logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 22:15




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 179 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2021, 02:25       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2021, 13:33
Мнения: 119
Местоположение: Peru
Интересен дозвуков патрон с висок балистичен коефициент .40 Lobaev Whisper.

Изображение

Статия с подробности за калибъра 40 Lobaev Whisper. https://lobaevarms.ru/2014/06/40-lobaev-whisper/

Същата статия и на английски: https://en.topwar.ru/52757-40-lobaev-whisper.html

Ето и карабина, която е специално конструирана за този калибър. DVL-10 SABOTEUR
Сайт на производителя: http://lobaevarms.com/products/dvl10-ta ... per-rifle/

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2021, 23:05       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Такива "шепот" патрони с .308 куршуми ги правихме преди 30 години. За "безшумен" лов слагахме куршума наопъки. Аз ги правех с 8мм Маузер. Един колега цял месец се опитваше да подбере барута и куршумите та да докара куршума да падне от цевта. Бяха безумно свободни години, без състезания, всичко за удоволствие. Дизайна беше на JDJones. Такъв вид специални патрони се наричат Wildcat. Компанията SSK изработваше пушка с калибър по желание на клиента.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2021, 18:43       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
El Padrino написа:
И такива ми ти работи.
Още едно силно информативно мнение което няма нищо общо с темата но има весели неща като например казаното, че за един снайперист е по-важно да се изтегли жив от колкото да уцели нещо... А такива ми ти работи съществуват още от преди 2016та от когато са долните снимки на устройство което може да се комбинира с Бумеранга с микрофоните и засича оптика която е насочена в обекта от няколко мили, съответно може автоматично и автономно, без никакво човешко участие, да даде огън на минохвъргачна батарея, по координатите от където е засекло оптиката, или изстрела, в рамките на секунди. Такива ми ти работи с дроновете и някой други неща. Вози се обикновенно с багажниковите маймуни, да го кажеме на нашенски... :D Имат и модели които седят по кораби, сгради и т.н.т. в секундата в която засече оптиката я слага в-у карта с точност до метър мисля, мене ме засече на 20м от щанда и ме сложи точно в картата на залата от която снимах. На лаптопа се вижда какви възможности има.

https://tplogic.com/
Изображение Изображение


_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2021, 20:10       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Цитат:
за да е точна .. куршума трябва да излиза в горна мъртва точка или долна - по добре е долна че стои повече там цевта
стъпки, нарези и т.н

Иво 3 да си жив и здрав ,не сме се чували с векове бре човек . Знам ,че си имаш много опит затова ще те питам :Как практически това може да се установи? Имам една стара пушка в 22 кал , в която сьм налял торба пари и ми се иска да изкарам максималното от нея . Поздрави

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2021, 00:41       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
cz85 написа:
Цитат:
за да е точна .. куршума трябва да излиза в горна мъртва точка или долна - по добре е долна че стои повече там цевта
стъпки, нарези и т.н

Иво 3 да си жив и здрав ,не сме се чували с векове бре човек . Знам ,че си имаш много опит затова ще те питам :Как практически това може да се установи? Имам една стара пушка в 22 кал , в която сьм налял торба пари и ми се иска да изкарам максималното от нея . Поздрави


при теб има само едно решение .. с тунер
предполагам, че става дума за 22LR и релоада е сложен, макар че сега го почнаха за 300-500 метра

само ти трябват хубави патрони и тунер

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2021, 15:02       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
cz85 написа:
Имам една стара пушка в 22 кал , в която сьм налял торба пари и ми се иска да изкарам максималното от нея . Поздрави

Колега би ли споделил повече данни за пушката? Калибър, дължина на цевта, стъпка (twist), тегло на пушката, оптика. Ще е интересно да се види нещо повече от стрелба на 100 метра. Да кажем мишени на 300 метра примерно. :-) С дозвукови ли мислиш да стреляш?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2021, 03:12       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
:D Паце, колко му е дропа на тоя субсоник .22ри на 300м бре ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2021, 08:07       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Paco® написа:
cz85 написа:
Имам една стара пушка в 22 кал , в която сьм налял торба пари и ми се иска да изкарам максималното от нея . Поздрави

Колега би ли споделил повече данни за пушката? Калибър, дължина на цевта, стъпка (twist), тегло на пушката, оптика. Ще е интересно да се види нещо повече от стрелба на 100 метра. Да кажем мишени на 300 метра примерно. :-) С дозвукови ли мислиш да стреляш?

Айде влязохме в М Цикъл
:)

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2021, 09:47       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
.38 Super написа:
:D Паце, колко му е дропа на тоя субсоник .22ри на 300м бре ?

Около 12 Мил-а, демек около 3,6м.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2021, 14:14       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Баян написа:
.38 Super написа:
:D Паце, колко му е дропа на тоя субсоник .22ри на 300м бре ?

Около 12 Мил-а, демек около 3,6м.

Братле, това лично ли го премери или го прочете някъде? PDT_Armataz_01_22 Какъв е тоя субсоник в 22 lr c BC 0.3 бре брат. Ти уби коча с лопатата. :happy: Айде разбирам да беше казал 4.2 метра спад за някой Велоситер с 400 м/с V0. Ама 3.6 метра спад за субсоник с 980 fps. PDT_Armataz_01_26



.38 Super написа:
:D Паце, колко му е дропа на тоя субсоник .22ри на 300м бре ?

Ми бат Данчо, толкова колкото и на .308 Win на 800 метра. :-) Само дето не е нужно да търсиш 800 метра дистанция и да даваш по няколко кината за хубав патрон в .308. Стрелбата с 22 ри на 300 метра е толкова трудна колкото и с 308 на 800 метра. Цел кенчета от кола 330ml на 300 метра. Нека колегите споделят резултати с 22 lr на 300 метра.


Бат Цоне, кат си вземеш лазерен далекомер, хронограф и оптика поне 10Х се включи по темата. Сега спамиш братле и ще помоля бат Данчо да ти трийне спама. :-)


Последна промяна Paco® на 08 Авг 2021, 14:34, променена общо 3 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2021, 14:23       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
има резултати от мачовете с флоберки в Т-Клас
има и 300метра цели

само че хубав патрон си е цифра и дефицит
оптиката, друнога, шаси - трябва да са качествени
както и тунер трябва

ефтино няма нищо ... на ръба на калибъра

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2021, 14:29       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Бат Иво дай повече ифно какви групи и какъв е размера на целите на 300 метра с 22 lr. Да не се окаже, че съм шампион и не го знам. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2021, 14:46       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
в онлайн системата за оценяване си остава историята

имаше мач на Вакеро, със такива дистанции

Пушките са Тика, ЧЗ Варминти (452, 455) и подобни, но оптиките са Бендери и Калеси, монтажи и двуноги по скъпи от пушлетата

вече има и къстом 22ки на цена на големите къстоми ....

но който има достъп до много серии олимпийски патрони - той печели

колеги си внасят патрони 22lr .. но с тестове на мясти в завода и разходи минават цена на кюфте от сръбска скара

др решение е - тунер, но пак си трябва серия еднкви патрони

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2021, 14:54       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
но вече има и релоад за 22lr .. със солиди

нищо на този свят свързано с рекорди няма ефтинко и лесно

рекорд, високи постижения са свързани с труд, пот, лишения, пари и ...

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2021, 15:18       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
Paco® написа:
Баян написа:
.38 Super написа:
:D Паце, колко му е дропа на тоя субсоник .22ри на 300м бре ?

Около 12 Мил-а, демек около 3,6м.

Братле, това лично ли го премери или го прочете някъде?

Братле, написах го на прима виста, по спомен, защото участвах на миналогодишното състезание на Вакеро. Но сега, понеже си пунктоален го пуснах през Стрелока и излезе 13,9 Милирадиана на 300м с 40грейна Фиочи с нач. скорост 339м/с при 19гр.Ц. Използването на хиперзвукови патрони не е оферта за точна стрелба "братле", защото куршумът преминава обратно през звуковата бариера на около 70м от дулния срез и се разколебава непредвидимо. :-) За лов хиперзвуковите стават въпреки, че се губи главното предимство на .22ЛР- слабия звук....."братле"... :P

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 179 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer