logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 08:59       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Mr.38 написа:
Колебая се между Г17 ,Г19 и Г45.
Предназначението е ежедневно носене за самоотбрана и стреляне колкото да се тренира и подържа някаква форма .


Бих избрал Г19, евентуално с удължителна капачка на пълнителя, и Ген.5 заради избор на вложка на ръкохватката за напасване колкото е възможно към дланта.
За самозащита, ако се наложи, най-вероятно стрелбата ще е "инстинктивна" на разстояние 0-10 м. , а не прицелна.
Така че по-същественото при избора (за самоотбрана) е здравият хват и компактния размер, според мен.
Капацитетът на един пълнител на Г19, за самоотбрана е предостатъчен, така че може да се спести носенето на втори.
В калибър 9х19 вече има и "стоп" патрони, които са удобни с цел намаляване на вероятността от смъртоносен изход при някакво злощастно стечение на обстоятелства при които би се наложила стрелба по човек.

ПП
Бюджетен аналог е CZ P10C

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 09:29       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Не лош избор е и Глок 48

Лично за мен , това е най-удобния и компактен Глок който съм пипал.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 10:07       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 09 Окт 2020, 18:31
Мнения: 8
Благодаря за мненията .
От 20 години нося КНО .Ясно ми е че пълно щастие няма и удобен и за носене и за стреляне пистолет/револвер.Носил съм револвери с 3,4 и 5 инчови цеви както и за кратко Берета 92 за ежедневно(бях тръгнал за Г17 и още проклинам тоя ден :D ).В момента нося 3 инча в 38 special и ми е поносимо при положение че на дебелина не мога да го прибера толкова колкото пистолет .
Както гледах Г19 ген.5 и Г45 са приблизително еднакви цени така че упражнения с Г19 ген.5 с удължен пълнител ми се струва излишно .По добре направо Г45.
Ако ставаше въпрос примерно за 3 ген. има смисъл,но доколкото разбрах новите Ген.3 като качество на покритие ,части цеви и тнт са идентични с 4 и 5 ген.Разлики само в ръкохватка ,пружини спусък ,които при оръжие за самоотбрана не мога да преценя доколко ще направят разлика.
Ако трябва после да доработвам ще ми дойде пак около цената на генерация 5 и да го докарам пак до същото няма смисъл.


Последна промяна Mr.38 на 29 Мар 2021, 10:17, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 10:11       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 09 Окт 2020, 18:31
Мнения: 8
sk67 написа:
Mr.38 написа:
Колебая се между Г17 ,Г19 и Г45.
Предназначението е ежедневно носене за самоотбрана и стреляне колкото да се тренира и подържа някаква форма .


Бих избрал Г19, евентуално с удължителна капачка на пълнителя, и Ген.5 заради избор на вложка на ръкохватката за напасване колкото е възможно към дланта.
За самозащита, ако се наложи, най-вероятно стрелбата ще е "инстинктивна" на разстояние 0-10 м. , а не прицелна.
Така че по-същественото при избора (за самоотбрана) е здравият хват и компактния размер, според мен.
Капацитетът на един пълнител на Г19, за самоотбрана е предостатъчен, така че може да се спести носенето на втори.
В калибър 9х19 вече има и "стоп" патрони, които са удобни с цел намаляване на вероятността от смъртоносен изход при някакво злощастно стечение на обстоятелства при които би се наложила стрелба по човек.

ПП
Бюджетен аналог е CZ P10C



Гледах го CZ P10C.Още не е минало достатъчно време да видим как се представя след години употреба и реших да заложа на изпитаното.Четох за някакви проблеми с пин блока а това не ми допада при носене с патрон в цевта да мисля дали всичко по сейфти системата му е ок.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 11:01       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Mr.38 написа:
1.Glock 19 gen. 5- Удобен ми е за скрито носене ,но поради това че съм с по големи длани ми идва малко къса ръкохватката.Освен че ми е леко неудобно захващането ,не съм сигурен доколко ще мога да свикна да стрелям прилично с такъв хват.
2.Glock 19X -Пасва ми много добре в ръката .За носене се отличава малко повече от G19.
3 Glock 17 gen.5 -Много добре ми ляга в ръката ,стрелянето с него ми беше най приятно.Но на носене ми се струва че ще ми още по трудно.

Здравейте! Вие сте решил какво ще вземете- написал сте го още в първото си мнение.
Имам и нося почти всеки ден G45 апендиксово. Свиква се, макар на 3 или 4 часа да е малко по-комфортно. С аналогично на Вашето телосложение съм- метър и сеемсе на осемдесет и пет оки :D
На моменти дори ползвам и един пълнител от 19Х с пета+2. Носи се и така- не е драма. Един глас за G45 от мен.
Имах възможност многократно и за дълго време да пробвам 19, 17 и 43. G45, според мен, е ситуиран по средата, което го прави мой фаворит за носене и стреляне. Със среден размер длани съм и дръжката ми е много удобна- чак има място за донаместване :happy:
Каквото и да напишем- Вие избирате, ако вече не сте избрал...
Изображение
Изображение
Първа стрелба с новата за мен система.
Изображение
Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 16:42       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 09 Окт 2020, 18:31
Мнения: 8
radula написа:
Mr.38 написа:
1.Glock 19 gen. 5- Удобен ми е за скрито носене ,но поради това че съм с по големи длани ми идва малко къса ръкохватката.Освен че ми е леко неудобно захващането ,не съм сигурен доколко ще мога да свикна да стрелям прилично с такъв хват.
2.Glock 19X -Пасва ми много добре в ръката .За носене се отличава малко повече от G19.
3 Glock 17 gen.5 -Много добре ми ляга в ръката ,стрелянето с него ми беше най приятно.Но на носене ми се струва че ще ми още по трудно.

Здравейте! Вие сте решил какво ще вземете- написал сте го още в първото си мнение.
Имам и нося почти всеки ден G45 апендиксово. Свиква се, макар на 3 или 4 часа да е малко по-комфортно. С аналогично на Вашето телосложение съм- метър и сеемсе на осемдесет и пет оки :D
На моменти дори ползвам и един пълнител от 19Х с пета+2. Носи се и така- не е драма. Един глас за G45 от мен.
Имах възможност многократно и за дълго време да пробвам 19, 17 и 43. G45, според мен, е ситуиран по средата, което го прави мой фаворит за носене и стреляне. Със среден размер длани съм и дръжката ми е много удобна- чак има място за донаместване :happy:
Каквото и да напишем- Вие избирате, ако вече не сте избрал...



Здравейте!Четох Вашето ревю за G45 затова го тествах и него заедно с G19 и G17. :tu:
Не съм избрал още но засега везните се накланят в полза G45.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 18:19       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Аз също съм на мнение, че Mr.38 в скоро време ще стане Mr.45.
Няма по-убедителен събеседник от уважаваният потребител radula.
Досега няма някой сгрешил, като го е послушал.
Принципно аз бих заложил на 43Х за нормално ежедневие,
но така като гледам нещата усилено вървят към 45,
поради което желая успешна покупка и много поразени алфи.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 18:32       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
И на мен така ми се струва.
И малките Смитове си заслужава да се погледнат - плоски и много удобни са за носене и с удълженият пълнител дават идеален хват,
за съжаление дори и със специалните водачи модела не събира повече от 10 в пълнителя а капацитета като че ли е също решаващ фактор за колегата който пита.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2021, 11:26       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 09 Окт 2020, 18:31
Мнения: 8
.38 Super написа:
И на мен така ми се струва.
И малките Смитове си заслужава да се погледнат - плоски и много удобни са за носене и с удълженият пълнител дават идеален хват,
за съжаление дори и със специалните водачи модела не събира повече от 10 в пълнителя а капацитета като че ли е също решаващ фактор за колегата който пита.

Изображение


:tu: .Фактор ми е капацитета на пълнителя.
Ще ходя май още веднъж да пробвам G19 .Доста колеги дадоха мнение за него и да не го зачерквам с лека ръка.
Само 5 gen. ли да гледам.Има ли смисъл да гледам и пробвам по старите генерации примерно във във вариант set?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2021, 16:46       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Пробвай gen. 5 или gen.3. Последната генерация е с по-удобна дръжка без засечките за пръстите, което не е за пренебрегване.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2021, 16:31       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 09 Окт 2020, 18:31
Мнения: 8
След известно двоумение избрах -Glock 45.
Ето я новата придобивка . :D
Прикачени файлове:
20210406_190837e.jpg
20210406_190837e.jpg [ 353.63 KiB | Прегледано 2902 пъти ]

С малко забавяне докато го изтеглят в магазина.
Днес го занесох за прострелка и като ми го върнат ще започнем да се опознаваме.
Благодаря на за мненията и насоките на всички и особено на двама колеги от форума на които дължа почерпка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2021, 16:40       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Beer написа:
Аз също съм на мнение, че Mr.38 в скоро време ще стане Mr.45


А, не не....недей да ме черпиш...., аз така си познавам :D

А и те, модераторите автоматично ще ти сменят потребителското име, като ти излезе талончето :D

Честито !

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2021, 17:21       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Честито !!! Със здраве да го загрееш , много точни изстрели и да ти носи само приятни емоции !

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2021, 00:21       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Със здраве да си го носиш! :armed:

Перфектен пистолет за ежедневно носене и самоотбрана. Честито!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2021, 05:42       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Честито и само радост да ти носи!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], OutCold и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer