logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 18:23       Заглавие:  Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 09 Окт 2020, 18:31
Мнения: 8
Здравейте ,
След 20 години с револвери ,реших да мина на мина на полимерен страйкър и се нуждая от мнения на хора с повече опит.
Колебая се между Г17 ,Г19 и Г45.
Предназначението е ежедневно носене за самоотбрана и стреляне колкото да се тренира и подържа някаква форма .Да кажем около 2000 патрона годишно.Не планирам спорт засега.
Ще се носи на вътрешен кобур хълбочно.Апендиксово поради размерите 177см/98кг ми е невъзможно. :-D
Разглеждах ги и пипах в магазин ,след това минах и през стрелбище да ги тествам.Поради невъзможност за G45 тествах G19x като идентичен.
Впечатления;

1.Glock 19 gen. 5- Удобен ми е за скрито носене ,но поради това че съм с по големи длани ми идва малко къса ръкохватката.Освен че ми е леко неудобно захващането ,не съм сигурен доколко ще мога да свикна да стрелям прилично с такъв хват.
2.Glock 19X -Пасва ми много добре в ръката .За носене се отличава малко повече от G19.
3 Glock 17 gen.5 -Много добре ми ляга в ръката ,стрелянето с него ми беше най приятно.Но на носене ми се струва че ще ми още по трудно.

Понеже единствената разлика между G45(G19Х) и G17 е 1.3 см в дължината на блока,дали ще се отразява толкова много при ежедневно скрито носене?Ако разликата не е голяма да скачам направо на на пълно размерен пистолет.

При G19 не знам доколко ще ми се отрази хвата върху по късата ръкохватка на стрелбата .Дали въпреки тренировките упражняванията на хвата ,ще мога да стрелям както трябва с него.
В момента не мога да правя сравнения по резултатите от стрелбището ,защото поради навиците от револвера ще трябва да се усвояват доста неща.
Пробвах 5 генерация ,но мога да чуя мнения и за 3 и 4та ако се спра на Г19 или Г17.
Не е въпроса в 200-300лв отгоре или отдолу ,а да направя подходящият за мен избор.
Покритията доколкото разбрах са еднакви ,въпроса е доколко другите разлики в генерациите биха ми били от полза.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 18:26       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Ежедневно ли ще го носиш ?

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 18:39       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 09 Окт 2020, 18:31
Мнения: 8
Да.Ежедневно ще се носи .Но през деня понякога по няколко часа може да не е на кобура когато съм в офиса.Понякога ще трябва по 12 часа да го нося.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 18:40       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mr.38 написа:
Понеже единствената разлика между G45(G19Х) и G17 е 1.3 см в дължината на блока,дали ще се отразява толкова много при ежедневно скрито носене?Ако разликата не е голяма да скачам направо на на пълно размерен пистолет.


Добре дошъл във форума, Mr.38! Понеже виждам, че това ти е първо мнение, моят скромен съвет: Ако стрелянето не ти е топ приоритет - спорт, дрилове и пр. - бих те посъветвал да избягваш пълноразмерните варианти, а да се насочиш към това, което на теб лично, ти е най-комфортно за носене. За EDC не бих отписал и Глок 43. Дублетите с него с една ръка ги събирам на 10 метра в зоната на 9-ката на мишена №4, а за самоотбрана, освен ако не чакаш теб лично да те атакуват с ОО - за мен това е предостатъчно като възможности, които ти предоставя оръжието.

Успех с избора! :tu: И да не забравиш да се похвалиш! :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 18:49       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Според това колко са ти големи ръцете избери 19 или 17 . Но замисли се за 22 или 23 . Калибър 40 S&W е много добър . Има по-добър стоп ефект .
Имах Глок 22 и стрелях с Hollow-point по 10 литрова туба с вода . Проектила се отвори много добре и бе на дъното на първата туба . Казвам го защото зад нея имаше още две . Остана си в първата , което показва , че би имал невероятен стоп ефект и ще отдаде цялата си енергия . За разлика от 357 зиг , където скоростта е голяма и няма да отдаде такава енергия и няма да има стоп ефект . Човек би си заминал от хидростатичния шок . Не , че няма 357 зиг Hollow-point или 9х19 .
Мога да ти обърна внимание на една тема ,която мина отдавна . Дано ти помогне да направиш своя избор !


http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... am#p128432

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 19:04       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
slaf4u написа:
Clint Smith: „Пистолетът трябва да ви носи комфорт а не да ви е комфортен“.


И може би това да ти е водещата идея . :armed:

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 22:15       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 09 Окт 2020, 18:31
Мнения: 8
Пробвах и Глок 43x на стрелбището, но нещо не ме грабна а и ми се иска по голям пълнител.не че 10 са малко :-) .
Калибъра съм се спрял на 9х19.Мислил съм за 40sw.Знам че като стопиращ ефект може да е пондобре ,но откъм ситуацията с боеприпасите съм си избрал този.

Интересуваше ме ако някой може на база на опит носил глок 45 и Глок 17 може да каже толкова ли е голяма разликата при EDC.
Също така дали това че ми идва леко къса ръкохватката при глок 19 ,ще ми попречи да мога стрелям пълноценно с него.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 22:32       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Колега носене по 12 часа във вътрешен кобур на Глок 17 е чист мазохизъм! Гледал съм го тоя филм доста години с Глок 22 и Глок 21. Това си е перверзия определено. Носил съм и Глок 19 по 12 - 14 часа също. Разликата е огромна в удобството спрямо павета като Глок 22/17.

Ако си як в ръцете и не са ти проблем 100 лева за патрони на месец. Не се занимавай с 9х19. Взимай един Глок 32 ген. 4 или Глок 23 ген. 4. Глок 32 е в 357 Зиг калибър почти толкова силен като 357 Магнум. Глок 23 е в 40S&W с патрони Блек Мамба на Фиоки има почти същата скорост като Глок 32 с 357 Зиг 140 грейна. И за двата пищова се намират пълнители с удължена пета 15 зарядни. С тях ще ти е удобен хвата щом имаш големи ръце.

Ако толкова държиш на 9х19 тогава си вземи Глок 19. С пета с удължение за 17 патрона ще ти е удобно за стрелба. А може и направо Глок 45 или 19Х да вземеш. Ако си в София навсякъде има патрони 357 Зиг и 40S&W.

Ако ще се мъчиш с голям пищов поне си вземи нещо в 45 АСР. ЧЗ Р-10 45 изглежда доста по як пищов от Глок 21. Ако ще мъкнеш нещо голямо поне да е в 45 АСР.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 22:53       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Glock 48 пробва ли?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 23:19       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Paco® написа:
Колега носене по 12 часа във вътрешен кобур на Глок 17 е чист мазохизъм!
Paco® написа:
Това си е перверзия определено.
Paco® написа:
Разликата е огромна в удобството спрямо павета като Глок 22/17.


Не мога да се стърпя ! Пълни глупости !!!
Разбирам да сравниш 17-ка с 26-ца . Но да драскаш колкото да се намираш на работа ....
19-ката с еднаква ширина като 17-ката и е малко по-къс . А както и даваш съвет да ползва пълнител с пета , то направо си става като 17-ка . Все едно 19Х .
Я ми покажи ОГРОМНАТА разлика ....


Прикачени файлове:
Заснемане.PNG
Заснемане.PNG [ 782.12 KiB | Прегледано 7582 пъти ]

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 01:25       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Няма нужда да показваш снимки. :-) Едно е да носиш 12 - 14 часа пищов с ВЪТРЕШЕН КОБУР. Да ти се ЗАЛЕПИ И ЗАПОТИ до тялото - 12 ЧАСА.

И съвсем, ама съвсем друго е да носиш същия пищов с ВЪНШЕН КОБУР.

При мнозинството от хората всеки сантиметър и всеки грам имат значение. Когато става дума за носене по 12 часа на оръжие във вътрешен кобур.

На 95% от хората им е много по-удобно да носят Глок 19 спрямо Глок 17. Познавам десетки хора, които носят оръжие. И само двама, които мъкнат пълноразмерни пищови и револвери с 4 инча цев във ВЪТРЕШНИ КОБУРИ ежедневно по своя воля. Шанса питащия да е от 5% на които не им пречи да носят Глок 17 по цял ден във вътрешен кобур е минимален.

Нямам нищо против, ако някой го кефи да носи и Дезърт Игъл в 44 Магнум. :tu: Но за мен това е малко странно. :-) Както и за 99% от хората. Ако трябва да бъда честен кефят ме такива ексцентрични хора. :armed: Искам да си взема ЧЗ Р-10 в 45 АСР. Но мисля да го нося във външен кобур. Отгоре една риза и готово. :-)


Последна промяна Paco® на 29 Мар 2021, 02:51, променена общо 3 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 01:54       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
icopico написа:
19-ката с еднаква ширина като 17-ката и е малко по-къс . А както и даваш съвет да ползва пълнител с пета , то направо си става като 17-ка . Все едно 19Х .
Горе-долу си е така но това е идеята зад Г45 - да имаш пълноразмерна рама като Г17 и блок като на 19 за малко по-добро носене.
За такова оръжие дължината на цевта е без значение, нито е снайпер, нито спортен пистолет.
Аз бях поствал някъде скоро снимки от един Г45 който ми беше в ръцете, за съжаление не мога да намеря темата за да може колегата да има още малко информация поне за тоя модел.
На мене лично Г45 ми харесва заради 5 неща - награпяването на дръжката, липсата на изрези за пръстите и "фунията" в края на дръжката, заобленият блок отпред и серетациите отпред.
Лично аз не използвам серетации отпред за прес-чек но е добре да ги има защото някой хора тренират по този начин.
Слагам една-две бързи снимки на двете рами и самото пищф - Г45 сравнено с Г17/22 ген 3, просто за обща информация.
На най-долната снимка пищова е с най-тънкият бивъртейл. Лично на мене ми е ужасно удобен.

Изображение

Изображение

Mr.38 написа:
Също така дали това че ми идва леко къса ръкохватката при глок 19 ,ще ми попречи да мога стрелям пълноценно с него.

Не мисля... На Г19 дръжката си е съвсем добра за размера му, щом на мене не ми прави проблем с мойте относително големи ръце, най-вероятно няма да имаш проблем.

Успех с избора!

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 02:13       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Бих му дал съвет така и така ще си взима Глок. Да си вземе един от тия дето мятат пластмасови топчета и без това е хубаво да тренира с такъв бързо вадене и екстремно бърза стрелба с една ръка. Та да си вземе един такъв Глок 17 и да го носи по цял ден във вътрешен кобур. Така ще разбере дали много му пречи 17 ката. Ако му е тегав за носене 17 ще го продаде тук във форума. И ще си вземе истински Глок 45 или Глок 19. Да загуби най много 50 - 60 лева от продажбата на този Глок 17 дето мята пластмасови топчета. Винаги някой ще го купи да си тренира с него. Нито се искат разрешителни, нито се води на отчет такава играчка, която е много полезна за тренировки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 08:02       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
G19 e много хубаво оръжие, ако трябва да имаш само едно оръжие това е избора. G19 e 65 грама по-лек от G34, но понеже е по-малък на физически размери субективното усещане е за кюлче, т.е. усещаш го по-тежък. Имал съм пробвал съм знам какво говоря. Неудобството при носене не идва от дължината на цевта, така че тя не участва в уравнението. G19 и G17 и G34 са еднакво гадни за носене защото затвора и ръкохватката ми опират в корема. За странично външен кобур вече по-дългата цев може и да се види, но и късата 19-ка пак е неудобна за шофиране опира в закопчалката на колана, абе гадно.

Та тези новите модели с едноредовите пълнители според мен са по-удачния вариант за носене или S&W MP shield сага новия май му добавиха патрон отгоре.

В спорове не ми се влиза, просто човека сега избира, колкото повече мнения прочете по-добре.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2021, 08:51       Заглавие:  Re: Избор Glock 17 ,Glock 19 или 45
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2013, 21:57
Мнения: 51
Да споделя и моето лично мнение базирано и на скромен опит.
В началото като нов оръженосец се метнах на HK P30L , голям , красив и масивен пищов , всичко добре , но след година мъкнене установих че не ми се получава.
Вътрешно , дългата цев ми пречеше страшно много , особено при сядане , или клякане , външно също мъка , ризи отгоре , фланелки 1-2 размера по големи за да не личи , с две думи не е невъзможно да се носи скрито , но при наличието на клас компакт при всички производители мисля че е излишно.
Продадох го , взех си G19 и нещата заспаха , вътрешно на около 2ч. буквално изчезва по тялото , и може да се носи скрито дори и с дрехи плътно по теб.
Така че клас компакт , независимо от марката е правилния избор , лично мнение.
Впрочем ръкохватката на 19ката пасва на голям процент от хората , но ако имаш и най малки съмнения че ти е малка , отивай на 19x , защото ако едно оръжие не ти ляга добре в ръката , и стрелбата няма да ти се получи , пак лично мнение.

_________________
Glock 19 gen4

I'm willing to bet 17 rounds of 9mm can stop more threats than 6 hot .357 rounds.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, radula, vbogoev и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer