logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2021, 17:48       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
snipi написа:
H&K ,АР 10, е ар-ка само на пръв поглед,,.всичко му е различно от с-ма АР,може с 1-2 мм,но нищо магазинско за арка не става за ХиК.В тоя смисъл е,"като" ар-ка,т.е. не е ар-ка.Покупка на някой чарк ,само в ХиК.....

ДА, обаче е страхотна! Говоря за Heckler & Koch MR 308. За съжаление се разминах с нея! А ми беше мечта! Вносът на тази карабина в България обаче е проблематичен....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 15:24       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Как се "олекотява" спусък на АР10?
Става ли пак само с пружинките както АР15?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 16:23       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
rosen71 написа:
Как се "олекотява" спусък на АР10?
Става ли пак само с пружинките както АР15?

става

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 16:43       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ti6kata написа:
става


А може ли някакъв конкретен модел пружини или тези дето ги имам за моята да се сложат такива.

Имам тези:

https://www.brownells-deutschland.de/AR-15-SPRING-SETS-JPS35T-Spring-Kit-J-P-ENTERPRISES-452000104


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 20:09       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
3.5T са супер


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2021, 21:42       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
rosen71 написа:
ti6kata написа:
става


А може ли някакъв конкретен модел пружини или тези дето ги имам за моята да се сложат такива.

Имам тези:

https://www.brownells-deutschland.de/AR-15-SPRING-SETS-JPS35T-Spring-Kit-J-P-ENTERPRISES-452000104



Каква AR-10 в .308 купи? Интересно, сподели впечатления. Засега аз поне, не съм доволен от ADC .308.
Ако не е тайна, кой се съгласи да ти внесе AR-10? Може и на ЛС, ако не искаш да стои, като реклама...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2021, 22:06       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
andrei p226 R написа:



Засега аз поне, не съм доволен от ADC .308.
.
може ли да споделиш впечатления ,и защо не си доволен?

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2021, 22:47       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
axiles11 написа:
andrei p226 R написа:



Засега аз поне, не съм доволен от ADC .308.
.
може ли да споделиш впечатления ,и защо не си доволен?


Карабината прави неприятни засечки. При това ги прави често! Една част от тях отдавам на силна пружина на нови пълнители ,,Магпул" (визирам 10 зарядните), с 20 зарядните и 25 зарядните не стигна време за проба, другата засечки обаче беше много странна. (Празната гилза, застана в посока с куршумният отвор, към ,,огледалото"/,,челото" на затвора, т.е. застана наоцратно)....Ненадеждна карабина! Не съм и имал някакви свръхочаквания от АDC .MPE .308, предвид цената, която за AR-10 не е висока(пак казвам, купих я, защото вече не издържах и не ми се чакаше за AR-10) , но като надеждност куца. От 92 изстрела, 3(ТРИ ) броя зачечки (два пъти ,,дабъл фийд" и едни път, тази която описах вече). За мен това е твърде голяма честота на осечките и не е приемливо. Стреляно беше със 150 грейнови FEDERAL Black pack. ( Онези в пластмасовата кутийка по 60 броя) и със 150 грейнови ,,Селие и Белот".
Затова и сега бързам да купувам друга. AR-10.
А като прочетох упътването за тези карабини, което се сваля от официалният им сайт, останах в потрес от препоръките, как да се експлоатират тези карабини.
ADC MPE .308 за лов ще върши работа, но за спорт - НЕ (просто не е достатъчно надеждна).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2021, 22:22       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
andrei p226 R написа:
Карабината прави неприятни засечки.


Според мен преди да я отписваш, пробвай няколко неща, като започнеш от пълнителите, дабъл феед е почти винаги причинен от тях.
Ако продълбава да дава проблеми, най-често те са свързани с газовата с-ма. Възможно е да е овъргасната, това е често срещано при тази платформа, обърни внимание накъде изхвърля гилзите при изстрел, както и самите гилзи дали имат наранявания от ежектора, както и по стените.
Обаче като чета за другата засечка която си имал, по-скоро си мисля че е обратното - недостатъчно газ или прекалено тежка буферна тежест или пружина. Спекулирам, но може би затвора не е имал достатъчно "сила" да изхвърли празната гилза, която екстрактора е завъртял и затова е останала в това положение.
Веднъж имах нещо подобно (без завъртането) с тула 223 на късоцевната ар15, тези патрони като цяло са известни че са слаби, и в комбинация с късия dwell time на 11.5 инчова цев с карабинна газова с-ма води до проблеми в екстракцията. В моя случей затвора не изхвърли гилзата и я навря обрано в патроника.

При теб мисля че малко игра с буферната с-ма ще оправи нещата, това е се прави лесно и е едно от най-евтините "лечения".

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2021, 01:33       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Modular написа:
andrei p226 R написа:
Карабината прави неприятни засечки.


Според мен преди да я отписваш, пробвай няколко неща, като започнеш от пълнителите, дабъл феед е почти винаги причинен от тях.
Ако продълбава да дава проблеми, най-често те са свързани с газовата с-ма. Възможно е да е овъргасната, това е често срещано при тази платформа, обърни внимание накъде изхвърля гилзите при изстрел, както и самите гилзи дали имат наранявания от ежектора, както и по стените.
Обаче като чета за другата засечка която си имал, по-скоро си мисля че е обратното - недостатъчно газ или прекалено тежка буферна тежест или пружина. Спекулирам, но може би затвора не е имал достатъчно "сила" да изхвърли празната гилза, която екстрактора е завъртял и затова е останала в това положение.
Веднъж имах нещо подобно (без завъртането) с тула 223 на късоцевната ар15, тези патрони като цяло са известни че са слаби, и в комбинация с късия dwell time на 11.5 инчова цев с карабинна газова с-ма води до проблеми в екстракцията. В моя случей затвора не изхвърли гилзата и я навря обрано в патроника.

При теб мисля че малко игра с буферната с-ма ще оправи нещата, това е се прави лесно и е едно от най-евтините "лечения".


Благодаря за съветите Модюлар! Може засечките да се дължат точно на тежък буфер, съчетан с много силна възвратна пружина . Поне такова ми е чисто субективното усещане за възвратната пружина /че е доста силна, дотиква патроните сигурно и надеждно/. Лечението на буферната система може би е лесно, но не и тук, в България. Тук няма нищо, абсолютно нищо, като резервни части, консумативи или основни компонентни за система AR-10. В това отношение, логистиката на AR-10 в България, към настоящия момент, е меко казано проблематична, дори бих казал ужасна. Няма нито възвратни пружини, нито избор на буфери. Крайно ограниченият внос на тези резервни части, свършва за часове..
Ако проблемът е в газовата система, какво е решението? Оръжието е още в гаранция, ще го пробвам още малко и ако се налага, ще бъде върнато на търговеца, за да си отстрани проблемите във функционирането.
Има и друго, като сравнявам дебелината на цевта, ами STAG-15 3Gun Elite, който е 5.56х45, е с изцяло флутирана, дебела, матчова цев. А външният диаметър на ADC .308 е по-малък от този на "СТАГ"-а...Освен това, на италианската AR-10, цевта е флутирана само в първата една четвърт от дължината й, в участъка от дулният компенсатор, до газ-порта...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2021, 05:13       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Предполагам че газовите АР10 не са много в родината и икономически не е обосновано за търговците да държат части на склад. Това че няма и единен стандарт като при АР15 или АК да речем, също не помага.

andrei p226 R написа:
Ако проблемът е в газовата система, какво е решението?


Според мен първата стъпка трябва да е премахването на пълнителите от уравнението, пробвай с другите които имаш.
След това трябва да се установи каква е ситуацията с газовата с-ма - ако изхвърля гилзите по чесовникова окръжност между 12 и 14 (според някой дори и 15ч) часа значи имаш доста гас, ако изхвърлянето е анемично между 16-16:30 и 18:00 часа значи няма достатъчно гас.

След като се установи "диагнозата", трябва да се намери и какво я поражда
Обикновенно при овъргаснати оръжия това се получава или от голям гас порт (дупката в цевта) или не правилни буфер и пружина. Решението тук е регулируем газов блок или газов ключ, или по-тежък буфер и силна пружина.
Ако оръжието не му достига гас, освен по-малкия гас порт и неправилна буфер с-ма, може някъде да има изтичане на гас, това е се случва при неправилна инсталация на газовия блок или на газовия ключ на затворната група. В този случей ако гас порта е малък, регулируем газов блок или ключ не помагат, решението е по-леки буфер и пружина, ако има истичане на гас се монтират на ново газовия блок или ключа.

Сега това по-горе важи ако проблема е в газова с-ма, както казах най-често са пълнителите след това е газовата система (баланса и), но има и трети вариянт и това е самия затвор да е калпав, най-вече ежектор и екстрактор. Като казваш дабъл феед, предполагам затвора се е опитал да вкара два патрона от пълнителя, а не патрон от пълнителя плюс изтреляната гилза, така ли е?
Погледни също и каква е сегашната буфер тежест, често го пише на челото Н2, Н3, ако го няма там може да замериш теглото.
Каква е дължината на цевта и на газовата с-ма?

Ако проблема е буфер с-мата и не ти е спешно имам познати които често пътуват към Бг, ще ти изпратя една.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2021, 09:20       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Дабъл фийд, който се получава при моята е следният:
Затворът, захваща първият(най-горен патрон в пълнителя), вкарва го частично в патронника( малко под ,,шийката", стеснението на гилзата), същевременно, затворът дотиква и втори патрон, върхът на чиито куршум силно се забива в стената на гилзата на първия патрон). При единият дабъл фийд, дори куршумът на вторият (долният патрон), разкъса гилзата на първия недотикнат в патронника патрон. Това също е показателно, че възвратната пружина е доста силна, наистина много мощна.
Не вярвам да е от пълнителите. Все пак са ,,MAGPUL".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2021, 12:52       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 22:23
Мнения: 63
Това ADC 308 има ли кранче за реглаж на газовете? А супресор?
Рюгер 308 почна да прави такива засечки след като му се сложи супресор:
Прикачени файлове:
photo_2020-03-07_12-00-14.jpg
photo_2020-03-07_12-00-14.jpg [ 103.98 KiB | Прегледано 2349 пъти ]


andrei p226 R написа:
ADC MPE .308 за лов ще върши работа, но за спорт - НЕ (просто не е достатъчно надеждна).

Това вече не го разбрах, какво като ти засече по време на спорт, някакво зиро... За другата работа вече трябва да е много надеждна.

_________________
Петър Иванов; СК Борис Дрангов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2021, 13:03       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Кранче за регулиране на количеството на барутните газове няма. Поне аз не откривам такова. Карабината няма монтиран супресор. Екстрахира гилзите, подчертано силно, изхвърля ги мощно встрани, като се изключи онази засечка с обърнатата наобратно на посоката на оста на цевта гилза.
Това ,,кранче" за регулирате на количеството барутни газове би следвало да се намира на газовия порт, но аз не виждам подобно ,,кранче да регулиране на барутните газове" при блокчето за фиксиране на газовата тръбичка и газ порта на цевта.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2021, 18:21       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
andrei p226 R написа:
Затворът, захваща първият(най-горен патрон в пълнителя), вкарва го частично в патронника( малко под ,,шийката", стеснението на гилзата), същевременно, затворът дотиква и втори патрон, върхът на чиито куршум силно се забива в стената на гилзата на първия патрон). При единият дабъл фийд, дори куршумът на вторият (долният патрон), разкъса гилзата на първия недотикнат в патронника патрон.

На 99% проблем с пълнителя! Пробвай просто с различен пълнител, и кажи дали пушката продължава да я прави тази засечка - ще ми бъде интересно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer