logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 01:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 08:34       Заглавие:  Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
По желание на Цонко отварям тази тема
JDredd


JDredd написа:
Премахнах лични съобщения от темата.

Уважаеми господин Съдия,
Моля Ви, да откриете/ отворите една специална тема за турските оръжейни фирми, манифактурки където El Padrino да се мъчи да ни доказва видиш ли колко е добре да купим турското за Бг. въоръжени сили.
Нека да си пише за лекострелковото оръжие колкото иска може и за тежко въоръжение като разни бронемашини и арт установки ... може би след като разгледа малко факти ще осъзнае, че зад всяка турска оръжеейна компания с нейните разработки стои делото на ЕВРОПА, САЩ, КОРЕЯ, ЯПОНИЯ и РУСИЯ.

Преместено от старата тема:
Основната държавна военната държавна фирма на Турция е МКЕК в която се произвежда т.н. лекострелково оръжие и боеприпаси за него. Aselsan е другата другата която е изцяло турска. Известна фирма в оръжейния бранш е FNSS , но там 49% е на Bae Systems. Тази западна оръжейна фирма нежзнам дали ти говори нещо.
Всички оръжейни фирми в Турция основната им продукция е свързана изцяло с ловно оръжие
Stoeger - собственост на Берета груп...няма да ти разяснявам историята на завода в Турция, но там освен гладкоцевни ловни пушки се правят и пистолети ;
Sursilmaz, Zafir arms и Аta...
Кой какво прави няма да ти казвам
Подскачаш за турския мехмедчик...
Турската щурмова карабина дето толкова рипаш било в 5,56 било в 7,62х51 е правена на база НК416 и НК417.
От ракети не разбирам ...
П.П. Изцяло турска разработка на САУ което малко прилича на Паладина.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 09:06       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
El Padrino написа:
ubboto написа:
първо се придържаме към КОНЦЕПЦИИТЕ... 5,56 калибър, МИЛ СПЕК , ако ще е "арка"... тоест, покриваща критериите на американската армия, а не се засилваш на ширпотреба или някое турско приключение.


Приключение ли?! :DD Приключение... :happy:



Това "приключение" вече е преминало БРУТАЛНИ ВОЕННИ ТЕСТОВЕ и е прието на ВЪОРЪЖЕНИЕ. В страна, която участва в АКТИВНИ БОЙНИ ДЕЙСТВИЯ. В Сирия, Либия и Азербайджан. Именно и с това "приключение".

Ето и едни "малко" по-сериозни "приключения".





Колеги вие май не осъзнавате какво значи СПЕЦИАЛИСТ завършил Берлинският Технически Университет. https://www.tu.berlin/ Много от младите турци след като го завършат се връщат в родината си и създават такива "приключения". Лично съм виждал наше момче от нашите турци, което създава "приключения" за контролерите в новите Мерцедеси.

п.п. За охрана на военни обекти 5.56 става. Но за активни бойни действия комшиите залагат повече на 7.62х51. :armed: Те нямат military specifications сигурно... Само Шломо може да има щото печати долара. PDT_Armataz_01_22

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 10:03       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тази тема може да я разглеждаме като разузнавателна сводка - тоест да следим какво имат турците и как се развиват във военното дело

иначе ще стане болезнена реклама на Турската военна мощ и научен потенциал...и имперски амбиции...на бивша империя, а понастоящем регионална сила ! Не го забравяйте.

PufGun написа:
Всички оръжейни фирми в Турция основната им продукция е свързана изцяло с ловно оръжие

Може би не всички...ето какво е новата им щурмува пушка...казваш откраднали са я от ХК...а ХК са я откраднали от американците...и???

Цитат:
Това е автоматична пушка с модулен дизайн, изцяло проектирана от Турция. За създаването й са похарчени над 22 милиона долара, целта е тази пушка да влезе на въоръжение и да замени използваната в момента немска Heckler & Koch G3.

Оказва се, че MPT-76 е по-издръжлива от АК-47, което означава, че пушката може да издържа на екстремни условия и лоша поддръжка, но това не пречи на точността й.

По точност MPT-76 значително надминава Heckler & Koch G3. При изпитанията се установява, че турската пушка има гарантирана точност до 600 метра, може да изстрелва 650 куршума в минута със скорост 800 метра в секунда. Тя разполага с Пикатини шина, което помага лесно да се модифицира. Има две версии с калибри, съответно 7.62×51 мм и 5.56×45. Предпочитаният от турците калибър е 7.62×51 мм.

Към тази пушка има интерес от страна на Чили и на Пакистан, като тя ще бъде закупена и от Азербайджан.


а освен баклавата поглеждаме тука
https://www.forumnauka.bg/topic/19865-% ... %B8%D1%8F/
завива ни се свят от собствените им разработки...повтаряме СОБСТВЕНИ...като наистина и ракетрни лицензи купуват от Китай и не само..и ги доразвиват.

ама нека се ограничим със стрелковото...

та само още колко пистолета имат освен тези
PufGun написа:
Sursilmaz, Zafir arms и Аta


изобщо освен разузнавателно е така да се ограмотим...КАКВА е целта на темата? да се докаже че турците нямат никаква собствена разработка ли?
тоест оргиналдъ турско няма...може би калашников е оригиналное решение руско...ами не съвсем все на нещо се опират създателите...

или целта е да не купуваме оръжие - за армейски системи говорим от Турция....е няма как споко това е екзотоична идея на Пако...нямаме такива традиции , но че турското е боклук понеже идеите са чужди ...не е състоятелно и за да се докаже /а ще се докаже/ тази тема ще стане адски подтискаща...
но който търси намира...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 10:11       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2021, 13:33
Мнения: 119
Местоположение: Peru
Добре нека обсъдим тогава тези оръжия, има ли възможност човек да си купи някое от тях за лична употреба? За карабината ясно, че трябва да има само единичен режим на стрелба за ловна употреба. Има ли вариант за цивилни да се продава? Как може да се внесе, ако никой търговец на оръжие не го направи?



Тези пищови, ако ги пуснат по 500 лева дали ще остане и един с Макаров в България, освен някой колекционер.





 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 10:33       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Глей сега Пако...Цоньо иска да каже е това долу в клипа /тоя украинец е пичага полезен канал има/ та смесени са чувствата към турското...тук там е клинил ама го пипва с пилата и заспива.

Цитат:
В целом, ружье стоит того, что бы им владеть. Относительно дешевый тактический дробовик ТАК 12 от Сулун Армз после доводки показывает себя во всей красе и прекрасно справляется со стрелковыми задачами


та ако изследваш турското гън развитие и парата не стига може и да си внесеш турска разпинялка...
иначе има си утвърдени имена знаеме ги..
но и другата крайност е шантава....само балкава прават тия...ай зарежете тази работа...едно е частната форма Сулун ага да шитка дробовики по света...друго е турска военна приемка с нова тяхна щурмува винтовка...
с пистолетите им имат много полимер неполимер...ама как са експлоатационно вече ако някой знае да каже...темата е разузнавателна



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 10:57       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
PufGun написа:
само искам да ти споделя, че притежавам ловно оръжие произведено в Турция,

PufGun написа:
В този ред на мисли ще ти отговоря, че като купиш оръжие от тях винаги ще има някъде уловка ... от къд знам не ти влиза в работа и ЖЕНСКО ЛЮБОПИТСТВО.


...вероятно затова си така негативно настроен...намекна /публично/ че ти е засякла точно в сублимен ловен момент...това:
1. заложено ли е нарочно от турците /уловката дето викаш /да преебат доблестен БГ ловец/
1.1 кое е заложено да се преебе точно в твоя случай
1.2 надявам се не си я тъпкал с грес като коледна пуйка и нея...това е проблем за някои системи...
2. ти я доработва :roll: кажи честно като с глока ли беше да донаправиш иглата

женско любопитство тук няма никой... проблем е като повтаряш постоянно знам ама няма да кажа...коментираш психики и публикуваш лични...съсредоточи се и ако желаеш отговаряй...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 11:10       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
PufGun написа:
само искам да ти споделя, че притежавам ловно оръжие произведено в Турция,

PufGun написа:
В този ред на мисли ще ти отговоря, че като купиш оръжие от тях винаги ще има някъде уловка ... от къд знам не ти влиза в работа и ЖЕНСКО ЛЮБОПИТСТВО.


...вероятно затова си така негативно настроен...намекна /публично/ че ти е засякла точно в сублимен ловен момент...това:
1. заложено ли е нарочно от турците /уловката дето викаш /да преебат доблестен БГ ловец/
1.1 кое е заложено да се преебе точно в твоя случай
1.2 надявам се не си я тъпкал с грес като коледна пуйка и нея...това е проблем за някои системи...
2. ти я доработва :roll: кажи честно като с глока ли беше да донаправиш иглата

женско любопитство тук няма никой... проблем е като повтаряш постоянно знам ама няма да кажа...коментираш психики и публикуваш лични...съсредоточи се и ако желаеш отговаряй...


Набий си го в топащата глава, че аз оръжие не доработвам, нито предобявам. Мога да заменя оригинална част за друга оригинална част от производителя, но никога не правя гуменоглави изпълнание.
Стожера ми е толкова кървав, че лошо ще ти стане, а засече, защото при донапалване на туболярния магазин ми се изплъзна патрона, което доведе да "изплюе" целия магазин в цевната кутия и да блокира цялото оръжие и добре, че имаше резервен на който да се позова, но е важно да имаш топки, но не гумени като ... защото ако си с гумени ще си горе на дървото. Както съм казал имал съм няколко случая грух да тръгва срещу мен и при всичтите е завършил на масата приготвен както аз искам ... еко мръвка добита лично от мен.
Искам да видите и сравните микробус Рено правен в Европа и микробус Рено правен в Турция и ще разберет.

Европейския е правен както трябва е Турския с теслата.

П.П. Модератора да не трие истини казани от руския император Петър I -ви за турците защото са готови винаги да се врътнат.
Бях постнал и материали да си избират оръжия копия на НК

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 11:39       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
PufGun написа:
Стожера ми е толкова кървав, че лошо ще ти стане, а засече, защото при донапалване на туболярния магазин ми се изплъзна патрона, което доведе да "изплюе" целия магазин в цевната кутия и да блокира цялото оръжие и добре, че имаше резервен на който да се позова, но е важно да имаш топки, но не гумени като ...

Е от 1 год чак сега разясни...грешката е била в тебе...но си се оправил с топки...ок тоест Стожера се оказва много висока класа оръжие след като е толкова окървавен...
А в същото време обясняваш че не стават турските оръжия !? Вместо да се отсланяш на собствен опит пак обесняваш да видиме какво е рено правено в Турция...
така объркваш всички...
просто като собственик на търско оръжие вкратце кажи за недостатъци и предимства...ТОВА Е ТЕМАТА...до тука разбрах, че стожера е кървав боец...а ти си калпав ама с топки...добре...

и престани да обясняваш колко не може да се верва на турците и как исторически е било някога...щото ще почна аз за византийците та да не си сам в тази мисия емоционална и затова глупава...
тук говорим за техника! на кой да се вярва и какво казал Петър 1ви има исторически раздел там олабвай...може и в специалния

изясни се и отдавнашна дилема... от няколко десетки милиона глока в света твоя единствен е с дефектна изпилена игла...ок


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 12:08       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
PufGun написа:
Стожера ми е толкова кървав, че лошо ще ти стане, а засече, защото при донапалване на туболярния магазин ми се изплъзна патрона, което доведе да "изплюе" целия магазин в цевната кутия и да блокира цялото оръжие и добре, че имаше резервен на който да се позова, но е важно да имаш топки, но не гумени като ...

Е от 1 год чак сега разясни...грешката е била в тебе...но си се оправил с топки...ок тоест Стожера се оказва много висока класа оръжие след като е толкова окървавен...
А в същото време обясняваш че не стават турските оръжия !? Вместо да се отсланяш на собствен опит пак обесняваш да видиме какво е рено правено в Турция...
така объркваш всички...
просто като собственик на търско оръжие вкратце кажи за недостатъци и предимства...ТОВА Е ТЕМАТА...до тука разбрах, че стожера е кървав боец...а ти си калпав ама с топки...добре...

и престани да обясняваш колко не може да се верва на турците и как исторически е било някога...щото ще почна аз за византийците та да не си сам в тази мисия емоционална и затова глупава...
тук говорим за техника! на кой да се вярва и какво казал Петър 1ви има исторически раздел там олабвай...може и в специалния

изясни се и отдавнашна дилема... от няколко десетки милиона глока в света твоя единствен е с дефектна изпилена игла...ок

Всички знаят, че си ГУМЕНА ГЛАВА, но ти го казвама за последен път на теб и дружката ти , че имат яко непостоянство в качеството... разеснявам ти го и повеч с просташкитеси маниери да получиш внимание не ме занимавайте.
Имам Стожер който е от първите т.е. и на цевта пише STOEGER , INC. - ACCOKEEk MARYLAND ... качество страхотно за супер ниска ценова бюджетна гладкоцевна самозарядна ловна пушка... Понеже добре се държеше няколко човека от ловната група си купиха такава като моята М 2000. Единия бе със същия като моя / да се разбират надписи и т.н/, но с дървени фурнитури, а другия синтетика. Този със синтетика фурнитурите нямаше надписите като моя. Отделно като го сложиш до моя и ги погледнеш от далеко еднакви, но вземеш ли ги разгледаш от близо яка разлика в качество... Въпросния дъргел яко засичаше.... Смениха го с нов ... Оново и отново ... Мобил шоковите на цевта... ми бръкнах и без даисках драснах с нокет и покритието остана по нокета ми т.е. хрома .....
Накратно във всичко качествено произведено в Турция отзад някъде в дъното е скрита огромната сянка на ЕВРОПА, САЩ, ЯПОНИЯ и КОРЕЯ, Изчезнели контрола от описаните започва се чудо на чудесата....
На служебни срещи с турските гранични власти извън протокола сме коментирали лов и оръжие и много ясно разбрах, че не се радват на своето, а на западното или да речем правено от ... или в най лошия случай под контрол на ... или с технологии вкарани от вънка ....
Стига ви толкова и не ме занивайте с простащите си навици ....
П.П. Стоежер е част от семейството на БЕРЕТА и е реално АМЕРИКАНСКА ФИРМА, а не турска. Оръжиета за ЕВРОПА се произвеждат в завода ВУРСАН намиращ се в гр. Истамбул който е собственост на Берета и идеята е с нискобюджетни оръжия да захранват по бедния пазар на Европа и АЗИЯ

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 16:43       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ето това е полезно, но не се разбира...не се разбираме изобщо...за Дред това долу ще е за лично съобщение..и го маха...Цоне като го прочете директно звъни и буди 38ия у Флорида и плаче да ме трие...занимавал съм се с него...

как може да сме толко опаки...КАКВО лично може да се пише с Цоне и какъв е смисъла? Нали си пишеме с Дред е той събира границите на кръвното като ме чете и завършва с тебе не може да се говори... това е безсмислно...

А когато коментираш вреден навик и нещо дето е наопаки...е естествено това има носител ама не е за лично!
ЗАЩО?
защото това пратено на Цоне на лично той ше пръдне и няма да го чете...а публично като е ХОРА които също клепат така цепениците си с мазила външно ще се сепнат! това е и причината глигана без малко да напоре Цоне на закривените керестета отпред да не дава Бог!


погледни се с това самочувствие и се сравни с бай Осман дето правел само баклава и той стреля с антипират в .308
не заключваш горе с главата...хвата със слаба ръка е мазало...обърнал си бомбетата на обущетата нагоре и наопаки и не е че си слаб фзически напротив жилав си ама техниката ти на стрелба е НУЛА!

са ше почне я да те видя тебе...абе аз на шкембата си го слагам и стрелам сватбарски бе е така за кеф...Ти си инструктор в службите ни...ей майко с черен повой сме повивани се казва по моя край - това за орисията ни...

облака дим вече е бонус за тонус - да живее България!

Не се заяждам нито искам да те унижавам... сам пускаш видеото да се хвалиш :shock: няма да го пускам аз...но поне открадни това което виждаш от бай Осман и СПРИ да обмазваш ОТВЪН оръжията си.

Това е причината да ти се пързаля патрона при пълнене и да се насметеш със стожера...дланите се потят при адреналина...и са предварително омазани с мазаниците ти и става това което е станало...

с глока пак така ЦЕЛИЯ е мазен отвънка...не може да го заредиш така бе човек...ще произведа триплет със зареждане докато ти се пързаляш по слайда наклепан с естер...с тоя коефициент на триене...Ожас!
От това ти е паднал и фосфата на калака мазане отвънка ...абе СУХ се държи копача външно...протрит до сухо! В наставленията го пише!!! нали си учил...

ти не! да има...от мерак е...разбирам...ама довежда до самоубийство...както си разбрал!

Изображение



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 17:09       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Искренно Филипчо ти пожелавам да прещипеш нерв, който да се възпали за да осъзнаеш някои истини, а в същия момент да се мъчиш да останеш активен.

П.П. Проблема на всичко турско е в качеството, а като става реч за оръжие ...ще ти споделя, че негледат на нас като съюзници от НАТО ;) , а това гениалнияти аналитичен мозък, който не анализира а само повтаря заучени фрази ....
Та не разчитай да получиш това, което са ти обещали.
П.С. Навремето А. Хитлер се д възхищавал на мюсюлманите за това, което съчетават религия и политика.... Добре е да прочетеш за видовете джихад така ...
Отивай да се блъскаш в стената самичак и да отскачаш и послед турците предпочитат Глок пред тяхните продукти, Турчина предпочита ЧЗ пред техните продукти. Турчина на първо място харесва Глок и след това ЧЗ.
По нагоре ще разбереш от къде го знам

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 17:29       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ако нещо си бил контузен вече е друго! Не казвам нищо по това...и нещо важно...не може да ти се отрече, че имаш качества.
Оправил си се в онази случка...бекъп пушка ли си извадил с глока ли го беше доутрепал глигана...ама в такива ситуации се вижда кой колко струва...

На мен ако ми се изсипе така магазина и блокне пушката от мазнотията ти е повлякъл патрон при допълване и ти го знаеш...ама станалото станало...е заеби ще се насмета яко! Ако все пак сколасам да извадя друго и стрелям...после стожера ще го усуча около някой дънер там...нищо, че вината е моя :roll:

иначе ходих до Инстанбул преди време служител с глок не видях...нещо железно като чз са митничарите ама турско е и имат поне 10 различни техни пищова требва тука да ги систаметизираме...

та така...а това дето сте си лафили с турски граничари при официални срещи и неофициални...как да ти кажа и те са с хорозонт до носо си...местни авджии на служба...
чул за глок и аресвам глок ...

Но като търсиш нещо го намираш...добре е да имаме самочувствие ама малко реализъм не е излишен...ето една от многото турски баклави Сарсилмаз ли се чете - говорим само за стрелково

https://www.sarsilmaz.com/en/

Submachine Guns

SAR 109T
SAR 109C
TE 54

Assault Rifles

SAR 223P
SAR 223T
SAR 223C
MPT-76
SAR-308

Machine Guns

SAR 240PMT
SAR 127PMT

Pistols
SAR 9

Pump-Action Guns

SA-X 700 J

Polymer Body Pistols

B6
B6C
CM9
CM9 GEN2
ST9
ST9-S/SS
SAR 9
P6

Metallic Body Pistols

ST10
P8L
P8S
K2
K2 C
K2-45
K11
K12
K12 SPORT
KILINÇ 2000
AR-24
AR-24K

Revolver
SR-38

и за финал изпусни въздуха хапни една баклава нашенска нека е и ние го можеме...и да знаеш само една фирма тяхна КОЧ холдинг /егати името/ е с продукция два пъти повече от БВП на България

Цитат:
Целият им оръжеен комплекс е резултат от силно развитата промишленост и коопериране със западни фирми
Турските промишлени конгломерати са много мощни семейни холдинги, най-големият от тях, Коч Холдинг дава близо 10 процента от БВП на страната, а БВП на Турция е около 900 млрд. щ. долара, или иначе казано продукцията на Коч холдинг е два пъти по-голяма от БВП на България, и това с около 80 000 работници в него.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 18:44       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Основната държавна военна фирма е MKEK ... Да бият чело в земята, че германците седят, като за начало зад тях. Оръжията с които започват са пистолет Къръкале, който е копие на Валтер ПП; щурмовата карабина Г3А1 и МГ 3 А1. Всички оръжия като за начало са правени под контрол на НК ....
https://www.mkek.gov.tr/en/

Който иска да гледа...

Другата турска държавна военна фирма е Aselsan, .
FNSS Savunma Sistemleri A.Ş .... е тази си е частна но зад гърбът и стои оръжейния гигант Bae System.
Който иска да се рови и да проверява . Всичкото което се произвежда са стари техники по лиценз с модернизиране от Aselsan.
Единствената турска разработка е САУ 155 Firtinа
Ако искате гледайте и манифактурките .
Както каза Jaba ситуацията с качеството е непостоянно.
П.П. Юзера Каяба - Игор прави добра реклама на граждански МП5 .
...та искаш турско нагласи се за някаква изненада....
За цивилно гражданско става, но искам копието да е под контрола на основната фирма

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2021, 22:36       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
Ако нещо си бил контузен вече е друго! Не казвам нищо по това...и нещо важно...не може да ти се отрече, че имаш качества.
Оправил си се в онази случка...бекъп пушка ли си извадил с глока ли го беше доутрепал глигана...ама в такива ситуации се вижда кой колко струва...

На мен ако ми се изсипе така магазина и блокне пушката от мазнотията ти е повлякъл патрон при допълване и ти го знаеш...ама станалото станало...е заеби ще се насмета яко! Ако все пак сколасам да извадя друго и стрелям...после стожера ще го усуча около някой дънер там...нищо, че вината е моя :roll:

иначе ходих до Инстанбул преди време служител с глок не видях...нещо железно като чз са митничарите ама турско е и имат поне 10 различни техни пищова требва тука да ги систаметизираме...

та така...а това дето сте си лафили с турски граничари при официални срещи и неофициални...как да ти кажа и те са с хорозонт до носо си...местни авджии на служба...
чул за глок и аресвам глок ...

Но като търсиш нещо го намираш...добре е да имаме самочувствие ама малко реализъм не е излишен...ето една от многото турски баклави Сарсилмаз ли се чете - говорим само за стрелково

https://www.sarsilmaz.com/en/

Submachine Guns

SAR 109T
SAR 109C
TE 54

Assault Rifles

SAR 223P
SAR 223T
SAR 223C
MPT-76
SAR-308

Machine Guns

SAR 240PMT
SAR 127PMT

Pistols
SAR 9

Pump-Action Guns

SA-X 700 J

Polymer Body Pistols

B6
B6C
CM9
CM9 GEN2
ST9
ST9-S/SS
SAR 9
P6

Metallic Body Pistols

ST10
P8L
P8S
K2
K2 C
K2-45
K11
K12
K12 SPORT
KILINÇ 2000
A
[/quote]
Само да Ви отбележа, че границата при тях се охранява от Турската Армия, не полиция, не жандармерия...
На тема оръжие... Остави Байрактарите и виж къде на въоръжение са техните армейски оръжия т.е. извън територията на Турция ...не се мъчете НИКЪДЕ.
Турския танк Алтай е правен от корейците. ...за жалост Австрия им се опъна като им показа среден пръст и Ердоган си обърка плановете с новия танк... отказаха доставката на мотор и от там ....о боже греда.
Туция има на въоръжение американския танк М 60, който неуспя сама да си го модернизира...модернизацията бе изпълнена от Израел ;) мотори, СОУ, оръдие , допълнителна бронировка и т.н.
Повече няма да ви казвам...

Опс излъгах...имат продадени картечни пистолети дето са по лиценз на НК и са копие на МР5 ...куповач Украйна

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2021, 15:46       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
PufGun написа:
Остави Байрактарите и виж къде на въоръжение са техните армейски оръжия т.е. извън територията на Турция ...не се мъчете НИКЪДЕ.

Мисля, че сериозно трябва да проучиш по въпроса. Малко стари данни:
"...Турcкият oръжeeн изнoc прeз 2019 г. e нaрacнaл c 36,4% в cрaвнeниe c 2018 г. и нaдхвърли 2,7 милиaрдa дoлaрa, cъoбщи вecтник „Caбaх“.
Cпoрeд дaннитe, пoлучeни oт турcкия Cъюз нa изнocитeлитe (TIM), eкcпoртът e нaрacнaл c 34,6% и дocтигнa 2,7 милиaрдa дoлaрa минaлaтa гoдинa oт 2,03 милиaрдa дoлaрa прeз 2018 г., кoгaтo зa първи път нaдхвърли 2 милиaрдa в aмeрикaнcкa вaлутa.
Пaзaрът нa oтбрaнитeлния и кocмичecкия ceктoр бeшe oцeнeн нa 1,3 милиaрдa дoлaрa прeз 2002 г. Нaй-гoлямaтa турcкa кoмпaния зa eлeктрoникa в oблacттa нa oтбрaнaтa АSЕLSАN ce клacирa нa 52-o мяcтo в cпиcъкa нa Dеfеnsе Nеws Tоp100 – aмeрикaнcкo cпиcaниe, cлeдящo oтбрaнитeлнaтa индуcтрия пo cвeтa – c 1,8 милиaрдa дoлaрa прихoди oт прoдaжби, дoкaтo TАI (1,05 милиaрдa дoлaрa) бe в cпиcъкa нa 69-тo мяcтo..."
Износа на безпилотни системи, дронове самоубийци, ракети, системи за РЕБ, бронирани машини, стрелково оръжие.
Виж само Унгария, която скоро купува немски танкове и САУ, за колко броя бронирани машини за армията си сключи договор с Турция.
Това е страна, която разказа играта на противниците си със свои системи в Сирия и Либия. Само опасността за голяма война с Египет и приятели е спря в Либия. Страна, която изгражда свои бази в две страни в Африка и обучава техни контингенти.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer