logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 17:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2021, 21:39       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
TIR написа:
Имам Savage MSR 15 RECON в калибър 223 rem. Успешно ловувм с нея!!
За следваща покупка се спрях на ......
https://www.geodar.org/index.php?route= ... ct_id=1627


QL какво ти показа с 16 инча цев за скороста ;)


Колкото под 20 инча толкова по се доближава в клуба на калашите.
20 си е най добре. Става за лов на гонка, става и за подборен става и за стрелбището.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2021, 22:16       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2014, 18:52
Мнения: 47
Ето какво става според H&K със скоростта при 20" и при 16.5"


Прикачени файлове:
WIN_20210521_23_10_16_Pro.jpg
WIN_20210521_23_10_16_Pro.jpg [ 227.9 KiB | Прегледано 3383 пъти ]
WIN_20210521_23_14_30_Pro.jpg
WIN_20210521_23_14_30_Pro.jpg [ 233.86 KiB | Прегледано 3383 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2021, 22:43       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2014, 18:52
Мнения: 47
Според QL обаче, цифрите са 730 м/с при 16" и 760 при 20" със 167 gr. Scenar и барути Вихта и Рилоуд Свис 50 или 52. Германците много искат да продават 16" и нея са кръстили Designated marksman Rifle (DMR).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2021, 07:13       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2006, 19:50
Мнения: 364
PufGun написа:
seiko написа:
Здравейте,
От известно време ми е влязла една муха в главата и ме хвърля в разни размисли, относно придобиване на полуавтоматично, нарезно оръжие от армейски тип, което възнамерявам да използвам за ловни цели.
Първоначално се ориентирах към някой от моделите SAR в калибър 7,62х39, което ми се видя добро и бюджетно решение и още не съм се отказал от него, но в един момент ме засърбя главата, ама отвътре, защото харесах гражданската версия на АК 12 - TR-3 в същия калибър. Оказа се обаче, че този вариант съвсем не е бюджетен и с окомплектовката ще надхвърли 3,5К.
Тогава главата ме засърбя още по-силно, защото прецених, че за толкова пари, вероятно може да се вземе AR и то в калибър 308, значително по-подходящ за ловни цели.
Оказа се обаче, че ако познанията ми върху съвременните версии на АК, колкото и да са ограничени, все пак ми позволяват, да направя правилен избор, съобразно необходимостите и възможностите ми, то системата AR е бяло петно в тях.
След като коментирах това с мой добър приятел и настоящ администратор в този форум, по негова препоръка се регистрирах и отворих тази тема, за да помоля за вашето компетентно мнение и помощ.
Ще формулирам въпроса си така: Ако реша, да се ориентирам към системата AR, конкретно в калибър 308, с 18 инчова цев, какво може да се намери на нашия пазар, с добро качество и достъпна цена? Говорим за базов модел, с регулируем/разтягащ се приклад, механични мерни прибори и подходящ компенсатор. Оръжието едва ли ще изстрелва повече от 10-15 патрона на излет, което значи, че с него няма да се води интензивна стрелба, освен при тренировки. Ремъкът за носене на рамо е задължителен, както и отсъствието на сериозно стърчащи елементи от конструкцията на оръжието. Целта е удобство, при движение в гъсталаци и силно пресечен терен.
Ами, в общи линии, това са моите изисквания, които разбира се, могат да претърпят известни промени, по целесъобразност.
Знам, че обсъждането на този въпрос, обхваща и някои по-задълбочени коментари, касаещи конструктивните особености на оръжието и произтичащите от това варианти, но аз просто не съм в състояние да ги направя. Независимо от това, ще се радвам да чуя вашето мнение и предложения, както и да се поуча от опита ви.
Имате думата и ви благодаря предварително!


http://www.lovecbg.com/index.php?/topic ... r25/page-2

Ето ти място за инфо... Чети ... Ако те интересува нещо питай в правилния,
Жалко е, че го пиша, но е реалност и истина.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2021, 07:36       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
TIR написа:
Имам Savage MSR 15 RECON в калибър 223 rem. Успешно ловувм с нея!!
За следваща покупка се спрях на ......
https://www.geodar.org/index.php?route= ... ct_id=1627
Много добър избор!Вече няколко сезона ловувам много успешно с такава в 308 Wın, / няма да поствам снимки с убити невинни животинки- не е хуманно/ PDT_Armataz_01_22

п.п Ако дойдеш някой ден на стрелбището в Разград ще ти предоставя възможност за проби... :tu:


Прикачени файлове:
viber_изображение_2021-05-22_08-31-30.jpg
viber_изображение_2021-05-22_08-31-30.jpg [ 222.76 KiB | Прегледано 3336 пъти ]

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2021, 08:10       Заглавие:  Re: 308 AR 15 за ловни цели
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2006, 19:50
Мнения: 364
snipi написа:
PufGun написа:
seiko написа:
Здравейте,
От известно време ми е влязла една муха в главата и ме хвърля в разни размисли, относно придобиване на полуавтоматично, нарезно оръжие от армейски тип, което възнамерявам да използвам за ловни цели.
Първоначално се ориентирах към някой от моделите SAR в калибър 7,62х39, което ми се видя добро и бюджетно решение и още не съм се отказал от него, но в един момент ме засърбя главата, ама отвътре, защото харесах гражданската версия на АК 12 - TR-3 в същия калибър. Оказа се обаче, че този вариант съвсем не е бюджетен и с окомплектовката ще надхвърли 3,5К.
Тогава главата ме засърбя още по-силно, защото прецених, че за толкова пари, вероятно може да се вземе AR и то в калибър 308, значително по-подходящ за ловни цели.
Оказа се обаче, че ако познанията ми върху съвременните версии на АК, колкото и да са ограничени, все пак ми позволяват, да направя правилен избор, съобразно необходимостите и възможностите ми, то системата AR е бяло петно в тях.
След като коментирах това с мой добър приятел и настоящ администратор в този форум, по негова препоръка се регистрирах и отворих тази тема, за да помоля за вашето компетентно мнение и помощ.
Ще формулирам въпроса си така: Ако реша, да се ориентирам към системата AR, конкретно в калибър 308, с 18 инчова цев, какво може да се намери на нашия пазар, с добро качество и достъпна цена? Говорим за базов модел, с регулируем/разтягащ се приклад, механични мерни прибори и подходящ компенсатор. Оръжието едва ли ще изстрелва повече от 10-15 патрона на излет, което значи, че с него няма да се води интензивна стрелба, освен при тренировки. Ремъкът за носене на рамо е задължителен, както и отсъствието на сериозно стърчащи елементи от конструкцията на оръжието. Целта е удобство, при движение в гъсталаци и силно пресечен терен.
Ами, в общи линии, това са моите изисквания, които разбира се, могат да претърпят известни промени, по целесъобразност.
Знам, че обсъждането на този въпрос, обхваща и някои по-задълбочени коментари, касаещи конструктивните особености на оръжието и произтичащите от това варианти, но аз просто не съм в състояние да ги направя. Независимо от това, ще се радвам да чуя вашето мнение и предложения, както и да се поуча от опита ви.
Имате думата и ви благодаря предварително!


http://www.lovecbg.com/index.php?/topic ... r25/page-2

Ето ти място за инфо... Чети ... Ако те интересува нещо питай в правилния,
Жалко е, че го пиша, но е реалност и истина.

Писах от телефона ,но нещо не се е получило....

Та ловувам си с АР 10, 16 инча,а и си стрелкам и денем и нощем.

В Бг по мои наблюдения се появяват по няколко броя,после известно време няма и после пак няколко.От налични 3 броя ХиК във Випа,преди време,мои приятел взе последната.После имаше 3 ЗИГа и успях да грабна единия.

Заводско-военния спусък не става-смяна + качествена дулна спирачка и отката изчезва.И двете са бутални.

С приятелчето ловуваме заедно,та съм стрелял и с неговата не малко.Точност и при двете ,под МОА.Разстояния на точни попадения няма да пиша,да не предизвиквам пак спорове и басове.че ме мързи.

Тежички ,но стабилни,надежни,точни,тунингопригодни,части бол (без за ХиКа).Няма какво повече да се иска.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2021, 23:47       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Една AR-10 .308, ,, строена" до по-малкото братче ,AR-15:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2021, 05:54       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
andrei p226 R написа:
Една AR-10 .308, ,, строена" до по-малкото братче ,AR-15:

Забавил си да постнеш и снимката. Отново ЧЕСТИТО.
П.П. Ако и баткото беше STAG там всичко щеше да как си му требе, но и така се приема.
П.С. Само точни изстрели в правилно избрания момент

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2021, 09:08       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Благодаря!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2021, 22:12       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2021, 01:39
Мнения: 73
Честито само радост да ти носи! :armed:

С колко инча цев е и каква оптика мислиш да и слагаш?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2021, 22:38       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Честито и от мен, колега Андрей! Много радост и приятни емоции да ти донесе новата придобивка! :armed:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2021, 00:52       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco .357 написа:
Честито само радост да ти носи! :armed:

С колко инча цев е и каква оптика мислиш да и слагаш?

Благодаря, Пламене!
За оптиката, силно зависи от разполагаемия ресурс. Предполагам Vortex Razor 1-6x24, ,,Калес" е много скъп.Ще комбинирам задължиелно с холографен бързомер (малък) и с изнесени под ъгъл 45 градуса, спрямо оста на цевта механичен мерник и мушка.
За мен ADC MPE .308 си остава едно чисто компромисно решение, наложено поради практически нулевия асортимент от карабини система AR10. Дори не я харесвам чисто визуално Дължината на цевта е 18 инча и според мен е къса и недостатъчна, за да се развие максималния капацитет на .308, какалът на цевта не е хромиран. Търсех и исках Хеклер и Кох MR308 20инчова цев, или поне SIG 716 Gen2, но след почти 10 месеца чакане, без изгледи за внос на желаното в средносрочен план, вече не издържах и купих това, което е достъпно към настоящия момент. За АR10 система е евтина и се надявам да не се окаже боклук, а да бъде надеждна. Общо взето е, като ,,котка в чувал", не се знае, какво ще излезе от нея. Дано не се окаже боклук. Огромен минус е практически невъзможният достъп до резервни части за АR10 в България.


Последна промяна andrei p226 R на 27 Авг 2021, 00:59, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2021, 00:56       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
JDredd написа:
Честито и от мен, колега Андрей! Много радост и приятни емоции да ти донесе новата придобивка! :armed:

Благодаря колега Узунов! Само времето ще покаже, каква карабина ще излезе. Засега е ,,terra incognita". Моделът е непопулярен, а фирмата-производител е мъничка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2021, 15:59       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2006, 19:50
Мнения: 364
H&K ,АР 10, е ар-ка само на пръв поглед,,.всичко му е различно от с-ма АР,може с 1-2 мм,но нищо магазинско за арка не става за ХиК.В тоя смисъл е,"като" ар-ка,т.е. не е ар-ка.Покупка на някой чарк ,само в ХиК.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2021, 16:59       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
snipi написа:
H&K ,АР 10, е ар-ка само на пръв поглед,,.всичко му е различно от с-ма АР,може с 1-2 мм,но нищо магазинско за арка не става за ХиК.В тоя смисъл е,"като" ар-ка,т.е. не е ар-ка.Покупка на някой чарк ,само в ХиК.....


Нищо нова.
Всичко това е умишлено направено/ сътворено.

Да отивам на лов .....
:danger:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: P-G, user- и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer