logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2021, 08:33       Заглавие:  Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Здравейте приятели. От доста време обмислям да си взема и една болтова карабина чисто за удоволствие, от време на време да пострелвам на 300-400 метра максимум. Избрал съм си .223 като калибър - да не рита, имам момичета, които се увлекоха по стрелбата също та ги взимам предвид. Логистично .223 също ме улеснява.
Допадна ми този модел на Sauer - S100 fieldshoot.

Ако някой е стрелял с него без значение калибъра да сподели мнение.

Оглеждам и Тиките с варминт цев, за тях също ми е интересно, но конкретно за калибъра.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2021, 16:56       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
boreto написа:
Здравейте приятели. От доста време обмислям да си взема и една болтова карабина чисто за удоволствие, от време на време да пострелвам на 300-400 метра максимум. Избрал съм си .223 като калибър - да не рита, имам момичета, които се увлекоха по стрелбата също та ги взимам предвид. Логистично .223 също ме улеснява.
Допадна ми този модел на Sauer - S100 fieldshoot.

Ако някой е стрелял с него без значение калибъра да сподели мнение.

Оглеждам и Тиките с варминт цев, за тях също ми е интересно, но конкретно за калибъра.

Има ловни форуми там е истината за някои неща

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2021, 17:25       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Предполагам, но вероятно обсъждат нещата от ловджийска гледна точка. Ще разгледам все пак, въпреки че нямам никакво намерение да стрелям по нещо живо ;)

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2021, 18:21       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
boreto написа:
Предполагам, но вероятно обсъждат нещата от ловджийска гледна точка. Ще разгледам все пак, въпреки че нямам никакво намерение да стрелям по нещо живо ;)

Ако си мислите, че в ловните форуми се обсъжда убийство на животно нещо имате грешна представа.
П.П. Там темата релоуд е много по полезна от това което е дадено тук.
П.С. Там има достатъчно писано на тема Тика и Зауер 100 но ти си знаеш.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2021, 21:02       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
PufGun написа:
boreto написа:
Здравейте приятели.
Допадна ми този модел на Sauer - S100 fieldshoot.

Ако някой е стрелял с него без значение калибъра да сподели мнение.
Оглеждам и Тиките с варминт цев, за тях също ми е интересно, но конкретно за калибъра.

Има ловни форуми там е истината за някои неща
Според мен в случая няма смисъл - едва ли някой ловец би използвал модел *fieldshoot*.https://zarimex.eu/sauer-fieldshoot-223-rem.

Зависи обаче , какво ниво на спрортни постижения се гони. Има варианти за Тика и Хова с шаси , от обикновените варминти има и Савидж , май и Ругер американ , Ремингтон,Бергара...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2021, 21:32       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Джовани той се интересува от механичната част и цев.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2021, 22:24       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
В кал. 223 VARMINT няма кой знае какъв избор , вече всичко залита към разните 6,5 мм.

Така че този Зауер 100 си е ок.

п.с. Друг възможен вариант , Савич;;;
https://www.geodar.org/index.php?route= ... ct_id=2158

но по мое мнение за избор на оръжие съвети не трябва да се слушат - най добре каквото първоначално си е наумил човек. Иначе може да се чуства прецакан... :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 01:58       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Не съм стрелял с тази, но като някой с интереси към болтовите чудеса, мисля че пушката е добър избор за каквото ще бъде ползвана. Има си всичко:

- Сравнително тежка цев за прецизна стрелба. Върминт профил.
- Дължина 24 инча, което е напълно достатъчно за .223.
- Повдигач за бузата. Ще можеш да сложиш висок монтаж за оптиката.
- Два предни стъда, за да можеш да сложиш и двунога и ремък.
- Пистолетна дръжка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 05:45       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Едно отлично оръжие http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 17&t=20204

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 09:15       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
boreto написа:
Здравейте приятели. От доста време обмислям да си взема и една болтова карабина чисто за удоволствие, от време на време да пострелвам на 300-400 метра максимум. Избрал съм си .223 като калибър - да не рита, имам момичета, които се увлекоха по стрелбата също та ги взимам предвид. Логистично .223 също ме улеснява.
Допадна ми този модел на Sauer - S100 fieldshoot.

Ако някой е стрелял с него без значение калибъра да сподели мнение.

Оглеждам и Тиките с варминт цев, за тях също ми е интересно, но конкретно за калибъра.

Привет! Чудесен избор на карабина за ЦЕЛИТЕ ТИ! :armed: Но не и в този калибър! Защото стъпката на цевта е 1:10" (един оборот на куршума на десет инча дължина). Типично в германски стил са преценили, че който купи тази карабина в калибър .223 ще го направи, защото търси по-евтин патрон. А евтините .223 са масовите 55 грейна, които искат стъпка 1:10. Да но тази стъпка 1:10 НЕ Е подходяща за ТЕЖКИТЕ И ПРЕЦИЗНИ 77 грейна .223.

Така че, ако купиш тази красива, тежка и качествена карабина в този калибър и с тази стъпка 1:10" ще трябва да стреляш с ЕВТИНИ БОКЛУЦИ в 55 грейна. Което е като да си купиш Камаро и да го скопиш с метанова уредба.

От друга страна качествените тежки 77 грейна .223 струват по 3.5 лева като тези: NORMA кал. 223 Rem Sierra HPBT 77gr https://guns.bg/bg/patroni-norma-kal-22 ... r-a-014839

На същата цена са и качествените 6.5 Creedmoor https://guns.bg/bg/patroni-hornady-kal- ... h-a-009210

Така че щом не си ловец и ще стреляш легнал от двунога за КЕФ. :armed: Това значи БАВНО И ПРЕЦИЗНО. Не прави компромиси с този лабав калибър .223. Който е за биене на чакали и за леки тактически карабини за военни цели. Щом искаш ТЕЖКА И ПРЕЦИЗНА карабина. Не я карай с метан бре човек! Карай я с бензин 100 октана!

Това са твоите две карабини:

- Sauer S100 Fieldshoot - кал. 6,5 Creedmoor, 620 mm, 1:8" https://zarimex.eu/sauer-fieldshoot-6,5-creedmoor

- RUGER PRECISION RIFLE кал.6,5 Creedm 24" - https://guns.bg/bg/karabina-ruger-preci ... 4-a-017669

И нали знаеш оптиката и патрона са по-важни от пушката. :armed:

За оптика ти препоръчвам Element Nexus със скала APR-1D Mrad Можеш да я поръчаш от тук идва за една седмица. https://www.krale.shop/en/rifle-scope-e ... 20-50-ffp/ Уникална оптика за цената си. Категорично по-добра от Nightforce NXS моделите.

Ами това е. И моля те не карай Камаро на метан. :-)

Ако парите не са ти проблем може да си поръчаш и малко по-скъпа пушка от Англия - Нимрод. Но не виждам смисъл, защото разликата в точността могат да я усетят много малко хора. Без да ми се сърдиш, но това са един на 100 000 човека. Може да не си един от тях. Защо да даваш още 2000 лева отгоре.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 10:20       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 535
Paco® написа:
А евтините .223 са масовите 55 грейна, които искат стъпка 1:10. Да но тази стъпка 1:10 НЕ Е подходяща за ТЕЖКИТЕ И ПРЕЦИЗНИ 77 грейна .223.

Така че, ако купиш тази красива, тежка и качествена карабина в този калибър и с тази стъпка 1:10" ще трябва да стреляш с ЕВТИНИ БОКЛУЦИ в 55 грейна.

С това по-нагоре не съм съгласен, защото:

1. С 55гр. патрон може спокойно да стреля на 400м
2. Има нелоши фабрични 55гр. патрони
3. Може да релоудва и да си направи ОТЛИЧНИ 55гр. патрони
4. Стъпката 1:10 позволява да стреля и с 62гр. куршуми

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 11:01       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Разбира се, че може да стреля с 55 грейна на 400 метра. :-) По чакали, гонгове с диаметър 15 сантиметра (6 инча). Ако е ПОСРЕДСТВЕН СТРЕЛЕЦ това напълно ще го задоволява.

Но ако има ТАЛАНТ за стрелец, което го нямат 95% от хората. Нищо че са запалени по стрелбата в което няма нищо лошо. Не всеки който слуша музика е нужно да пее като Андреа Бучели нали. :-) Та ако Борето има таланта да прави суб моа групи от двунога легнал. Му трябва това, което съм написал. Не е зле човек да осъзнае, че може да стане директор на болница, ИТ мениджър, да вдига 160 от лежанка след 10 години във фитнеса. Но не може да прави суб моа групи от двунога легнал (тактическо стреляне). Ако не му е дадено от природата.

От разни "менгемета" масивни стойки с предна и задна упора, когато само трябва да дръпнеш спусъка. Да тогава всеки може да изцеди максимума от системата. Но това е артилерия не е снайперистко стреляне. :-)

Стига с това ЕГО бре хора. :-) Един има талант да прави ремонти и е майстор, друг да оперира, трети да стреля, четвърти да кара мотор. Това е живота радвайте му се.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 11:27       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
На @баян и @пацо специално благодаря. Пацо ще я ползвам само за удоволствие, наистина не ми се потъва в рилоуд и цялата дълбочина на прецизната стрелба. 223 избирам по 3 причини :

1. Имам самозарядна в този калибър тоест логистично ги припокривам;
2. Искам евтино да е, точно защото просто искам да си пострелвам безгрижно. Имам 3 девойки, които си падат по стрелбата и мисля калибъра хем е по-стабилен от .22 хем отката е пренебрежим.
3. Поне доколкото чета 223 цевта има и по-дълъг ресурс, което за пушка чиято цев не се сменя не е без значение.

Взема ли 6.5 директно ще се запързалям по ролбата, но пък знае ли човек??? Благодаря за обмислените и стойностни съвети!
Поздрави!

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 13:58       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Слушайте Пацо , чува ги петлите , разбира от све . Кеф ти фризура , кеф ти акупунктура , също и от политика и кална мотика . :tu:

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 14:40       Заглавие:  Re: Някай има ли опит със Sauer 100 Fieldshoot
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Щирлиц написа:
Слушайте Пацо , чува ги петлите , разбира от све . Кеф ти фризура , кеф ти акупунктура , също и от политика и кална мотика . :tu:

+1
:tu:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671, Majestic-12 [Bot] и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer