logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 11:32       Заглавие:  Въпрос относно закупуване на мунийции
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2016, 13:45
Мнения: 7
Здравейте, сравнително нов съм в спортната стрелба и практикувам са, тъй като в моят град няма клуб, а само стрлбище. В оръжеен магазин ми казаха, че с разрешително за оръжие за спортни цели не могат да се закупуват муниции по никакъв друг начин освен с изготвен спортен план от клуба. И съответно не може да се съхраняват закупените муниции от спортиста, а се съхраняват в клуба.

Вярно ли е това?

Аз виждам, че в моето разрешително пише "Разрешително за съхранение, носене и употреба на огнестрелно оръжие и боеприпаси за тях". Тоест трябва да мога да съхранявам.

Ще бъда благодарен, ако някои по запознат да даде повече информация. Аз потърсих в закона, но не намерих нищо конкретно за това.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 11:35       Заглавие:  Re: Въпрос относно закупуване на мунийции
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2016, 13:45
Мнения: 7
Също ми дойде още един въпрос - аз имам карабина, мога ли да закупя от магазин муниции за пистолет,
и да се упражнявам с тях на стрелбището, разбира се с пистолет от стрелбището?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 11:45       Заглавие:  Въпрос относно закупуване на мунийции
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Понеже “ще ти дойдат” още въпроси отговорите са тук:

https://www.mvr.bg/docs/librariesprovider27/документи-от-административни-услуги/bdfab3bc-zakonzaorajiqtaboepripasitevzriwnitevestestvaipirotehnicheskiteizd.doc




Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 12:17       Заглавие:  Re: Въпрос относно закупуване на мунийции
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2016, 13:45
Мнения: 7
ti6kata написа:
Понеже “ще ти дойдат” още въпроси отговорите са тук:
https://www.mvr.bg/docs/librariesprovider27/документи-от-административни-услуги/bdfab3bc-zakonzaorajiqtaboepripasitevzriwnitevestestvaipirotehnicheskiteizd.doc
Sent from my iPhone using Tapatalk


Здравейте, благодаря за отговора!
Доколкото разбирам от Чл. 6 за спортни цели мога да закупувам и съхранявам боеприпаси, а също и да съхранявам капсули и барут и снарядвам боеприпаси за лична употреба.
Правилно ли съм разбрал?

Не видях обаче да пише дали боеприпасите трябва да са за конкретното оръжие което притежавам или може да са всякакъв вид независимо дали имам оръжието или не.
За мен лично е логично а могат да се купуват всякакви, защото не е нужно да притежаваш оръжието, за да упражняваш стрелба с него. Но все пак... Знам, че логичното не винаги е законно и обратното, разбора се.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 14:36       Заглавие:  Re: Въпрос относно закупуване на мунийции
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Накратко:
Можеш да закупуваш боеприпаси за спортни цели само за твоите оръжия, които са с разрешение за спортни цели, и то след издаване на разрешение за закупуване на боеприпаси за спортни цели от КОС. За да ти издадат такова разрешение, ти трябва да докажеш необходимост от съответното количество. Това става, като представиш тренировъчен план, с оръжието, за което ще купуваш боеприпаси, колко тренировки ще направиш и на какви състезания ще участваш. Тренировъчният план се заверява от личния ти треньор (трябва да има квалификация) и от клуба в който членуваш (подписи и печат) и си посочил при кандидатстване за придобиване на спортно оръжие. И това не е всичко!
Периодично трябва да представяш протоколи за изразходваните боеприпаси, заверени от стрелбищата на които си провел тренировките и състезанията, защото иначе ще ти се водят и като ти дойдат един ден на проверка, няма да можеш да удостовериш документално къде са.
Всичко това го пише подробно в закона. Прочети го и вероятно няма да има какво да питаш!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2021, 14:43       Заглавие:  Re: Въпрос относно закупуване на мунийции
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Прочети пак. Бавно и задълбочено .


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer