logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 05:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 274 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2021, 15:31       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
фенер + РД

https://youtu.be/nOkGGOTQh-0

с колкото време ще отричате прогреса, с минимум толкова ще сте изостанали!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2021, 08:29       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Само дето "Бил Дрил"-ът ти е на точно 7 ярда (6,40 метра), а не между 3 и 7 ярда, като целта ти е кръг от 20 санта (ИДПА-а "А"-зоната), а не правоъгълникът.

Под 7 ярда, първият бърз се пуска малко след средата на движението ръце + оръжие, тоест не се чака пищова ти да отиде до крайна предна точка (и Гейб Уайт го показва, и на видеото горе се вижда), и някой ако ми каже, че си гледа точката през това време... да ми види бялото на окото!

Та, да оставим чисто рекламните видеа и глупостите настрана, и да си върнем сериозността на темата. CSAT Standards, които, както правилно ми беше отбелязано, в СОБТ ги стрелят от 20 години, и какво казава Paul Howe през 2016г.:
Цитат:
In the end, I have not seen anyone as fast with optics as they are with iron sights. No one has passed my standards yet with a pistol mounted optical device.

Това иде от неговата школа, а който иска да спори с Пол Хоу - да го прави директно, а не задочно чрез мен. :-) Сега, за 5 години ПРОГРЕС наистина имаше, но за мен той бе в пъти по-голям при СТРЕЛЯНЕТО, отколкото при тунингите.

По същество, ето ги Combat Shooting & Tactics стандартите, които на всичкото отгоре са и челиндж за този месец в Рейнджмастърската група на Том Гивънс:
Цитат:
-- Standard 1: From the ready fire 1 shot (body) in 1.0 second

-- Standard 2: From holster fire 1 shot (body) in 1.7 seconds

-- Standard 3: From the ready fire 2 shots (body) in 1.5 seconds

-- Standard 4: From the ready fire 5 shots to the body, 1 shot to the head (6 total) in 3.0 seconds

-- Standard 5: From the ready fire 2 shots (body) on target #1, then 2 shots (body) on target #2 (4 total) in 3.0 seconds

-- Standard 6: From the ready fire 2 shots weak-hand-only, transition pistol to the opposite hand, 2 shots strong-hand-only (4 total) in 5.0 seconds

-- Standard 7: Start with an empty chamber, and full magazine inserted. From the ready fire, press out and press the trigger (click), tap/rack, 1 shot (body) in 3.0 seconds

-- Standard 8: Start with 1 in the chamber, 1 in the magazine; full reload in mag pouch. From the ready fire 2 shots (body), reload from slide-lock, 2 shots (body) in 5.0 seconds

-- Standard 9: Start with rifle shouldered/ready with an empty chamber. Raise the rifle and press the trigger (click), transition to pistol, 1 shot (body) in 3.25 seconds (hold hands in the "fence" position if not using a rifle)

-- Standard 10: Standing at 25 yards: From holster, kneel and fire 1 shot (body) in 3.25 seconds


CSAT "алфата" е малко по-голяма от USPSA правоъгълника, така че мишените на Лозен идват екстра. Без дистанцията на 25 ярда, където пропуснах, навсякъде другаде се влиза за тези времена с "хедшотове".

Та, повече хора ако направят стреляне и споделят резултати на нещо мислено и прието като стандарти в КОМБАТ-ТАКТИЧЕСКОТО стреляне с пищов - реално ще се видят както измеренията на прогреса в стрелянето в БГ, така и ефектът от тунингите. Другото са празни приказки.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2022, 10:49       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Да раздвижим малко темата.

Днес си сложих червената точка при Иван на Лозен. Ами винаги съм бил голям противник на идеята, за червена точка. Но първите ми впечатления от днеска са безкрайно положителни. Просто губя зрение и с това ми е по-лесно. Имах под ръка и втори пищов с обикновени мерни прибори и като го взех и МЪГЛА докато фокусирам.

Все още не стрелям с очила, но сигурно и това ще стане.

Винаги ме е дразнила снежинката, сега не виждам снежинка нямам идея на какво се дължи.

Ще тренирам известно време и ще пробвам обичайните упражнения. Попаденията и таймера ще си покажат.

На прецизна си събрах сам очите, разбрах какво е група 4 патрона един в друг от 10 метра реших, че ги изпускам после видях дупката. След което вдигнах адреналини и почна да ми играе.

Сега да бъда честен Иван сложи и gost connector и смени пружината на иглата та спусъка стана доста различен от обичайния за glock.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2022, 12:41       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
b5202s написа:
Ще тренирам известно време и ще пробвам обичайните упражнения. Попаденията и таймера ще си покажат.

Пробвай "Дикен дрил"-а! Долу на левия бъбрек на Лозен, по диагонал, може да се нагласят 34 метра: https://www.youtube.com/watch?v=vyY1tDghHfk

Ако имаш проблем със зрението - РД-то определено върши работа! Другото за мен са само потенциални минуси - първо, трябва да го нулираш! Ако хванеш пищов с РД на човек с астигматизъм - попаденията ще ти отидат отдолу! За пушка РД си требе, но за пищов (ако нямаш проблем със зрението), е малко изнасилена работа, ИМХО! Или всичко останало като техника ти е изпилено до зуко - просто поредният тунинг, който да ти спечели някоя друга стотна от секундата. И, пак - ако ти е нулиран ЗА ТЕБЕ, не се счупи, размести, изгасне... и всички други "екстри", свързани с "хай тек" употребата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2022, 18:43       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Офффф, наболяла тема...
Чудя се дали да направя разход от 1000 лева за такава хуйня. Дето трябва на ново да свиквам със стрелбата....
Ама нещо ме гъделичка....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2022, 18:47       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
delf написа:
Офффф, наболяла тема...
Чудя се дали да направя разход от 1000 лева за такава хуйня. Дето трябва на ново да свиквам със стрелбата....
Ама нещо ме гъделичка....

С 34-та така спокойно ще можеш да пукаш балони и на 100 метра... което вече си е мания! PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2022, 18:49       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
И със 17ката се получава....
Ама аз съм скръндза, 1000 лева са си един нов пищов.
А новия пищов, носи повече радост от светеща точка!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2022, 19:05       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Това е другият минус на РД-то - цената му в БГ. "Триджикона" е на цената на нов пищов, да, но "Холосън" също е оферта... дори тежък мириканец като Скот Джедлински го слага на второ място в личната си класация.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2022, 19:13       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
ubboto написа:
Това е другият минус на РД-то - цената му в БГ. "Триджикона" е на цената на нов пищов, да, но "Холосън" също е оферта... дори тежък мириканец като Скот Джедлински го слага на второ място в личната си класация.

Баш новия модел на холосън ми грабна окото, с ниския профил, ползването на стандартни мерни прибори, титаниев корпус и т.н. Обаче неговата цена + рязане = над 1000.
Та в тоя ред на мисли се чудя до колко е рентабилно.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2022, 10:21       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Аз не съм този с опита, но искам да споделя един потресаващ факт - на едно състезание в Плевен бях взел един стайкър - Валтер Q5 с RD и за съжаление се представих както обикновено :(

След края на състезанието съпругата ми помоли и тя да постреля - и свали всичките метали на едната сцена от раз!!! При положение, че за първи път хващаше това оръжие.

Несъмнено, не се опитвам да влизам в спор за или против RD, предвид по-горе обсъдените ситуации за приложението му и изложените аргументи. Просто споделям.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2022, 10:25       Заглавие:  Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Само този , на когото му е изгасвал РД в неподходящия момент може да има меродавно мнение ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2022, 11:07       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
И мушките падат, мерници разместват :)

Затова РД + механика :danger: и никакво стреляне или минималното само в кисел ден :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2022, 12:15       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1284
ti6kata написа:
Само този , на когото му е изгасвал РД в неподходящия момент може да има меродавно мнение ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да...
и точно поради тази причина...


Sent from my SM-N986B using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2022, 12:41       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
с тези високи монтажи .. и тая вирната мушката не е ли опасна да си разпори някой корема :D :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2022, 16:59       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Ivo III написа:
...тая вирната мушката не е ли опасна да си разпори някой корема :D :D

Въпрос на корем :joke:
Аз за това нося Mexican carry PDT_Armataz_01_22

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 274 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer