logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 07:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 11:27       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
jaba написа:
PufGun написа:
Остави Байрактарите и виж къде на въоръжение са техните армейски оръжия т.е. извън територията на Турция ...не се мъчете НИКЪДЕ.

Мисля, че сериозно трябва да проучиш по въпроса. Малко стари данни:
"...Турcкият oръжeeн изнoc прeз 2019 г. e нaрacнaл c 36,4% в cрaвнeниe c 2018 г. и нaдхвърли 2,7 милиaрдa дoлaрa, cъoбщи вecтник „Caбaх“.
Cпoрeд дaннитe, пoлучeни oт турcкия Cъюз нa изнocитeлитe (TIM), eкcпoртът e нaрacнaл c 34,6% и дocтигнa 2,7 милиaрдa дoлaрa минaлaтa гoдинa oт 2,03 милиaрдa дoлaрa прeз 2018 г., кoгaтo зa първи път нaдхвърли 2 милиaрдa в aмeрикaнcкa вaлутa.
Пaзaрът нa oтбрaнитeлния и кocмичecкия ceктoр бeшe oцeнeн нa 1,3 милиaрдa дoлaрa прeз 2002 г. Нaй-гoлямaтa турcкa кoмпaния зa eлeктрoникa в oблacттa нa oтбрaнaтa АSЕLSАN ce клacирa нa 52-o мяcтo в cпиcъкa нa Dеfеnsе Nеws Tоp100 – aмeрикaнcкo cпиcaниe, cлeдящo oтбрaнитeлнaтa индуcтрия пo cвeтa – c 1,8 милиaрдa дoлaрa прихoди oт прoдaжби, дoкaтo TАI (1,05 милиaрдa дoлaрa) бe в cпиcъкa нa 69-тo мяcтo..."
Износа на безпилотни системи, дронове самоубийци, ракети, системи за РЕБ, бронирани машини, стрелково оръжие.
Виж само Унгария, която скоро купува немски танкове и САУ, за колко броя бронирани машини за армията си сключи договор с Турция.
Това е страна, която разказа играта на противниците си със свои системи в Сирия и Либия. Само опасността за голяма война с Египет и приятели е спря в Либия. Страна, която изгражда свои бази в две страни в Африка и обучава техни контингенти.

Jaba, Паце да ви питам честно имали ли дте среща с Турци, като ти ди на първа линия и те също са на първа линия...
Аз съм работил. Вижда ли ли сте как турски офицер иска да измести границата с 60 метра навътре в наша територия... т.е. да отнемат българска територия възползвайки се от природно бедствие ... Аз съм го виждал с очите си... За жалост тоз техен мерак се обърка и завърши с репликата " ... ако позволя да се постави ...там където искате това означава, че съм предал България.."
.....

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 13:05       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
PufGun написа:
Jaba, Паце да ви питам честно имали ли дте среща с Турци, като ти ди на първа линия и те също са на първа линия...
Аз съм работил.

Темата е за турската оръжейна промишленост. Колкото до въпроса ти. Да, виждал съм ги и то доста преди теб. Специално на теб ли да пиша, че съм служил на границата и по точно на българо-турската. Само, че това не променя нещата. Преди дни САЩ наложиха забрана за износ на турски ударни вертолети за Пакистан. Същите използват американски двигатели. Все пак, да направиш ударен вертолет с цялото му оборудване и да внасяш само двигател говори за сериозни възможности. За това ни е разговора. Другото са доста сложни и комплексни неща, които ако ги започнем... ще ни трябва нов форум.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 17:44       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Джейба. 50 % от тяхната продукция не е тяхна. Виж сам го каза...
Да правят, но зад тях BAE system ха голям майтап.
Алтай ха ...танка готов от всякъъде и изведнъж Австрия каза няма двигател...Ами ако и Корея го бе дялнала ... Танка в изходна позиция ...
А Алтай не е броня, и оръдие има и друго ...не сме 01.09.1939 година.
Никой не отрича, но без големо братче ще направят ама на муки

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2021, 15:28       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Преди доста време ми падна да пострелям с турският Каник.
Много приятно устройство. Експортират го за САЩ между другото и има бол ревюта.

https://www.pewpewtactical.com/canik-tp9sfx-review/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2021, 22:52       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Турски Гирсан. Бая камубнали Глоци съм виждал на снимки/ видео, но чак такъв демидж върху стрелеца - не!

Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2021, 00:11       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Да не кажеш, че тая вечер съм се заял нещо с тебе, но това е монтаж някакъв:
1. Няма как при толкова слабо проникване ударната група да се задържи забита под окото на стрелеца - гравитацията просто няма да го допусне: центърът на тежестта е много напред в посока върха на иглата, от което тя ще увисне и ще падне.
2. Моля докторите да кажат и те, но кървенето не съответства на мястото на раната. С други думи: кръвта следва да е много повече.
3. Моля и Посейдон да се изкаже - той физиката я разбира много, но от къде и каква ще да е тази сила, дето така да избуши ударната група назад, че последната да изкърти задържащата капачка, да прелети едно поне 40 сантиметра без да си загуби правата траектория, пък в същото време да проникне толкова плитко? Това за да стане - трябва значителна част от силата на барутните газове да бъде насочена концентрирано върху челната площ на иглата, т.е. те да се откажат да излязат измежду задния край на патронника и блока, да пренебрегнат зейналата в рамата дупка, а да се наврат в отвора за върха на иглата.

Не ме разбирайте криво - от турското признавам само едно, и то се казва куру баклава и се яде. Турско леко ОО не бих си купил, нито турски патрони за нарезно ОО.

Ако снимките предизвикат дискусия - ще я обособим в нова тема :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2021, 00:24       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
JDredd написа:
Да не кажеш, че тая вечер съм се заял нещо с тебе, но това е монтаж някакъв:
1. Няма как при толкова слабо проникване ударната група да се задържи забита под окото на стрелеца - гравитацията просто няма да го допусне: центърът на тежестта е много напред в посока върха на иглата, от което тя ще увисне и ще падне.

Напълно е възможно! Не съм бил там, не съм го видял лично, нямам и достоверни свидетелски показания. Просто споделям случайно попаднала ми снимка - нищо повече.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2021, 04:36       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Mad Dog написа:
Преди доста време ми падна да пострелям с турският Каник.
Много приятно устройство. Експортират го за САЩ между другото и има бол ревюта.

https://www.pewpewtactical.com/canik-tp9sfx-review/


Собственика на Battlefield Las Vegas (едно от най-големите стрелбища в САЩ) беше пуснал тема в един от форумите за това как се представят различните рентал пистолети при голям обем стрелба. За Каник помня че беше казал че се държи учудващо добре. На мой колега баща му си купи такъв и първите 2 ходения да стрелят имало не малко засечки. Уж продавача в магазина ги предупредил че е възможно, ама като ги знам какви са лебеди и двамата няма да се учудя да е user induced malfunction.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2021, 10:14       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
но това е монтаж някакъв

JDredd написа:
но от къде и каква ще да е тази сила, дето така да избуши ударната група назад, че последната да изкърти задържащата капачка, да прелети едно поне 40 сантиметра без да си загуби правата траектория, пък в същото време да проникне толкова плитко?
Това за да стане - трябва значителна част от силата на барутните газове да бъде насочена концентрирано върху челната площ на иглата, т.е. те да се откажат да излязат измежду задния край на патронника и блока, да пренебрегнат зейналата в рамата дупка, а да се наврат в отвора за върха на иглата.


не съм завършил физика, нито стрелково дело в НСА, не съм и лекар , но знаеш умрем да анализирам и тук е мястото да разнищим тоз кейс...както много други
според мен:
1. Не виждам една причина за да обявя снимката за монтаж/фейк
1.1 медицински: иглата се е забила в основата на очната ябълка около 4-5мм и се е подпряла на костта на черепа - тоест може така да стърчи, но от ракурса на снимката не е ясно може да опира в носа на човека, но технически:
забита в долната част на окото точно се опира в костта и може да стърчи.
1.2 кръвта не е ненормално малко...при забучено чуждо тяло /нож клон и т.н./ не се вади никога защото е запушило кръвоносни съдове, а пострадалия се кара в болница...ако го дръпнеш да го извадиш да помогнеш цика кръв и може да се спомине човек от кръвозагуба /така казват лекарите/
по техническата част:
при кабум, а и при нормален изстрел ако се пробие капсата сила газовете имат да избушат назад иглата...особено кабум знаеш свръхналягане е над 3000атмосфери през капсата и през отвора на иглата и става мазало
при стрйкърите отзад пази капачката... /затова Николайчо я оглежда, като самороден диамант :DD /
Тука може би не е с метална вложка цялата капачка, като на глока, а метал има само по периферията на капачката като П образна рамка и е останала в изрезите...останалото в центъра е пласмаса и се вижда това от характера на щетата

2. Геле не показва източника - косвена причина да е факт това...ако беше фейк щеше да го покаже...сега ни изпитва...Ок ,...умрем за такива анализи още от атентатите срещу А Петров и Баретата знаете тука ги разчепкахме технически.
а и последно рядко ама мнооого рядко бъркам :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 17:11       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Мдаа някои турски системи са си недоправени...случая е истински момчето е полицай...
пищова е SAR9 точно капачката е изцяло пласмаса /горе съм ги надценил няма никава рамка стоманена/
https://www.youtube.com/watch?v=conqv_jf2J0
https://www.youtube.com/watch?v=Y842v4BgQBE

снимка от горното видео...

ако някой знае турски може да преведе...така и така се напълни тук с пенсионери от службите...някой пеншън от РУМНО може да разясни кое какво е, но е ясно горе долу


Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 17:28       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Сеньор JDredd,
без да искам да влизам в дискусии, само бих ви споделил, че снимката не е монтаж.
Нема му се опрай очото на милицифая. Туй то. Само като факт ви го довеждам до мисълта.

С уважение,
аз

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 17:59       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Е господа... Както казах ...турците самостояъелно т.е. без чужда помощ и контрол могат да правят три качествени неща:
....
Имам приятели турци, които наистина уважавам, но нито един от тях не е ползвател на турско оръжие. Искат/ търсят италианско, белгийско, немско и американско.
Използват италиански, немски или американски патрони.
Ползвател съм на гладкоцевна пушка която е правена под европейски контрол
Край завърших.
Благодаря.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 18:32       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
От качеството на някои ловни оръжия или случаи с пистолети правим генерални изводи. Не е сериозно. Турция участваше с изработка на детайли за F 35, тя сама си сглобяваше F 16, като не знам каква част от самолета произвежда сама. Определено не е овладяла производството на някои типове двигатели за тежки, машини, двигатели за самолети и вертолети. Подобни проблеми, разбира се за по малка номенклатура, има и една Русия. Тя спря изработката на тип военни кораби, защото завода и остана в Украйна. Тези дни и се провали сделката да придобие норвежки завод за корабни двигатели. Специалните служби посъветваха, който трябва за опасност от изтичане на технологии към нея.
Ето само от последните два дни: нов БТР https://topwar.ru/181026-turcija-nachin ... s-zci.html
Нов тежък боен вертолет. Вярно с украински двигатели, но да направиш само витла за него е сериозно нещо, а те правят практически всичко останало. https://topwar.ru/180895-novyj-tureckij ... ateli.html
Така, че уважаеми колега PufGun, не подценявай.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 20:12       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Така е пичове! Сгреших. Натурална и автентична е историята. Щом така казват в ютюб.

А фалшивите милиони долари в София вчера са реквизит за сватби, нали? - щото тъй казаха по новините.

Аз каквото имах да кажа - казах го :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 21:22       Заглавие:  Re: Турски оръжейни фирми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ех тоз Дред :D не става дума тука кой сгрешил кой познал...

прегледай коментарите във видеата...отделям ги долу с машинен превод ...има доста коментари
И там не им е леко Дред...богатите мачкат бедните...прикрива се това онова...полицаите също четеме долу какво е отношението там...са даже е много че и в тубето е излязло...
за критики например към някои другари в други държави и западни даже ..те бута камион ...в добрия случай отиваш в панделата ... А с критики към големи турски фирми в Турция може и влак да те бутне

разбира се ти не вярваш...ама това е защото не можеш да го приемеш технически...пробита капса дава налагане достатъчно за да се случи това с пласмаса капачка...
за тебе това не е вузможно и на тази база си градиш надсройки...ми не са верни

ти не вярваш и че има коронка Убеден съм! няма как да е иначе...е като не те е хванала каква коронка тия айдуци нали...

Ти не вярваш и че парите показани по новините днеска са тояги.,..е нали ги видях ТОВА не може да са фалшиви пари ...долнопробни копия ... КОЙ съд ще те остави в ареста за тия лайняни хартийки???? а че може да има друга лабораторя там и еди кво си ДА, но съда нали те съди по доказателства...а това не са доказателства за фалшиви кинти се едно аз и ти сме ги печатали на разнебитения ми принтер...

малко се отплеснах...ИЗВОД до тук:

1 ПОЛЗВАЙТЕ ОЧИЛА при стрелба! и във видеото това казват...с очила окото на момчето можеше да е спасено
2. към турското стрелково с резерви...проверява се ....тука Цоньо е точен патил е и така...

КОЙ ще си купи и ползва SAR 9 след това аз направо не мога да си представя...и дуржавни институции...ми направо го свалят!...става дебело...сещащ се какви загуби са това за тази фирма

Цитат:
Ahmet Bey'in yaptığı açıklamayı hiç yakıştıramadım kendisine. Sarsılmaz Ahmet Bey'in patronu ya da sponsoru olabilir. Ahmet Bey Sarsılmaz'ın reklam yüzü olabilir. Bu yüzden suskun kalabilir, bunu da anlarım. Ancak bir insana yaptığı eleştiriden kaynaklı olarak ayaküstü vatan haini ilan etmek dış odaklarla ilişkilendirmek nedir yahu? Sonuçta ortada bir polis memurumuzun canı var. Canları bu kadar mı ucuz bu insanların? Nasıl üstü böyle apar topar kapatılır? Patronunu savunmak uğruna, soru soran insanlara nasıl hemen böyle çamur atılabilir? Demek ki kamera önünde yapılan vatan millet sakarya edebiyatları hep reklam ve pr çalışması imiş. Polisimiz yaralanınca gördük kimin ne olduğunu. Oradan Atakan Bey'e sallayıp; PATRONUNUN FEDAİSİ OLACAĞINA VATANININ EVLADI OL SAYIN AHMET PINAR! (Sen öyle sallarsan ben de böyle sallarım). Yaralanan polisinin yanında ol. Gerek Ahmet Pınar'ın gerekse de Sarsılmaz'ın bu tavrından dolayı; daha da sarsılmaz markasına el sürmem. Sevgiler, saygılar...
Не можах да сравня изявлението на Ахмет бей към него. Той може да бъде шеф или спонсор на Sarsılmaz Ahmet Bey.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Това може да е рекламното лице на Ахмет бей Сарсилмаз. За да мога да мълча, разбирам и това. Но каква е връзката на обявяването на бърз предател поради неговата критика към човек с външни фокуси?
Все пак имаме живота на полицай. Толкова ли са евтини тези хора? Как може да бъде прикрит така? Как може хората, които задават въпроси, да бъдат незабавно толкова отхвърлени заради защитата на шефа си?
Тоест, родината, нацията, литературата на Сакария пред камерата винаги са били реклама и PR работа. Когато полицията ни пострада, видяхме кой какво е. Оттам махане на Атакан бей; ТОВА ЩЕ БЪДЕ ФЕДА НА ВАШИТЕ ШЕФЕРИ, РОДИНАТА ВИ ЩЕ СЕ ОЖЕНИ АХМЕТ ПИНАР! (Ако го разклатите така, аз ще го разклатя така).
Бъдете с пострадалия си полицай. Заради това отношение както на Ахмет Пинар, така и на Сърсилмаз; Не бих докоснал марката още по-непоклатим. С уважение ...



Цитат:
Ben de Ahmet Bey'in neden böyle atarladığını anlayamadım. Paylaşım ve yorumlarınız, tepki, atar ya da eleştiri bir tarafa, duyarlılığınızdan dolayı teşekkürü hak ediyor. Bu olayı bizlere duyurduğunuz ve bir kamuoyu oluşturduğunuz için teşekkür ederiz size. Belki hiç duyulmasa alelade bir olay gibi geçiştirilecek ve üstü kapanacaktı. Sonuçta güvenlik güçlerinin ve biz silahseverlerin can güvenliği söz konusu. Eminim şimdi polis arkadaşımızın durumuna tüm kişi ve kurumlar daha bir hassasiyetle yaklaşacaktır.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Не можах да разбера защо Ахмет бей го е хвърлил така. Освен вашите публикации и коментари, реакция, хвърляния или критики, той заслужава благодарност за вашата чувствителност. Благодарим Ви, че ни съобщихте за това събитие и формирате обществено мнение. Може би ако изобщо не се чуе, ще бъде прикрито и отразено като обикновен инцидент. В крайна сметка безопасността на живота на силите за сигурност и на нас, любителите на оръжията, е под въпрос. Сигурен съм, че всички хора и институции ще подхождат с повече чувствителност към ситуацията на нашия приятел от полицията.


Последна промяна Poseidon на 18 Мар 2021, 22:09, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alexbs, ish и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer