logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 01:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2021, 02:03       Заглавие:  Re: FN 5.7x28 вече стандартен боеприпас за НАТО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Споменавал съм го и преди тука, преди доста време си приказвах с добър познат от СВАТ тима, беше ми много мерак да олабя няколко пълнителя с МР5 и все го закачах да стреляме. После ги махнаха и подкараха М4. Викам му: Що ги махнахте бре ? Той каза, че 5.56 дупчел по-добре жилетки, буквалоно това му бяха думите... Това е и случая с тоя боеприпас - свестният модел не е достъпен до всички, стреля се на Хорнади Ви Макса, който е чудесен проектил м-у другото, и се разправят легенди че бил ефективен колкото 9ветките.
Лично аз нямам нищо против, даже бих казал, че не ме интересува, нито ще стрелям по жилетки, нито калибъра ми е интересен. Потенциал има, разбира се, щом като го използват службите за които Геле спомена, за цивилни по-скоро ще се вдигне шум че е "бронебоен" и ще го ограничат, от колкото да се наложи като нещо което да измести 9ката.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2021, 10:34       Заглавие:  Re: FN 5.7x28 вече стандартен боеприпас за НАТО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
.38 Super написа:
Той каза, че 5.56 дупчел по-добре жилетки, буквално това му бяха думите...
И аз съм го споменавал тука много пъти, ама освен чиста проба омраза - друго не получих: в САЩ ако 5.56 след жилетката пробие един квартал шперплатови "къщи" - всичко се пише на сметката на обстрелвания, а не на стрелящия, който на всичкото отгоре е и служител на реда. А в Европа далеч не е така - тук гъзят силно при collateral damage, в т.ч. и служителите, дръзнали да употребят ОО. Тъй че на нашия континент МР-5 си е много ОК идея :wink:

Принципно като се сравняват разни неща е хубаво да се гледа по-всеобхватно и встрани от дините :D

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2021, 12:41       Заглавие:  Re: FN 5.7x28 вече стандартен боеприпас за НАТО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
От друга страна, като тръгнат само по пищови, че да не направят някоя беля с АК-тата и насреща им излезе някой с SLR, брониран с плочата от кюмбето... и става Лясковец. :sad:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2021, 14:00       Заглавие:  Re: FN 5.7x28 вече стандартен боеприпас за НАТО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
JDredd написа:
А в Европа далеч не е така - тук гъзят силно при collateral damage, в т.ч. и служителите, дръзнали да употребят ОО. Тъй че на нашия континент МР-5 си е много ОК идея.

Зависи срещу нападател с какво ОО тръгваш насреща. С 9х19, дори и на автоматична, срещу 7,62 си е мисия самоубийствена. Австрийските ченгета го научиха по трудния начин - мангал с АК-47 попиля една полицейска двойка като стой да видиш:

https://tvn.bg/strelba-v-tsentara-na-viena-video/

Срещу ДЪЛГО се излиза само с ДЪЛГО! Именно по тази причина никой наясно с нещата/ на център с главата няма да се раздели с 5,56 в полза на 5,7 за основното си ДНО, камо ли пък да го замени с 9х19. Да кажем така - има си концепции, писани с кръв.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2021, 03:43       Заглавие:  Re: FN 5.7x28 вече стандартен боеприпас за НАТО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
JDredd написа:
...в САЩ ако 5.56 след жилетката пробие един квартал шперплатови "къщи"
Това няма как да стане по разбираеми причини Г-н Съдия, сигурен съм че го разбираш много добре но държиш да напомниш колко сте отговорни в Европа и колко са им скапани шперплатовите къщи на американците. :D
М-у другото едва ли са останали много европейски подразделения със стандартни МР5 на въоръжение.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2021, 05:33       Заглавие:  Re: FN 5.7x28 вече стандартен боеприпас за НАТО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
Съмнявам се че в Европа жилетките до 3-то ниво са по-малко достъпни отколкото в САЩ. Даже както знаем в България е един от сериозните производители. MP5 не засилва куршума повече от пълноразмерен 9мм пистолет. Демек всяка “мека” жилетка ще го спре. Та си мисля, ако полицаите, или специалните екипи ползват нещо по-голямо от пистолет, то по-добре да е карабина.

Когато MP5 е създаван 60-те, масови меки жилетки няма. Освен това пистолетите са с едноредови пълнители, или дори се използват револвери. На този фон огневата мощ на картечният пистолет е много нужна. Днес - не чак толкова. Те пълноразмерните полимерни пистолети събират по 20 патрона, без да тежат 3 кг. празни колкото е Кехлера.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer