logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 17:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 179 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2021, 22:36       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Янко на тези майстори историйте са им едни и сьщи. Този човек ми сподели ,че когато е започнал да стреля ( по време на твойте ученически години когато малкия Янко още рипаше и те слушаше) не е имало никакви майстори на 22 ЛР. Купуваш машините и почваш сам да се учиш. Разбира се ако си правил пушки в други калибри ще ти е от някаква полза. Този и един друг човек твьрдят ,че е най-добре човек сам да си направи пушката. Явно нямат доверие на никой друг. Да си обьрнеш любимото хоби в професия почти винаги води до щастлива работа. Лично аз докато не ми се разтреперят мартинките и вече не мога да си дьрпам ципа... няма да правя пушка за бенчрест. Повече е мерене на орьжейна майсторска работа според мен. Корекцийте който той прави са смешни. Отделно половин унция -14 грама и надолу спуськ .....???? При мен шкодето е с 8 унций на единичен ( двоен е по принцип) и гьрми сама ако трьгна да активирам предпазителя. Свалял сьм го и още надолу ама почва да стреля още при затварянето на болта . Не разбира от майтап. Не е гот . За Шилен цеф се чака по една година в този момент. Той ми каза ,че имат и много правителствени порьчки който още толкова допринасят за забавянето. Бенчмарт може би ще е по достьпна. За цените си прав - вече различните майстори взимат различно. Чух ,че автора на книгата която четеме е правел пушки само на най-добрите стрелци и цената трьгвала от 7 хилки. И моя майстор не е евтин , но още не е стигнал такива ценови вьрхове. .

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2021, 18:24       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Въпрос към Витан и Янки и технически към американците:
Кой от нормалните производители според вас предлага най еднакви параметри за .22лр, говоря за това което се намира по магазините - Акила, ССl ?
Аз стрелям едни Velocitor на CCl и ми дават доста еднаква работа но съм любопитен какво бихте избрали вие просто защото пазаруваме в една и съща държава... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2021, 19:13       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ако е за plinking купувай каквото намериш. Дори и най $$еднаквите$$ не са толкова еднакви особенно при някакъв вятър. Ако стреляш пистолет CCI (най силните) ще ти осигурят стабилно презареждане. Ако стреляш по мишени за точност вземи 1080 fps max. Ако стреляш малък дивеч - heavy and max fps. Акила не са лоши. Да учиш някой да стреля - има чат пат 500 Fedreal, Remington и подобни. Аз избягвам оловните (въпреки, че за мишени са за препочитане), щото много цапат. Помедените са ми избора за всичко останало.

И както Витан каза има само два признати/намазани производителя за бенч рест майсторите - Ely (UK) and RWS (Germany).

Любимото ми оръжие за 22 е един S&W revolver with 6" barrel. За пистолетите Ruger Mark IV. Навремето имах една Beretta, но я изтъргувах за едн 25 тона log splitter.

Have fun my friend :armed:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2021, 00:26       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ха ха ха... Намерих едни стари снимки от Вегас, на Гънмена на стрелбището.
Това са сигурно 20 патрона, сигурно 100тина метра, .22лр, пушката мисля е ЧЗ, за първи път я пипнах.
Много точно нещо, да ти е кеф да плякаш с него...

Пушлето: Изображение

Мишената: Изображение


Горният десен ъгъл е където "рязах"... :D Изображение

Ще ме запалите вие по тоя малък калибър, нямате си друга работа ебаси... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2021, 20:56       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2021, 01:39
Мнения: 73
PDT_Armataz_01_22 :tu: Първо по малкия, после и по големите. :-) Слагай флагчета за вятъра през 50 метра и сецай здраво. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2021, 17:55       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Данчо аз оня ден си взех пушката от майстора - преправих я да стреля и с други патрони. Не само с 20 кинта по старите цени . Вече гонят 30 . Досега беше с идиотски допуски . Игра секирата и сега би трябвало да яде всичко.Сега сьм пуснал запитване до good shooting.com който са семейна фирма и дьржат горе долу най-добрите цени в сравнение с останалите. Ориентирал сьм се кьм SK Rifle Match and Lapua Center X. Следващите който ще опитам са Wolf Match Extra който са правени от Eley а не от Lapua. Сега за сьзтезание горещо препорьчвам да се пробват на твоята пушка: Lapua Midas+, Polar Biathlon , Tenex, Eley Match ,EPS, RWS -R50 ,R100. Ако имаш кинти де, защото не е само да се пука на сьстезание ама и тренировка си трябва. Имаш няколко опций да се опиташ да вдигнеш точноста с по-евтините патрони.Сортираш ги по грамаж с електронната везна и по радиуса на вьрха и рима на гилзата. Това сьм го правил и дава резултат. Може и 22 лр DIE да опиташ: може да направиш вьрха с дупка или с малко врьхче. Има в тубата видея които да те ориентират какво ще се получи. Това не сьм го опитвал още. За скьпите марки всяко сортиране е излишно защото допуските между различните куршуми е нула. Демек са си перфектни. Там няма какво да се подобрява. Само колкото повече ги пипаш толкова повече им тьркаш воська и ги сьсипваш. Иначе може да опиташ всички достьпни марки и да видиш кой твоята пушка харесва. Това си е за цяла нова тема само за 22 лр. Има си чальм на сьхранение на патроните. Не се сьхраняват като нормалните. Ако. искаш ще ти кажа и как да си чистиш пушката според големите майстори. Много хора тук се включвам и аз си сьсипват пушките като чистят неправилно.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2021, 23:54       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Благодаря за информацията и на двама ви ! :tu:
Витане, моята "пушка" е буквално детска, тъста ми я беше събирал за сина ми когато беше малък... Рядко съм я чистил.
Железни мерници, болт акшън, сингъл шот, но на 20м няма пропуск по 12кал гилзи по земята под мишените.
Любопитството ми е по принцип защото е интересна тема а и ми се ще да взема едно читаво пушле в .22лр.
Нищо специално като ваще но да не е bottom line.
Ще е интересно да споделиш тука как да се чисти цевта. Аз моята съм я чистил от дъжд на вятър... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2021, 10:37       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1620
[quote="cz85"]. Има си чальм на сьхранение на патроните. Не се сьхраняват като нормалните.

Би ли споделил ?

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2021, 13:09       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2021, 01:39
Мнения: 73
Колеги бихте ли споделили информация за ваши групи с 22 lr на 200 - 250 и 300 метра. :armed:

Но нека групите са от 5 поредни изстрела, защото 3 или 4 ри попадения може да се приемат за добър късмет. :-)

Добре е да кажете и скорост на вятъра, защото това е много важно. Също и средна скорост на проектилите с които сте стреляли.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2021, 23:24       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Емиле знаеш кримпа на 22 не е като на нормалните . Влажноста е враг. Особено когато живееш на влажно място като мен и дьржиш поне 100 кутий от твоя скьпоценен лот.. Освен в добре упльтнени кутий хубаво е да се сложи влагосьбиращо вещество вьтре в кутията. Не е скьпо - пластмасовите топчета ... не се сещам за точното име но те са перфектни. Кутийте няма значение дали са пластмасови или железни, стига да имат уплатнителна гума на капака.
Пацо аз лично по мишени стрелям до 100 метра. Стрелба след това в момента не ме интересува. Ще ходя тази седмица до тира да си проверявам PCC пушката и сьс сигурност ще пробвам и 22 лр да видя какво се е получило.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2021, 23:54       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Цевта ....Тук мненията са много различни. ... Данчо споделям ти каквото сьм чул от бенчреста орьжейните майстори. Доколко ще ти е от полза сьс стокова цев не знам. На всеки 20 патрона се пуска мокьр парцал с Bore Tech rimfe blend , последващо от 2 -3 сухи парцалчета след това. На 200 -300 се пуска парцал с Bore tech carbon remover . Никога не се ползва месингова четка или помеднени патрони. Пластмасова четка ако стгигнеш до четкане. Аз си дьрпам парцалчетата с дебело рибарско влакно от акулите .Дотук аз лично сьм нарушил всичко по горе изписано.В книгата на Янко пише да не се ползва прьчка с тефлоново покритие а стоманена. С тефлоновата прьчка и месинговата четка сьм тьркал яко досега...Короната е важно нещо на което всеки обрьща внимамние но и влагането на куршума в нарезите имало значение. Концентричноста им може да се замаже при неправилно рьгане. 22лр цевта има много голям живот по принцип. С правилно чистене 50-100 К патрона няма да ги усети и ще си стреля като нова. Цефта на един писттолет чз след около 70-80К полимерни си стреляше като чисто нова. Може би си трябва опит и на тира. Стреляш групи и виждаш кога почва да отваря. Например 5 патрона - чистене. После 10 патрона - чистене, и така то 50-100 или повече... . В заключение: има много прецакани пушки от неправилно чистене така,че допитване до бенчреста си е полза според мен. Говоря за прецакана прецизност. А не функционалност на пушката.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2021, 00:07       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
За скьпите марки всяко сортиране е излишно защото допуските между различните куршуми е нула. Демек са си перфектни.


Един малък опит за сравнанеие. Може би да е от полза.
Прикачени файлове:
LR22.JPG
LR22.JPG [ 523.72 KiB | Прегледано 2529 пъти ]


Ely Tenex [gr[
51.64
51.52
51.44
51.12
51.56
51.70
51.40
51.12
51.62
max dif 0.5 gr (~9-10%)

Federal Gold
Premium Ultra Match [gr]
52.82
52.88
52.76
52.88
52.86
52.78
52.78
52.94

max dif 0.25 gr (~ 4-5%)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2021, 04:33       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2021, 01:39
Мнения: 73
Темата стана супер интересна! Благодаря ви колеги! :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2021, 20:32       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Янко това е интересно. Тенекса моята красавица не долюбва и не сьм имал добри резултати сьс тях. НО сьм доста озадачен от резултатите. Федерала не влиза в графа - висок клас така,че да бие тенкса е изненада. Имам още малко останали от едно време кутий и довечера ще ги замеря . Моята везна не е толкова льскава като твоята , но не вярвам да ме льже.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2021, 02:36       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
[url][url=https://flic.kr/p/2mjdwYQ]Изображение[/url]IMG_8741 by V G, on Flickr[/url]
[url][url=https://flic.kr/p/2mjmf8m]Изображение[/url]IMG_8742 by V G, on Flickr[/url]
Янко слагах по пет пройзволни от останалите от едно време кутий. Смятай ти процентите. Аз готвя и ако изгоря зелето ще ям на Муро ..........!!!!!!

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 179 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: SVIREPIY и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer