logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 07:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 274 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2023, 16:44       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Решихме днес пак да стреляме "Дикен Дрил"-а, но вместо на 40 ярда, на 50 метра/ 55 ярда - 9,25 сек., 9/10: https://www.youtube.com/shorts/_jpEEGeAseg

17-ка с мерни прибори на "Тругло", всичко друго сток; фабрично аммо (каквото единствено имаш право да носиш по закон).

Та, ако не можеш да събереш от кобур за 20 секунди (тук целенасочно гоних време под 10 сек.) поне 7-8 попадения в USPSA мишената със стоков пищов - ТУНИНГИ не ти трябват, трябва ти СТРЕЛЯНЬЕ. Научи първо СТРЕЛЯНЕТО, пък после прави/ монтирай отгоре и отдолу... каквото ти душа сака на пищова!

Псилютно същото и с карабините - пушка + сетъп за 10 бона, а АКМ-а я обръща на всичко до 50 метра (и до 100 ще стане).

45-та направи концепцията на 19-та излишна, а и с 19-та се стреля по-тегаво бързо и на дълго. На близо пък, за чий ти е РД, ако нямаш някакъв сериозен проблем с очите - отново CLASH OF CONCEPTS. Но ми е направило впечатление, че доста народ именно по този път търсят самите себе си. PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2023, 21:47       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Почти всички имат проблеми с очите, заради смартфоните
Да не говорим, че като минат 50 те какво става.с очите
Особено на лошо осветление
А за NVG сетъп .. какво се случва без РД?

Стрелянето е важно със или без РД и РД не може да компенсира липсата на базови стрелкови умения

Нека да се подразбира и се приема че стрелеца има добри умения за целите на дискусията :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2023, 23:39       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Ivo III написа:
А за NVG сетъп .. какво се случва без РД?

НищУ... ма да го докараме първо до NVG-та, и тогава ще го мислим. PDT_Armataz_01_22

Ivo III написа:
Нека да се подразбира и се приема че стрелеца има добри умения за целите на дискусията.

Като Ivo77... на следващия левъл както с пищова, така и с пушката! Като там на неговото без РД на КНО-то и/ или с гол "калашник" не можеш да се покатериш... така е!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2023, 02:47       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
Напоследък у нас се наблюдава масово да се преминава за носене на слим модела на Глок 43Х със 10 или с 15 заряден пълнител .. включително и на съпругите си взимат същия :) ... унифициране един вид, хват, пълнители ;)

Въпрвки, че у нас законите са такива, че ежедневното носене е предимно за фетиш или аксесоар нещо като щипка за вратовръзка


Обмислях и този вариант, но след надежноста най-важното нещо за мен е логистиката - части и аксесоари който вече имам и колко лесно се намират ако се наложи да се купува. В крайна сметка избора беше между Г19 и Shadow System MR920, но макар последния да предлага много повече за парите си, незнам фирмата дали ще я има след година, месец и тнт.
Това че Бг няма нужда от носене всъщност е добре, по мое мнение. Тук (Chicagoland) шанса да ти се наложи да изпозлваш оръжие е доста голям, последно време нападателите доста се ъпгрейтнаха и често трябва да се разправяш с 2-3 въоражени с късоцевни АК/АР15, фул ауто Глокове и разни други извращения.

ubboto написа:
45-та направи концепцията на 19-та излишна, а и с 19-та се стреля по-тегаво бързо и на дълго.


От края на Април нямам право да нося оръжие с над 15 патрона (assault weapons ban), и въпреки че не се enforce-ва, ако ми се наложи да използвам оръжието тези 2 екстра патрона може да ми излезнат през ...

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2023, 06:01       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Modular написа:
От края на Април нямам право да нося оръжие с над 15 патрона (assault weapons ban), и въпреки че не се enforce-ва, ако ми се наложи да използвам оръжието тези 2 екстра патрона може да ми излезнат през ...

Ужас! И, много си прав, естествено!

Чисто технически за РД-то иначе, лично за мен най-важното е точката да ти съвпада с мушката - за да не ти се налага съществено да променяш техниката си на стреляне.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2023, 18:16       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
https://www.thefirearmblog.com/blog/202 ... tol-sight/

колеги, дали у нас някой има ли този щайнер :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2023, 05:46       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Днес ходих да зануля SCS-a и първите впечетления са позитивни.
Изработен е много добре и пасва на Глок-а все едно са излезнали от един завод. Не мисля че от към здравина ще има проблеми, времето ще покаже електрониката дали ще държи. Типично по "Холосънски" монтажа май е бил мислен от стажанта по времето на обедната му почивка. Болтовете са малки, от сравнително мека стомата и така разположени че поне аз неможах да ползвам инструмент с торк стойности (fix it sticks). С включеното ключе стана, но съм натягал на око.

Личи си че е мислен с цел скрито носене, доста е компактен и "страните" се издигат отвестно не толкова рязко, което би намалило възможноста да закачи някъде по дрехите при вадене. Незнам дали го обяснявам добре, но например при РМР стените от двете страни на лещата се издигат почти под 90 градусов ъгъл.

Говорейки за Триджито, бях взел и Г34-ката за сравнение. Холото има по-чисто стъкло, не не е фрапантно, има си го зеления отенък, при този тип оптики за мен това е абсолютно без значение, но знам че има хора на които по някаква причина им пука. Също така точката на Триджито е много по чиста, аз си имам някакъв астигматизъм но при Холото е много изявен което ми пречи на точноста. Интересното е че като превключа на 32моа кръг и точка го виждам сравнителн ясно, възможно е да е и от зелената подсветка, това ми е първи ред дот с такава. Относно нея и автоматичното регулиране, забелязах че ако съм в къщи и се прицеля в храстите на верандата които са на слънце, точката/ретикъла не се виждат добре. Ако се активира brightness override няма проблем, но незнам честно казано тази фунция кой би я ползвал на оръжие за скрито носене/самозащита но както и да е, сигурен съм че ако я нямаше щеше да се намери някой да реве защо.
На кратко закючението ми е че ако имаш Глок МОС който ще се носи скрито е може би най-подходящата опция, ако не все още РМР ми е първи избор за оптика на пищов.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2023, 03:43       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
17-ка с мерни прибори на "Тругло", всичко друго сток
Геле бърз въпрос батко ( а и към всеки който има идея, разбира се): Кой точно мерник на тругло използваш ?
Аз сложих техни мерници на два пищова и едните са тея, и са най-бързите мерници които съм пробвал някога,
много съм любопитен за твоето мнение, защото знам, че си стреляш бейсик железни мерници и си в час кое е бързо,
кое е за състезания и т.н.т.:
https://www.truglo.com/tritium-pro/ На снимката не са за Глок но са същите от крепежа нагоре, сложих ги на сина ми на Ruger SR9,
в секундата в която мерника удари центъра на мишената, се е изравнил с мушката като че ли компютър го
движи а не аз с мойте от дъжд на вЕтър дни на стрелбището...
Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2023, 19:51       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Чаках го бат Геле или някой друг, да даде акъл за мерниците и като не се обади никой си ги взех... :D

Един проект който не е завършен, всички "нулирания" са само информативни,
който се интересува, само гугълвайте модела на Веридиан и Тру-Гло.
Блока е афтърмаркет, оригинално рязан за Триджикон РМР но Виридиана е за същият модел рязан блок и
пасва абсолютно перфектно.
Виридиан твърдят че зелената точка се вижда по-добре от хора с астигматизъм но аз я гледам през очила и няма никакъв проблем.
Сигурно има нещо вярно, защото червената точка на Вайпъра я виждам по-рошава а тази си е кръгла.
като сваля очилата Виридиана го виждам като точка със много опънати напред ръце, докъто Вайпъра си седи почти винаги звезда.
не ми пречи но с Виридиана мисля съм по добре. 3МОА дот.

Мерниците са нарочно толкова високи с идеята ако един ден слагам заглушител. Иначе не ми пречат,
екрана на точката е толкова голям, че спокойно седят под средата, ако нататъка имам проблем, мога да взема същите но по-ниски.
Вътре всичките карантии са стандартни ОЕМ, като го подкарам ще сменям ако нещо ми трябва.
Чакам Agency Dual Port 417 Comp, на който има отвор за монтиране на мушката, има малко работа за да пасне на
конверсията в 40-9 но не е нищо което да не се направи на фреза която ми е под ръка.
Плосък спусък, запазвам си 15паунда пружината с tungsten guiderod и Рокет конектора на Гост,
защото съм им свикнал на пре и овъртравъла.
Може нататъка да пробвам една ДПМ/Спринко пружина, ако някой е ползвал на 9мм 17ка ще се радвам да даде мнение.

Ще имам малко работа и с рамата, ще си запазя бобровата опашка и я пращам на Battlecock Tactical/ https://www.km3solutions.com/product-category/gripwork/
но за сега имам някой въпроси към него преди да му пратя рамата и сигурно ще мине малко време преди да я подкарам в завършен вид...
Мисля е ясно, че камерата фокусира само на един обект от всичко което е пред нея и за това мушката не пълни отвора на
мерника на снимката, но на живо си е баш където трябва.

Ако има някакви въпроси - питайте. Иначе ми е интересно да споделите мнения ако някой забележи или е пробвал нещо от компонентите.

:D ... Изображение

Изображение

Без мерници ---> Изображение

Без зелената точка.---> Изображение
Виридиан с модела на мерниците---> Изображение

Равни мерници с точката в-у мерника,
без да е прострелван, само грубо изравнени--->Изображение

През ноща, точката умишлено е в-у мушката ---> Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2023, 03:08       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Извинявам се, че питам тук, но въпроса не си заслужава нова тема. Ако пистолета стреля много ниско, дали има начин да се регулира мушката? Иде реч за стандартните мерни прибори на M&P. Аз доколкото виждам могат да се регулират само по хоризонтала.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2023, 03:20       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Снимка на твойте мерни прибори?
Всеки мерник на довтейл може да се регулира по windage/хоризонтал, или ако е със регулация, същото е и до мушка на довтейл.
За elevation/вертикал вече можеш да провериш за какъв холд са дадените мерници които производителя е монтирал,
те би трябвало да ти кажат. Холда може да оправи малко вертикала, мисля всичко останало е до зад-мерното устройство. :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2023, 12:04       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
.38 Super написа:
Геле бърз въпрос батко ( а и към всеки който има идея, разбира се): Кой точно мерник на тругло използваш ?

Не знам да ти кажа честно, купих ги преди 5-6 години тук втора ръка от форума, поожулени са вече на места... мажа с черен маркер отгоре да не ми блести (че няма кой да се занимава да ги оксидира)... инак ни фиброоптика, ни гявол вече се не види :DD ... въобще не се втелясвам за тези неща... единственото ми условие за избор бяха да са НИСКИ... че една висока спортна мушка много ми закачаше... за спорт и да е окей, за EDC - не.

Ако нямаш някакъв сериозен проблем с очите... мерни прибори, Ред Дот- и пр. играят малка роля за СТРЕЛЯНЕТО... лично за мен им надуват важността с цел маркетинг... Глок с обикновени метални мерни прибори (да не е само оная пластмаса)... лично за себе си не бих ги пипал.

На въпроса, сорЕ за закъснелия отговор... доста добре се е получил пищова :tu: ... а и няма как да бъде другояче, с тази ДЗЕН масичка. PDT_Armataz_01_22 Пурата само ми липсва. :smoke:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2023, 18:19       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ясно, благодаря за мнението. Глоковите ми оригинални Триджикони отдавна изгубиха всякакво светене. Не ме притеснява изобщо, щото аз не разчитам на нищо "нощно" по мерниците, но като ще са тритиеви, поне да работят. ТруГло им дава гаранция 12 години, което е много за толкова евтини мерници.
Тези аз ги харесвам много щото мушката ми се набива в очите вднага и изравнявам много по-бързо с тях. Имам ниски на Ругъра, за тоя взех високи, да има ако сложа супресор един ден, не ми пречат.
Виридиана го взех не само за точката но и за размера, прозореца ми се струва огромен, и с мерниците отдолу за ориентация , хващам сайт пикчър доста бързо. Та тоя проект е прост за баламосване, 17найската си седи пълен сток, даже ще и сложа металните триджикони, че с пласмасовият мерник не мога да я трая... :D
По което ми обясняваш, твойте мерници са или комбинираните с тритии и фибро тръбичките, или само на тръбички, те всичките такива дават проблеми след дълго стреляне. Мойте се виждат на снимката, серетацията им ги прави доста "черни" на дневна светлина, почти като хубавите спортни мерници, U notch-a пък центрира идеално по-голямата бяла точка на мушката, нищо че отвора е малко по-широк, не знам, на мене ми харесват доста...
Трябва някъде да имам една малка ролка червена фибро оптика, за мерници, ако я изровя ще ти я пратя, може да ти свърши работа, нищо не ми струва...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2023, 23:18       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
.38 Super написа:
Снимка на твойте мерни прибори?
Всеки мерник на довтейл може да се регулира по windage/хоризонтал, или ако е със регулация, същото е и до мушка на довтейл.
За elevation/вертикал вече можеш да провериш за какъв холд са дадените мерници които производителя е монтирал,
те би трябвало да ти кажат. Холда може да оправи малко вертикала, мисля всичко останало е до зад-мерното устройство. :D


Прикачени файлове:
B95920C3-0E7D-43D7-8D1D-74791A4E232D.jpeg
B95920C3-0E7D-43D7-8D1D-74791A4E232D.jpeg [ 51.86 KiB | Прегледано 2285 пъти ]


Прикачени файлове:
9FE6CD27-4CFF-4797-88CB-797A943D92D5.jpeg
9FE6CD27-4CFF-4797-88CB-797A943D92D5.jpeg [ 54.28 KiB | Прегледано 2285 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2023, 00:04       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ами тея се нагласят само по windage. <--- 0 ---> Лично аз не бих я пипал мушката.
За мерника ти трябва сигурно машинките за монтиране. Повечето от Амазон са боклуци и не бих ти ги препоръчал.
Аз ползвам ето тази и работи добре но трябва да си я центрираш много прецизно, иначе измята леко и не бута както трябва.
Ако я вземеш тази, дръж добре смазана оста по която се движи правоъгълното буталце за мерника иначе се измята и задира в оста.
На Шилда мерника трябваше да го бутам зверски, не използвах шестограма а тресчотка с вложка, иначе рамото е късо,
но като подкараш бавно и работи добре, поне не замазва резбите като другите боклуци.

https://www.amazon.com/dp/B07X9K8KHF/?coliid=I2ZAMP8TZWI8Y6&colid=20DDZA6STOAUX&psc=1&ref_=list_c_wl_lv_ov_lig_dp_it

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 274 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 117 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer