logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 03:18       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
boreto написа:
На @баян и @пацо специално благодаря. Пацо ще я ползвам само за удоволствие, наистина не ми се потъва в рилоуд и цялата дълбочина на прецизната стрелба. 223 избирам по 3 причини :

1. Имам самозарядна в този калибър тоест логистично ги припокривам;
2. Искам евтино да е, точно защото просто искам да си пострелвам безгрижно. Имам 3 девойки, които си падат по стрелбата и мисля калибъра хем е по-стабилен от .22 хем отката е пренебрежим.
3. Поне доколкото чета 223 цевта има и по-дълъг ресурс, което за пушка чиято цев не се сменя не е без значение.

Взема ли 6.5 директно ще се запързалям по ролбата, но пък знае ли човек??? Благодаря за обмислените и стойностни съвети!
Поздрави!

Щом искаш да е евтино взимай в .223. :tu:
Виж тази кака без много зор направи 0.3 МОА. Но и патроните си ги биваше. :armed:



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 07:05       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Да Пацко...патроните не бяха .223 rem, a нещо други...коментара бе 6,5 ... Патрон на хорнади
Сега ако ни просветлиш и куршума какъв е ще те помоля да ми направиш рецепта за .308 w със същия тип куршум за мачова цев с дължина 20 " при стъпка 1:12.
Тегло на куршум, барут ssnf 55/360 навеска, дължина на гилза и дължина на патрон

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 14:07       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Цонко. :-) Знаеш английски и вероятно си прочел, че най-подходящият куршум за твоята цев е .308 168 grain sierra matchking.

С помощта на този калкулатор може да смяташ и сам кой куршум е подходящ за твоята цев. Twist Rate Stability Calculator https://bergerbullets.com/twist-rate-calculator/

Същия тип куршум като на каката от клипа няма как да се приложи за калибър .308 Win. Защото нейната пушка е в калибър 6.5 PRC там дължината на куршума спрямо диаметъра му е съвсем различна. От там се променя АЕРОДИНАМИКАТА на куршума.

Това по никакъв начин не значи, че 6.5 PRC е по-добър калибър от .308 Win. Просто значи, че 6.5 PRC е по-подходящ за стрелба на големи дистанции над 500 метра. Ако човек е ловец като теб .308 Win е много по-добрия калибър за лов. Защото с .308 Win. цевта има много по-дълъг живот. Също така куршума който ти ползваш е по-тежък, което на дистанция до 400 метра го прави по-ефективен за лов на големи животни. В нашите гори дистанция 400 метра е напълно достатъчна за лова който ти практикуваш. Ако си някъде в Колорадо и искаш да биеш диви кози от 800 метра. Може и да ти свърши по-добра работа 6.5 PRC.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 16:28       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Paco® написа:
Цонко. :-) Знаеш английски и вероятно си прочел, че най-подходящият куршум за твоята цев е .308 168 grain sierra matchking.

С помощта на този калкулатор може да смяташ и сам кой куршум е подходящ за твоята цев. Twist Rate Stability Calculator https://bergerbullets.com/twist-rate-calculator/

Същия тип куршум като на каката от клипа няма как да се приложи за калибър .308 Win. Защото нейната пушка е в калибър 6.5 PRC там дължината на куршума спрямо диаметъра му е съвсем различна. От там се променя АЕРОДИНАМИКАТА на куршума.

Това по никакъв начин не значи, че 6.5 PRC е по-добър калибър от .308 Win. Просто значи, че 6.5 PRC е по-подходящ за стрелба на големи дистанции над 500 метра. Ако човек е ловец като теб .308 Win е много по-добрия калибър за лов. Защото с .308 Win. цевта има много по-дълъг живот. Също така куршума който ти ползваш е по-тежък, което на дистанция до 400 метра го прави по-ефективен за лов на големи животни. В нашите гори дистанция 400 метра е напълно достатъчна за лова който ти практикуваш. Ако си някъде в Колорадо и искаш да биеш диви кози от 800 метра. Може и да ти свърши по-добра работа 6.5 PRC.

Пацо, не се изказвай никога по този начин.
Аз знам за цевта на едната ми карабина какви патрони и куршуми иска.
Много добре знам и някои други неща свързани с темата балистика.
Много добре знам кое за какво става и до къде да се ползва.
П.П. За Пацо.
За моята цев са подходящи проектили с тегло от 147 до 168 грейна поизключение след заиграване и такива с тегло 170 грейна.
Тип или вид на барута. Ако си запознат с вътрешната балистика на огнестрелното оръжие щеше да знаеш, че за тази дължина си иска строго определен барут който да ти позволи да изпълниш всички периоди на изстрела ....т.е. иска си барут които гори по бързичко за да не топлиш атмосфера.....



За Борето
Виж парите са ти твои, ти ще ги даваш ти ще си ползваш оръжието... Повярвай, че заиграеш ли се с този вид стрелба ще поискаш нещо друго ( един приятел казва, че този вид стрелба е като класическата музика, а онази другата, като IPSC и SWB дето я пактикуваш, като чалга и т.н).
Искаш да се учиш Okay, но неменуемо, ще останеш неудовлетворен и ще искаш повече...Нагласи се просто да правиш релоуд, защото фабричните патрони няма да ти дадат това което може тази цев/пушка колкото и нискобюджетна да е. Ще навъртиш един ресурс и ...или ново оръжие или нова цев...
Ако е за точен/ прецизен плякинг практикуван от мен и семейтво бихвзел .22 лр, ноакомислиш за нещо по съвета ми е вземи си друго оръжие и калибър.
Всички оръжия, които се произвеждат от реномирани производители ти гарантират групи под 1 МОА, проблема опира до това като загрей цевта какво ще се случи и вариантите са да кажем два:
- да отвори групата, но да запази СТП,
- да промени СТП и да отвори групата.
След робуване на марка си я вземи, но помоли някой след като я тестваш с фабрични да ти направи малко релоуд и да видиш за какво става реч т.е. да ти нагласят правилния патрон.
П.П. Апетита идва с яденето.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer