logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2021, 15:13       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
Здравейте!
За моя радост вече оръжието е налично за стрелба на стрелбище "ВИП - комплекс" в гр.София. Имах възможност да го разгледам в детайли, да го разглобявам и сглобявам, да направя много "суха" тренировка и разбира се да гръмна :). За сега само 25 патрона( S&B TFMJ 230 grein/14, 9 gr).
Изключително много ми хареса.
Усещане за много солидно оръжие без да тежи и без да "дебелее" в ръката. Доста по изправена въкохватка от тази на Глок, но след кратки тренировки си намерих мястото на ръцете за добър хват.
Място има, колкото искаш. Стрелях само с "S" ръкохватката и ми пасна добре. Размера и формата й позволяват много бързо намиране на оръжието и изграждане на хвата още от кобура. Ползвах си универсален кожен кобур за Глок и изненадващо работеше добре.
Масивната цев с дължината и теглото й, най-вероятно е причина за подтискането на скачането. Не определям отката, като нещо сериозно. Добрата вузможност да се обхване хубаво и по-най-удобен начин ръкохватката, също е определяща за контрола на отката.
Затвора е много удобен за зареждане, презареждане и освобождаване от затворна задръжка.
Спусъкът е по-изправен от този при Глок, по-тесен и с оребряване и се усеща много по добре. Отсича много рязко и има много къс "ресет". Какво повече му трябва на човек.
Текстурта на ръкохватката е супер агресивна и в началото създава дисконфорт. След доста "сухи" тренировки забравих за нея.
Мерните прибори се "четат" много лесно. Стандартно са "тритиеви" и досте добре се виждат на тъмно. Мушката е малко по-тясна в сравнениe със стандартните при Глок. Не ми e много по вкуса, но не закрива всичко и дава повече информация, гледайки през мерните прибори.
Оръжието се разглобява много лесно, като Глок. Не намирам много прилики в устройството между Глок и този пистолет. Производителите са си заложили техни концепции. Не ми харесва, че за по-сериозно разглобяване на рамката се необходими избивки за отделяне на кръгли кухи пластинчати оси, но това в никакъв случай не прави оръжието по-лошо. При много от съвременните полимерни пистолети е така.
Направих и балистичен тест накрая. Тестване на пробивността на .45 АУТО TFMJ в книги. Много интересни резултати.
Сглобих това видео. Приятно гледане!

https://youtu.be/Lxkh99D2mZE

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2021, 16:57       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Благодарим за чудесната словесна и видео презентация :tu:

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2021, 17:20       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Благодаря за представянето! :tu:
Интересно би ми било сравнението между Р-10 F 9х19 и .45... като поведение на пистолета
Продължавай така с ревютата, полезно и интересно е!
Поздрави!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2021, 17:57       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Яну 2020, 18:21
Мнения: 7
Spurs написа:
Благодаря за представянето! :tu:
Интересно би ми било сравнението между Р-10 F 9х19 и .45... като поведение на пистолета
Продължавай така с ревютата, полезно и интересно е!
Поздрави!

Също така и пробивността между двата калибъра!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2021, 18:02       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
ТРИСКЕЛ-ТОП ШОТ написа:
Здравейте!
За моя радост вече оръжието е налично за стрелба на стрелбище "ВИП - комплекс" в гр.София. Имах възможност да го разгледам в детайли, да го разглобявам и сглобявам, да направя много "суха" тренировка и разбира се да гръмна :). За сега само 25 патрона( S&B TFMJ 230 grein/14, 9 gr).
Изключително много ми хареса.
Усещане за много солидно оръжие без да тежи и без да "дебелее" в ръката. Доста по изправена въкохватка от тази на Глок, но след кратки тренировки си намерих мястото на ръцете за добър хват.
Място има, колкото искаш. Стрелях само с "S" ръкохватката и ми пасна добре. Размера и формата й позволяват много бързо намиране на оръжието и изграждане на хвата още от кобура. Ползвах си универсален кожен кобур за Глок и изненадващо работеше добре.
Масивната цев с дължината и теглото й, най-вероятно е причина за подтискането на скачането. Не определям отката, като нещо сериозно. Добрата вузможност да се обхване хубаво и по-най-удобен начин ръкохватката, също е определяща за контрола на отката.
Затвора е много удобен за зареждане, презареждане и освобождаване от затворна задръжка.
Спусъкът е по-изправен от този при Глок, по-тесен и с оребряване и се усеща много по добре. Отсича много рязко и има много къс "ресет". Какво повече му трябва на човек.
Текстурта на ръкохватката е супер агресивна и в началото създава дисконфорт. След доста "сухи" тренировки забравих за нея.
Мерните прибори се "четат" много лесно. Стандартно са "тритиеви" и досте добре се виждат на тъмно. Мушката е малко по-тясна в сравнениe със стандартните при Глок. Не ми e много по вкуса, но не закрива всичко и дава повече информация, гледайки през мерните прибори.
Оръжието се разглобява много лесно, като Глок. Не намирам много прилики в устройството между Глок и този пистолет. Производителите са си заложили техни концепции. Не ми харесва, че за по-сериозно разглобяване на рамката се необходими избивки за отделяне на кръгли кухи пластинчати оси, но това в никакъв случай не прави оръжието по-лошо. При много от съвременните полимерни пистолети е така.
Направих и балистичен тест накрая. Тестване на пробивността на .45 АУТО TFMJ в книги. Много интересни резултати.
Сглобих това видео. Приятно гледане!

https://youtu.be/Lxkh99D2mZE


Прекрасно ! Само една забележка ! Другият път Българското знаме да е както трябва , не сме във война или друго :) .

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2021, 22:08       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Милене нивото е много високо! Респект! :armed:

Дай линк и към фейсбук да ти шерваме нещата. Трябва да достигнеш до хиляди хора. Качвай във фейсбук линкове към клиповете ти от YouTube. Ангел не иска да пише книга. Поне ти напиши един учебник. Не прави голям тираж за първия път. Нека е 600 броя ще ги купим само ние от форума.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2021, 18:33       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Две бързи петъчни серийки за релакс..
Прикачени файлове:
IMG_20210326_151822_edit_144303016157146.jpg
IMG_20210326_151822_edit_144303016157146.jpg [ 1.33 MiB | Прегледано 3597 пъти ]

Прикачени файлове:
IMG_20210326_153217_edit_144270899561317.jpg
IMG_20210326_153217_edit_144270899561317.jpg [ 1.44 MiB | Прегледано 3597 пъти ]

... не съм му свикнал още, но като за сто изстреляни патрона, смятам че е прилично!

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 20:40       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Хайде и една първоаприлска... :D
Прикачени файлове:
IMG_20210401_213814.jpg
IMG_20210401_213814.jpg [ 1.29 MiB | Прегледано 3375 пъти ]

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 21:01       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
emil5koff написа:
Хайде и една първоаприлска... :D
Прикачени файлове:
IMG_20210401_213814.jpg

Така..., тази снимка ми напомня на една тема в един супер форум и се чудя дали да не се отвори и тук темата " Покажи снимка на група" интересно ще ми бъде карабинската част.... и кой какво ще покаже
П.П.
сигурен съм, че зеленото форумче неможе в тази си част да се опре на нокътя на кутрето на lovec.bg благодарение на ...

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 21:18       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Цонев, зеленото форумче е тясно за твоя талант. А и изказването хич не е по темата.
Айде да идват модовете и да ни трият...

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 05:37       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
delf написа:
Цонев, зеленото форумче е тясно за твоя талант. А и изказването хич не е по темата.
Айде да идват модовете и да ни трият...

Ванка тази снимка много хора в указания форум и тема ще я маркират като положителна.
П.П. Постни един клип с гилзите и ще се убедиш в правотата ми и толкова лайкове ще обереш, че не е истина
Отделно освен мен така и emil5koff ще го маркира като положителен.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 06:36       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
emil5koff написа:
Хайде и една първоаприлска... :D
Прикачени файлове:
IMG_20210401_213814.jpg
Браво! Патроните фабрични ли са?
Цонко, стига бе брат

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 07:04       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
slaf4u написа:
emil5koff написа:
Хайде и една първоаприлска... :D
Прикачени файлове:
IMG_20210401_213814.jpg
Браво! Патроните фабрични ли са?

Sent from OnePlus 7Т

Не, релоуд! ЛОС 230 gr, SB 618-6,2 gr, COL-31,1 mm

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 07:15       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
slaf4u написа:
emil5koff написа:
Хайде и една първоаприлска... :D
Прикачени файлове:
IMG_20210401_213814.jpg
Браво! Патроните фабрични ли са?
Цонко, стига бе брат

Sent from OnePlus 7Т


Слафчо, никой никъде не съм подиграл, заял и така нататък, а напротив поздравявам за уменията.
За хората, които незнаят и неискат да разберат. Въпросната тема "Покажи снимка на група" в ловния форум е в раздел "Релоуд". Там всички притежатели на оръжия показват умения, знания и истинска взаимопомощ т.е. там добре се описва всичко и ако титрябва нещо търсиш и ползваш. Защо да откриваш топлата вода.
Престанете с тоз негативизима на красивото, доброто и положителното никога не съм казвал обратното.
П.П. Добре е да видиш групите на този мъж в ловния форум с късоцевното топче ГЛОК, колко положителни мнения има събрани и тогава коментирай казаното от мен дали е обидно или нещо друго.
Малко са хората които могат да покажат нещо подобно.
Иван не пада и той по доло, защото наистина има и той какво да показва и обеснява.

П.С. Форума от форум стана ... заради негативизма и т.н.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 22:47       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
PufGun написа:
Добре е да видиш групите на този мъж в ловния форум с късоцевното топче ГЛОК

За кой модел на Глок става въпрос? Ако не ти е проблем може ли да качиш тук снимка с групите и да напишеш на каква дистанция са. За Глок 30 ли става въпрос?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer