logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 10:38       Заглавие:  CZ P 10 F .45 ACP
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
Здравейте,
поразгледах малкото информация за CZ P 10 F в .45 ACP калибър. Много харесвам моделите C и F. Радвам се , че CZ го пускат и в този калибър. Започвам една поредица от видео презентации за този модел. Ако някой има повече прсктически опит ще съм благодарен да го сподели. Другата седмица ще направим и ревю със стрелба.
За сега сглобих това:

https://youtu.be/N84vLOGIdWo

Приятно гледане!

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 11:52       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
От няколко дни и аз съм собственик на такъв апарат! :D Вчера даже успях да пострелям с него! Снимки на мишената вече качих в общата тема за ЧЗ Р-10 F.За сега, само положителни впечатления или поне няма нещо което да ме дразни, изключая тегавата затворна задръжка! Ненамирайки кобур за този модел, реших да пробвам този на Фобус който имам за Г30, пасна отлична.Една препоръка!При закупупуване, проверявайте дали е наличен пина който фиксира вложките към дръжката, защото при мен го нямаше.Не, че е някакъв проблем, става от всичко, но е неприятно!
Прикачени файлове:
IMG-4d460129080f3fccddca59a6d1e89e73-V.jpg
IMG-4d460129080f3fccddca59a6d1e89e73-V.jpg [ 680.05 KiB | Прегледано 4885 пъти ]

Прикачени файлове:
IMG_20210320_115703~2.jpg
IMG_20210320_115703~2.jpg [ 1.17 MiB | Прегледано 4885 пъти ]

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 12:29       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Видях го на живо скоро, но не ми позволиха да стрелям, че не бил заведен все още. Намерих разлика с 9милиметровия в спусъка. По дървен ми се стори на .45
Като цяло много подобна ергономика но осезаемо по-големи габарити.

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 14:18       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
emil5koff написа:
или поне няма нещо което да ме дразни, изключая тегавата затворна задръжка!

Мен ме дразни много меката средна (М) вложка на ръкохватката (9х19 модела), а точно тя ми пасва като размер на ръката, не знам как е на .45... Леко поддава и се размества встрани, което не ми се вижда сериозно за производител като CZ...

emil5koff написа:
Ненамирайки кобур за този модел,

Кобури поръчах от този сайт:
https://www.israeldefensestore.com/hols ... lster.html
https://www.israeldefensestore.com/hols ... lster.html
Има лека "разправия" ;) и доплащане при доставка, но всичко направиха Български пощи, за което поне не се наложи да се занимавам аз...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 15:38       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
ТРИСКЕЛ-ТОП ШОТ написа:
За сега сглобих това:

https://youtu.be/N84vLOGIdWo

Приятно гледане!


Един такъв въпрос - защо ревютата ги правиш на английски? Не го приемай като критика, питам от любопитство.
Факторите и причините такъв клип да бъде на правен на български са немалко и на първо четене се сещам за:
1. Ще стигне до основната част от реалния пазар на нещата, които представяш - Българския. Факт е че повечето нови оръженосци търсят информация за това което са си набелязали като потенциална покупка в нета. Ако видеата ти са на български и имената им са дублирани на двата езика, гледаемостта ти ще бъде по-голяма.
2. Не ми се струва сериозно да очакваш небивала гледаемост и развитие на канала благодарение на гледанията в щатите и англо-говорящите страни като цяло. Предпоставките за това са: наличието на утвърдени канали за ревюта на оръжие в споменатите дестинации, които подпомогнати и спонсорирани от големите продавачи могат да си позволят ревюта с много стрелба (което се търси), професионално озвучаване и едит на материала. Романтиката на английския език с балкански акцент започна да избледнява през последните години - не го казвам за да се заяждам или подигравам - казвам го от опит. Едно ревю направено на български и с добавени английски субтитри ще изглежда много по-професионално според мен.
3. Когато си утвърдиш името на човек знаещ какво прави и говори И в уеб пространството и направиш плейлист с достатъчно качествен материал, не ми се струва чак толкова невероятно да ти се налага ти да си избираш нещата от материала за ревюта, който ще ти бъде предлаган от оръжейните магазини в България. Това ще изстреля канала много бързо напред.
4. От гледна точка на форума, много повече потребители ще могат да извлекат полза от видеата ти.

Пак казвам - не се подигравам или омаловажам това, което правиш - напротив - радвам се, че има такъв канал с български автори. Това, което не ми допада чак толкова е факта, че българските зрители се неглижират в името на една неясна поне за мен цел.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 15:47       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Понеже се отвори дума, да споделя че и аз имах проблем със средната „М" вложка, която и на мен ми е най-удобна. Да е по мека или да се завърта не съм забелязал, но ми се наложи леко да я шлайфна челно в горния край за да съвпаднат отворите за фиксиращия пин! Изобщо, ако човек реши да се вторачва, няма да е трудно да установи, че PVC-то е на по ниско ниво в сравнение с това при Глок, но едва ли това е нещо неочаквано!
Прикачени файлове:
IMG_20210320_153636_edit_314433632133270.jpg
IMG_20210320_153636_edit_314433632133270.jpg [ 1.77 MiB | Прегледано 4829 пъти ]

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 15:59       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
emil5koff написа:
Понеже се отвори дума, да споделя че и аз имах проблем със средната „М" вложка, която и на мен ми е най-удобна. Да е по мека или да се завърта не съм забелязал, но ми се наложи леко да я шлайфна челно в горния край за да съвпаднат отворите за фиксиращия пин! Изобщо, ако човек реши да се вторачва, няма да е трудно да установи, че PVC-то е на по ниско ниво в сравнение с това при Глок, но едва ли това е нещо неочаквано!
Прикачени файлове:
IMG_20210320_153636_edit_314433632133270.jpg

Ти с коя си? И виж моля те дали и при теб е така със средната. Лесно е, притисни я странично, дали ще поддаде...


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 16:04       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Spurs написа:
emil5koff написа:
Понеже се отвори дума, да споделя че и аз имах проблем със средната „М" вложка, която и на мен ми е най-удобна. Да е по мека или да се завърта не съм забелязал, но ми се наложи леко да я шлайфна челно в горния край за да съвпаднат отворите за фиксиращия пин! Изобщо, ако човек реши да се вторачва, няма да е трудно да установи, че PVC-то е на по ниско ниво в сравнение с това при Глок, но едва ли това е нещо неочаквано!
Прикачени файлове:
IMG_20210320_153636_edit_314433632133270.jpg

Ти с коя си? И виж моля те дали и при теб е така със средната. Лесно е, притисни я странично, дали ще поддаде...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Със същата, написах го горе! Ами бутах, притисках странично в средата, Ок си е!

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 16:11       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
emil5koff написа:
От няколко дни и аз съм собственик на такъв апарат! :D Вчера даже успях да пострелям с него! Снимки на мишената вече качих в общата тема за ЧЗ Р-10 F.За сега, само положителни впечатления или поне няма нещо което да ме дразни, изключая тегавата затворна задръжка! Ненамирайки кобур за този модел, реших да пробвам този на Фобус който имам за Г30, пасна отлична.Една препоръка!При закупупуване, проверявайте дали е наличен пина който фиксира вложките към дръжката, защото при мен го нямаше.Не, че е някакъв проблем, става от всичко, но е неприятно!


Благодаря за информцията! Много кеф с новото оръжие!

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 16:12       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
emil5koff написа:
Понеже се отвори дума, да споделя че и аз имах проблем със средната „М" вложка, която и на мен ми е най-удобна. Да е по мека или да се завърта не съм забелязал, но ми се наложи леко да я шлайфна челно в горния край за да съвпаднат отворите за фиксиращия пин! Изобщо, ако човек реши да се вторачва, няма да е трудно да установи, че PVC-то е на по ниско ниво в сравнение с това при Глок, но едва ли това е нещо неочаквано!

Много полезна информация!

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 16:28       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
slaf4u написа:
ТРИСКЕЛ-ТОП ШОТ написа:
За сега сглобих това:

https://youtu.be/N84vLOGIdWo

Приятно гледане!


Един такъв въпрос - защо ревютата ги правиш на английски? Не го приемай като критика, питам от любопитство.
Факторите и причините такъв клип да бъде на правен на български са немалко и на първо четене се сещам за:
1. Ще стигне до основната част от реалния пазар на нещата, които представяш - Българския. Факт е че повечето нови оръженосци търсят информация за това което са си набелязали като потенциална покупка в нета. Ако видеата ти са на български и имената им са дублирани на двата езика, гледаемостта ти ще бъде по-голяма.
2. Не ми се струва сериозно да очакваш небивала гледаемост и развитие на канала благодарение на гледанията в щатите и англо-говорящите страни като цяло. Предпоставките за това са: наличието на утвърдени канали за ревюта на оръжие в споменатите дестинации, които подпомогнати и спонсорирани от големите продавачи могат да си позволят ревюта с много стрелба (което се търси), професионално озвучаване и едит на материала. Романтиката на английския език с балкански акцент започна да избледнява през последните години - не го казвам за да се заяждам или подигравам - казвам го от опит. Едно ревю направено на български и с добавени английски субтитри ще изглежда много по-професионално според мен.
3. Когато си утвърдиш името на човек знаещ какво прави и говори И в уеб пространството и направиш плейлист с достатъчно качествен материал, не ми се струва чак толкова невероятно да ти се налага ти да си избираш нещата от материала за ревюта, който ще ти бъде предлаган от оръжейните магазини в България. Това ще изстреля канала много бързо напред.
4. От гледна точка на форума, много повече потребители ще могат да извлекат полза от видеата ти.

Пак казвам - не се подигравам или омаловажам това, което правиш - напротив - радвам се, че има такъв канал с български автори. Това, което не ми допада чак толкова е факта, че българските зрители се неглижират в името на една неясна поне за мен цел.


Ей, благодаря за много хубавия и полезен коментар. На 100% съм съгласен и си даваме сметка, че нещата стоят точно така. За каквато и да е популярност ще говорим след една година. Има няколко важни неща, които ще споделя.
1. Канала е част от фирмена дейност и междунареоден Българо-Швейцарски проект и доста хора освен мен участват в дейността му. Основния език на проекта е "работен" английски, кото в никакъв случай не е перфектен, но работи добре в междумнародна среда.
2. В никакъв случей не изолираме, подценяваме, игнорираме и каквото и да е било негативно, за начата си българска аудитория. Голяма част от ревютата са на български език. Имаме създаден "плей лист" наречен "на български език". Там ще има все повече видео презентации.Най-вероятно скоро всички ще имат и "български" субтитри.
3. Все още се учим и в тази дейност и всички коментари и препоръки са полезни, наистина.

Още вднъж благодаря за коментара!

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 17:30       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Затворната задръжка винаги е тегава първите няколко стотин изстрела, после си става съвсем ОК.
Имам C и F моделите и на двата се "оправи" след малко ползване.

Честно казано не съм забелязал проблем с вложките.
Поне не и нещо очевидно де.

Чаркове, както за повечето неща .. чужбина. Пълнители, фибро-оптична мушка и спусък (само "лостчето" смених, не целия) на F-ката.
C-то седи стоков.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 18:23       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
BornToDrink написа:
Затворната задръжка винаги е тегава първите няколко стотин изстрела, после си става съвсем ОК.

Честно казано не съм забелязал проблем с вложките.

Визирам конкретно средната (М) вложка.
Моля, ако имате възможност и желание, дайте инфо как са при вас средните вложки! Славчо вече писа за неговата.
Благодаря!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 17:22       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
:tu:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 17:23       Заглавие:  Re: CZ P 10 F .45 ACP
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
От 11 години ползвам лично, полуавтоматично КНО в калибър 45 аср.
И то не щото 45 аср е най-добрия калибър. Нееее, изобщо не е най-добрия. Просто е санитарния минимум по отношение на ефективност, ако не можеш да ползваш нещо по-различно от ФМЖ!

За тези 11 год. съм пробвал доста марки и модели от предлаганите на нашия пазар в калибър 45 аср.
И винаги, когато се появи нещо ново на пазара, интереса ми е провокиран отново - да видя, да пипна, да се запозная с поредния нов пистолет в този калибър и по възможност да пострелям.

Не съм сектант, не съм върл фен на определени марки. Водя се от собствените ми виждания, разбирания, предпочитания и изисквания (които еволюират с годините), към необходимото ми полуавтоматичното КНО, което и купувам с личните си финанси.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer