглото, както и това че когато се ползва pressure pad-a няма как да пуснеш само лазер, винаги се пуска и светлината, а иначе само светлина може да се настрои. На нормалния включвател/капачка имаш отделни бутони за лазера и за светлината.

Изображение

Изображение

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 11:06       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
според мен .. така ще ти дрифти при бързи дълги серии изстрели
има монтажи които качват на 2 часа горе в дясно и приближават фенера към цевта
така ще прибереш към цевта тежеста

кабела е добре да го прибереш за да не го закачиш някъде
в темата има видео и обесняват как и защо се прибира :)


моите са монтирани .. с каквото имах, защото ми трябва спешно сетъпа :)
и лазера има голям офсет .. установих че до 70 метра е пренебрежимо
освен това лазера ми е зелен, а точката на РД ми е червена
и мога да определя разстоянието .. като погледна през РД :)

та офсера взе да ми харесва :)


ако зелената точка е долу и в ляво - значи съм под 25 метра
на 25 метра се събират .. после почва леко да се отдалечава в другата посока

ще го пробвам на практика колко точно работи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 12:55       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
има монтажи които качват на 2 часа горе в дясно и приближават фенера към цевта
така ще прибереш към цевта тежеста

Ако погледнеш тунингите на Джим Фулър - двете снимки на предната страница - точно така ги монтира той/ и си го мислех и аз. По-компактен/ лек фенер, прибран на 1-2 часа отгоре към цевта, за да не се нарушава прекалено балансът на пушката. Ако изнесеш по-голям фенер странично обаче - ще трябва да сложиш нещо от другата страна за баланс, ако ще стреляш от рамо, а не двунога. Но така вече бая излизаме от изискването за компактно и прибрано.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 14:07       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
така вече бая излизаме от изискването за компактно и прибрано.


в самото начало написах, че с това разполагам, за момента

знаем как да стане, но от къде такива монтажи?

защо да се слага на пикатина, като може да се сложи на монтаж директно на М-Лок?
защото питатината освен че е маса и пари, тя също добавя офсет

къде да е напред назад .. видя се че като е напред, компенсатора така го опуши че фенера стана черен отпред
на снимката съм забърсал стъклото, защото се очудих да не е спрял фенера

не само до кичене, ами и трябва да е здраво

американо си го каза е клипчетата
ако го качите горе на 2 часа не оставяте място за IR

да най-добре е да е нещо за 5000$ .. но къде е ?

от наличното, събрах нещо което да работи, защото ми трябва спешно :)
ще натрупам опит и ще реша как да го оптимизирам

хрумна ми че може да си направя общ можтаж за лазера и фенера, да ги прибера на 10 и 2часа,
която да се закача на малката пикатина на Арката
трябва да тествам и как ще понесе масата .. около 300-400грама общо и т.н.

започвам да си събирам пъзела, знам че не е най-доброто, но леко по леко ще стигна до работещо нещо

а и за АКне мисля да инвестирам много .. та това е нещо пилотно и временно


ПП: стрелбата с лазер е много добра, показва визуално всичкио грешки!
показва накъде отскача оръжието, спъскане, насочване и куп грешки които не могат да се видят с колче и мерник, дори и с РД
с оптика .. по се вижда но не всичко

пробвайте и вижте :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 14:21       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
има и нещо много важно .. като прибереш близко фенера, ще почне да свети по цев и особено на АК .. на мушката!

до тук гледаме накичени пушки и позиране на светло, а не на тъмно да видим как работи фенера толкова близко

прибрано, добре няма да закача, .. но ако заслепява?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 15:39       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Online

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Ivo III написа:
знаем как да стане, но от къде такива монтажи?

защо да се слага на пикатина, като може да се сложи на монтаж директно на М-Лок?
защото питатината освен че е маса и пари, тя също добавя офсет

Аз имам този офсет за директен монтаж на м-лок: https://botach.com/magpul-m-lok-polymer-offset-light-mount/ (може да се поръча през Brownells)
Имам също и това (пак вариант за позициониране на 10 или 2 ч.): https://www.olight.bg/krepezh-olight-e-wm25
Очаквах, че ще опушиш фенера, но замълчах PDT_Armataz_01_22 -хубаво е всеки сам да извърви този път на настойки и проби, до намиране на оптимален вариант, според нуждите и възможностите.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2021, 18:55       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Last Man Standing написа:
Аз имам този офсет за директен монтаж на м-лок: https://botach.com/magpul-m-lok-polymer ... ght-mount/ (може да се поръча през Brownells)

пласмасово е нали ?


Last Man Standing написа:
Имам също и това (пак вариант за позициониране на 10 или 2 ч.): https://www.olight.bg/krepezh-olight-e-wm25

с този вид монтаж, губиш опция да сложиш над фенера ЛЦУ


Last Man Standing написа:
Очаквах, че ще опушиш фенера, но замълчах -хубаво е всеки сам да извърви този път на настойки и проби, до намиране на оптимален вариант, според нуждите и възможностите.


и аз така очаквах, и нарочно го изтеглих напред, да пробвам :)
когато е назад осветява компесатора .. няма пълно щастие :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer