logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 16:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2021, 17:29       Заглавие:  Пистолети в 5.7x28
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
глок в този калибър не намерих...затова обаче Ругер и Форт украинския изгеждат Ок...
не мога да разбера защо FN е направен да е такъв дебел чуп с толкова висока цев
като от различни светове са долу тези двата...а мушката на ФНа е като крило на сврака...просто нелепо стърчи...

Изображение
Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2021, 17:30       Заглавие:  Re: Пистолети в 5.7x28
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Mad Dog написа:
С Форта съм стрелял – правен е по поръчка на тяхното НСО които от години ползват П90. Стрелял съм и с ФН 57. Миии.... и двата са чукаси неудобните за моите детски лапки железа. Като цяло боеприпаса в разрешените за цивилни варианти не е нищо особенно. Не бих го ползвал като основен боеприпас за самоотбрана.

Учудващо е или най-малко странно търговци като глок да не са направили пищов в този калибър...
поне аз не открих де...а ще се харчи...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2021, 17:36       Заглавие:  Re: Пистолети в 5.7x28
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Ами сигурно има причина да не си губят времето с разходи за пищов с тоя калибър ако вече имат .357 зиг...
Пацо ще чака за револвер в 5.7... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2021, 17:40       Заглавие:  Re: Пистолети в 5.7x28
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ама не ... виж и украинското НСО чак са поръчали специално пищови за тоя калибър...Сикрет Сървиз и те имат какво беше там 5.7
ако ги е питал Мадога защо са ви...интересно кво ше кажат...а Геле се оплаква от зиг про :shock:

тука в никой случай не изкарвам балъци украинците ...в некои турнири международни за специалци са на челни места ...жилави са...

явно е да дупчат жилетки...но трябва да имат още някакво КНО или пък рязани къси автомати под шлифера скрити в 5.56 и Форт в 5.7


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2021, 17:47       Заглавие:  Re: Пистолети в 5.7x28
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
...интересно кво ше кажат...
Ще кажат че на тях им е разрешено да шият с бронебойни, модел който аз не мога да си купя. За това са им, за специални цели, не да стрелят тикви като Пацо и да си въобразяват, че стрелят FMJ и че всеки FMJ в 5.7 е бронебоен...
После нека не забравяме кой не трябва да е без аналогов в мире, без значение колко върши работа...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2021, 17:50       Заглавие:  Re: Пистолети в 5.7x28
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18438
Poseidon написа:
Учудващо е или най-малко странно търговци като глок да не са направили пищов в този калибър...
поне аз не открих де...а ще се харчи...

Принципно нов калибър се прави, за да се продава оръжието, което върво с него. Доколкото съм чел, идеята на 5,7 е била да замени 9х19 в страните членки на НАТО - не стана обаче. Полимерните страйкъри в 9х19 настъпиха глобално на сцената и в армия, и в полиция, като промяна в концепцията специално за пищова - в близко бъдеще аз поне не очаквам.

От "Рюгер" представиха през декември 2019 г. "Рюгер-57" в 5,7х28, а колко се харчи вече - не знам. Колкото Глок в .22 сигурно.

Виж, ако американците бяха приели 5,7х28 за стандартен калибър за КНО-то си в армията - тогава и положението с оръжията щеше да е много, много по-различно. За суб-компактна карабина/ картечен пистолет вече като PDW - експертите от НАТО явно са преценили, че има смисъл.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bobi, Yank и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer