logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 09:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 273 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2022, 18:06       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Лично за мен, най-удачният вариант (и доста по-скъп, естествено), е РД-то да ти дойде фабрично монтирано на слайда... тоест, купуваш РД + слайд. Като ти писне РД-то, просто си връщаш на пищова оригиналния блок.


каква е разликата?
фабрично монтиран е една планка и изкопан слайд с завити няколко болта
като искаш пак ще го махнеш и ще ти направят капачка

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2022, 18:16       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
каква е разликата?
фабрично монтиран е една планка и изкопан слайд с завити няколко болта

Не съм по техническата част, сигурно може да се направи и от майстори навън без забележки, просто на мен ми хареса фабричната снадка (как стои РД-то на слайда), това е.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2022, 19:20       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 51&t=20160

http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 51&t=20293

в тези теми има снимки .. :armed:

хубаво е ако ще се боядисва след това .. да се резне и от пред слайда, хем ще се олекоти, хем и лека накатка за зареждане, но без отвори за да влиза прах и камучета

нещо такова, като на колегата ни Марков, пищова му за Т-Клас
Изображение

вече е с истински тактически спусък Апекс (голям и плосък лост и сработка остро като чупене на стукло, с къс ресет)
е .. бих сложил и Спринко, вместо оригиналните пружини :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2022, 20:43       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Ivo III написа:
нещо такова, като на колегата ни Марков, пищова му за Т-Клас


Понеже опряхте до моя пищов, мога да изкажа моето повърхностно мнение по въпроса.

Аз си сложих ред дот още от самото начало, т.е. откакто се сдобих с тоя Глок през 2017г.
Причината беше, че съм с доминантно ляво око и ми беше трудно да се меря с механични прибори.
Трябваше да стрелям със затворено ляво око, т.е. да мижа като роден български футболист в чалготека..

Първо си сложих сам ред дота - с планка, която се намества в изрезката за мерника на слайда.
Има снимки на това мое извращение в другата тема, която е цитирана по-горе.

Впоследствие, благодарение на Киро, се получи този тунинг, който е перфектен (за мен).

Относно дискусията за фабрични слайдове с ред доти, според мен разликата е в това, че когато се изрязва ръчно слайда (както е при Киро) трудно се правят извивките на фуутпринта на конкретния ред дот. При Триджиконите отпред не е права линия на основата, а има лек конвекситет. Тогава Киро ми каза, че според него ще е по-добре, ако не се опитва да изреже слайда точно по тази кривина, а да си направи права линия отпред, която съвсем точно да опира до най-изпъкналата част на основата на бързомера. По този начин, бързомерът ще е съвсем прецизно запънат между предната и задната изрезка в слайда и това допълнително ще го стабилизира, като противооткатен механизъм. Това беше неговото обяснение и затова, ако се вгледате на горната снимка, ще забележите лек луфт между предното ръбче на основата на бързомера и изрезката в слайда. Това се вижда отстрани, но по средата - луфт няма.

При фабрично изрязаните слайдове, предполагам, че слайдът е изрязан точно по фуутпринта за конкретния бързомер (или вид бързомери, за който са произведени) и съответно изглеждат така, че все едно ред дота е част от самия слайд.
Иначе, реално разлика няма.

Аз съм супер доволен от моя вариант.

Единственото, което ме дразни леко е, че трябваше да си сменя механичните мерни прибори с по-високи такива и сега ми настърчат малко повече, отколкото ми се иска. Все се притеснявам, че ще се закачат я на кобура, я на нещо друго..

Сега има и някакви нови Холосъни, които са още по-изпилени ред доти и ако се вкопаят както при мен, могат да се използват стандартните мерни прибори на Глока за ко-уитнес (т.е. да не се налага да се слагат по-високи).

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2022, 20:57       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
p_markov написа:
При фабрично изрязаните слайдове, предполагам, че слайдът е изрязан точно по фуутпринта за конкретния бързомер (или вид бързомери, за който са произведени) и съответно изглеждат така, че все едно ред дота е част от самия слайд.
Иначе, реално разлика няма.


това което съм видял, а и следя работата на чужди майстори .. като този - https://www.facebook.com/firingsquadfirearms/
https://www.facebook.com/firingsquadfir ... 4723238023

добрите всички до един режат смело слайда
защото МОС варианта има универсално легло, на което слагат преходна планка
и става междинна планка между РД и пищофа .. вече за конкретния модел
за да не е фитнат Глока за Трижиком или др модел ..

или топ майсторите дялкат слайда точно за конкретен модел РД и става топ :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2022, 21:10       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Ivo III написа:
защото МОС варианта има универсално легло, на което слагат преходна планка


Да, аз също нямам предвид МОС варианта, като говоря за фабрично изрязани слайдове.

Имам предвид нещо, като това:

https://www.swampfoxoptics.com/wolverine-slide

Това е готов слайд, изрязан фабрично специално за определен бързомер.

Няма преходни планки, няма нищо.

Не можеш просто да си купиш такъв слайд, без лиценз или разрешително.

Но, ние пък си имаме Киро... :armed: :armed: :armed:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2022, 21:21       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
аз пък мислех, че казвате фабрично - на такива от завода производител :D
да такива къстом и афтърмаркет са .. точно напаснати :)

като гледам олекотения ми къстом страйкар/игла как се смазва, от няколко хиляди изстрела .. доста рисково е с афтърмаркетите
може и да има по качествени от оригилания слайд ..
затова бих заложил на оригинален произведен слайд от Глок, който да се изреже от майстор с добра фреза

освен това в МИ ще е пълна драма да се обясни какво е това слайд, какво слайдва и какво включва :D
щом за bolt carrier group .. се почва една преписка, за да разберат какво включва в тази група :roll: :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2022, 21:57       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
аз пък мислех, че казвате фабрично - на такива от завода производител

За да не се хващаме излишно за запетайките, на човека "триджикона" просто му дойде с нов слайд, директно монтиран на него. И беше сложен и напаснат перфектно.

Да, може и да е къстъм изпълнение, разбира се, но не съм се интересувал от повече подробности - нито от това, как и откъде си го е вкарал. Not my circus, not my monkeys определено!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2022, 18:50       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Пробвай "Дикен дрил"-а! Долу на левия бъбрек на Лозен, по диагонал, може да се нагласят 34 метра:


1. Опит 38 точки (6a, 2c, 2d) време 13s (12.) HF - 2.92
2. Oпит 28 точки (2а, 5с, 3d) време 9.68s - HF - 2.89


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2022, 20:04       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Пичове,понякога от много дървета не можете да видите гората :-)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2022, 20:46       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Вместо бързомер, вкопай в слайда на пищова си оптика - бъди МЪЖ! PDT_Armataz_01_22

Изображение


Ако искаме максимално да насилим пищова на КАРАБИНСКИ дистанции - това е начинът! И ако се сметне падът на проектила, най-вероятно с пищов ще може консистентно да се поразяват цели и на 300+ метра!

Какви куршуми, какви барути, дължини на цевта и пр. - темата става необятна! :DD

Просто пример за напълно възможната еманация на простотията, особено когИ на нещата се гледа от ТАКТИЧЕСКА гледна точка. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2022, 09:53       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
ubboto написа:
Вместо бързомер, вкопай в слайда на пищова си оптика - бъди МЪЖ!...:wink:

И нека да е нощна :happy:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2022, 11:00       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
с добър РД сте по-бърз и по-точен на всякакви дистанции

като добавяте още функционалност
за работа в условия на намалена видимост, като това не е само вечер, като например влизане в тъмни коридори, както и работа с NVG и т.н. все добри ползи за тактически неща

:wink:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2022, 11:13       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
с добър РД сте по-бърз и по-точен на всякакви дистанции

като добавяте още функционалност
за работа в условия на намалена видимост, като това не е само вечер, като например влизане в тъмни коридори, както и работа с NVG и т.н. все добри ползи за тактически неща

:wink:

Гейб Уайт е най-бързият Глок в света (или по-добри изпълнения от неговите досега не съм виждал), и е един от най-реномираните цивилни инструктори в Щатите. Преди 2 години пуснах в "пистъл форума" за бъзика нашите 5 поредни "алфи" от скрито носене за под 1 секунда всеки изстрел... упражнението му хареса (писа го и във форума), после той ги направи "хедшотове" за по-трудно, като въпросното демо бе специално за нас:




Човекът е с астигматизъм, и пак е недостижим с "a lightly tuned Glock" . РД-та, фенери, и пр. - както се вижда, при него няма! Та, толкоз по въпроса за "всякаквите дистнации".

ТАКТИКАТА вече - нека я оставим на хората, които тази работа са я работили... или поне са наясно за какво всъщност аджеба иде реч! Американски СВАТ-аджии в продължение на 5 години идваха в БГ да ги преподават и обясняват всичките тези неща.

Да се изтъпаниш в цял ръст на касата на вратата, както е прието да се прави чисто спортно с цел да си минеш по-бързо сцената... в РЕАЛА това значи да се самоубиеш, ако от другата страна те чакат! В този ред на мисли, кога за последно "ряза тортата"/ отваря ъгъгл с РД на пищова?! Та, нещата са доста по-сложни и комплексни, отколкото изглеждат на пръв поглед.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2022, 12:31       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Човекът е с астигматизъм, и пак е недостижим с "a lightly tuned Glock" . РД-та, фенери, и пр. - както се вижда, при него няма! Та, толкоз по въпроса за "всякаквите дистнации".


това показва, само, че е добър талантлив стрелец и много се трудил .. но няма връзка с темата на спора ... механика и РД
и този същия стрелец .. ще е още по добър с фенер, тунинги и т.н.

пак да кажа .. освен чистата базова стрелба, където приноса не е чак толкова красноречив и убедителен
как ще ми стреляте в затъмнени помещения и/или вечер с механични прибори - нещо което може да се случи и на най-обикновения стрелец

за очила за нощно виждане .. и прочие .. да не говорим :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 273 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer