logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2021, 09:50       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
Khany написа:
Хайде сега ново 20! Оказа се, че повечето рангове ги правят "универсални" за Уивър и Пикатини. Т.е. в Пикатини "хлопат" аксиално на оптиката в канала. .
А твоята база каква е (и преди те питах) ? Наясно ли си с разликите в двата "стандарта" ?

Жокер,,, - пикатини рингове не може да монтираш на уивърбаза... :wink:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2021, 17:11       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Khany написа:
Хайде сега ново 20! Оказа се, че повечето рангове ги правят "универсални" за Уивър и Пикатини. Т.е. в Пикатини "хлопат" аксиално на оптиката в канала.
Препоръка за монтажа: двата ринга плътно напред и винаги при монтаж да се натискат оптика и рингове напред или единия напред другия назад и така да се фиксира положението на оптиката в едно положение.

Хане вземи си пушката + оптиката и иди с тях в набелязания оръжеен магазин. Иди и мери на место. Така както правиш е по трудния начин.
Така ако паснат нещата капарираш или плащаш т.е. ти си човека.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2021, 00:26       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
След като ми обърнахте внимание, четох много, мерих и съм 100%сигурен че съм с "Пикатини". Смешното е че в рекламата на пушката от ВИП-а пишеше, че е "УИВЪР".
Питах в магазина, където разглеждах ранговете на Гън Стар, дали имат само за Пикатини. Питах и Васил Иванов. Не, всичките им са универсални. Това, обаче, явно е масова практика. От тук и подходите в монтажа са два.
Та мнения кой е за предпочитане?

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2021, 08:39       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
Може да се обадиш в магазина Армадапонтика. Там преди време съм виждал пикатини пръстени хърватски Русан, - http://mikron.hr/index.php?route=produc ... uct_id=334


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2021, 11:48       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
А това ,че са алуминиеви проблем ли е?
И всъщност колко точност са проблем Уивър ринговете в моя случай.
Да, вярно промених началното задание, с идеята да постигна 1.5 МОА. Монтажът по един от описаните по-горе начини на ринговете на Гън Стар не е ли ОК? Пък било и без повтаряемост при демонтаж-монтаж. Или пък даже с повтаряемост в целевите точности?

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2021, 13:27       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
Khany написа:
А това ,че са алуминиеви проблем ли е?
И всъщност колко точност са проблем Уивър ринговете в моя случай.
Не , не е проблем - само посочвам варианти. И не знам защо така си се фиксирал в уивър пръстените на Ваята. Пуснал съм тук за продажба едни Рекнагел . Нека разбиращите се изкажат коя марка (продукт) е по истинска. Сигурен съм че точно ще паснат на избраната от теб оптика 2,5-10Х56 . :wink:
Дори може и да ти ги прострелям - за да се види дали държат *нулата* при многократно сваляне - качване... :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2021, 13:33       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Дано не се засегнеш, ама питаш такива неща, че имам леки съмнения дали ще свършиш работата както трябва.
Това, че ринговете са за Уивър не е НИКАКЪВ проблем. По принцип почти всички производители ги правят с упор за Уивър, за да са съвместими и с Пикатини.
Да вметна, че освен разликата в ширината на каналите между Пикатини и Уивър, при Пикатини е стандартизирана и стъпката на каналите, която е .394" (10 мм). Напречното сечение и при двете изпълнения е едно и също (MIL-STD-1913). Не е проблем и това, че ринговете са алуминиеви, но би могъл да бъде, ако не са маркови и упорът им е директно винта за закрепване, а не призматичен издатък. При долнопробни рингове рискуваш да повредиш както оптическия мерник, така и базата.
Преди да поставиш прицела в ринговете, трабва първо да поставиш долните полурингове в желаните от теб канали така, че предните повърхнини на откатните им упори да опрат в съответните стени на каналите и в това положение да ги затегнеш. Чак тогава поставяш прицела и го фиксираш с горните полурингове.
Има изискване за затягащия момент, което при повечето рингове е 1,7Nm. Трябва да се използва качествена динамометрична отвертка. Замервал съм по-евтини такива на приятели, от рода на Топ-тулс и Мастер и грешката им беше около 20%.
Оттук нататък има много неща, като раздалечаването на ринговете (особено важно е за повтаряемостта при демонтаж и монтаж), да се юстира оптическия прицел спрямо хоризонтала и вертикала и други такива важни работи.
Бих ти помогнал, но подозирам, че съм ти твърде далеч, иначе това е част от бизнеса ми и имам всичките необходими инструменти и приспособления, тъй като правя тези операции почти ежедневно.
За да си спокоен, че всичко е направено както трябва, обърни се към някой, който знае какво да направи, преди да си отпечатал ринговете върху оптиката си!
Успех!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2021, 18:05       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
ИВАН-2 написа:
Пуснал съм тук за продажба едни Рекнагел .


Извинявай, дали разбирам правилно, че имаш рингове, които продаваш. Ако е така, моля те на лични да ми пишеш. Имам интерес.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2021, 18:15       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
buffalo_gt написа:
Дано не се засегнеш, ама питаш такива неща, че имам леки съмнения дали ще свършиш работата както трябва.

Колега, не се засягам. Темата не ми е силата и с удоволствие научавам нови неща. Това е част от кефа на хобито.
Ама и ти не четеш - никъде не казвам, че искам сам да си монтирам сам оптиката. Така и започнах - съвет откъде да купя и къде да монтирам. Но пък искам да събера максимум информация, за да не подхождам съвсем лаишки по темата, когато отида при някой майстор, дето ще премълчи удобно някой факт (справка универсалните рингове).
И наистина бих ползвал услугите ти, ама си много далече, бе брат. Проверих къде е Златарица - много е.
И все пак мерси много за информацията. Всичко по темата ми е интересно и важно!

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2021, 09:53       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Khany написа:
Колеги, моля за съвет с какъв бърз монтаж да си монтирам оптиката върху Уивър база. И въобще може ли да се разчита на повтаряемост при монтаж демонтаж всеки път.
И разбира се най-важното от кого да я купя и къде да ми я монтират.
Става дума за карабина Хенел с фабрично монтирана база, без механични мерни прибори в калибър 308Win.


при бърз монтаж, не може да се разчита на 100%
на ИВА питах и СПУР (човека с такова име) тъкмо бяха изкарали прототипа на монтажа си с бързо закопчаване - дали гарантират нула при сваляне и качване

човека се усмихна и каза - никой не може да грантира това при бързите монтажи
но тези който искат бърз монтаж, са склонни да жертват 1-2 клика, но получават удобството

аз винаги ги проверявам монтажите с два цилиндъра които завършват на конус, ако са съосни - не ги лапинговам, ако имат отклонения - ги шлайфам с един цилиндър и паста, после слагам хартиено тиксо от вътрешната страна

в момента използвам този монтаж - https://soar.reallyrightstuff.com/Uni-Block-Scope-Rings
и може би от 3-4 и повече години не е мръдвала нулата, при многократно сваляне и качване
периодически чеквам усилието на болтовете с динамометрична отверка

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2021, 11:29       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Ivo III написа:
в момента използвам този монтаж - https://soar.reallyrightstuff.com/Uni-Block-Scope-Rings


И аз ползвам същия! Безкомпромисен е! Не са нужни никакви доработки. Абсолютно съосен и точен като размер. Моят е
като на Иво - с 20 МОА наклон.

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2021, 14:02       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Khany написа:
майстор, дето ще премълчи удобно някой факт (справка универсалните рингове).

Универсални пръстени няма. Може да използваш Уивер пръстен на Пикатини база ако е с единично заключване. Обратното не става. Иди на някой Gun сайт, примерно MidwayUSA и прегледай пръстените които се продават и ще видиш, че такова животно като "универсален" пръстен няма.
Много важно е да се провери съосността на пръстените и да се центроват така както го е описал IvoIII.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: MolonLabe и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer