logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 273 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 17:59       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
b5202s написа:
Ок чудесно тогава просто не коментираш, нямаш какво да кажеш ок. Темата е достатъчно дълга и мисля дори начинаещ ще вземе информирано решение ....


чудесно! но говоренето на празни приказки - не се ли отнася и за теб?

значи, ние да си траем, а само господата с пагони да ни канят досадно и да циклят едно и също с години, а ние да търпим?

всеки има право на мнение, само този който обижда, персонално - ще бъде изтрит съгласно: http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... =1&t=16888

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 18:15       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
на теб като администратор на форума ти намекнах на какво да обърнеш внимание, ако искаш... ти обаче си знаеш: "Геле, Геле..." ... ми, спирам и аз като Ivo77 да пиша по оръжейни и стрелкови теми...
Геле, работата на администраторите и модераторите не е да им намеквате какво да правят и да се коригират а ЕДИНСТВЕНО ДА СЛЕДЯТ ЗА СПАЗВАНЕ НА ПРАВИЛАТА !!!
Така го разбирам аз, така и си върша работата, говорилнята както виждате съм я оставил за вас, стрелящите повече.
Ако зависи от мене, от последната страница аз бих оставил единствено мнението на Кузи, всичко останало е криворазбрана цивилизация и избиване на комплекси. Оставил съм другите мнения единствено за да не реве някой че имало цензура, още една любима думичка от силните такива дето всеки се чуди как да използва.
Аз съм съгласен в повечето случаи с твоите мнения и по-малко с тези на Иво3 но човека си има опит и позиция,която също е валидна до някъде, малко или много. Както виждаш нито споря с него, нито с тебе по въпросите за стрелбата.
Толкова ли е трудно да не се възбуждаш много от приказки и да си вършиш това което вършиш (което е наистина чудесно и информативно и аз не е нужно да повтарям, че го уважавам много) ?
Нека Иво да си пише неговите мнения, ти си пиши твоите, резултатите са показател кой крив и кой прав, стига вече с тая говорилня...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 19:48       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
Черният кръг на NRA B-8 е с кръг от 15 сантиметра, и стои за чист "хедшот". Черно стои на бяло, защото главата принципно се откроява на общия фон (освен ако не е маскиран в снега снайперист PDT_Armataz_01_22 ). С други думи, и с пищов и карабина (повечето мирикански дрилове) - се търсят чисти хедшотове (от 90 точки нагоре) на различни дистанции, с различни оръжия, на различен темп на стрелба.

Аз това за кръга от 15 см не го знаех. Оказва се, че ние в Тутракан си загряваме с хедшотове на 10,15 20 и 25 м. На 25м. почваме да изпускаме но ако се стараем можем да целим хедшотове и на 30м.
Ей тъй, да видим дали можем целим 25см. плейт и на 50м. Дано на видеото да се вижда кой и къде е плейта на 50м.
В Америка на такава стрелба може и да и казват хедшотове но ние в Тутракан му викаме "отработване на стандарти на БДС"
БДС да се чете:-Белгарска Дефанзивна Стрелба.
Тутраканската Школа учи, че при евентуална"крайна необходимост" не може да му пуснеш Хедшот, нито да му направиш дублет в Алфата защото с голяма вероятност ще му спреш тока завинаги.... и там усложненията са ...
Според Тутраканската Школа при евентуална "крайна необходимост" трябва да можеш да му направиш краката като на скакалец. Не тънки и стройни, а да се сгъват назад. Само така можеж да се отървеш с някоя телесна повреда и да спреш започнало нападение.
Стрелба под такъв ъгъл предполага и най- малко щети от рикушети и евнтуални други щети.
https://youtu.be/Cd0__bNnKr0

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 20:53       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
да уточним: и ние нещем .. и не ни е интересно, да правим 10 скучни опита в стерилна среда, да изберем най-доброто и да си чешем егото в нета

Понеже отдавна ми е пределно ясно, че няма да спреш да лееш пошла и комплексирана балканска злобица, ако някой дори леко те настъпи по мазола... затова ти и предложих: Слагаш един "Пенчо" или "Стоянчо" на масата, аз правя един опит със стокова 17-ка и фарични патрони, ти с ретрофит Глока... ЕДИН ОПИТ на студено, победителят си прибира кинтите... и после надълго и нашироко коментираме плюсовете и минусите от "прогреса" на 23 метра. След това, още един студен опит с 20 изстрела с презареждане на 9 метра пак по NRA B-8 за "хит фактор", и драмата приключва! Ако си окей... правим го! Ако не си - кой откъде е!
moderna написа:
Тутраканската Школа учи

Тутраканската школа си е сила! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 21:41       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Цитат:
Според Тутраканската Школа при евентуална "крайна необходимост" трябва да можеш да му направиш краката като на скакалец. Не тънки и стройни, а да се сгъват назад. Само така можеж да се отървеш с някоя телесна повреда и да спреш започнало нападение.
Стрелба под такъв ъгъл предполага и най- малко щети от рикушети и евнтуални други щети.
Нищо лично против Тутраканската школа, щото там е възможно да се гледа по друг начин на ДС (да не се чете Държавна Сигурност а само Дефанзивна Стрелба)
Както и да е, аз съм силно любопитен ако може евентуално да чуя на Геле коментара за този тип ДС.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 22:18       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Както и да е, аз съм силно любопитен ако може евентуално да чуя на Геле коментара за този тип ДС.

Камен си стреля, с пръчка като Глок 48 как ги събра само... каквото и да му тунинговаш по спусъка, пак пръчка ще си остане в сравнение с рамите на пълноразмерните пищови... та, нищо освен позитиви не мога да изразя за Тутраканската школа!

Дефанзивното стреляне отдавна не ми е топ приоритет (беше преди 15 години, когИ се бичеше яко частно)... сега и в капачките да опукаш някого, Камен и да може без проблем да си плати, на мене и това ще ми е трудно... именно по тази причина пищов много отдавна не нося... ако се наложи да се сбия някъде (което всячески гледам също да избягвам), само ще ми пречи и ще го мисля... така че няма как и да коментирам БДС (Българската Дефанзивна Стрелба). PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2022, 12:06       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Ей тъй, да видим дали можем целим 25см. плейт и на 50м. Дано на видеото да се вижда кой и къде е плейта на 50м.
В Америка на такава стрелба може и да и казват хедшотове но ние в Тутракан му викаме "отработване на стандарти на БДС"
БДС да се чете:-Белгарска Дефанзивна Стрелба.

Ще ти доразвия тезата, малко извън стерилната среда (че в стерилна среда сега пък сме били стреляли... ми, след бая време на нестерилен частпром, времената и целите вече са други).

Стрелбата с/у Баретата в центъра на София бе единствената ситуация, при която бе използвано КНО в условията на неизбежна отбрана през 2013 г. (проверявал съм го това със съдействието на един прокурор). Каква е фактическата обстановка там: скатан стрелец с пушка на дистанция от около 50 метра, където ти трябва да му връщаш с Глокче, щото по закон на цивилно на ДНО нямаш право.

Задача: Как да си направиш Глокчето да стреля точно на дистанции и над 50 метра по малки цели (скатан стрелец, респ. 15-20 санта плейт)?! Можеш да го нахлузиш в KPOS и така да си натъкмиш законова SBR, като БЪРЗОМЕРЪТ в случая ти е задължителен - освен ако не покажеш как се сваля плейт на 50 метра с пищов на механика, Тутраканската школа не бива да се подценява. PDT_Armataz_01_22 Още преди тази нестерилна стрелба в реала, БДС-ът ни беше: тичаш до най-близкото укритие/ прикритие, и олабваш един пълнител ТЕМПОВО по изрязан "хедшот" на 30-35 метра (че бързомерци преди 10+ години нямаше много). От един пълнител, на хората им влизаха средно по 2-3 попадения от 15 броя, но пак по-добре от нищо!

В Америка такава стрелба и аз не знам да има, щото по концепция над 25 ярда/ 23 метра задължително се ходи на ДНО. 25 метра в общи линии ти е максималната дистанция за чист "хедшот" (15 санта кръг) ЗА ВРЕМЕ с пищов от кобур на механични мерни прибори. И ако искаш/ ти се налага да добавиш на пищова още 10, дори 20 метра отгоре - БЪРЗОМЕРЪТ ти е първото нещо, което трябва да му сложиш!

В момента си стрелкаме само и единствено за кеф (не се готвим за нищо), а упражненията на АМЕРИКАНЦИТЕ ги споделям, щото едно е тук да се сравняваш с по-малко от 10 човека на дадено стандартно упражнение, а съвсем друго - със стрелянето на стотици. По-големият POOL от стрелци от всякакви националности при всички положения е по-окей от гледна точка на това кой как стреля, а и ние в крайна сметка да се видим къде се намираме в световния ефир като базова техника към момента. Другото полезно на мириканците е, след видео или снимки на резултатите (бахти комплексарите :DD ) от стрелянето им, споделянето на какво оръжие/ кобур/ тунинги и пр. са използвани за постигането на тези резултати.

Затова ги и споделях някои от тези неща тук - да се види левъла на ТОП мириканците, а ние да се пробваме също да го стигнем (визирам най-големите). Но както вече споделих, приключих по чисто оръжейните и стрелкови теми в този форум - рЕзко се напрягам някой като почне да ми се катери по оная работа, а да се гледаме накриво и да се дърлим за глупости няма абсолютно никакъв смисъл!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2022, 17:11       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Камен и да може без проблем да си плати
Е това ми е проблема на мене с БДС-то, местните закони.
Иначе стрелянето по капачките в подобна ситуация си е висш пилотаж за който аз не мога и да мисля.
Иначе на Камен, както и на доста други тука - евала за стрелбата !

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2022, 20:49       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Е това ми е проблема на мене с БДС-то, местните закони.

Грег Елифриц бе поканил на един от семинарите си адвокат, специалист по наказателни дела при вас, та думите в общи линии му бяха, че ако пушнеш някого в Щатите, дори в унисон със закона - трябва да имаш готови минимум $50К (ако ти е интересно, ще потърся видеото). При нас ги пиши BGN 50K за съдебната система, щото ако не стрелят по тебе - вероятността да се отиде на превишаване пределите на неизбежната отбрана е голяма, оттам дори наказателната отговорност да ти отпадне поради "уплаха и смущение", ти остава гражданската (плащането на кръвнина)... и като цяло - с колкото повече кинти и връзки разполага даден субект, толкова повече свобода има да стреля "на светло". Камен за себе си си е преценил нещата, развил си е БДС концепцията - ми, окей! Аз за себе си пък съм преценил, че пищов на улицата не ми трябва, оръжие отдавна не нося, съответно и дефанзивната стрелба като такава понастоящем много слабо ме вълнува. Преди 10 години разигравахме различни Force-on-Force сценарии, на практика да се види кое как работи като концепция (Делян оттогава ходи с патрон в цевта PDT_Armataz_01_22 ), като вече бягам и от тези неща - някой ФИЛМАР (а такива вече много) ще направи някоя глупост, и после кой те научи така - Геле. Аре, няма нужда!

Кое ме кефи мене, и кое се стремя да усъвършенствам - виж стрелянето на Гейб Уайт: https://www.youtube.com/watch?v=obVGAbC-ixU

Топки за тенис между 15 и 7 ярда от движение! :punch: Човекът е късоглед, стреля с цайси, но БЪРЗОМЕР не ползва. Ето това за мен е висшият пилотаж в стрелянето... като си комуникирах с него, той ме отвори на 2-инчовото кръгче. Вика ми, това ще ти трябва! И беше напълно прав! Ако не ти се получава стрелбата по кръг с диаметър от 5 сантиметра между 3 и 7 метра, дори и с най-модерните джаджи на прогреса - нищо по-нататък няма да ти вързва!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2022, 17:16       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Мнение носещо много и полезна информация, както са повечето ти мнения когато не се дърлите с Иво... :DD
Това за 50 бона може и да е верно но не забравяй, че в Щатите ако застреляш някой има процес от щата и после цивилен процес. Щата може изобщо да не те закачи ако реши, че стрелбата е оправдана, което пък е база за обезсмисляне на цивилният съд... Нещата са сложни и не винаги работят едни и същи правила, освен и допълнителният факт, че всеки щат си има някакви дребни особености които също играят роля, например половината щати съдят върху една доктрина, другата половина - в-ху друга, сложно е...
Това с Делян ми хареса, сетих се как защитаваше тезата за стреляне в крайниците и т.н.т. все нереални неща за мене лично но аз разбира се може и да бъркам, не го познавам Делян нито пък съм запознат и с Тутраканската БДС школа, може Камен да тренира стрелба в колена по мишени играещи ръченица, не виждам как ще му кажеш нещо на такъв стрелец, да е жив и здрав...
Относно 2та инча мишена - имам много добър приятел който се пенсионира след 30год работа в полицията, лейтенант с много титли, вкл и шеф на СВАТ тима за 4-5 год. Той е взел курса на Бил Уилсън преди години с пълно отличие, Бил те учи да пускаш изстрел за четвърт от секундата (не от кобур, мисля беше лоу реди).
Та той винаги стреля такава 2" мишена като стреляме - прави си една дупка в средата и после яде черният кръг докъто не го изчисти до бяло, 7-10 ярда, стандартен Глок 22, има само минусов конектор и по-бързи мерници, нищо друго. Та това с двата инча мишена си е класика и служителите дето се занимават сериозно си го стрелят от доста години, явно е добър дрил.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2022, 19:19       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Мнение носещо много и полезна информация, както са повечето ти мнения когато не се дърлите с Иво...

Нямам никакво желание да се дърля с когото и да било за каквото и да било, мистерия все пак ми иде малко как успявам да генерирам толкоз негативни емоции с/у себе си специално (и само) тук, но бележката вече съм си я взел - няма да споделям стреляне и да пиша за оръжия повече тук, а занапред ще го правя само по американските форуми.

Да си споделя все пак резултата на NRA B8 – 25 Yards – Kyle Defoor Hat Qual: https://www.youtube.com/watch?v=pCj6N3oM5So

Вече като имам 20 секунди, фокус върху фундаментите, и без проблем 94 точки за 16,52 секунди.

Защо това упражнение е важно?!

1.) Щото мириканците няма какво друго по-трудно да измислят специално за ПИЩОВ! Да, принципно дистанцията може да се увеличи на 30 ярда, но хора, които стрелят доста добре - и те, с ТУНИНГИТЕ, виждат зор: https://www.youtube.com/watch?v=RQ6HyQ47F4o&t=485s

2.) Направиш ли това упражнение, няма какво друго да ти се опре. "Дикен дрила" лятоска, 40 ярда - проблемът ти е сирак, стана от първия път, като веднага почнахме да сваляме времето наполовина. И на 50 ярда да пусне някой упражнение по ИДПА мишена - пак сме там!

Защо се фокусирам върху стрелбата със СТОКОВО ОРЪЖИЕ и ФАБРИЧНИ ПАТРОНИ?!

1.) Щото за самоотбрана в реала по закон можеш да носиш само ФАБРИЧНА МУНИЦИЯ! За работа/ по служба - също! Като това е така както в БГ-то, така и в Щатите!

2.) Щото ТАКТИКАТА с оръжие, хеле пък груповата такава, изключая частното шано - е функция на ДЪРЖАВАТА! А СЛУЖЕБНО ОРЪЖИЕ никой никъде няма да ти позволи самосиндикално да го барникаш в името на "прогреса"!

Специално за БЪРЗОМЕРА, да, той ти показва грешките, но не ти ги КОРИГИРА! Ако не можеш да стреляш (имаш бъгове в базовата техника), с или без бързомер - все тая! И занапред ще са ти виновни таймерът/ дриловете/ субектите, които ги стрелят и споделят.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2022, 09:17       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Стрелям и ред дот и механични от 2-3 години и ще споделя моите впечатления.

Първо бързомера не е по-бърз от механиката. На мен обаче ми помага да си “проследявам” попаденията много добре.
Второ - бързомера е чудесен дневен/нощен прибор! Има много предимства пред тритиевите прибори, основно за това къде е зрителния фокус.
Трето - много лесен е за прострелка.
Четвърто - за стрелба на дистанция е много добро решение. 100 метра е даже лесно ако пръста си свърши работата.
Пето - точката се губи, механиката не. Да, грешката се коригира бързо, но лично аз в такива случаи си помагам с мушката. При мен стрелбата с лява ръка е момента, в който ми се случва. Не е драма и се коригира с повече тренировки.
Шесто - ред дота в екстремна ситуация е добър “лост” за манипулации с една ръка.
Седмо - с ред дот може да се стреля и само на “прозорец”.
Осмо - ред дота се чупи, дефектира и т.н. 4 пъти ме е дънил ред дот по различни причини. Купувайте от скъпото!
Девето - с ред дот фокуса е в целите! Това е голямо предимство при повече от една цел.
Десето - поднасянето е различно! Никой не го каза, а това е важно.
Последно - РД е лесен и интуитивен, но иска време да се свикне. За начинаещите е супер лесно.

Моят извод е, че трябва да се стреля и с двете - дават различна гледна точка и подход.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2023, 19:36       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia

https://www.youtube.com/watch?v=q7mzM1i ... Consulting

още една причина да се премине на РД

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2023, 03:30       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
затворет тип РД за пищоф .. дойде ли му времето?


https://soldiersystems.net/2023/01/24/s ... dot-sight/



https://www.youtube.com/watch?v=5snPi4sBsjw

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2023, 15:30       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
да разгледаме затворените модели на Aimpoint

Изображение

Изображение

https://aimpoint.us/acro-p-2-red-dot-re ... oa-200691/

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 273 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer