logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 04:03       Заглавие:  Продуктите на Optix
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Незнам дали е коментирано преди, но в темата за фенери и лазери колегата @Ivo III спомена че е доста доволен от неговия МК-6.
За момента не съм се засилил да купувам нещо тяхно, но ще ми е интересно да получа малко инфо от първа ръка за "военните" им продукти и дали въобще се продават на цивилни.
Та ако някой има опит с МК-6, ODS-4M, ODS-6M, както и с различните видовете термални и НВ устройства, ще се радвам да го сподели.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 12:34       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
В един шкаф на работа има много от изброените прибори, както и доста други модели ... там си и седят!
Само като пример - ODS6 на около дали имаше и 100на изстрела леката със скалата се завъртя на около 45 градуса на ляво ... от там нататък какво да коментирам?!
На мен лично не ми харесват и не ги използвам


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 21:38       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Оптикс имат цивилно (ловно) и военно производство.
Военните изделия са признати в доста държави!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2021, 00:26       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
tojito написа:
Само като пример - ODS6 на около дали имаше и 100на изстрела леката със скалата се завъртя на около 45 градуса на ляво ... от там нататък какво да коментирам?!


Това определено не вдъхва доверие, как седи въпроса с гаранцията в подобни случеи?

kouzi написа:
Оптикс имат цивилно (ловно) и военно производство.
Военните изделия са признати в доста държави!


Военното производство достъпно ли е за цивилни клиенти? Опитвам се да намеря цени и такива работи, но освен за ловните термо и нощни прибори друго няма.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2021, 08:37       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Преди време(10-15 години) ползвахме очила и бинокли за нощно виждане. Вършиха ни добра работа, при душманско използване. Имаше си гаранция и сервиз по учебник.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2021, 15:11       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Modular написа:
Незнам дали е коментирано преди, но в темата за фенери и лазери колегата @Ivo III спомена че е доста доволен от неговия МК-6.
За момента не съм се засилил да купувам нещо тяхно, но ще ми е интересно да получа малко инфо от първа ръка за "военните" им продукти и дали въобще се продават на цивилни.
Та ако някой има опит с МК-6, ODS-4M, ODS-6M, както и с различните видовете термални и НВ устройства, ще се радвам да го сподели.


от Оптикс ни дадоха на федерацията един МК-6 за тестове военно изпълнение
това което знам, е че е тестван на прах, влага, пясък - т.е. стъклата са със покрития срещу надраскване
напълнен е с азот или е напълно херметичен, азота не се свива както въздуха
използват и друг тип уплътнения

това което тествах на АК система
- бързия монтаж е много надежден - сваляне и качване над 10 пъти не промени СТП
- няма абсолютно никакъв паралакс и в четирете посоки
- стреляхме много пъти с него .. включително на дъжд, сняг, минусови темп навън и влизане в топло помещение за релоад и пак на минусови - не се запоти и не пропусна, полепнаха по стъклата смазка и нагари .. след почистване с препарат за оптика и кърпичка - стъклата са като нови
- има два режима за NV .. отлично работи и се вижда перфектно с очила точката

това което не ми хареса е че бутона за включване може да се завърти при зареждане отгоре на АК система
но им казахме на завода .. и заявиха че ще помислят за техническо решение това да не се случва


останалите по горе уреди - не представляват интерес за нас и не сме ги тесвали
тези месеци .. Оптикс ще пусне нов модел - Микро версия + магнифаер и очакваме да ни дадът моствени бройки за тестове

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 11:21       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Фев 2019, 20:30
Мнения: 50
А някой има ли впечатления от модела ODS-4M? Изгледжа много компактен и е с корекционна скала. Аз също чух някакви слухове, че се чака обновяване на точно този модел. Щяло да има промени в скалата/подсветката. Цената ориентировъчно, доколкото си спомням, беше около 600 лв. Но на сайта им я няма. И май единственият вариант да се закупи е разходка до Панагюрище.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 12:14       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
kouzi написа:
Оптикс имат цивилно (ловно) и военно производство.
Военните изделия са признати в доста държави!

Знаеш ли продължаваш да се държиш, като търговче.
Когато пишеш нещо нека да е от първо лице единствено число.

За разлика от теб съм ползвател на част от продуктите като очила за нощно виждане и термо камери. С едно ползване на прицел немога да ти изкажа мнение.
ОНВ "Диана" ... пълен К...ф. Очиилата са едноканални. Имат инфрачелвена посвета, ча четене на карти и документи. Дори и да са настроени както си трябва / вътре трябва да се вижда разграфяване тип плена пита/ не се вижда нещо особенно. Закрепващата система е яко чуплива. Прецаква се капачката на гнездото на батерията. Ако трябва да се стреля с тях само с късо нарезно но с много условности. Ако наистина трябва да видиш нещо трябва да си пускаш посветката.
БНВ "Дияна 3х" е това е по - голям к...ф от предходните очила. Нищо не се вижда с тях + болката за капачката на гнездото на батерията. Няма закрепнаща система.
ОНВ "Дияна ТТ" тез са двуканални. Имат два околяра и два обектива. Тук нещата са малко по добре он чистите очила, но неможе да си регулираш разстоянието за очите като при другите + проблема с закрепваща система и капача си остават на лице.

Термокамери возими съм ползвал и за жалост нямам база за сравнение.
Очилата им ги сравнявам с Нидерландските "Луност". Супер от всякъде дори убиват супер модерната Дияна ТТ която е двуканална, а те са едноканални.

Положително в производството. Ми май правят лещи сваровски и Цайс

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 13:33       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Цоньо, да не бъркаш Оптикс и Оптико- електрон? И двете предприятия са в Панагюрище, като едното се е пръкнало от другото след промените( както Елдом от Елпром-Варна).

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 13:44       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Баян написа:
Цоньо, да не бъркаш Оптикс и Оптико- електрон? И двете предприятия са в Панагюрище, като едното се е пръкнало от другото след промените( както Елдом от Елпром-Варна).


Я виж кой е производителя на това

https://www.optixco.com/bg/%D0%B2%D0%BE ... er-page=12

Да се надявам, че не е грешка

https://www.optixco.com/bg/%D0%B2%D0%BE ... iana-tt-30

Ползвател съм на такова чудо ...е Лоноса може да е по - стар и едноканален но се вижда по добре, закрепващата система е здрава, е има и недостатък че работи с две батерии

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 14:05       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
изглежда Оптикс имат проблеми с маркетинга
пускат новите подобрени модели със същата номенклатура и човек се обърква и създава лоши впечатления и като цяло се генерерира недоверие към марката

вероятно, защото пазарите им са такива
доколкото знам те си отделиха цивилните модели с нов бранд - https://www.nitehog.eu/

Цоньо незнам какви очила си тествал, и кои години са произвеждани
обаче .. корпуса може да е същия, важно е ЕОПИте какви са

може и да са подобрили нещо и по монтажите си, ако дадат за тестове ще споделим

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 15:55       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
изглежда Оптикс имат проблеми с маркетинга
пускат новите подобрени модели със същата номенклатура и човек се обърква и създава лоши впечатления и като цяло се генерерира недоверие към марката

вероятно, защото пазарите им са такива
доколкото знам те си отделиха цивилните модели с нов бранд - https://www.nitehog.eu/

Цоньо незнам какви очила си тествал, и кои години са произвеждани
обаче .. корпуса може да е същия, важно е ЕОПИте какви са

може и да са подобрили нещо и по монтажите си, ако дадат за тестове ще споделим

Не съм тествал, а съм ползвател и не е цивилна версия.
Започнах с комбинирани дето от очила стават бинокъл ОНВ Диана с допълнителен обектив. ОНВ Диана без допълнителния т.е. чисти очила, ОНВ Диана ТТ които са двуканал и + продукцията им базирана на автомобили.
Очилата им са пълна ШИТНЯ. Казвам го защото има база за сравнение. Термокамерите базирани на коли са добри, но казах очилата НЕ.
Веднъж на лов имах възможност да ползвам термо прицел и го определям като СТАВА.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 16:01       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
Ivo III написа:
изглежда Оптикс имат проблеми с маркетинга
пускат новите подобрени модели със същата номенклатура и човек се обърква и създава лоши впечатления и като цяло се генерерира недоверие към марката

вероятно, защото пазарите им са такива
доколкото знам те си отделиха цивилните модели с нов бранд - https://www.nitehog.eu/

Цоньо незнам какви очила си тествал, и кои години са произвеждани
обаче .. корпуса може да е същия, важно е ЕОПИте какви са

може и да са подобрили нещо и по монтажите си, ако дадат за тестове ще споделим

Не съм тествал, а съм ползвател и не е цивилна версия.
Започнах с комбинирани дето от очила стават бинокъл ОНВ Диана с допълнителен обектив. ОНВ Диана без допълнителния т.е. чисти очила, ОНВ Диана ТТ които са двуканал и + продукцията им базирана на автомобили.
Очилата им са пълна ШИТНЯ. Казвам го защото има база за сравнение. Термокамерите базирани на коли са добри, но казах очилата НЕ.
Веднъж на лов имах възможност да ползвам термо прицел и го определям като СТАВА.


коя година са правени очилата им? казаха, че сега са доста подобрени
но може и по зле да са :) като българска фирма .. затова искаме да придобием впечетление

ако някой е бил с тях в Ирак преди 17 години .. предполагаме, че новите няма да са същите

нас ни интересува само Диана ТТ .. двуканалните
другите .. две очи, към един канал .. няма добра ориентация

пробвахме такива на Оптикоелектрон
.. ужасно тесен фокус, фокусираш на 7 метра и нищо не различаваш на 20 метра
освен това околяра излиза отляво .. и нито може да се стреля с РД на карабина и т.н.


Цоньо .. би ли дал повече данни, като ползвател
кое не ти харесва, и в детайли защо .. а не само - не стават :) тия стават, ония не

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 16:35       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
На диана ТТ неми хареса фиксирането на околярите. Все пак сме с различно очно растояние, а не правени по калъп.
Когато ги настройвате значи трябва да внимавсте т.е. първо работите с околярите и след това с обективите. Вътре трябва да виждате картината през "пчелна пита".
Много внимавайте с капачката на гнездото за батерията. Яко се прецаква. Отделно на Диана ТТ изпадва копчето дето се включва и изключва. Закрепващата система за главата е пълен боклук, който е изработен от смотана чуплива пластмаса. Най удачния е директно за шлем/ каска. Подсветката на очилата е до 3-4 метра макс . Може да караш кола . На пръв поглед с пистолет може да стреляш но се получава едно голямо НО т.е. виждаш суоер ясно мерните прибори а целта не и обратно. ...та искаш да стреляш на оръжието нвкъкав лазер който да се вижда с очилата и т.н.
До колко метра ще ме питаш се вижда ...
Принципно се вижда на далеко, но ако трябва нещо като човек да го различиш 100 тина с клизма. Най добре се вижда като има мслко луна. Изчезнели луната по добре да си с нидерландския Луност или термо.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 16:44       Заглавие:  Re: Продуктите на Optix
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
принципно аз им се загледах в авиаторските
защото ще се балансират добре .. няма батерии и т.н. излишна маса отпред

Изображение


https://www.optixco.com/bg/%D0%B2%D0%BE ... diana-a-31

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Suhoi27 и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer