logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 07:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2021, 21:18       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
DDD написа:
Абе чета, чета и гледам Хенела в 308 тежи 4,3-4,6 кг. А на това чудо и оптика ще трябва да се слага. Не е ли твърде множко? Браунинг Бара 2 тежи към 3,3 кг, Бенели Арго към 3,35-3,4 кг без оптиката. За мен такова тегло прави АР-10 системата непригодна за лов. Изобщо пушка без оптика над 3,3-3,4 кг идва тежка за лов (африканските не ги броя, там е друго). Цената в сравнение с Бар-а и Аргото изобщо няма да я коментирам. ИМХО.



Планира се покупка за кеф, мааалко за спорт и мнооого рядко за лов.....
За мен AR-10 в калибър .308, с вариооптика 1-8х30, не е тежка...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2021, 21:38       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
andrei p226 R написа:
DDD написа:
Абе чета, чета и гледам Хенела в 308 тежи 4,3-4,6 кг. А на това чудо и оптика ще трябва да се слага. Не е ли твърде множко? Браунинг Бара 2 тежи към 3,3 кг, Бенели Арго към 3,35-3,4 кг без оптиката. За мен такова тегло прави АР-10 системата непригодна за лов. Изобщо пушка без оптика над 3,3-3,4 кг идва тежка за лов (африканските не ги броя, там е друго). Цената в сравнение с Бар-а и Аргото изобщо няма да я коментирам. ИМХО.



Планира се покупка за кеф, мааалко за спорт и мнооого рядко за лов.....
За мен AR-10 в калибър .308, с вариооптика 1-8х30, не е тежка...

Ох недей. Ела да щурмуваш баирите като гонач с нея ще усетиш.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 09:19       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
Преди малко хвърлих един поглед на нарезното оръжие в калибър 308, което се предлага у нас и попаднах на този модел АР 10 - https://www.isd-bg.com/oruzhie/d-lgo-na ... it-i-uesan

Идея си нямам, с какво качество е и доколко си заслужава, ако условно приемем, че цената му е горе-долу приемлива.
Интересно ще ми бъде, да науча от вас, в какво и колко отстъпва този клас оръжие, от двойно по-скъпите му събратя.

Като изпълнение и комплектовка обаче, това е максимално близко до оръжието, което бих желал да имам.
За сравнение, надцевката ми тежи точно, колкото него, празна.

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 11:34       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
PufGun написа:
andrei p226 R написа:
DDD написа:
Абе чета, чета и гледам Хенела в 308 тежи 4,3-4,6 кг. А на това чудо и оптика ще трябва да се слага. Не е ли твърде множко? Браунинг Бара 2 тежи към 3,3 кг, Бенели Арго към 3,35-3,4 кг без оптиката. За мен такова тегло прави АР-10 системата непригодна за лов. Изобщо пушка без оптика над 3,3-3,4 кг идва тежка за лов (африканските не ги броя, там е друго). Цената в сравнение с Бар-а и Аргото изобщо няма да я коментирам. ИМХО.



Планира се покупка за кеф, мааалко за спорт и мнооого рядко за лов.....
За мен AR-10 в калибър .308, с вариооптика 1-8х30, не е тежка...

Ох недей. Ела да щурмуваш баирите като гонач с нея ще усетиш.



Знаеш, какво значи да имаш силен мерак към дадено оръжие, нали? МЕРАК...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 11:37       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
seiko написа:
Преди малко хвърлих един поглед на нарезното оръжие в калибър 308, което се предлага у нас и попаднах на този модел АР 10 - https://www.isd-bg.com/oruzhie/d-lgo-na ... it-i-uesan

Идея си нямам, с какво качество е и доколко си заслужава, ако условно приемем, че цената му е горе-долу приемлива.
Интересно ще ми бъде, да науча от вас, в какво и колко отстъпва този клас оръжие, от двойно по-скъпите му събратя.

Като изпълнение и комплектовка обаче, това е максимално близко до оръжието, което бих желал да имам.
За сравнение, надцевката ми тежи точно, колкото него, празна.

Изображение



Според теб, AR-10 .308, за тия пари /4300 лЪва като НОВА/, при това крайната цена до клиента, след начислени разходи за доставка, ДДС, и поне 40% оскъпяване, като внос от САЩ, дали си заслужава? Според мен не...
Освен това, с тази ложа, оръжието си е една заготовка. Без модулна M-LOK ложа или подобна такава, просто е анахронизъм..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 11:47       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Андрей, знам какво е мерак и то адски добре.
Ако ще взема нещо твърдо да е с 20 инчова цев за да оползотворява почти напълно енергията на барутните газове.
Да си прецени кое е по добре бутална или газова и много други неща.
Ако имам финанси ще имам каса гардероб и вътре наредени дори и някои стари модели с които ще стрелям за удоволствие нищо, че не са прецизни пушки.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 12:10       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
seiko написа:
Преди малко хвърлих един поглед на нарезното оръжие в калибър 308, което се предлага у нас и попаднах на този модел АР 10 - https://www.isd-bg.com/oruzhie/d-lgo-na ... it-i-uesan

Интересно ще ми бъде, да науча от вас, в какво и колко отстъпва този клас оръжие, от двойно по-скъпите му събратя.


Трудно е да се каже. Първо трябва да провериш коя е фирмата изработила горния и долния ресивър, дали са ковани или фрезовани (не вярвам да са ляти). Досега внесените Смит&Уесън в 5,56 бяха с ресивъри на Колт (мисля ковани), което е беше много добре. Смит&Уесън не правят ресивъри. Алуминият е 7075 което е добре. Оттук, отстъпва вероятно по изработката на цевта, затвора с рамата и УСМ-то. И някой екстри. Възможно и надеждността, но това не се знае. Все отнякъде трябва да спестят.
Цевта е неръждавейка (добре), вероятно не е кована (скъпо), тънка (спестява тегло, но нагрява бързо при интензивна стрелба). Газовата система е средна дължина - mid-length (осигурява по-висока надеждност при презареждане и малко повече ритане, но за този калибър и тази дължина на цевта би трябвало да по-дълга, винтовъчна дължина rifle-length).
Затворът и рамата - хромирана е само иглата, би трябвало да има хромиране поне и вътре в затворната рама където са уплътнителните пръстни на затвора и се замърсява от газовете, а и целия затвор. Изработката и контрола на затворната рама също е възможно много да варира.
УСМ-то - не е описано, вероятно е стандартен и ще ти е необходим ъпгрейд.
Накратко, прилична стандартна пушка вероятно стреляща добре, не е за големи стрелкови натоварвания.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 12:13       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
andrei p226 R написа:
Според теб, AR-10 .308, за тия пари /4300 лЪва като НОВА/, при това крайната цена до клиента, след начислени разходи за доставка, ДДС, и поне 40% оскъпяване, като внос от САЩ, дали си заслужава? Според мен не...
Освен това, с тази ложа, оръжието си е една заготовка. Без модулна M-LOK ложа или подобна такава, просто е анахронизъм..


Така погледнато, наистина не си заслужава, защото в САЩ, точно този модел ще е сигурно е около 1000 долара. :tu:
Относно ложата, верно може да е и модулна, но като се замисля, то и аз самият съм вече анахронизъм, та и тази ще ми отива, стига да се докопам до нея, поне на половината от цена в БГ. Даже и с куфарната ръкохватка да е отгоре, с интегрирания мерник, пак няма да я откажа. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 12:43       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
DDD написа:
Трудно е да се каже. Първо трябва да провериш коя е фирмата изработила горния и долния ресивър, дали са ковани или фрезовани (не вярвам да са ляти). Досега внесените Смит&Уесън в 5,56 бяха с ресивъри на Колт (мисля ковани), което е беше много добре. Смит&Уесън не правят ресивъри. Алуминият е 7075 което е добре. Оттук, отстъпва вероятно по изработката на цевта, затвора с рамата и УСМ-то. И някой екстри. Възможно и надеждността, но това не се знае. Все отнякъде трябва да спестят.
Цевта е неръждавейка (добре), вероятно не е кована (скъпо), тънка (спестява тегло, но нагрява бързо при интензивна стрелба). Газовата система е средна дължина - mid-length (осигурява по-висока надеждност при презареждане и малко повече ритане, но за този калибър и тази дължина на цевта би трябвало да по-дълга, винтовъчна дължина rifle-length).
Затворът и рамата - хромирана е само иглата, би трябвало да има хромиране поне и вътре в затворната рама където са уплътнителните пръстни на затвора и се замърсява от газовете, а и целия затвор. Изработката и контрола на затворната рама също е възможно много да варира.
УСМ-то - не е описано, вероятно е стандартен и ще ти е необходим ъпгрейд.
Накратко, прилична стандартна пушка вероятно стреляща добре, не е за големи стрелкови натоварвания.


Благодаря ти, Колега!
Това е нова и полезна информация за мен, която ще ми е от полза, ако реша да се влея в общността на собственици на АР системата.
Относно стрелковото натоварване на оръжието, вече надали ще мога да го натоваря толкова, както го правех преди години, така че това не е проблем в случая. По-големият проблем, както спомена колегата andrei p226 R е, силно завишените цени на този тип оръжия, на нашия пазар. Настина цените са доста демотивиращи и човек трябва да се съобразява с този фактор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 15:10       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
andrei p226 R написа:
Без модулна M-LOK ложа или подобна такава, просто е анахронизъм..
Андрей, той няма да закача нищо по нея бре, за какво са му м-лоци и т.н.т...

seiko написа:
Това е нова и полезна информация за мен, която ще ми е от полза, ако реша да се влея в общността на собственици на АР системата.

Сейко, Доктора го е сумирал много добре, аз единствено мога да добавя, че ако болт-кериър групата е проблем, че не е хромирана изцяло, тя се сменя лесно с хромирана ако това ти е проблема за в бъдеще...
Ето едно прилично видео за същата пушка, човека обяснява защо я харесва, защо е добра за лов и дава малко информация за точноста и.
Ложата която е използвана тука е Магпулска и не е скъпа изобщо но ти дава по-голяма възможност за закачане на обвеси ако имаш нужда.
По принцип грее малко повече от оригиналната ако стреляш много но това едва ли ще е твоят случай.
Дано да е полезно:


_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 16:04       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
.38 Super написа:
Сейко, Доктора го е сумирал много добре, аз единствено мога да добавя, че ако болт-кериър групата е проблем, че не е хромирана изцяло, тя се сменя лесно с хромирана ако това ти е проблема за в бъдеще...
Ето едно прилично видео за същата пушка, човека обяснява защо я харесва, защо е добра за лов и дава малко информация за точноста и.
Ложата която е използвана тука е Магпулска и не е скъпа изобщо но ти дава по-голяма възможност за закачане на обвеси ако имаш нужда.
По принцип грее малко повече от оригиналната ако стреляш много но това едва ли ще е твоят случай.
Дано да е полезно:




Очаквах и ти да се включиш, Данчо, за което ти благодаря! :tu:

Радвам се, че благодарение на вас, мога да си отворя очите и за АР системата! Хубаво е, човек да научи нещо ново и при нужда да го използва.
Както споменах в един от предишните си постове, споделянето на мнение и информация от личен опит, е сериозна предспоставка, ние лаиците да не направим кофти грешка при избора на оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 16:31       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
Данчо и една молба към теб, вече като администратор. Понеже не мога да коригирам заглавието на темата, където съм посочил, поради незнание "АR 15", а тук всички осведомени колеги коментират AR 10, да го поправиш и там на "AR 10".

Ако можеш, даже обясни с две приказки, кое е АР 10 и кое АР 15, че да не се мотая друг път, като тънковлия в Хасково. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 17:31       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ето ти още една, налична е.

https://armorybg.com/product/cmmg-%d0%bc%d0%be%d0%b4%d0%b5%d0%bb-endeavor-300-mk3-%d0%ba%d0%b0%d0%bb-308-win-7-62nato-10-%d0%b7%d0%b0%d1%80%d1%8f%d0%b4%d0%bd%d0%b0-24-%d1%86%d0%b5%d0%b2/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 19:51       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Апр 2015, 19:22
Мнения: 482
Местоположение: ПЛЕВЕН
Имам Savage MSR 15 RECON в калибър 223 rem. Успешно ловувм с нея!!
За следваща покупка се спрях на ......
https://www.geodar.org/index.php?route= ... ct_id=1627

_________________
ТИХОМИР ТРИФОНОВ - СК " СЯНКА "


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 20:22       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
TIR написа:
Имам Savage MSR 15 RECON в калибър 223 rem. Успешно ловувм с нея!!
За следваща покупка се спрях на ......
https://www.geodar.org/index.php?route= ... ct_id=1627


QL какво ти показа с 16 инча цев за скороста ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yank и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer