logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 14:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 273 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2021, 13:17       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo 77 написа:
Хм, каква хубава тема.

Като ползвател на КНО с РД, мога да споделя личните си впечатления и да изкажа мнението си по отношение на предимствата и недостатъците на РД. Моите доводи, .....

3. Има особености при отваряне на ъгли, но ми е трудно да го обясня само с думи без да го демонстрирам и ще се въздържа. Свързано е с възможност да простреляш укритието си и....оф, не мога.
3. Има особености при избора на интензитета на точката, когато е в съчетание с фенер на тъмно. Не може да е много ярка, защото ще ти пречи (заслепява/изпълва целия прозорец и почти не виждаш през него), но не може и да е много "заглушена", защото при включване на фенера, светлината от него ще я заличи.
4. За да нямаш проблеми (или да минимализират вероятността за такива) - струва пари. Доста :(

П.П.
Убо, имам желание и с най голямо удоволствие бих участвал във всякакви стрелкови експерименти... само да успеем да се засечем. :tu:


Кое му е трудното да обесниш... Бързомер, оптика са монтирани малко по високо. ...Вдигаш премерваш се, но се оказва, че цевта е срещу укритие/ прекритие, но не си го отчел.... Натискаш спусъка и ... Бам ...куршума в ...
Миналата година в Разград видях как дългогодишни състезатели по IPSC си думнаха паравана т.е. куршума лизна повърхността на паравана и въобще невлезе в мишената
Те хора ( служители) на стрелби с АКС -47 сътвориха такъв номер да думнат паравана...
П.П. До сега не съм прострелвал параван, но никога не е късно

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2021, 10:36       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Вчера привечер на Лозен имах удоволствието да хвана едно GZ shadow с червена точка. Е наистина беше червена точка, а не снежинка, полумесец и т.н. Тъпото е че не питах каква марка е бързомера. И нямаше не ми се вижда, късно пали. Просто насочваш и е там ЧЕРВЕНА ТОЧКА. на 15 метра точка покриваше съвсем малка част от лист 5х5 см, не се сетих да сложа гилза да видя колко скрива. Преди две седмици гледах и през бързомера на IVO 77, също много добър и точката е точка.

Та за мен въпроса е не дали трябва, а дали мога да дам 1000+ лв. за това удоволствие. Който може хич да не се чуди!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2021, 15:13       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
b5202s написа:
Та за мен въпроса е не дали трябва, а дали мога да дам 1000+ лв. за това удоволствие. Който може хич да не се чуди!

При бързомерец за пистолет има правило- Ако имаш три, значи имаш два, ако имаш два, значи нямаш нито един!
Всеки, който не се съобразява с това правило го очакват разочарования и неприятности.
Моят опит с бързомерците за пистолет:
Като чух, че слагат бързомерци в Продукшън реших и аз да пробвам. За да не хабя много пари се сдобих с два китайски. Един евтин с име Vector за 30 долара и един скъп китайски с име UGV за 100 долара. Вектора сложих на Глок 17 с планка на мерника, а UGV на Глок 19 MOS направо на блока.
Пробвах и много ми хареса. 19-ката целеше направо невероятно.Това плейт на 50 метра, лесна работа. Все едно вързан да биеш. На 17-ката малко и бягаше прострелката но реших, че това е заради монтажа на планка на мерника. Реших, че трябва да си купя скъп бързомерец. Четох, четох форуми и след като над 30 процента от стрелците стрелят по състезания с Леополд Делта Поинт Про, значи Леополд. Поръчах си Леополд. С доставката надхвърли 1000 лв. Леополда има доживотна гаранция. Ремонтират го без да задават въпроси.
На скъп бързомерец му трябва и скъпа планка. Поръчах и най-скъпата планка от Бен Стоегер Про Шоп и преходни планки. Леополда монтирах на Танфоглио сток 2. Танфото цели невероятно. Стрелба на 75,100 и даже на 150 метра.
Леополда започна да дава бъгове още първата седмица. При всеки изстрел променяше яркостта на марката до 0 и после се усилваше до 8-ма степен. Айде рекламация до завода в Щатите. Изпращане и връщане до Щатите 185 лв.
Понеже си въобразявах, че като го ремонтират повече няма да имам проблеми си поръчах блок за Танфолио готов изрязан за Леополд. Изрязан блок от Италия за Сток2-2300лв. Сложих ремонтирания бързомерец на изрязан блок..и чудо! срелбата голям кеф! където сложиш точката там целиш. Но Леополда издържа само месец. Пак изпращане до Щатите, пак чакане повече от месец. Докато чаках стрелях с 19-ката. UGV-то угасна за една седмица. Мъртвец! Със 17-ката не съм стрелял защото и бягаше прострелката. Ползвах я за сухи тренировки. Бързомереца Vector не се гаси. Свети постоянно, сам си регулира яркостта на точката. На този Vector учудващо дълго му държи батерията. Над една година без да се изключва. Докато чаках да се върне Леополда от ремонт си купих два еднакви бързомеци от България. С гаранция. С единия да си стрелям, другия за резерва докато ми подменят гаранционния. Монтирах го на 19-ката. След 1000 изстрела му хвръкна някъде лещата на диода. Промени си прострелката но след корекция почна да цели. Така си стрелям.
Леополда като се върна от втория ремонт почна да прави чалъми още първата седмица. Първо отказва да се изключва. Спрях да правя опити да го изключвам. Реших, че ще сменям батерии по-често. След още една седмица се изключи повече не иска да се включи. Натискаш бутона за включване, светва и като отпуснеш бутона угасва. Отказах се да се занимавам с Леополд.
Сложих на Танфолиото резервния бързомерец. За по-малко от седмица му избяга прострелката. Поглеждам- лещата на диода хвръкнала. Направих нова прострелка, пак цели точно без леща.
Поглеждам 17-ката и се оказва че Vector- угаснал в касата без стрелба и подмяна на батерията не го съживява.
Равносметката днес: 5 бързомереца от 4 марки, изхарчени над 4хил. лв. и нямам нито един читав бързомерец.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2021, 15:41       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
moderna написа:

.......
Моят опит с бързомерците за пистолет:
....


Благодарности за инфото moderna@ :tu: !
Аз за сега ползвам бързомери само на дългото, като единия е аймпоинт, другия евтин вортекс и двата си вършат съвсем добре работата за която са закупени. Но, и на двете оръжия имам механика за дублиране, ако се наложи.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2021, 15:42       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2010, 21:04
Мнения: 86
Местоположение: софия
b5202s :D Привет колега и мерси за хронито !!! Бързомереца е Burris, старичък ... :: https://www.burrisoptics.com/sights/fas ... fastfire-3. От две години мисля е на ЧЗ-то, прострелка единствена в началото и от тогава не е пипан (на железен монтаж е - не на алуминиев). Батерия също само веднъж е сменявана :) като настрел .... над 20 000. Ако те интесува нещо друго пиши . Аз хвърлям по едно око на форума от време на време но избягвам да пиша - тук място за практици не остана.

п.п. Темата наѝстина е хубава и поражда редица дискусиѝ. Аз лично ползвам и тренирам както с RD така и с открити мерни прибори и по мое скромно мнение ключовият фактор се явява "задприкладното устроиство". Относно това дали е полезно да се тренира с RD - няма човек които стреля активно и не знае отговора :happy:

_________________
Константин Петров
CNSYS
CZ 75 SP-01 SHADOW
CZ 75 SP-02 SHADOW


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2021, 16:05       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
moderna написа:
Равносметката днес: 5 бързомереца от 4 марки, изхарчени над 4хил. лв. и нямам нито един читав бързомерец.


Честно съчувствам ти, но искрено ме разсмя макар, че не е възпитано човек да се смее на чужди несгоди.

Аз също бях много скептичен за red dot специално за АР-ката защото много ме дразни снежинката, може и та е това, че red dot дето съм гледал преди са тубосни, но и открити съм поглеждал и ми е идело да ….

За red dot на Косьо, дори излезе, че не е скъп 240$ . Сега дали ще се държи като при него божа работа, то е и малко въпрос на късмет. Може и отката на CZ да е нещо по лек знам ли го, или пищова по-така, но и moderna стреля със сериозни пищови. На Ivo 77 red dot е holosun. Kакъв модел точно? той може да си каже.

Но опита споделен от moderna определено трябва да се има в предвид. Аз най-чистосърдечно споделих впечатление от пипане! Не от притежаване и експлоатиране. Тъй като си бях скептик и май ще си остана, но пък много кефи гледката през red dot открит.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2021, 16:22       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
b5202s написа:
Аз също бях много скептичен за red dot специално за АР-ката защото много ме дразни снежинката


Аз съм така...

Не мога да се разочаровам, бих казал че е game changer.

Изображение


А това е последното - 10 изстрела на 50 м за 7,97 сек.


Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2021, 16:32       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2010, 21:04
Мнения: 86
Местоположение: софия
да те разсмея и аз :Д - бързомерчето го взех втора ръка от колега - нямам идея на какъв настрел е. А относно прашката - съвсем стандартно CZ Shadow 2. Фактора на патроните го видя сам вчера - винаги съм се стремял да гоня 132 - 134 , никога не съм се циганьосвал с фактор :-)

_________________
Константин Петров
CNSYS
CZ 75 SP-01 SHADOW
CZ 75 SP-02 SHADOW


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2021, 18:34       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
moderna написа:
При бързомерец за пистолет има правило- Ако имаш три, значи имаш два, ако имаш два, значи нямаш нито един!


Твоята мъдрост, може да бъде сбъркана с ясновидство!
Имах идея точно да си взема Вектор.
Току що отпаднаха идеите ми за бързомер.
Ще се радвам на фиброоптиката! :tu:
P.S. Остава желанието да се купи нещо....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2021, 08:42       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
moderna написа:
b5202s написа:
Та за мен въпроса е не дали трябва, а дали мога да дам 1000+ лв. за това удоволствие. Който може хич да не се чуди!

При бързомерец за пистолет има правило- Ако имаш три, значи имаш два, ако имаш два, значи нямаш нито един!
Всеки, който не се съобразява с това правило го очакват разочарования и неприятности.
Моят опит с бързомерците за пистолет:
Като чух, че слагат бързомерци в Продукшън реших и аз да пробвам. За да не хабя много пари се сдобих с два китайски. Един евтин с име Vector за 30 долара и един скъп китайски с име UGV за 100 долара. Вектора сложих на Глок 17 с планка на мерника, а UGV на Глок 19 MOS направо на блока.
Пробвах и много ми хареса. 19-ката целеше направо невероятно.Това плейт на 50 метра, лесна работа. Все едно вързан да биеш. На 17-ката малко и бягаше прострелката но реших, че това е заради монтажа на планка на мерника. Реших, че трябва да си купя скъп бързомерец. Четох, четох форуми и след като над 30 процента от стрелците стрелят по състезания с Леополд Делта Поинт Про, значи Леополд. Поръчах си Леополд. С доставката надхвърли 1000 лв. Леополда има доживотна гаранция. Ремонтират го без да задават въпроси.
На скъп бързомерец му трябва и скъпа планка. Поръчах и най-скъпата планка от Бен Стоегер Про Шоп и преходни планки. Леополда монтирах на Танфоглио сток 2. Танфото цели невероятно. Стрелба на 75,100 и даже на 150 метра.
Леополда започна да дава бъгове още първата седмица. При всеки изстрел променяше яркостта на марката до 0 и после се усилваше до 8-ма степен. Айде рекламация до завода в Щатите. Изпращане и връщане до Щатите 185 лв.
Понеже си въобразявах, че като го ремонтират повече няма да имам проблеми си поръчах блок за Танфолио готов изрязан за Леополд. Изрязан блок от Италия за Сток2-2300лв. Сложих ремонтирания бързомерец на изрязан блок..и чудо! срелбата голям кеф! където сложиш точката там целиш. Но Леополда издържа само месец. Пак изпращане до Щатите, пак чакане повече от месец. Докато чаках стрелях с 19-ката. UGV-то угасна за една седмица. Мъртвец! Със 17-ката не съм стрелял защото и бягаше прострелката. Ползвах я за сухи тренировки. Бързомереца Vector не се гаси. Свети постоянно, сам си регулира яркостта на точката. На този Vector учудващо дълго му държи батерията. Над една година без да се изключва. Докато чаках да се върне Леополда от ремонт си купих два еднакви бързомеци от България. С гаранция. С единия да си стрелям, другия за резерва докато ми подменят гаранционния. Монтирах го на 19-ката. След 1000 изстрела му хвръкна някъде лещата на диода. Промени си прострелката но след корекция почна да цели. Така си стрелям.
Леополда като се върна от втория ремонт почна да прави чалъми още първата седмица. Първо отказва да се изключва. Спрях да правя опити да го изключвам. Реших, че ще сменям батерии по-често. След още една седмица се изключи повече не иска да се включи. Натискаш бутона за включване, светва и като отпуснеш бутона угасва. Отказах се да се занимавам с Леополд.
Сложих на Танфолиото резервния бързомерец. За по-малко от седмица му избяга прострелката. Поглеждам- лещата на диода хвръкнала. Направих нова прострелка, пак цели точно без леща.
Поглеждам 17-ката и се оказва че Vector- угаснал в касата без стрелба и подмяна на батерията не го съживява.
Равносметката днес: 5 бързомереца от 4 марки, изхарчени над 4хил. лв. и нямам нито един читав бързомерец.


Купуваш бързомер от наше търговче например Сашо / занимава се с такива неща /и си в играта. Като се счупи даваш му го да се оправя, ако ли не да ти връща кинтите или ти дава нов и т.н.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2021, 18:28       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ИВАН-2 написа:
И един цивилен калъф(аз) да се обади, може ли ? :-)

Специалците са машини да , но има и хора с отслабнало зрение поради възраст и пр. 8)

Поради това стрелбата прогресивно се влошава , особено при кофти осветление или сумрак. При такива случаи бързомера много помага. Аз имам.


Добре, а как стои въпросът с ежедневното носене? По закон, КНО, притежавано за самоотбрана се носи скрито, в кобур по тялото. Това означава носене или в кобур за вътрешно носене, при което пистолетът е втъкнат дълбоко в кобура, разположен от вътрешната страна на панталон(а, или носене в кобур за външно носене, който е плътно прилепнал по тялото. Мисълта ми е, няма ли при изваждане за прибиране на оръжието риск бързомерът да се разцентрова при някое по-ряско почукване? Аз също се замислям за КНО за самозащита, с монтиран ред дот на затворния блок, но за self defense purposes ми се вижда леко overkill, а и ме притеснява удароустойчивостта на ред дота при непрекъснато, ежедневно носене на КНО, много плътно в кобура /особено, ако КНО ще се носи в IWBH кобур/ . Само да кажа нали, КНО, притежавано за самоотбана може и често да се вади/прибира в касата за съхранение, където също има възможност и вероятност бързомерът да бъде ударен/чукнат/, във вътрешните стени на сейфа за съхранение на оръжие..
Интересно ми е мнението на човек, който носи късоцевно нарезно оръжие с ред дот.
Иначе, до момента поне съм на позицията на Убото, относно щоковите механични мерни прибори, с които си идва от производителя съответното оръжие.
Струва ми се, че при КНО за самозащита е далеч по-удачна комбинацията от висок клас механични мерни прибори с тритиеви ампули, които да осигуряват ефективна видимост на мерник и мушка и в пълна тъмнина, съчетани с подцевен фенер или подцевен фенер с интегриран целеуказател/зелен лазер, например, с оглед по-добрата забележимост на лъча/. Поне според мен при КНО за самозащита от по-голямо значение е бързината, с която оръжието се изважда, насочва и се стреля, отколкото прецизността. Не, че не е важна прецизността на попаденията, но при условие , че когато се зашитаваш е силно желателно да не отнемаш живота на този, който те напада, при което по-ценна е бързината при употребата на КНО, отколкото прецизността.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2021, 19:15       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
andrei p226 R написа:
По закон, КНО, притежавано за самоотбрана се носи скрито, в кобур по тялото.

По мнението на дипломираните форумни юристи, НАРЕДБА № Із-575 касае само и единствено курсистите и тяхното обучение: :DD
Цитат:
Подзаконов нормативен акт се издава и действа на базата на закон или кодекс. В самата наредба изрично е посочено, че се издава въз основа на чл. 58, ал. 2 от ЗОБВВПИ, а там категорично е казано - "Условията и редът за провеждане на курсовете по ал. 1, т. 9 се определят с наредба на министъра на вътрешните работи. Когато курсовете за безопасно боравене с огнестрелно оръжие се провеждат от МВР, се събира такса в размер, определен с тарифата по чл. 12." Т.е. Богоев е абсолютно прав цитираните забрани се отнасят за курсистите и тяхното обучение. Няма как тази забрана да се разпростре върху всички носещи оръжие, защото наредбата няма нормативна сила да го стори. А в правто забраната и рестрикцията не могат да се търкуват разширително, все още.


Ето я и цялата тема: http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 2&start=15

Та, това бе моментът, в който тотално вдигнах ръце от всички и всичко.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2021, 19:16       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
andrei p226 R написа:
Добре, а как стои въпросът с ежедневното носене? ....
няма ли при изваждане за прибиране на оръжието риск бързомерът да се разцентрова при някое по-ряско почукване?

Интересно ми е мнението на човек, който носи късоцевно нарезно оръжие с ред дот..[/b]


Размерът на повечето РД за КНО не е достатъчен да причини какъвто и да било дискомфорт.

РД, губещ прострелката при манипулациите, които визираш, ще да е някакъв изключителен евтин боклук и би следвало, подобен продукт да не се взема предвид при евентуален избор на РД за КНО за самоотбрана.

Мнението ми е на човек, носещ ежедневно КНО с РД. Оръжието си нося във вътрешен, апендиксов кобур.
Надявам се да съм бил полезен.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2021, 19:20       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Ivo 77 написа:
andrei p226 R написа:
Добре, а как стои въпросът с ежедневното носене? ....
няма ли при изваждане за прибиране на оръжието риск бързомерът да се разцентрова при някое по-ряско почукване?

Интересно ми е мнението на човек, който носи късоцевно нарезно оръжие с ред дот..[/b]


Размерът на повечето РД за КНО не е достатъчен да причини какъвто и да било дискомфорт.

РД, губещ прострелката при манипулациите, които визираш, ще да е някакъв изключителен евтин боклук и би следвало, подобен продукт да не се взема предвид при евентуален избор на РД за КНО за самоотбрана.

Мнението ми е на човек, носещ ежедневно КНО с РД. Оръжието си нося във вътрешен, апендиксов кобур.
Надявам се да съм бил полезен.


Благодаря за мнението! Разбирам, че този вариант на компоновка на КНО за самозащита с ред дот става, т.е. работи. Поне що се отнася до носенето. Аз съм избрал по-конвенционален подход- механични мерник и мушка с тритий, съчетани с подцевен фенер/целеуказател.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2021, 19:21       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
andrei p226 R написа:
Аз също се замислям за КНО за самозащита, с монтиран ред дот на затворния блок, но за self defense purposes ми се вижда леко overkill

Оувркил и да не е, къде за "селф дефенс" ще мериш плейтове (цели с подобни размери) на 30-50 метра?! Хедшотове на 23 - 25 метра си влизат за време и на механика (и с широките мушки). Използването на РД има резон, ако някой ти се запъне с дълго на 50 метра и отгоре (като при Баретата), но тогава вече отиваме на охранителна работа, а не на самоохрана. Иначе по малки цели на големи за пищов дистанцои - РД-то определено дава предимство.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 273 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 42 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer