logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 00:13       Заглавие:  Glock Generations: Gen 3 vs Gen 4 vs Gen 5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
https://www.pewpewtactical.com/glock-ge ... gn=push375

Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2021, 03:43       Заглавие:  Re: Glock Generations: Gen 3 vs Gen 4 vs Gen 5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Не намерих тема специално за Г45 и за това слагам инфото тука, Иво ако прецени да го махне или плесне нова тема.
Аз не създавам нова тема щото явно няма, поне аз не можах да намеря а и не виждам защо да се отваря чак нова тема за един от новите модели,
ако някой има да каже нещо ще го направи тука предполагам...

Та мой приятел си избра с лека помощ от моя страна един Г45 за първо оръжие,
това са малко снимки сравнен със старият ми Г17 ( който е всъщност 3 пина Г22 със блок от 17ка...)

Изображение

Пищова както се вижда е с два пина и бе з изрези за пръстите. Би трябвало да е пълноразмерна дръжка и рама със блок от Г19, като блока има серетации и в предната част а ръбовете са заоблени.
Тоя сетап го рекламират насам-натам като предпочитан от служители заради очевидните неща - относително прибран и заоблен блок за скрито носене, капацитет на пълноразмерен пищов, осигурява по-добър хват от компактната дръжка.
На мене специално дръжката ми е извънредно удобна, има леко загатната фуния, реално отвора е почти идентичен като на останалите модели.

Пищова идва с редовните за Глок държател с плънджер за пина в дръжката, допълнителен пин и 4 различни вложки,
приятелят ми си и збра тънката с бивъртейл, логичен избор според мене.

Средно измерено от 5 тегления ми дава около 3 кила спусък, което на мене лично ми е малко от към тежката страна но е добре, освен това спусъка ми се струва много по-добър от на предишните модели глокове които съм пипал, конкретно 3то поколение.

Изображение

Прави впечатление редовната за Глок "медна смазка" и новият тип пин блок, който мисля е по-удачен, интересно е да чуя мнения.
Това което съм наблюдавал при кръглите пин блокове е че с времето от вибрациите се подбиват, особено ако са полирани и им е пднала циментацията,
интересното на тоя е, че най-вероятно няма нужда от особено полиране заради това, че ъгъла на пин блока съвпада идентично с ъгъла на повдигача,
също с плоскоста на повърхноста на повдигача...

Изображение

Номера на пружината:

Изображение

не съм се ровил да видя колко паунда е, но блока се тегли значително по-тежко от този на 17ката с 15 паунда пружина както е на моят Г17.

Номерата на изхвъргачите:

Изображение

И две общи снимки за да се сравнят карантиите ако на някой му е интересно:

Изображение

Виждат се само двата пина, интересно какво Глок казва по въпроса ако изобщо казва нещо...

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2021, 12:51       Заглавие:  Re: Glock Generations: Gen 3 vs Gen 4 vs Gen 5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
пин блока може ли с този дизайн ще се вдига по добре и няма да се удря страйкъра

на моите 3ки .. само на едната съм гледал но с оригиналния страйкър беше подбита хубаво .. закачайки оригиналния пин блок
но трябва да отбележа, че аз го взех от колега втора ръка, тогава помня го почистих и после 10 години не е чистен пин блока
и има сериозен настрел .. и никакво отваряна на затвора

като го разглобих за тунинга .. беше мръсно доста леглото на пин блока с нагар и смазки, реших че е от мръсотията
смених страйкара с нов, олекотен, с нов пин блок, нов спусък и лостове .. и пак е подбит след няколко хиляди изстрела
вероятно е от дизайна - не успява достатъчно бързо да се издигне пин блока или достатъчно високо

като гледам новия пин блок изглежда е по висок и затова са скосени челните повърхности

като цяло не съм се заглеждал особено над това, защото си работи надеждно и безпроблемно

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2021, 15:37       Заглавие:  Re: Glock Generations: Gen 3 vs Gen 4 vs Gen 5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Иво като го гледах не седи по-високо от релсата дето е до него, но не си спомням дали старият кръгъл пин блок не е по-висок от нея, така че в казаното сигурно има резон.
За мене беше ново да видя именно тоя модел пин блок, не съм пипал много от новите глокове, тоя ми е първият който разглобявам от доста време насам. :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer