logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2021, 00:35       Заглавие:  Съвет за монтаж на оптика.
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Колеги, моля за съвет с какъв бърз монтаж да си монтирам оптиката върху Уивър база. И въобще може ли да се разчита на повтаряемост при монтаж демонтаж всеки път.
И разбира се най-важното от кого да я купя и къде да ми я монтират.
Става дума за карабина Хенел с фабрично монтирана база, без механични мерни прибори в калибър 308Win.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2021, 11:09       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
Монтажните пръстени се подбират според габаритите на оптичния уред.

Реда е следния ;

1. база , 2. оптика 3. пръстени(рингове)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2021, 12:21       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Khany написа:
Колеги, моля за съвет с какъв бърз монтаж да си монтирам оптиката върху Уивър база. И въобще може ли да се разчита на повтаряемост при монтаж демонтаж всеки път.
И разбира се най-важното от кого да я купя и къде да ми я монтират.
Става дума за карабина Хенел с фабрично монтирана база, без механични мерни прибори в калибър 308Win.


https://www.youtube.com/watch?v=Vrw1bo5Oyms

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2021, 20:33       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Специални благодарности на колегата PufGun, за поправката, че на карабината си имам монтирана Пикатини релса.
Така или иначе не се чувствам подготвен сам да си избера и монтирам монтажа.
Иска ми се да се обърна към някого, който професионално ще ми продаде и монтира оптиката със съответния монтаж.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2021, 06:05       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Khany написа:
И въобще може ли да се разчита на повтаряемост при монтаж демонтаж всеки път.


Аз на АР10-ката имам това Bobro и при няколко теста е държал повторяемост, други хора също са споделяли подобни отзиви. Други монтажи с отзиви да държат нула са american rifle company m10 qd-l, era-tac & Spuhr.

Обаче...ключовата дума тук е "разчита", аз лично не бих се доверил дори и на такава със стандартен (не бърз) монтаж. Според мен винаги при сваляне и поставяне на оптиката задължително трябва да се провери дали си държи нулата.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2021, 06:43       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Modular написа:
Khany написа:
И въобще може ли да се разчита на повтаряемост при монтаж демонтаж всеки път.


Аз на АР10-ката имам това Bobro и при няколко теста е държал повторяемост, други хора също са споделяли подобни отзиви. Други монтажи с отзиви да държат нула са american rifle company m10 qd-l, era-tac & Spuhr.

Обаче...ключовата дума тук е "разчита", аз лично не бих се доверил дори и на такава със стандартен (не бърз) монтаж. Според мен винаги при сваляне и поставяне на оптиката задължително трябва да се провери дали си държи нулата.

Комбинацията пикатина + правилен монтаж = държи прострелка при сваляне и поставяне.
П.П. SPUHR и Contessa остават да са смотани и в комбинация както написах с пикатина да не държат

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2021, 07:56       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
Khany написа:
Специални благодарности на колегата PufGun, за поправката, че на карабината си имам монтирана Пикатини релса. .
Я щракни една снимка ако не те затруднява ? Преди време раглеждах въпросните хайнели , и имам смътното подозрение , че базата им не е пикатини , а някакъв уивър... :?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2021, 09:15       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Пробвай тук: http://gunstarmount.com/bg/index.php

Български производител. Ползвам техен страничен монтаж за АК - много солидна и прецизна изработка. Държи прострелка след сваляне/поставяне. Дрънни един телефон и ги попитай за твоя конкретен случай. Може и да имат решение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2021, 09:52       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
rdgeorgiev написа:
Пробвай тук: http://gunstarmount.com/bg/index.php

Български производител. Ползвам техен страничен монтаж за АК - много солидна и прецизна изработка. Държи прострелка след сваляне/поставяне. Дрънни един телефон и ги попитай за твоя конкретен случай. Може и да имат решение.

Румба, задръж малко.
Хане като за начало кажи каква оптика имаш или ако нямаш каква искаш да имаш т.е. за какво ще ти трябва.
След като вземеш оптиката се търсят пръстени, монолитни монтажи и т.н.
Привеждане към нормален бой ти казах не е сложно въпроса опира до това какво можеш т.е. колко са ти уменията.
Повярвай не са толкова сложни нещата колкото си мислиш.
П.П. Всичко опира до бюджет.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2021, 12:29       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
ACCUPOWER - RS22-C 2.5-10X56 TRIJICON
Ще се монтира на фабрична Пикатини релса на Hänel mod. Jäger 10 Varmint cal. 308 Win. цев. 560мм

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2021, 13:12       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Khany написа:
ACCUPOWER - RS22-C 2.5-10X56 TRIJICON
Ще се монтира на фабрична Пикатини релса на Hänel mod. Jäger 10 Varmint cal. 308 Win. цев. 560мм

Хайде сега се върни към клипа за монтиране на оптики. Там е разковничето за еисочината на ринговете т.е. предполага се, че си умен и интелигентен мъж и може при положение че се знае диаметъра на обектива и диаметъра на тубуса сам да си избереш монтаж със съответната височина.
Втората част е монтажа. Ако нямаш нивелири и динамометрична отверка да потърсиш помощ от оръжейник.
Част три пострелка и сам ще се справиш гледайки този клип

Ако ти е за първи път се нагласи с повече пстрони Като трябва да съобразиш стъпката на цевта с теглото на проектил.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2021, 14:55       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
https://www.bularms.com/index.php/compo ... l?Itemid=0
Това ми хареса. Оказа се, че се познавам с Васко Иванов и човека си гарантира за продукта. А и доста хора го препоръчват. Мерси на колегата rdgeorgiev

А във филма няма динамометрична отверка - всичко се стяга на ръка (разбира се с късото рамо на ключа). Има ли данни колко трябва да се стяга тръбата а оптиката?

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2021, 15:29       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Khany написа:
https://www.bularms.com/index.php/component/virtuemart/montazhi/montazh-uivar-pikatini/montazh-gun-star-qrw-30mm-high-detail?Itemid=0
Това ми хареса. Оказа се, че се познавам с Васко Иванов и човека си гарантира за продукта. А и доста хора го препоръчват. Мерси на колегата rdgeorgiev

А във филма няма динамометрична отверка - всичко се стяга на ръка (разбира се с късото рамо на ключа). Има ли данни колко трябва да се стяга тръбата а оптиката?

Или на монтажа/ ринговете или на оптиката пише

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2021, 07:11       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Хайде сега ново 20! Оказа се, че повечето рангове ги правят "универсални" за Уивър и Пикатини. Т.е. в Пикатини "хлопат" аксиално на оптиката в канала.
Препоръка за монтажа: двата ринга плътно напред и винаги при монтаж да се натискат оптика и рингове напред или единия напред другия назад и така да се фиксира положението на оптиката в едно положение.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2021, 08:16       Заглавие:  Re: Съвет за монтаж на оптика.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
Двата плътно напред.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer