logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 02:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 273 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2022, 13:31       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
на мен - твоето ми прилича повече на циклене
от 10 години поне едно и също .. като няма какво да кажеш и .. почваш да плашиш - дай клип и да се мерим като мъже ... на хамерикански дрил (дето си го тренирал, вероятно много ) щото на другите не става и т.н.

Твоето пък на какво почва вече да ми прилича - ще се въздържа от публичен коментар най-вече от етични съображения.

На кои точно други не става :roll: , сложи един "Пенчо" или "Стоянчо" на масата, изберете произволен наложен мирикански дрил, или направо най-новия комплекс от 50 патрона на Майк Панони, и идвам веднага където и когато кажете ("Дикен дрила" лятото също го бях пуснал като челлендж на вързано официално). Определено обаче ще пропусна да стрелям по вашата сбъркана мишена и дрилове, щото фабричното аммо си е пари, като за Х време и У лично мои кинти на полигона - винаги гледам да гоня максимално високо КПД, сорЕ!

Този дрил го видях от Bill Blowers преди две седмици, и барабар с тренировките - съм го стрелял числом и слово по-малко от 10 пъти! Защо го пускам в тази тема - ми, защото именно на 20+ метра по малки цели (в случая 15 санта кръг), бързомерците, ако човек стреля - определено дърпат пред механичните мерни прибори (пак или отричам прогреса PDT_Armataz_01_22 ??? ) И вместо поредното балканско избиване на комплекси, би ми било интересно да се види още стреляне като това на Камен. И обяснение какви тунинги и техники на стрелба са използвани: спусък без претравел , бързомер от еди каква си марка, монтаж и МОА точка, техника с отпуснати ръце и съответно прехващане на пищова на поредица от 10 поредни изстрела. Аз примерно се стремя да не прехващам, тоест гледам с какъвто хват почна, с него и да завърша.

Бтв, само Ivo 77 оттук, с "профанската си линейна логика", съм го виждал да споделя свое стреляне в най-големия пистолетен форум, където модератор е Гейб Уайт: https://pistol-forum.com/forumdisplay.p ... 4826acb144

Та, ако ние тук сме ви под нивото - дайте да ви видим там! "Да си ги мерим като мъже" и тем подобни глупости, само в БГ-то още ги има. Най-големите майстори там имат коренно различно отношение към всички онези, които гледат да се развиват: "Браво, супер, но имаш някои бъгове и грешки - пусни си видеочата да ги коригираме! :punch: " За Скот Джедлински иде реч.

И идеята ми беше подобна дискусия да се получи и тук, но явно съм сбъркал мястото и хората.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2022, 17:50       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
на мен - твоето ми прилича повече на циклене
от 10 години поне едно и също .. като няма какво да кажеш и .. почваш да плашиш - дай клип и да се мерим като мъже ... на хамерикански дрил (дето си го тренирал, вероятно много ) щото на другите не става и т.н.

Твоето пък на какво почва вече да ми прилича - ще се въздържа от публичен коментар най-вече от етични съображения.

На кои точно други не става :roll: , сложи един "Пенчо" или "Стоянчо" на масата, изберете произволен наложен мирикански дрил, или направо най-новия комплекс от 50 патрона на Майк Панони, и идвам веднага където и когато кажете ("Дикен дрила" лятото също го бях пуснал като челлендж на вързано официално). Определено обаче ще пропусна да стрелям по вашата сбъркана мишена и дрилове, щото фабричното аммо си е пари, като за Х време и У лично мои кинти на полигона - винаги гледам да гоня максимално високо КПД, сорЕ!

Този дрил го видях от Bill Blowers преди две седмици, и барабар с тренировките - съм го стрелял числом и слово по-малко от 10 пъти! Защо го пускам в тази тема - ми, защото именно на 20+ метра по малки цели (в случая 15 санта кръг), бързомерците, ако човек стреля - определено дърпат пред механичните мерни прибори (пак или отричам прогреса PDT_Armataz_01_22 ??? ) И вместо поредното балканско избиване на комплекси, би ми било интересно да се види още стреляне като това на Камен. И обяснение какви тунинги и техники на стрелба са използвани: спусък без претравел , бързомер от еди каква си марка, монтаж и МОА точка, техника с отпуснати ръце и съответно прехващане на пищова на поредица от 10 поредни изстрела. Аз примерно се стремя да не прехващам, тоест гледам с какъвто хват почна, с него и да завърша.

Бтв, само Ivo 77 оттук, с "профанската си линейна логика", съм го виждал да споделя свое стреляне в най-големия пистолетен форум, където модератор е Гейб Уайт: https://pistol-forum.com/forumdisplay.p ... 4826acb144

Та, ако ние тук сме ви под нивото - дайте да ви видим там! "Да си ги мерим като мъже" и тем подобни глупости, само в БГ-то още ги има. Най-големите майстори там имат коренно различно отношение към всички онези, които гледат да се развиват: "Браво, супер, но имаш някои бъгове и грешки - пусни си видеочата да ги коригираме! :punch: " За Скот Джедлински иде реч.

И идеята ми беше подобна дискусия да се получи и тук, но явно съм сбъркал мястото и хората.


... както се почнали, още малко ще искате с шамари да се разреши спора :D за тунингите на глоко

ние също ви каним на състезания, дойдохте на едно, провалихте се (даже от бързане резнахте стойката на мишената, на дрила, да не казвам кой) ... видя се че е трудно и се почна мишената тясна и концепцията сбъркана, много патрони, ама безсмислено дълги серии и т.н. (нищо че точно в американския форум - американец я оцени - че мишената анатомична и е точно каквато трябва да бъде, а зоните са точно където трябва да са .. и че е за професионалисти :armed:)

ПП: нужни са по мои изчисления още около 4 до 5 години и ще разберете смисъла на мишената :D

ПП2: ние го правим редновно, на всяко състезание се слагат на масата (превеждат по сметка) и после победителя взима златото, купата, плакета, така де .. сам да си стрелкаш за клипчета, няма как да се оцени

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2022, 18:28       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
ние също ви каним на състезания, дойдохте на едно, провалихте се (даже от бързане резнахте стойката на мишената, на дрила, да не казвам кой) ... видя се че е трудно и се почна мишената тясна и концепцията сбъркана, много патрони, ама безсмислено дълги серии и т.н.

Вместо още някой покаже качествено стреляне като Камен, в резлултат на което да се получи смислена дискусия по въпроса за практическия смисъл от тунингите, от тежката балканска комплексарщина явно отърване няма. И да няма недомлъвки, ти отговарям за последно по точки:

1.) Първото ми и последно ваше състезание беше през март 2019 г., като сцената за пищов сам можеш да провериш кой я спечели.

2.) Стойката я гръмнах с друга пушка аз, и колкото да ви е яд - взех си някои бележки, и в момента 10-те изстрела със стоково АКМ редовно си ги събирам а ИДПА "А"-Зоната под 2 секунди.

3.) Защо ви е сбъркана А4 мишената за дриловете?! Черният кръг на NRA B-8 е с кръг от 15 сантиметра, и стои за чист "хедшот". Черно стои на бяло, защото главата принципно се откроява на общия фон (освен ако не е маскиран в снега снайперист PDT_Armataz_01_22 ). С други думи, и с пищов и карабина (повечето мирикански дрилове) - се търсят чисти хедшотове (от 90 точки нагоре) на различни дистанции, с различни оръжия, на различен темп на стрелба.

Вашият бял кръг на бяла А4 какво показва?! Какво се тренира на него?! Коя сериозна стрелкова школа базира упражененията за базовата си техника на тази мишена?! Бтв, тези въпроси ти ги задавах публично преди години, смислен отговор не получих, и както сам виждаш - с вас въобще повече не се занимавам. А и след този пореден изблик на тежка (self-censored), как мислиш, а?! :wink:

Имате си ваши раздели, за чий спамите темите и обиждате хората (каква беше логиката на Ivo 77) и тук, не ми е ясно - но както вече споделих, сбъркал съм мястото и аудиторията, а вие не сте мръднали и на милимунда напред с мисленето си!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2022, 18:37       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
върни се и виж дискусията
само казах да не залъгвате хората, като отричате прогреса .. и почнахте да вадите какво ли не ..

... та чак изпростяхте до там, че да се мерим и на вързано! PDT_Armataz_01_30

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 01:46       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Твърде тънкообидните сте всичките а претендирате за сериозни хора, занимаващи се със стреляне.
Няма никакво значение къде и как стреля Иво77 ако постовете му са провокативни.
От там нататъка и двамата с Иво модератора използвахте подадената риторична сламка за да се замеряте с отдавна казани, едни и същи приказки.
Стегнете се малко, всеки има някаква гледна точка и във всяка гледна точка има много или малко доза истина.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 12:04       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
На Ivo77 мнението е точно това, което и аз имам предвид, не знам какво провокативно и/ или профанско и ти виждаш в него:
Ivo 77 написа:
Стрелец Х използва оръжие Y, с което постига резултат Z.
След извършен тунинг, изразяващ се в смяна на части 1, 2, 3 и т.н., стрелецът повиши резултатите си, което се изразява в......

На едно и също упражнение, където тунингите могат да дръпнат пред сток-а, както е гореспоменатото - пробваш с и без тунинги, отчиташ резултатите, после споделяш всичко това с уравновесени и добронамерени индивиди с цел да се получи смислена и качествена дискусия (както е в "пистъл форума"). При мен примерно, резултатите с тунингован Глок + бързомер към момента са ми по-слаби, щото явно си е нужно определено технологично ВРЕМЕ за навикване както на бързомера, така и на спусъка, преди да можеш ефективно да настъпиш газта на макс вече с "рейс гън". Първият ми иде на 2,5 сек, което е много бавно, от друга страна Ivo77 е един от най-бързите и точни стрелци с Глок + бързомер в БГ (първия изстрел и презареждането му още не мога да ги стигна), като неговите резултати биха били една наистина интересна база за последващо сравнение и анализ. Както и да е, аз вече изгубих всякакво желание да пиша повече по тези теми, а за него - не знам.

И вместо ние да се стягаме, може би би било добре ти на свой ред като администратор на форума да се замислиш, някой като ти изплеска публично "Логиката ти е профанска", и продължава да си натиска на неговото без АРГУМЕНТАЦИЯ и/ или извинение... колко хора от онези, които определено са в час с нещата като Ivo77, ще останат да списват по чисто стрелковите и оръжейни теми тук, които и без това вече почти никакви ги няма.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 12:25       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
За 1ви път поставих бързомер на блока на пистолета (планка на мястото на мерника) и стрелях с него 2018та г.
На следващата година с такава комбинация спечелих Сребро на IPSC в Белград, като и спечелих Злато на Shoot-off-а.

До преди това бях стрелял само с бързомери на фиксиран острани монтаж и бях тествал бързомер на блока директно, но на пистолет с компенсатор (Дивизия Опън)

Темата може да бъде много дълга, но нищо няма да замести тестване и личен опит, затова считам за безмислено да я излагам тук в 10 страници!

Та накратко - идеален сценарии е да се стрелят и механични прибори и бързомер на блока!
Основните причини са:
- при стрелба с черв точка се виждам много по-добре грешките на стрелеца (той си ги вижда в процеса на стрелба)
- при по-отдалечени и/или малки мишени, какти и движещи се такива, стрелбата е улеснена, заради постоянния фокус на мишената (може да се прибави този плюс при дефанзивни сценарии с дистанции над 3-4м)
- поради различните типове фокус, които се изискват при двата вида мерни прибори, считам че това е супер полезно като упражняване на очите
- някои стрелци с механични прибори, ползват черв точка, за подобряване на стрелкови умения, увеличаване на скоростта на стрелба и др (може и да се обърне посоката на умения, ако само ползвате черв точка!)
- черв точка е идеална за начинаещи
- черв точка носи много кеф при стрелба

:armed:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 13:41       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Ivo 77 написа:
Към настоящия момент, влизането ми тук, ще се ограничава само и единствено до стрелковия раздел, където ми е интересно.
Бъдете здрави!

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


Последна промяна .38 Super на 09 Ное 2022, 16:23, променена общо 1 път
Чудесна идея, нека си остане така и за в бъдеще. Тея лирични отклонения нямат работа тук и ще бъдат трити.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 14:01       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
моля моля, за протокола: ПРОФАН не е обидна дума (справка, речника) и не е насочено лично персонално към никой, ако някой се разпознава като такъв и засяга .. си е негов проблем :wink:

как по друг начин да се обясни, че използвате неправилна логика?
очаквате някой да ви напише .. сменяш е тая пружинка и вдигаш веднага точките от 90 на 92 или пилваш спусъка с 0,001мм и времето пада точно с 0,00009 секунди или .. подобни примитивни (профански) разсъждения .. да се измерва конкретно техничеко изменение със субективно измерване където има още 20 променливи

защото в стрелянето има десетки фактори, и няма как да се изолира конкретно измерение в цифри
за да докажете тезата, с отричането на модерния скъп прогрес :oops:

дори убото започва да разбира, че трябва свикване със всяко изменение и подобение, и е нужно определено време .. за да даде резултат
вижте написано и от кузи .. искате ли измерване конкретно с цифри?, ами за работа при лошо осветление - мазе, изба, нощ?


и да, това е дъвкано десетки пъти, тук в форума, обеснявано, давани са статии .. и пак циклежа се връща

като е на чужд език - има гоогле преводач, даже и в тубето има автоматичен превод със субтитри .. и всеки който желае може да се образова иначе си остава профан/невежа/без познания

ПП: заядливи са вашите писаници, защото са персонални и изпълнени с лични обиди :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 15:34       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
защото в стрелянето има десетки фактори, и няма как да се изолира конкретно измерение в цифри
за да докажете тезата, с отричането на модерния скъп прогрес

ГлЮпости на търкалета... :joke: , на каквито и други фактори да е подвластно стрелянето, ако не стрелят по тебе - нещата, що се касае до БАЗОВАТА ТЕХНИКА, опират ЕДИНСТВЕНО до показанията на таймера и дупките в хартиената мишена!

Да, при едно състезание тези фактори определено са доста повече: спортна тактика, правилно влизане и излизане от позиции, ред на обстрелване на мишените, бързо и адекватно придвижване по цялата сцена и т.н. и т.н.

При 10 изстрела от кобур на 23 метра по кръг от 15 сантимета - всичко опира да чистата базова техника, и именно там на практика най-добре може да си проличи ползата от определени тунинги (както и липсата на такава, ако човек не може да стреля).

И вместо да продължаваш да каканижиш едни и същи глупости, разтъркай ги най-после тия очи: Прогреса никой не го отрича, специално за БЪРЗОМЕРА признавам, че на 15+ метра по малки цели, както е 15 сантиметровия черен кръг NRA B-8... бързомерците определено дърпат пред механичните мерни прибори, ако човек може да стреля. И е свикнал с тунингите!

И понеже явно се налага да се учим на елементарни неща по въпроса с публичната комуникация, вместо и тази чисто оръжейна тема да става на гъз, вземаш ретрофит "тройката", пускаш 10 изстрела от кобур на 23 метра по NRA B-8 (не боли), споделяш резултати и/ или видео от стрелянето... налагаме го на моето стреляне... и всички виждаме обективните измерения на прогреса. След това, от образователна гледна точка (както направи Камен), ако имаш желание... споделяш с аудиторията с какъв бързомер, с какъв редуктор на отката, с какъв тунинг на спусъка и пр. си стрелял.

Това ако го направиш - и на мен ще ми е интересно да те чета! В момента обаче, ТЦЪ... :oops:

Защо си губя времето да се занимавам ли?! Аз си стрелям, боли ме патката за останалите... но тежката БГ комплексарщина и грандомания почва да рефлектира и върху младоците... споделил един младок видео със свое стреляне във ФБ, и "експерти" и "капацитети" веднага го налазиха... това не е така, онова се прави по друг начин... слаба работа... и на човек на този левъл малко му трябва, за да се откаже! Ми, хвани го за ръчичка (млад полицай момчето)... покажи му кое и как се прави... и чак тогава му кажи лично, ако нещо имаш да му казваш... не го пържи публично, че има още много какво да учи!

Ко щеш, сам себе си се погледни... връщаш филма с гръмнатата стойка отпреди 3 години и половина... в опит да кажеш/ покажеш какво?! Да ме засегнеш или уязвиш... смешна работа, профанска работа. PDT_Armataz_01_22

И понеже стреляне в тази тема е видно, че повече няма да видим... газ на мелницата на AD HOMINEM аргументите! :danger:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 16:35       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Това ако го направиш - и на мен ще ми е интересно да те чета! В момента обаче, ТЦЪ...

Защо си губя времето да се занимавам ли?! Аз си стрелям, боли ме патката за останалите... но тежката БГ комплексарщина и грандомания почва да рефлектира и върху младоците... споделил един младок видео със свое стреляне във ФБ, и "експерти" и "капацитети" веднага го налазиха... това не е така, онова се прави по друг начин... слаба работа... и на човек на този левъл малко му трябва, за да се откаже! Ми, хвани го за ръчичка (млад полицай момчето)... покажи му кое и как се прави... и чак тогава му кажи лично, ако нещо имаш да му казваш... не го пържи публично, че има още много какво да учи!
Геле, крайно време е да почнеш да гледаш на писаното тука както на различни мнения не като на някой който се заяжда именно с тебе... Иво не пише за да ти е интересен на тебе или на някой друг, неговите мнения са генерален поглед на някой въпроси, точно както и на още 10 души които пишат, няма как да е друго, тука не могат да пишат единствено хора с твоят настрел и възможност да го правят в реално време. Стреляш актуалните тестове и ги стреляш добре, браво, това е полезно за всички. Не е нужно обаче всеки който ти каже нещо с което не си съгласен да е поставен в някаква графа, хората си имат мнение и си го казват, не се чувствай задължен да доказваш непрекъснато концепцията на тааймера и новите дрилове, то е пределно ясно, че там си прав...
За налазването... Пак - хората си имат мнение, не ти харесва - чудесно, тея всичките дрънканици в мнението на 77 което изтрих са ненужни. Иво 3 си има опит и говори от неговата си позиция, другият Иво има възможност да опонира без да провокира, никой не го е налазил него или който и да е, ако стреляте, цифрите говорят достатъчно ясно но аз не виждам какво ще правят цифрите с-у принципни положения, както и да е.
Успокойте малко топките, и си оправете малко речниците - налазили, интересно... Интересна е статия или твой клип, не мнения тука, големи хора сте ебаси, тея приказки са смешни, ще ме прощаваш за откровението.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 17:17       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
За налазването... Пак - хората си имат мнение, не ти харесва - чудесно, тея всичките дрънканици в мнението на 77 което изтрих са ненужни.

Да не съм съгласен с мнението на някой, още повече че същото е изразено публично - си е мое изконно право... да, дразнещо е чисто оръжейни и стрелкови теми постоянно да се засират с мегабайти празни дрънканици, вместо като излезе КАЗУС - да си направиш стрелнето, да споделиш резултатите си като Камен, и сагата да приключи в унисон с добрия тон, както и да е полезна за аудиторията.

В момента обаче ми е кеф тежката балканска грандомания и комплексарщина да покаже истинското си лице... на теб като администратор на форума ти намекнах на какво да обърнеш внимание, ако искаш... ти обаче си знаеш: "Геле, Геле..." ... ми, спирам и аз като Ivo77 да пиша по оръжейни и стрелкови теми... платформата тук все пак е ЧАСТНА, така че сте си в пълното си право да я управлявате така, както сметнете за добре.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 17:21       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Имал съм и имам удоволствието да стрелям заедно с Ivo77 и Ubboto. Наистина има някакво високомерно отношение към другите. Сега нека бъде въпрос на личен избор кой, какво и как ще стреля докато все още можем, че утре излезе някоя директива за влажните места и край.

Наистина може да има по-конструктивно отношение към темите, а не елата при нас и всички тайни ще ви разкрием на релоад, на стреляне и т.н. Айде ловците са сектанти и няма как ама стрелците от какъв зор? Просто всички постове на Ivo III са такива елате в T-class! Ами пък не щем.

Какво лошо има ако човек иска да сподели и толкова. Няма нужда от коментари кой колко е велик. Ето иска Гелето да види стреляне с бързомер ще му покажа, ама трябва време щото сега положението е малко сложно и ще става все по-сложно за съжаление.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 17:35       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
b5202s написа:
Наистина може да има по-конструктивно отношение към темите, а не елата при нас и всички тайни ще ви разкрием на релоад, на стреляне и т.н. Айде ловците са сектанти и няма как ама стрелците от какъв зор? Просто всички постове на Ivo III са такива елате в T-class! Ами пък не щем.


това пък си е чисто изкривяване на думите ми :)
и няма как да го подмина (колкото и милиционери да ми скоричте да защитавате колегата)

обясних/напомних/изясних на аудиторията (защото е незапозната, и си прави грешни изводи) защо така яросно се критукива мишената и концепциите .. защото господа гранд мастерите се провалиха на първия си опит (не посочвам имена, защото са няколко) .. видяха че е сложно и трудно и затова дай да го отричаме и критикуваме и плюеме новия спорт :happy:
*ние сме чели библията и там си пише, че това е нормално

същото време във всеки пост четем - дайте видео, стреляйте еди кой си скучен дрил, на еди кой си мастър .. да си мерим оная работа
и това не го броите за досадно подканване?

ами вижте също - кога го каня, дали е след десет подканвания да стреляме нещо скучно, и да му показваме клипове
като ми омръзне да четем едно и също .. показваме му че и ние също го каним и не идва .. (нищо, че ние си знаем защо)

да уточним: и ние нещем .. и не ни е интересно, да правим 10 скучни опита в стерилна среда, да изберем най-доброто и да си чешем егото в нета
имаме си истински занимания, в среда без право на нагласени повторения .. :armed:

нека да съдиме еднакво, и без да влагате излишни емоции :D
емоциите са вредни за всеки стрелец, особено за прецизния :armed:

ПП: ако някой модератор му се занимава, може да почисти темата, на мен ми харесва и такава, защото това циклене става досадно и е редно да се приключи вече

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2022, 17:49       Заглавие:  Re: Ред Дот за пищоф, защо .. и още
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Ivo III написа:
ами и ние нещем .. и не ни е интересно, да правим 10 скучни опита в стерилна среда, да изберем най-доброто и да си чешем егото в нета
имаме си истински занимания, в среда без право на нагласени повторения ..


Ок чудесно тогава просто не коментираш, нямаш какво да кажеш ок. Темата е достатъчно дълга и мисля дори начинаещ ще вземе информирано решение дали да си купува MOS КНО или не.

Аз лично споделям написаното от Кусев. Бързомера ти показва грешките веднага, съвсем друг въпрос е дали ще съумееш да ги коригираш аз не успявам. По лесно ми е и т.н. Първи изстрел ми идва по-бърз и по-точен и т.н. Да има драма с ъгли, стрелба с една ръка и т.н. но това се учи точно както и с обичайните мерни прибори.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 273 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer