logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 17:42       Заглавие:  3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Честит празник. Днес е деня в който ние нормалните българи знаем, че България се е освободила с помощта, на пролятата кръв и саможертва на руски, финландски и румънски войни заедно с българското опълчение от омразната турска власт преиначена от соросоидните лакеите в османско присъствие.
Цял ден Ви гледах господа патриоти кой ще честити този свят ден и празник.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 18:30       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Честит празник! Да пребъде България!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 18:31       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Хубав Празник, на всички които им трепка за това!!!

https://www.youtube.com/watch?v=r97fi9L ... 0%B8%D1%8F

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 18:40       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Почвам да броя патриотите и родолюбци.

П.П. Всеки ден от лъжепатриотите бълват елейни слова и в главата им има цифри под формата на финикийски знаци ....

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 18:45       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Честит празник.
Ето един остроумник по темата:
https://www.dnevnik.bg/analizi/2021/02/ ... bulgarski/

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 18:48       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
И още един:
https://www.dw.com/bg/3-%D0%BC%D0%B0%D1 ... a-56751528

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 18:55       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
За сведение:
Освобождението на България за пръв път се чества във Велико Търново на 19 февруари (3 март нов стил) 1879 г.
Антим I, първи екзарх на Българската екзархия, тогава председател на Учредителното народно събрание, отслужва панихида в църквата „Св. Богородица" в присъствието на депутати и граждани.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 19:07       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
sk67 написа:
Честит празник.
Ето един остроумник по темата:
https://www.dnevnik.bg/analizi/2021/02/ ... bulgarski/

Идиоти има навсякъде! Да не им обръщаме внимание днес! Каквато и да е била целта на Императорска Русия, войната е Освободителна! Точка! И пролятата кръв не може да се изтрие току така... Поклон пред всички дали живота си за Свободата на България!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 19:20       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Лошото е, че такива хора изопачават фактите.
Никой нормален, средно образован човек не спори, че Руската империя е имала политически и чисто географски интереси към Балканите, или че не е имало предварителни или последващи уговорки с другите Велики сили (Солсбъри-Шувалов например)
Но такъв "фон" да се използва за да се омаловажава фактът, че без Санстефанското примирие нямаше да има нито Съединение, нито Независимост е наистина идиотско.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 19:27       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Преди няколко години се появиха в Интернет снимки от войната.
Виждам, че този сайт е събрал доста от тях:

http://www.lostbulgaria.com/?cat=208

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 20:02       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Цоньо, ако патриотизма се изявяваше в постове в мрежата и веене на знамена, то 99% от българите ще се определят като патриоти.

За мене друго :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 20:13       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Честит национален празник българи!
Освобождението ни от турско робство!
Вечна слава на всички герой дали живота си за Свободата на България!
Поклон пред паметта им!

Опълченците на Шипка
https://www.youtube.com/watch?v=hvxqGZD9ZqM

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2021, 07:39       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
https://www.bgonair.bg/a/163-lyubopitno ... veno-video

За първи път в историята Ниагарският водопад беше осветен в цветовете на българското знаме по повод 143 години от Освобождението на България.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2021, 16:52       Заглавие:  Re: 3-ти март
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
PufGun написа:
Цял ден Ви гледах господа патриоти кой ще честити този свят ден и празник.


Благодаря! Нямам идея какво точно искаш да кажеш, но ако питаш как аз съм празнувал този изключително личен празник, ще ти кажа! Щом така любезно питаш.

Сутринта започнаха да ни облъчват от TB-то с патриотизъм и както винаги трябва да внасям корекции. Корекция номер едно която внесох, е че всички паши в Руско-Турската освободителна война 1877-1878 са се родили Англичани, Германци, Поляци и т.н. После трябваше да обясня защо аджеба 500 години са ни владели турци. Викам сине защото запада са мръсни копелета. Когато монголците разказват играта на турската империя и султана е заловен и затворен в клетка. Запада активно помага империята да не се разпадне. Защото той запада хич не е бил на кеф от Константинопол. После жената рецитира Хаджи Димътър, това ни е традиция на 3-ти Март. И там обяснявах за юнака и балкана и за самодивите. После от някъде споменаха априлското въстание, че не било успешно. Корекция номер две. Викам сине не е вярно. Успешно е! Защото: всичките ни съседи са се пръкнали в резултат на война между Русия и Турция или австро-унгария и Турция -НИКОЙ ама НИКОЙ не се е освободил сам от оковите на турската империя. Дете умно и се светна! А защо тате нас не са ни освободили заедно с другите? Викам не знам! Тъжната и грозна истина е че никой никога след падането на второто Българско царство не е искал тука да има друга държава освен османската. Затуй не е било предвиждано такава. И затова априлското въстание е успешно! Защото заради гузната съвест, запада позволява за малко такива са им били плановете да се пръкне една мъничка България Княжество .

Стана въпрос за съединените! Тука жената ми вкара гол и вика прочети "Новото гробище над Сливница" - Покойници вии в другий полк минахте“. Тука жената бърса сълзи няколко пъти. Е тегаво ми беше, после аз понеже съм такъв като зачета Вазов няма как да пропусна "Батак, Чичо знаеш ли батак язе съм от там". Е това стихотворение никога не съм могъл да го прочета от край до край. Изключително тегаво ми е. Накрая винаги свършвам с "Дизраели" тъй да концентрирам омразата, ненавистта и презрението си към всичко западно и да я предам по лесно на децата.

Вечерта заря! Жената вика деца трябва да гледате време разделено. Аз веднага я коригирам (трета корекция за деня) няма какво да гледате филма. Той не показва нищо от това което е в книгата и почнах. „Манол кехая изравя костите на жена си заедно с малкия си син и го кара (него малкия син) да се закълне в костите, че ако дойдат турците да го вземат за еничарин.“ После понеже го видях че съпикяса му викам историята се разказва от един "Венецианец" приел исляма защото първия го набили на мачтата, втория го одрали жив и го напълнили кожата с пера, да се гледа от страни - Аз бях третия казва венецианеца и приех исляма.

Викам сине така по не кое време султана го хващат лудите в конкретния сюжет той не беше убил братята си а тия изроди като станат султани си избиват братята . Това служи за пример за еничарите. Защото те еничарите това правят. Обясних му за кръвния данък защото нали от там започнахме и това е основния момент с Кара Ибрахим, защо ДАЛИ него. Това викам е основния момент. Детето еничарин е ДАДЕНО никога не е единствено дете за да може, като го вземат и му промиват мозъка и го тормозят и му казват видиш ли ТВОИТЕ ТЕ ДАДОХА и сега страдаш приеми исляма и ще си рахат. И така става! Затова еничарите мразят майчиното си мляко защото са ДАДЕНИ/предадени от своето семейство и род.

После минахме на там как Бея който не беше лош човек, строг но справедлив. Грижеше се добре за селяните си. Имаха стада с хиляди овце оръжие, лъкове ножове. Като дойде Кара Ибрахим в долината и пита Бея защо така. Понеже бея хич не беше на кеф да си докарва главоболие с насилствено помюслмачнване. Султана го извика и после върнаха главата му в торба на жената на бея. Не помня май Кара Ибрахим и нея уби. Та тоя еничарин първом си мислеше с добро да придума хората. Ама те вярата не си дават и затова почна. Един го заровиха в мравуняк, друг с горещи клещи месата му късаха. трети на кол набиха. Манол кехая купи земя от албанците за ново село с чановете дето имаше ма не помня кога вече това. По едно време Кара Ибрахим събра първенците в конака и там сине нещо интересно дето го няма във филма. Гадния джелатин, като ще отреже главата на човек го кара да брои до десет а човека приклекнал така с ръцете на пред и онзи като му отреже главата и тя пада в ръцете и казва 10. Значи малкия син на Манол уби Кара Ибрахим но как. Кара Ибрахим обяви награда за главата на по-големия брат Чавдар. Чавдар беше ранен и като умря малкия брат му отряза главата и я занесе в конака. Кара Ибрахим се рацзвили като Джери Микулек при изстрел на 1000 метра. Защото сине той султана не убил брат си, и на Кара Ибрахиим му беше гузна съвестта, че уби Манол. И докато лудееше малкия син го намушка с нож и го уби после останалите турци убиха детето. Все пак част от хората приеха исляма първи беше Попа защото реши че той бог е един и че не може всички да бъдат избити – няма смисъл в това. Други се скриха в балкана чувал си легендите за безбог дядо ти ги е разказвал. Има една песен "Бела съм бела юначе цела съм земя огрела".

Спестих му манафско педофилските подробности за резняците малък е още. Също изнасилванията и така на ново помюсилманчените жени.

И накрая свърших урока по патриотизъм с Ботев. "А вой, вие сте идиоти". Което ми напомни за бат Геле той много рецитираше „В механата“ като се напивах ме като ученици. У тях все имаше квалитетни иностранни питиета.

И накрая му рекох да не вярва на нито дума от телевизора, учебника или някой друг. За историята може да пита баба си дето му е разказвала, а тя го знае от своята баба дето като ги затворили хората в църквата и я запалили само едно малко момиченце се измъкнало това било баба ... не знам коя. Споменах му за „Страшното в карловския край“, за Стара Загора, за кървавото хоро.
Така го разбирам аз 3-ти март празник на успелия да оцелее Българин. И ми много, а ма много личен празник.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer