logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 179 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2021, 02:47       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Янко сега ти гледам Тенекса пак . Ако имаш макс разлика от 0.5 грайна не трябва ли да свалиш на 0.9-1 % разликите ? А не 9-10% ? Идва вьпросьт : Дали си заслужава сортирането? Според мен е прибьрзано още за твьрдо да. След меренето на тегло ( може и на рим) ако се замеят и скоростите и вземат ,че дойдат близки..... тогава вече ще е твьрдо да. Ама как ще хванеш 0.5 грайна ралика в грамажа и разликата в скороста .....дали не е разлика от грамажа на барута ,проектила,гилза?! И пак си е относително - не стрелям в затворено стрелбище....вятьра и човешката грешка са си в пьлна сила и тук...Бих могьл с така подбрани патронида оъи отида и от всяка мярка да пусна- пьрви 3 контролни да си вьстоновя оловото както си е било по цевта и да направя 3 групи по 5 от всяка мярка. Следва чистене ( един мокьр и два сухи парцала) и пак : 3 контролни и 3 нови групи и така на края може и да имам марка фаворит на 50м.,100м. и т.н. Затова с 22лр си малко като хвьрляне на боб......

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2021, 15:00       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
Дали си заслужава сортирането? Според мен е прибьрзано още за твьрдо да.


Прав си. Няма смисъл от сортиране. Разликата е миниманална. Това което е дразнещо, поне за мен e, че както ти казваш, броене на бобени зърна. Ти не си in control. И това постоянно чистене - повярвай ми не е за мен. Евала на твоята лоялност и упоритост. Да не говорим за вятъра - всъщност той е за всички нас.

Един ден във Флорида отидох на лов за сърни. Преди да ми разрешат в имението накараха ме да стрелям .17 калибър за да видят дали мога да стрелям. Бях приятно впечатлен от този калибър и често се замислям да взема едно - за кеф разбира се. Опитвал ли си?

Друг малокалибрен кеф е .223 bolt rifle. Аз се специализирах да ги релоудвам на пистолетния Dillon. Стрелям ги с АR-15, но съм на път да взема едно пушле.

Заключението ми е - за да имаш точна стрелба, кеф и да си in control, необходимо е reloading, speed and bunch of fire arms.

Успех и на слука.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2021, 17:51       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2021, 01:39
Мнения: 73
Следя темата с интерес. :tu: За мен 22 lr отдавна умря. При условие, че има тези 100 парчета за 10 долара. https://www.zanprojectiles.com/25-635/28-grain-250slug

Освен това може да си ги мяташ където искаш (извън населено място) безшумно при това. :-) Чакам да покажете група на 300 метра с 22 lr. После ще си ги премерим. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2021, 18:57       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Paco .357 написа:
Следя темата с интерес. :tu: За мен 22 lr отдавна умря.


Интерса ти е до толкова до колкото да си чешаш езика. Отвори си тема за въздухарки и си духай колкото си щеш или си стреляй на 300 метра ако ще с въздухарка или истинска пушка. Витан и аз имаме взаимен опит и го обменяме. Ти доколкото разбирам си читст bystander (kibitz по еврейски).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2021, 21:20       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2021, 01:39
Мнения: 73
PDT_Armataz_01_22 Май говориш и идиш. :-)

Защо така остро реагира? :-) Барута за 22 lr e твърде малко спрямо масата на проектила откъдето е и много трудно да се постигне добра консистентност на скоростта. Това, че не бих си купил оръжие в 22 lr. He значи, че не ми е интересна вашата дискусия. :-) Чета с голям интерес и ви благодаря!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2021, 23:24       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Щом ти интересно (кото откровенно казано за мен това е fake and phony) купи си книгата за да научиш повече (another fake topic of yours IMHO). Запази за себе си топиците от рода - стрелба на 300 метра с 22лр, възторга от въздухарката, $10/ammo и безшумната стрелба.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2021, 03:32       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Yank написа:
Опитвал ли си?
Yank написа:
Опитвал ли си
Имах пушка в 17 HMR но поради моята склероза даже и не си спомням каква е била. Сигурно е била ЧЗ. Имам една останала кутия с патрони от нея. Много симпатично патронче ,с остьр пластмасов врьх и не дотам симпатична стрелба . Ако стреляш по малки животинчета може би е гьдел . Аз не стрелям по тях. Скоро ходих да сьбирам безплатни гилзи и попаднах на някаква интересна гилза - 22 ама какво точно беше не си спомням . С профила на 5.7 . Прибрах се и го чукнах в нета. Излезе доста злобно патронче, леко и пробивно ама беше на цена лев и нагоре. Извьрлих бьрзо гилзата и още по бьрзо го забравих. В този момент човек не може да си позволи да стреля при тия цени. Всичко е много надуто и в огранични количества. Така не може да се направи обща порьчка и да се спести от такси и пощи. Оцелявам благодарение на няколкото приятеля от моя клуб който са професионални релолдари. Иначе да сьм развял бялото знаме досега. И това е при положение , че стрелям само 9мм. Нищо друго .

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2021, 06:00       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
Оцелявам благодарение на няколкото приятеля от моя клуб който са професионални релолдари. Иначе да сьм развял бялото знаме досега. И това е при положение , че стрелям само 9мм. Нищо друго .


Знам го това дередже. Днес свърших капсите за .223. Приятел ми даде 500 пистолетни капси от 1967 година (Federal). Опитах ги на .223 и дадоха с 100 fps по ниско. Прибавих малко барут и ги оеднаквих. Ще ги разделям за АР и пистолет. Тук таме има капси (ще паднеш $250 за 500). Все още имам достаъчно барут и куршуми за всичко което зареждам с около 500-600 капси за всеки вид. Пазара ще се оправи - така стана преди 2 години с 22 лр. Първите признаци дойдоха - гладкоцевни патрони ги има вече на щандовте. Какво стана с твоя Dillon - беше го измъдрил като текстилна фабрика?

За малко щяхме да пием питие в Хюстън - NRA canceled the convention.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2021, 20:35       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Yank написа:
(ще паднеш $250 за 500

Moй приятел беше купувал 1000 за 150$ и неговото оправдание беше ,че има 20 големи сьстезания тази година.... Ама това при теб е нещо нечувано. Имам приятели в Канада . Там американски капси колкото искаш и то на старите цени-факт. Не виждам логиката , пьк не сьм и само аз с този проблем . Но ако стигна до 250$ -500 капси директно се минава на нелегален внос. Все едно се врьщаме вьв времето на сухия режим. При мен сега се получава нещо нелогично на което лично аз сьм си бльскал главата да го мисля и преди. Например: На щатско ниво мина следното: Направени в Текас заглушители (само тексаски пройзводители- знайни и незнайни , можеш и ти да си врьтнеш един в гаража ) който са за тексаски граждани - не могат да се продават на други щати - да не се изискват никакви такси и процедури- няма 200 марка, няма 6-10 месеца чакане и одобряване и т.н. Така.... това мина в нашия местен парламент и след 2 дни бурно напиване федералните пратиха предупредителни писма до всички тексаски ФФЛ лица : Ако някой си помисли да следва местните закони и да не спазва федералните отива в панделата!!!!! Значи на местно ниво щата официално отказва да спазва федералните закони обаче по коституция федералния закон е над местния. И се получава следното ми недоумение: Защо още сме сьединени щати ? Защо Тексас не си е самостоятелен? Така беше едно време с изборите. Демократите бяха за приемане на всички незаконни преминаващи границата хайдуци (това не са имигранти, там си има процедура) и оставяне на тьртейте да получават помощи и пари на гьрба на работещите и обратното на това републиканците дьрпаха в обратна посока. Е ми ок : да се разделиме и всеки си е прав за себе си . Калифорния и Ню Йорк си прибират всичкото мьрзеливо и дрогиращо племе и ако искат и по 1000 $ на ден да им дават , а самостоятелен Тексас не помага с пари повече . Бум проблема е решен. Така и с заглушителите... има такьв голям контраст между републикански и демократски щати ... Второто нещо което приеха нашите и влиза в сила от 1 септември е : разрешава се открито носене без сертификат , без никакьв документ. Ако имаш право да си купиш орьжие то автоматично и имаш право да си го носиш по теб . Има леко предимство дали ще имам сертификат или не ама това е подробност. И тук федералните го духат и нищо не могат да направят. И така .... питието е от мен , с или без НРА. НРА може и да няма ама на една зоологическа градина поне ще те закарам. Луд сьм по животни- обичам ги повече от хората :oops:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2021, 01:02       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
И тук федералните го духат и нищо не могат да направят.


Само Левски :armed:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2021, 02:29       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
cz85 написа:
Yank написа:
(ще паднеш $250 за 500

Направени в Текас заглушители (само тексаски пройзводители- знайни и незнайни , можеш и ти да си врьтнеш един в гаража ) който са за тексаски граждани - не могат да се продават на други щати - да не се изискват никакви такси и процедури- няма 200 марка, няма 6-10 месеца чакане и одобряване и т.н. Така.... това мина в нашия местен парламент и след 2 дни бурно напиване федералните пратиха предупредителни писма до всички тексаски ФФЛ лица : Ако някой си помисли да следва местните закони и да не спазва федералните отива в панделата!!!!! Значи на местно ниво щата официално отказва да спазва федералните закони обаче по коституция федералния закон е над местния. И се получава следното ми недоумение: Защо още сме сьединени щати ? Защо Тексас не си е самостоятелен? Така беше едно време с изборите. самостоятелен Тексас не помага с пари повече . Бум проблема е решен. Така и с заглушителите... има такьв голям контраст между републикански и демократски щати ... И тук федералните го духат и нищо не могат да направят. И така .... питието е от мен , с или без НРА. НРА може и да няма ама на една зоологическа градина поне ще те закарам. :

Прочети Поправка Номер 10 и ще ти стане ясно. Почти всички оръжейни закони не са конституционни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2021, 16:56       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Здравей Бориславе да си жив и здрав. Ок аз сьм сигурен ,че тексаския парламент са я чели и знаят и 10 и 11 поправка. Защо тогава се сьздава закон който вьрви срещу големия батко закон? В момента няма адвокат които може да те защити в сьда, всеки от тях предрича загуба ако се стигне да се сьдиш с БАТФ . Получава се като казуса с марихуаната: Освободен на щатско ниво в някой щати но забранен на федерално.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2021, 18:15       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco .357 написа:
Следя темата с интерес. :tu: За мен 22 lr отдавна умря. При условие, че има тези 100 парчета за 10 долара. https://www.zanprojectiles.com/25-635/28-grain-250slug

Освен това може да си ги мяташ където искаш (извън населено място) безшумно при това. :-) Чакам да покажете група на 300 метра с 22 lr. После ще си ги премерим. :-)

Пламене, предполагам, имаш предвид пневматично оръжие, PCP, т.е. с предварително нагнетяване на въздуха. Знаеш ли как трещи, такова ПЦП, което засилва оловен проектил калибър 6.35 мм или дори .45 калибър? Саундмодератор малко помага, а да не говорим за логистиката на такова оръжие. Трябва да си носиш в колата бутилка със сгъстен въздух и помпа, за всеки случай...
Заеби тая работа...Дори такова мощно PCP, не може да се похвали с поливалентността на "флоберка" .22LR=

А стрелбата "просто така, извън града", дори с пневматично оръжие, е докато не те види някой "бдителен, съвестен граждАнин" и не те хванат и ти повдигнат обвинение за хулиганство.

Моля за извинение за отклонението от темата..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2021, 18:48       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Yank написа:
cz85 написа:
Оцелявам благодарение на няколкото приятеля от моя клуб който са професионални релолдари. Иначе да сьм развял бялото знаме досега. И това е при положение , че стрелям само 9мм. Нищо друго .


Знам го това дередже. Днес свърших капсите за .223. Приятел ми даде 500 пистолетни капси от 1967 година (Federal). Опитах ги на .223 и дадоха с 100 fps по ниско. Прибавих малко барут и ги оеднаквих. Ще ги разделям за АР и пистолет. Тук таме има капси (ще паднеш $250 за 500). Все още имам достаъчно барут и куршуми за всичко което зареждам с около 500-600 капси за всеки вид. Пазара ще се оправи - така стана преди 2 години с 22 лр. Първите признаци дойдоха - гладкоцевни патрони ги има вече на щандовте. Какво стана с твоя Dillon - беше го измъдрил като текстилна фабрика?

За малко щяхме да пием питие в Хюстън - NRA canceled the convention.


Янк, Моля те, дай инфо от първа ръка, как е положението на civil ammo and guns market в САЩ, в момента? Каква е тая истерия със свръхзапасяване с боеприпаси, при това в 9х19, който уж " не е долюбван" в САЩ? На какво се дължи това? Не вярвам, абсолютно всички притежатели на огнестрелно оръжие в САЩ, колкото и много да са те, да са се юрнали да са запасяват? Оръжията няма кой да Ви вземе, дори и да Ви ограничат количествата на пиртежаван боеприпаси при Вас е невъзможно да стане. С тая истерия със свръхзапасяването с патрони при Вас, се стигна до верижна реакция и в Европа и специално в България, като един малък, маргинален пазар на оръжие и боеприпаси за граждански цели, патроните /визирам най-вече 9х19, не само поскъпнаха, но вече и ги няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2021, 15:07       Заглавие:  Re: Снайперите на Paco
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 05 Сеп 2021, 14:50
Мнения: 16
andrei p226 R написа:
Paco .357 написа:
Следя темата с интерес. :tu: За мен 22 lr отдавна умря. При условие, че има тези 100 парчета за 10 долара. https://www.zanprojectiles.com/25-635/28-grain-250slug

Освен това може да си ги мяташ където искаш (извън населено място) безшумно при това. :-) Чакам да покажете група на 300 метра с 22 lr. После ще си ги премерим. :-)

Пламене, предполагам, имаш предвид пневматично оръжие, PCP, т.е. с предварително нагнетяване на въздуха. Знаеш ли как трещи, такова ПЦП, което засилва оловен проектил калибър 6.35 мм или дори .45 калибър? Саундмодератор малко помага, а да не говорим за логистиката на такова оръжие. Трябва да си носиш в колата бутилка със сгъстен въздух и помпа, за всеки случай...
Заеби тая работа...Дори такова мощно PCP, не може да се похвали с поливалентността на "флоберка" .22LR=

А стрелбата "просто така, извън града", дори с пневматично оръжие, е докато не те види някой "бдителен, съвестен граждАнин" и не те хванат и ти повдигнат обвинение за хулиганство.

Моля за извинение за отклонението от темата..

Няма нужда от извинение. :-) Темата е твърде абстрактна така да се каже. Вие лично ли сте запознат с това което казахте в горните редове или само така си мислите? :-)

Понеже сте юрист не е редно да всявате страх в душите на хората. Ако не Ви е известно няма нито един закон в Република България, който да санкционира стрелбата с въздушно оръжие извън населено място. Хиляди хора практикуват това хоби включително с оръжия над 500 джаула дулна енергия. :-) Инциденти за сега няма и проблеми няма. :-) Говоря Ви от личен опит. :)

Колкото до шума саундмодераторите на голяма част от тези оръжия са фабрични. И досега проблем с тях не е имало. Служители на реда практикуват това хоби и ходят по състезания именно с такива оръжия. Ако не ми вярвате елате на някоя среща. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 179 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer