logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 273 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2022, 17:36       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
С фенер под пищова също ти трябват две ръце защото фенера не седи постоянно включен а се пуска, сканираш и гасиш, като това става задължително с някакво движение именно за да се избегне това за което говори Геле. С фенера под пищова се работи задължително със слабата ръка за да не губиш хвата на оръжието. За да отвориш врата, фенера се гаси, слабата ръка отваря и след това режеш торти и както дойде обстановката, като задължително се гледа над оръжието, не през мерници или РД, иначе губиш голяма част под линията. Когато сте повече хора даже си има и начин да се индикират някой неща без да се приказва, само като се следи точката от фенера от партньорите ти отзад, къде е, ако свети в тавана, значи партньора ти е сканирал, не е открил нищо и оръжието му е прибрано до тялото, цевта сочи леко нагоре, когато петното е под линията на гърдите, значи сканира.
Аз съм сигурен, че тука има много хора които биха обяснили по-добре от мене някой правила за работа с фенер за късо и дълго когато се чисти къща например, за навънка си има други правила, предимно полицейски тактики щото те използват повече пищови ако търсят някой който се предполага, че не е сериозно въоръжен, няма огнестрелно и т.н.т. Тука използват много термални уреди да ги търсят през ноща но това е друга тема.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2022, 18:11       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
С фенер под пищова също ти трябват две ръце защото фенера не седи постоянно включен а се пуска, сканираш и гасиш, като това става задължително с някакво движение именно за да се избегне това за което говори Геле.

Въпросът е до ситуация. Ако чуеш шум в мазата, и отиваш да провериш дали някой не ти е вдигнал ракията и зимнината PDT_Armataz_01_22 - е едно! Ако обаче е въоръжен, едни 13/00, и пътуват всички... скрит в окачения таван, първите двама от екипа - фира (истински случай, споделен от американеца). Затова никой не влиза сам, хеле пък с пищов... а вкупом цял сработен екип с ДЪЛГО автоматично задължително! РД-та, прибори за нощно виждане евентуално и пр... са просто допълнение към всичко останало.

Разлика в концепциите сега има при "активните стрелци" - влиза първият служител на реда, дошъл на място... а не се чака СВАТ-а.

Но, излязохме вече много от темата! Темата е за РД-то при пищова, и в този контекст - трябва да с внимава с офсета като "режеш тортата" на максимално близко растояние. С "калашник" съм виждал как се прострелва параван именно поради тази причина (несъобразяване с офсета), а утре това ако е стена - малко не е окей! :wink: Та оттам тръгнаха приказките и за тактиката - кога за последно "рязахте тортата"/ отваряхте ъгъл с РД на пищова?! Щото ако ще влизаш някъде - това ти е първата най-важна работа! Да се изтъпаниш на скорост в цял ръст на касата на вратата - си е доста рисково, ако отсреща има някой твърдо решен да ти връща! Но ако няма кой да ти връща - принципно вАжи всичко. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2022, 20:00       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Геле, всичко е така както си го написал батко, но както сам каза - тука говориме за ред дот на пищоф, и после, мойте хипотетични сценарии са ограничени единствено до плана на моята къща, която аз познавам добре, знам си директрисите и колко нагоре-надолу и къде да соча пищова.
Аз махнах РД-то от Глока, не съм тренирал достатъчно за да съм бърз. Махнах и фенерите отдолу, за мене фенер в другата ръка е още едно оръжие за удряне а с кръстосани китки, фенера от дясно на пищова, ми дава достатъчно опора за що-годе прецизна стрелба в къщи, където дистанциите са толкова малки, че на мене поне не мисля, че ще ми трябват мерници. Познавам си оръжията, разположението на стаите и евентуално кой от къде може да влезе, да не влизам в други подробности. :D :danger:
ubboto написа:
Ако обаче е въоръжен, едни 13/00, и пътуват всички...

100%. На мене за това първият ми избор е Мозбърга, 9 бъкшата( https://www.youtube.com/watch?v=oa30sbB8fqU ), и мете всичко през стените даже, само го насочваш по шума и теглиш.
До главата ми спи, на половината път до пищоФа... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 01:20       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Темата е за ред дот, но изразих мнение и все още го отстоявам, че един пищов за самоотбрана може и без ред дот. Но задължително трябва да има фенер с лазер.

Защото:

1. При внезапно нападение вечер с фенера ще заслепиш нападателя си. Това ти дава огромно предимство!
2. При внезапно нападение вечер много по-добре ще видиш нападателите си, ако имаш фенер на оръжието.
3. При внезапно нападение първата реакция е да се потърси укритие! Освен, ако не си тръгнал на дуел. :DD
4. От укритие най-безопасно се стреля с ЛАЗЕР. Като си подадеш главицата и тръгнеш да търсиш мушка или ред дот си до там.

Никой не отрича, че е хубаво да имаш качествен ред дот на пищова. Но за мен преди това трябва да имаш фенер с лазер. :armed:

Също така никой не е казал, че задължително трябва да ползваш фенера или лазера при всяка ситуация. Има си място и време за това. Много ясно, че ако си охрана и търсиш крадци в голям обект не трябва да светиш като коледна елха. Или ако ще "режеш торти" и отваряш ъгли нощно време.

Колкото до това да имаш и друг фенер освен този на пищова. Разбира се, че е много добре да имаш отделен фенер. И разбира се, че при определени обстоятелства е по-добре да светиш с него. Но при внезапно нападение няма време да търсиш отделен фенер. Първо търсиш укритие и едновременно с това, ако ситуацията налага се опитваш да заслепиш с фенера си нападателя. Ако не се налага просто не пускаш фенера.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 17:34       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Малко си противоречиш. Кое е първата реакция при внезапно нападение вечер - да търсиш укритие,
да му светиш на нападателя в очите или да стреляш ?
От укритие с лазер стреляте в еърсофта, иначе пак трябва да си покажеш главата да видиш къде ти е точката, и пак трябва да държиш оръжието с две ръце.
Тея каскади са общо взето без реално практическо значение поради особеностите свързани с използването на лазерите.
Това са целеуказатели, проблема им е, че с увеличаването на дистанцията точката почва да мърда много, а на близо просто не ти трябва
ако трябва да стреляш бързо.
Когато лазера е на дълго нещата са много по-различни заради по-стабилният хват, там употребата им е по-оправдана специално ако са повече хора
защото си има техники за работа с тях, за пистолет лазера върши повече работа като психологически елемент - да осветиш нападателя в очите например, което го заслепява много по-ефективно от бялата светлина на фенера и му дава да разбере, че има оръжие насочено в главата му, иначе по тялото той не вижда точката.
Дълга и широка е тая както със всичко по оръжията, дай си мнението за ред дота, за фенери с лазери ще говорим другаде.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 22:17       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
.38 Super написа:
Малко си противоречиш. Кое е първата реакция при внезапно нападение вечер - да търсиш укритие,
да му светиш на нападателя в очите или да стреляш?

Няма един отговор. Ако нападението е от пределно близка дистанция - метър и половина до три метра. Явно няма време за търсене на укритие. Тогава се търси колкото се може по-бързо изнасяне от зоната на атаката без значение дали е с нож, бухалка или пистолет. Трябва колкото се може по-бързо да се преместиш максимално далече от атаката. Като едновременно с това се изважда оръжието и се прави опит за спиране на нападението. Колкото и да е жестоко със стрелба в нападателя/лите. При толкова къса дистанция няма време за мерни прибори. Стреля се в посоката на нападението максимално бързо и с максимално насищане на зоната. Затова е добре човек да има и втори пълнител винаги в него. Ако е ранен и успее да се отдалечи от зоната на атаката да има възможност да презареди, ако нападението продължи.

При нападение от средна дистанция от 5 до 15 метра, което е много по-рядко. Пак трябва да се изнесем максимално бързо от зоната на нападението. Но ако наблизо има кола, ъгъл на сграда или голямо дърво. Трябва максимално бързо да се скрием зад тях. Като същевременно извадим оръжието си. Тогава може да опитаме да заслепим с фенера, но когато вече сме зад укритието.

При нападание от над 15 метра веднага се търси укритие. После според ситуацията и терена се взима решение дали да се използва фенер или лазер и да се контраатакува.


.38 Super написа:
дай си мнението за ред дота, за фенери с лазери ще говорим другаде.

За пълноразмерен пищов като Глок 17, Зиг 226 и тн. със сигурност е по-добре да има ред дот. Адски тъпо е да се разсъждава, че с пистолет може да се отбраняваш само на ултра къса дистанция в града. Най брутално могат да те оберат и пребият на междуградски път. Нито има свидетели, нито има камери. Там дистанцията може много лесно да се променя и със сигурност ред дот ще свърши много по-добра работа от механични мерни прибори.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 22:27       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Точно това имах предвид и аз - първата реакция на къса дистанция не е да светиш на никой в очите…
Моля от тука нататък в тази тема да коментираме предимно РД.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 22:57       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Бих коментирал следното:
Колега, който за първи път стреля с ред дот, има солиден опит със стандартни прибори, има лек проблем с очите, прави мега групата с първите 5 изстрела.
Хващам аз пистолета и докато осъзная, че не трябва да гледам точката, а да я проектирам на целта, минават 100 изстрела. След тях нещата заминават в друго ниво, тоест съм сигурен, че е по добре.
Въпроса е дали аз съм готов за промяната...

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2022, 19:33       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Hat Qual-а на Kyle Defoor: 25 ярда/ 23 метра, 10 изстрела от кобур по NRA B-8, търсят се от 90 точки нагоре в рамките на 15 секунди за пищовите с оптика, и 20 секунди за железните мерници.

Глок 17 Ген.4, всичко СТОКОВО без мерните прибори на "Тругло", S&B фабрични патрони - 14,65 секунди и 78 точки:

https://www.youtube.com/watch?v=69c--g3LNzE

Целенасочено настъпих под 15 секунди (нормативът за бързомерите), за да може освен с приказване, радетелите за най-различните тунинги да могат да блеснат сега и със стреляне!

Правиш в рамките на 15 секунди повече от 78 точки от кобур на 23 метра по NRA B-8 с мега тунингована 17-ка примерно (спусъци, бързомери, редуктори на отката и пр.), и ще се замисля! То може, естествено, но освен лакърдии - ми се иска да видя и стреляне! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Ное 2022, 18:54       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
https://youtu.be/onxn8TYUgIU
Това не е упражнението на Кайл Дефор а на Илиян Илиев.
На мен преди повече от 8 год. Илиян ми е казал, че всяка стрелба започва със стрелба за група. Аз повече от 8 год. започвам всяка тренировка със стрелба за група.
И ето оказва се, че със стрелба... най-много да станеш стрелец. Ебач няма как да станеш.
Аз на 25 м. си прострелвам"център" пистолетите. За мен това е баламско упражнение.
Горната мишена съм я стрелял с Танфолио. Екстремално Сток. То и името му е такова. Танфолио Сток2 Екстрийм. Заводски патрони нямам затова си стрелям с мои домашно производство. PF 133.
Долната е стреляна с Глок 48. Хич не е сток. Направил съм си всичко което съм искал да си направя. Полиране, пилене, рязане, пилене,пробиване, набиване на щифтове, бързомерец и т.н. Въпреки всички глезотийки Глока скача и се налага да го прехващам. За да постигна точност трябва леко да охлзбиш хвата,а Глок хлабав хват не прощава.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2022, 09:48       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Долната е стреляна с Глок 48. Хич не е сток. Направил съм си всичко което съм искал да си направя. Полиране, пилене, рязане, пилене,пробиване, набиване на щифтове, бързомерец и т.н. Въпреки всички глезотийки Глока скача и се налага да го прехващам. За да постигна точност трябва леко да охлзбиш хвата,а Глок хлабав хват не прощава.

Брутална стрелба с Глока, евала! :tu: Е, без бързомер тука специално - ще е малко трудно, щото мушката на тази дистанция ти покрива повече от черния кръг. Много яко стреляне, накефих се максимално :armed: , имаш и по-добър резултат от моя, хайде сега да видим и други!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2022, 10:16       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Горната мишена съм я стрелял с Танфолио. Екстремално Сток. То и името му е такова. Танфолио Сток2 Екстрийм. Заводски патрони нямам затова си стрелям с мои домашно производство. PF 133.
Долната е стреляна с Глок 48. Хич не е сток.

Камене, от образователна гледна точка ще те помоля да споделиш какви бързомерци ползваш както на Танфолиото, така и на Глока! Марка, монтажи, МОА на точката и пр., благодаря предварително!

Ще помоля също така ентусиастите, които не разбират какво точно правят (и какъв ще бъде крайният резултат) да се въздръжат от прекомерни тунинги по спусъка, че в последно време се нагледах на опасни пищови! Освен ако нямат един за носене и за стреляне, и друг резервен пищов за експерименти и лично творчество. Нямам представа какво точно е пилено и правено, но след първия изстрел, вторият ти иде без да натискаш спусъка :punch: , пищова ти гърми само като го разклатиш! Ще направи някой така беля, и пак ще почнат да ни гледат всички под лупа.

За норматива от 20 секунди за пищовите с железни мерни прибори: 16,29 сек, 85 т., пак всичко сток и с фабрични патрони: https://www.youtube.com/watch?v=sNqNIyOm5mw

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2022, 13:01       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
...от образователна гледна точка ще те помоля да споделиш какви бързомерци ползваш както на Танфолиото, така и на Глока! Марка, монтажи, МОА на точката и пр., благодаря предварително!

Танфолио- заводски изрязан блок за бързомерец Леополд ДПП с преходна планка купена от Танфолио. Блока е купен от Крез-Пазрджик. Бързомерец СайтМарк мини купен от София, 3 МОА точка.
Глок48 МОС рейл,купен от Геодар, бързомерец Холосан 507К(компакт),2 МОА точка, купен от Аполо-то Бургас. Бързомереца е монтиран директно на блока без преходна планка. Голям кеф. С включен или изключен бързомерец си виждаш оригиналните Глоковски мерни прибори и няма период на свикване с бързомереца. Видиш ли точката на мишената там са и мерните прибори подравнени и центрирани.
За упражнението специално подбрах сумрачно време за да мога да стрелям с максимално затъмнена точка. Ако е слънчево се налага да усилиш яркостта на точката, точката "цъфти" и пада точността.
Спусъка на Глока няма"работен ход" спуска рязко и без предупреждение. Качил съм клип в Тубата:-Kam trigger в канала на Kamen Paunow с зеленото К

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2022, 15:12       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Спусъка на Глока няма"работен ход" спуска рязко и без предупреждение. Качил съм клип в Тубата:-Kam trigger в канала на Kamen Paunow с зеленото К

Пробвах 17-ка без "свободен ход" веднъж, и като имаш навика да обираш "пре травела" на сток-а, ми дойде неестествено на първо хващане, тоест и там ще си требе явно период на свикване, преди да настъпиш газта на макс.

Тук се спирам една идея преди да почна да тегля "работния ход", като темпът ми иде "работен - работен - работен", тоест чеквам си за последно мушката на обран "свободен ход".

Именно по тази причина обичам да си имам ясно отчетлива граница между "свободен" и "работен ход". Ако спусъкът ти е твърде олекотен, и имаш "пре травел" - за да се получи тази техника трябва да се внимава, щото границата между двата хода е силно размита, това ще ти коства време, а тук гоним сплитове от около 1,15 сек.

Ако имаш да теглиш "свободен" и "работен ход" с Глок на едно движение на 23 метра по кръг с диаметър от 15 сантиметра за време - не знам, според мен има вероятност да ти кривне някое малко вповече. Но пък от друга страна, на твоето стреляне мога само "Евала" да кажа, на друг също ако му се получат нещата - да споделя тунинги и техники на стреляне, ще ми е интересно от чисто анализаторска гледна точка!

NRA B-8 за 25 ярда масово се използва от всички Гранд мастъри в Щатите за всякакъв вид тактическо/ дефанзивно/ приложно стреляне както с КНО, така и ДНО, щото черният кръг от 15 сантиметра ти се явява чист "хедшот".

Демек, гонят се чисти "хедшотове" на всякакви дистанции, с всякакви оръжия, а в последно време - дори и на скоростно темпово стреляне.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2022, 15:20       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Демек, гонят се чисти "хедшотове" на всякакви дистанции, с всякакви оръжия, а в последно време - дори и на скоростно темпово стреляне.


:wink:

какво излиза
тактиката е бърз и точен, и колкото по-надалеко, толкова по-добре
а който го осъзнае по-рано, толкова по-добре

:danger: :armed: :tank:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 273 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: MolonLabe и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer