logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 22:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2021, 18:49       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
Благодаря за съветите


Моят съвет е да отидеш до Заримекс, и да предявиш рекламация.
Все пак, за пушка за 5К да има проблеми с пълнител,с газ-блок, с буфер.....
Щото после, ако човъркаш нещо и стане фал, може да ти откажат гаранцията.
А иначе, ако изключиш проблем със самия пълнител, смяната на газ-блока с регулируем такъв е елементарна, както и на буфера/пружината на буфера.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2021, 03:46       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
andrei p226 R написа:
Дабъл фийд, който се получава при моята е следният:
Затворът, захваща първият(най-горен патрон в пълнителя), вкарва го частично в патронника( малко под ,,шийката", стеснението на гилзата), същевременно, затворът дотиква и втори патрон, върхът на чиито куршум силно се забива в стената на гилзата на първия патрон). При единият дабъл фийд, дори куршумът на вторият (долният патрон), разкъса гилзата на първия недотикнат в патронника патрон. Това също е показателно, че възвратната пружина е доста силна, наистина много мощна.
Не вярвам да е от пълнителите. Все пак са ,,MAGPUL".


Значи можем да изключим затвора от заподозрените.
Моя залог май все пак ще утиде на овъргасната пушка, често производителите (на АР10) слагат тежки буфери и силни пружини когато са надули газта повечко - мойта също е така и е с най-тежкия буфер Н3.
По принцип това не е задължително нещо лошо стига да е в норми, но както @5_AR установил, когато им се сложи супресор и почват с магъриите.
Това че пълнителите са Магпул не означава автоматично че проблема не е от тях.
Общо взето без тестове няма как да се види какво е, но наистина помисли и до колко е Ок да базикаш гаранционна пушка.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2021, 09:54       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Благодаря на всички за съветите. Само малко време свободно да имам и ще продължа с опитите. Продължат ли засечките, ще трябва предявяване на рекламация. Дано не се стигне до там.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2021, 11:04       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Modular написа:
Моя залог май все пак ще утиде на овъргасната пушка, често производителите (на АР10) слагат тежки буфери и силни пружини когато са надули газта повечко - мойта също е така и е с най-тежкия буфер Н3.


От американци, много в час с нещата, знам, че евтините АР-15 ги правят "оувъргаз", за да могат безпроблемно да циклят и с crappy ammo-то на пазарЯ. Близко е до акъла, че някой, който се засилва на евтина пушка, ще гледа и евтините боеприпаси да са му приоритет. И да няма после рекламации, че пушката не работи - се презастраховат с малко повече газчица.

За АР-10 обаче са ми казвали, че с crappy ammo не ти е оферта! Също така, доста по-трудно се събирала от АР-15 (настройвала така, че да цикли безпроблемно).

Иначе, чисто теоритично, как си обясняваш факта оувъргазната АР-10 да завлече два патрона наведнъж от пълнителя?! Петър показва неизхвърлена гилза, като там вече, заедно с недостатъчното количество газ, причините може да са и други - износени газ рингове, прецакан болт и т.н. Но от по-високата скорост на затвора да се стигне до извличането на два поредни патрона от пълнителя - не знам!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2021, 12:39       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 22:23
Мнения: 63
Геле, обаче малко повечкото газ не е универсално решение. Ето, Рюгера където го показах на предната страница - без заглушител цикли нормално. Сложиш ли му го, почва да прави засечки, защото става овъргаз систем. При Рюгер SR762 има газов регулатор с позиции 0 1 2 3, като на нула е напълно спрян достъпа до газ. На теория дават, че със супресор трябва да стреля на 1, без такъв на 2 и силно замърсена пушка на 3. На практика със супресор на позиция 1 също дава понякога проблеми с хорнади елдм; на позиция 2 повече. Ето как изглеждат патроните отдолу:
Прикачени файлове:
received_887653268829223.jpeg
received_887653268829223.jpeg [ 318.22 KiB | Прегледано 2631 пъти ]

Пак уточнявам, тези проблеми ги прави само със супресор, като е доста вероятно всяко семиауто да иска настройка /но не всяко може да се/.
Принципно при засечка пълнителя трябва да е първия заподозрян, но в случая може да е и овъргаз

_________________
Петър Иванов; СК Борис Дрангов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2021, 12:57       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
5_AR написа:
Рюгера където го показах на предната страница - без заглушител цикли нормално.


Аз съм си сложил това:

Collar Adjustable Gas Block

Има 6 фиксирани позиции, от пълно затворен до пълно отворен. Превключва се на ръка без инструменти, и за мен е много полезна джаджа.
А Рюгера и той си е овъргаз, обаче с това смятам че реших проблемите. Цикли ОК, и не "блъска".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2021, 13:00       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
5_AR написа:
Геле, обаче малко повечкото газ не е универсално решение.

Естествено, без значение, че досега съм работил само с 15 (с 10 не съм). Просто не мога логически да си обясня как повече газ ще доведе до едновременното извличане на два патрона от пълнителя - това е. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2021, 22:11       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
5_AR написа:
Геле, обаче малко повечкото газ не е универсално решение.

Естествено, без значение, че досега съм работил само с 15 (с 10 не съм). Просто не мога логически да си обясня как повече газ ще доведе до едновременното извличане на два патрона от пълнителя - това е. :-)

Живот и здраве, да имам малко повече свободно време, можеш да видиш моята AR-10, ако ти представлява интерес.
Моята я закупих, просто защото нямаше нищо друго на пазара, към него момент /средата на лятото на тази година/....
Засечките със сигурност не са от боеприпаса. Стреляно е със среден клас боеприпаси на "Федерал" 150 грейна и на "Селие и Белот" 124 грейна. Не се скъпи патрони, но не са и "Барнаул"..
Разкъсаната гилза при получения дабъл фийд при мен, беше точно, като такава, каквато е на горипоказаната снимка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2021, 03:28       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
ubboto написа:
Иначе, чисто теоритично, как си обясняваш факта оувъргазната АР-10 да завлече два патрона наведнъж от пълнителя?!


След калпави пълнители, това е другата (макар и рядка) причина за подобен вид малфункция.
Ако оръжието е значително овъргаснато се получава over-function/cycling, което ще рече че затвора се движи със значителна скорост към receiver extension-a и се удря в неговия край с голяма сила. Това прави един доста рязък и силен откат, който може да накара feed lips на пълнителя да изпуснат патрона, който след това затвора ще подхване, заедно с следвщия който е в пълнителя. Това при АР15 се случва изключително рядко, но при АР10 е по-вероятно заради значително по-тежкия затвор и по-силен откат.

ubboto написа:
От американци, много в час с нещата, знам, че евтините АР-15 ги правят "оувъргаз", за да могат безпроблемно да циклят и с crappy ammo-то на пазарЯ.


Малко ще отклоня от темата понеже искам да добавя нещо за така наречения овъргас. Личното ми мнение е че последните години, най-вече заради 3 гън състезатели и ютубъри това нещо доста се преекспонира. Оръжията се правят да могат да стрелят с колкото се може по-голям набор от патрони в различни условия, което няма как да стане без някакъв компромис. Чувал съм коментари че оръжия като AK47, M4A1, Scar 17, LMT MWS, HK417 и Daniel Defense MK18 са овъргаснати, но общото между тях е че това са все оръжия които са правени и приети на въоръжение в най-различни места по света. Та така, един човек веднъж каза "over-gassing is the new low bore axis", което аз споделям. Ако търсиш оръжие за състезания - да там се гони функциониране на ръба на надежноста, но за оръжие което в някой момент може да се ползва за самозащита предпочитам да е има достатъчно гас без да се налага да мисля дали съм с правилните амонииции или газовия блок е на правилния сетинг.

ubboto написа:
За АР-10 обаче са ми казвали, че с crappy ammo не ти е оферта! Също така, доста по-трудно се събирала от АР-15 (настройвала така, че да цикли безпроблемно).


Ще започна от зад напред защото, първото което си написал е функция от второто.
АР10 се събира трудно, понеже няма единен стандарт. Има два масови SR25 и DPMS формата, отделно има цял куп производители които си правят техни промени и съответно създават нещо което няма взаимозаменяеми части. При АР15 ако знаеш какво правиш не е проблем да си купиш от най-евтините части и пак да успееш да сглобиш оръжие което ще стреля, при 10-ката шанса това да стане е доста малък. От там идват и всичките такива "мнения" че ар10-ката е махната. Моята съм я събирал от части като единствено ръкохватката за зареждане не е LMT и съм прекарвал всякакви патрони през нея, като почнеш от руските тула и тнт, през португалски де-линкнат surplus от 80-та година до fgmm и другите мач патрони без да е давала никога проблеми, и честно казано и имам точно толкова вяра колкото на калаша или ар15-ките.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2021, 10:51       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Modular написа:
Малко ще отклоня от темата понеже искам да добавя нещо за така наречения овъргас. Личното ми мнение е че последните години, най-вече заради 3 гън състезатели и ютубъри това нещо доста се преекспонира. Оръжията се правят да могат да стрелят с колкото се може по-голям набор от патрони в различни условия, което няма как да стане без някакъв компромис.


Преди да започна, първо ще направя две важни уточнения:

1.) АР-15 още ми е нова като система, тепърва я изучавам, а и 50-10 патрона once in a blue moon стигат колкото за там някаква елементарна обща култура само.

2.) От АР-10 не разбирам нищУ!

През годините обаче се сближих с доста американци, които имат рейнджове и/ или компании за обучение, а когИ нещо не разбираш - винаги ти е по-оферта да черпиш информация директно от ИЗВОРА!

По същество сега:
Цитат:
RRA/ BM/ Oly/ DPMS/ S&W, etc. all over gas their AR-15's because they know their main customer base. Meaning that they know the reason why people buy their AR-15's (because they are cheap). They also know that they are most likely going to shoot the worst (read under pressured) .223 available (Wolf, Tula, etc.) This means that the possibility of short stroking is pretty good and is why they over gas their AR-15's (as they don't want CS calls complaining that they AR's don't run).

What are the downsides of having an AR that is over gassed? Increased felt recoil which equates to slower follow-up shots , more debris in the receiver and on the bolt. More energy transferred to wear parts causing a shorter life.


И в контекста на последното изречение, когИ болта ти е non-enhanced - в един хубав момент почваш да му събираш зъбите! С ширпотреба "арка" от долния ценови клас, за двудневен курс с повече стреляне - човека препоръчва да си носиш резервен болт, че бая каталясали такива е виждал.

Лечението на първо време: замяна на CAR буфера с H2 такъв.

Сега, дали и при АР-10 положението е същото - не знам, признавам! При АР-15 не съм чел (чувал) за извличане на два патронна едновременно от пълнителя вследствие на over gas. Но при АР-10 може и това да се получава - не знам! И именно по тази причина ми е толкова интересен казуса на Андрей.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2021, 11:18       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Modular написа:
Оръжията се правят да могат да стрелят с колкото се може по-голям набор от патрони в различни условия, което няма как да стане без някакъв компромис. Чувал съм коментари че оръжия като AK47, M4A1, Scar 17, LMT MWS, HK417 и Daniel Defense MK18 са овъргаснати, но общото между тях е че това са все оръжия които са правени и приети на въоръжение в най-различни места по света.


Хай, не! SCAR-a е уникално пипната пушка, и един ден ако забогатея - това ще е! PDT_Armataz_01_22 Та, да я слагаш същата в един кюп с АК-47, дори само като хипотетични разсъждения - хептен сравняваме кон с кокошка! Daniel Defense пък е коренно различна бира от ширпотреба "арките" от долния ценови клас, които се over gas-нати по съвсем друга причина.

За приемането на въоръжение вече, трябва да си абсолютно ЛУД, за да слезеш за работна пушка под Colt стандарта (бтв, частите за военните и цивилните Colt слизали от една и съща поточна линия - поне това също ми сподели човека).

Подобна аналогия мога да направя и с работните пистолети (калибри). За самоохрана, твой си бизнес: .22LR, .380 ACP - каквото ти душа сака! Но за работен калибър никъде при вас няма да видиш такъв, който не покрова ФБР стандарта - разбирай, от експанзивна "деветка" нагоре. Твоето МИСЛЕНЕ приключва там, където започват измислените и наложени вече СТАНДАРТИ и КОНЦЕПЦИИ. Със стрелянето положението е същото. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 17 Ное 2021, 11:20, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2021, 11:19       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Modular написа:
ubboto написа:
Иначе, чисто теоритично, как си обясняваш факта оувъргазната АР-10 да завлече два патрона наведнъж от пълнителя?!


След калпави пълнители, това е другата (макар и рядка) причина за подобен вид малфункция.
Ако оръжието е значително овъргаснато се получава over-function/cycling, което ще рече че затвора се движи със значителна скорост към receiver extension-a и се удря в неговия край с голяма сила. Това прави един доста рязък и силен откат, който може да накара feed lips на пълнителя да изпуснат патрона, който след това затвора ще подхване, заедно с следвщия който е в пълнителя. Това при АР15 се случва изключително рядко, но при АР10 е по-вероятно заради значително по-тежкия затвор и по-силен откат.

ubboto написа:
От американци, много в час с нещата, знам, че евтините АР-15 ги правят "оувъргаз", за да могат безпроблемно да циклят и с crappy ammo-то на пазарЯ.


Малко ще отклоня от темата понеже искам да добавя нещо за така наречения овъргас. Личното ми мнение е че последните години, най-вече заради 3 гън състезатели и ютубъри това нещо доста се преекспонира. Оръжията се правят да могат да стрелят с колкото се може по-голям набор от патрони в различни условия, което няма как да стане без някакъв компромис. Чувал съм коментари че оръжия като AK47, M4A1, Scar 17, LMT MWS, HK417 и Daniel Defense MK18 са овъргаснати, но общото между тях е че това са все оръжия които са правени и приети на въоръжение в най-различни места по света. Та така, един човек веднъж каза "over-gassing is the new low bore axis", което аз споделям. Ако търсиш оръжие за състезания - да там се гони функциониране на ръба на надежноста, но за оръжие което в някой момент може да се ползва за самозащита предпочитам да е има достатъчно гас без да се налага да мисля дали съм с правилните амонииции или газовия блок е на правилния сетинг.

ubboto написа:
За АР-10 обаче са ми казвали, че с crappy ammo не ти е оферта! Също така, доста по-трудно се събирала от АР-15 (настройвала така, че да цикли безпроблемно).


Ще започна от зад напред защото, първото което си написал е функция от второто.
АР10 се събира трудно, понеже няма единен стандарт. Има два масови SR25 и DPMS формата, отделно има цял куп производители които си правят техни промени и съответно създават нещо което няма взаимозаменяеми части. При АР15 ако знаеш какво правиш не е проблем да си купиш от най-евтините части и пак да успееш да сглобиш оръжие което ще стреля, при 10-ката шанса това да стане е доста малък. От там идват и всичките такива "мнения" че ар10-ката е махната. Моята съм я събирал от части като единствено ръкохватката за зареждане не е LMT и съм прекарвал всякакви патрони през нея, като почнеш от руските тула и тнт, през португалски де-линкнат surplus от 80-та година до fgmm и другите мач патрони без да е давала никога проблеми, и честно казано и имам точно толкова вяра колкото на калаша или ар15-ките.


Изключително полезно мнение/ пост. Просто трябва де има човек малко техническа мисъл и му "ставя ясно за коя Мария става реч"

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2021, 11:21       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
andrei p226 R написа:
ubboto написа:
5_AR написа:
Геле, обаче малко повечкото газ не е универсално решение.

Естествено, без значение, че досега съм работил само с 15 (с 10 не съм). Просто не мога логически да си обясня как повече газ ще доведе до едновременното извличане на два патрона от пълнителя - това е. :-)

Живот и здраве, да имам малко повече свободно време, можеш да видиш моята AR-10, ако ти представлява интерес.
Моята я закупих, просто защото нямаше нищо друго на пазара, към него момент /средата на лятото на тази година/....
Засечките със сигурност не са от боеприпаса. Стреляно е със среден клас боеприпаси на "Федерал" 150 грейна и на "Селие и Белот" 124 грейна. Не се скъпи патрони, но не са и "Барнаул"..
Разкъсаната гилза при получения дабъл фийд при мен, беше точно, като такава, каквато е на горипоказаната снимка.


До колкото се сещам въпросния бутален рюгер е с газов регулатор :wink:


_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2021, 11:35       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
PufGun написа:
Просто трябва де има човек малко техническа мисъл и му "ставя ясно за коя Мария става реч"


Ми, кажи си твоята реплика (идея) тогава! От раздути фермани (цитирани обширни мнения), без нищо споделено после по същество - ми иде малко тъпа дискусията! :confused:

При наличие на повече газ в системата, логично е затворът да изпревари подавача на пълнителя, като как това ще доведе до едновременното извличане на два поредни патрона от пълнителя (засечката на Андрей) - техническото и логическо обяснение на този феномен и на мен ще ми е интересно! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2021, 12:05       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ubboto написа:
При наличие на повече газ в системата, логично е затворът да изпревари подавача на пълнителя, като как това ще доведе до едновременното извличане на два поредни патрона от пълнителя (засечката на Андрей) - техническото и логическо обяснение на този феномен и на мен ще ми е интересно!


Modular написа:
което ще рече, че затвора се движи със значителна скорост към receiver extension-a и се удря в неговия край с голяма сила. Това прави един доста рязък и силен откат, който може да накара feed lips на пълнителя да изпуснат патрона, който след това затвора ще подхване, заедно с следвщия който е в пълнителя.


Това може да се случи и с калпав пълнител с много силна пружина и дори при нормален откат да избута патрон. Аз като взех моята арк-а се радвах на triple feed с един 10 зарядen пълнител. Демек може да избута и два патрона на веднъж като удари затвора в "дъното". Знаеш ли колко съм ги опъвал пружините да охлабят. А дори съм чел мнения тука да се резне бръмка.

Сега дали въпросното явление е причинено само от пълнител или от пълнител и over gas. E невъзможно да се каже. За мен си е пълнител на границата на отката и по-силен патрон причинява проблема.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer