logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:06




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 17:24       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Та за това, когато се появи CZ P 10 F .45 ACP на нашия пазар, определено бях заинтригуван!

Първоначално имах шанса да го пипна и пробвам "на сухо" у магазин.
В последствие и на живо и в реална стрелба, но друг образец - на стрелбището

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 17:26       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
На кратко:
Какво ми хареса - пълноразмерен, полимерен пищов, масивен затворен блок - широк (не като при ЧЗ75 :wink: ) с накатки отпред и отзад, както си требе (вече повече от 11 годне мой ме накарат да купя пищов без предна и задна накатка на блока), мн. добри заводски, метални мерни прибори, ръкохватката е точно мой тип - свързано е и с анатомичните особености на дланта ми, агресивна накатка, много ми допадна усещането на УСМ-а, който пробвах на живо на стрелбището, за разлика от този у магазина. Този в магазина бе пълно дРъво - тежък и твърд в края на хода си, докато този пробван у стрелбището беше направо екстра за страйкър - плавен, лек в сравнение с предишния и "откачаше" изненадващо - нещо което ценя у УСМ-а! Може би разликата се дължи на това, че с единия е стреляно, а с другия - не? Само предполагам.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 17:36       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
tsb написа:
На кратко:
Какво ми хареса - пълноразмерен...


Благодарим за инфото колега, но, при желание, би ли я разширил малко...как усети оръжието като поведение в сравнение с хеклера, по-добре или по-зле, откат, хват, би ли сменил твоя с Чз-то и въобще каквото си усетил като разлика между двата пистолета.
Благодаря.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 17:37       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Нещо имампроблеми с публикуването на цялостните впечатления.
Докато не разберапроблемана какво се дължи - не мога да постна повече :stres: !?!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 17:49       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Прецака ми се цялостното ревю, заради технически проблем.
Както и да е - ще го продължа на части.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 17:53       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Ivo 77 написа:
tsb написа:
На кратко:
Какво ми хареса - пълноразмерен...


Благодарим за инфото колега, но, при желание, би ли я разширил малко...как усети оръжието като поведение в сравнение с хеклера, по-добре или по-зле, откат, хват, би ли сменил твоя с Чз-то и въобще каквото си усетил като разлика между двата пистолета.
Благодаря.


Чз то се контролира по-лесно от ХК45 на бързи редове - разбирай да улабиш целия пълнител у целта. Отката е по-лесно контролируем при Чз-то, хвата е по-сигурин при Чз-то.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 17:58       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ХК45Так има по-добри контролни точки - задръжка и предпазител/декокер.
Стар съм и си харесвам външни предпазители/декокери.
Пълнителите на Чз-то са с червени подложки - основи, подавачи за патроните отдолу имам в прадвид- мноо ги отваря тва кармъзъ

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 18:04       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Ivo 77 написа:

....би ли сменил твоя с Чз-то...


Не бих го сменил.
Поради чисто анатомични съображения, УСМ типажа - тренирам съм с класически СА/ДА спусък.
Не ми пасват страйкърите, че ми ядат от фалангата на палеца - чисто субективно е и индивидуално.
Не ме кефи докато стрелям, затвора да ми яде от кожата и плътта. Не че не мога да го понеса, ама щом като си ги купувам с мой пари - искам да ми е комфортно :wink: .
Глока има бивър тейл, шанс за инсталиране, при Чз-то не знам дали има такъв.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 18:06       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ХК45Так има по-добри контролни точки - затворна задръжка-дълга и широка, лесно се задейства с минимално усилие и предпазител/декокер с които съм свикнал.

Пълнителите на Чз-то са с червени подложки - основи, подавачи за патроните отдолу имам в прадвид- мноо ги отваря тва кармъзъ цвят :DD !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 18:08       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Предполагам с употребата, затворната задръжка на Чз-то ще улегне и нема да е толкова стегнаата?!?
Почти съм сигурен,надявам се де :tu: :armed: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 18:10       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Благодаря :tu:

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 18:19       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Та в заключение и накратко - CZ P10 F .45 ACP е изключително добър претендент за бюджетен страйкър в калибър 45 аср :tu: :armed: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 20:49       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
tsb написа:
Та в заключение и накратко - CZ P10 F .45 ACP е изключително добър претендент за бюджетен страйкър в калибър 45 аср :tu: :armed: !

Да, това което сочи колегата, макар да не е първостепенно, също е от значение! За под 1000 лв получаваш един напълно конкурентен пистолет с екстри за които при доста по скъпи марки, ще трябва да се плаща допълнително!

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2021, 11:56       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Да добавя нещо и за избора на кобур.

Сафариленд модел 578 GLS™ Pro-Fit™ Holster, който ползвам за ХК45 пасна много добре на CZ P10 F .45 ACP.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 13:32       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Много ми хареса този пищов, ако е рекла съдбата ще имам такъв. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer