logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 10:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2021, 12:33       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
b5202s написа:
Сега дали въпросното явление е причинено само от пълнител или от пълнител и over gas. E невъзможно да се каже.


Е, ако го прави същото и с други (различни марки) пълнители - значи със сигурност има и нещо друго като причина.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2021, 12:59       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ubboto написа:
значи със сигурност има и нещо друго като причина.


Ами не съм разбирач, но от моя занаят знам че няма "добра реализация на лоша идея". До колко АР архитектурно не е сбъркана и нагаждана вече 60 години та и повече. Мисълта ми е че когато нещо е by design и е предвидено да се оправя с пружини, буфери, газ регулатори. Абе нещо архитектурно не е добре. Ta "over gas" е by design демек оправянето става с горепосочените джаджи.

Горното си е мое лично мнение няма нужда всяка дискусия да става за и против АР и АК.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2021, 13:10       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
b5202s написа:
Мисълта ми е че когато нещо е by design и е предвидено да се оправя с пружини, буфери, газ регулатори. Абе нещо архитектурно не е добре. Ta "over gas" е by design демек оправянето става с горепосочените джаджи.


Ако прочетеш мнението на американеца, де с "арки" цял живот се занимава (цитирано от мен дословно на предната страница) - "over gas" са ти евтините "арки", защото по подразбиране клиентите им ще стрелят с тях с най-евтините патрони на пазарЯ (които са "under pressured"), и с малко повече газчица производителите се презастраховат срещу евентуални оплаквания и рекламации, че пушките им не работят.

Дали и за АР-10 важи същото - не знам, не съм се и интересувал. Но е логично да се предположи, ако и там иде реч за "over gas" - е добре да се ходи на "under pressured" боеприпас, а не на качествен и добре напомпан такъв.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 16:23       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
Тя моята стана - пусна мухата и се скри, ама няма как. Не съм изгубил интерес към АR-10-ките, но просто се наложи, да си поставя известно финансово ограничение, което реално изключи възможността, да се запозная с тази система, в качеството си на притежател.
Определих си малко по-реалистична цел, макар и леко встрани от първоначалното желание, вследствие на което съдбата сама ми посочи верния път.
Бидейки на гости в събота, при наши близки в Бургас, реших да посетя местния ВИП, за да разгледам и пипна на живо това-онова, без никакви сериозни намерения.
От известно време в мен узря идеята, че евентуално мога да заменя системата АR-10 с класически болт в същия калибър, но ако е от доказан производител.
Поразгледах няколко тики, едно ЧЗ и едно Лупо на Бенели, които определено не ме грабнаха. Бюджетният Маузер М18 обаче ми хвана окото, а момчето, което ме обслужваше, явно усети вкуса ми и предложи, да покаже и по-скъпия му братовчед - М12.
Констатацията ми беше, че хубавото си е хубаво, няма две мнения, но и цената му е почти двойна, което коментирах с младежа, а той уточни, че този модел в момента е на промоция, която свършва същия ден.
Е, това ми беше достатъчно и скочих на М12-ката.
Сега синът ми е малко разочарован, че изоставих първоначалната идея, но това е положението. Просто не можах да устоя на това качествено, класическо оръжие, а и намалението някак ми помогна, да преглътна страха от цифровото изражение на цената. :D

Изображение

Ето това е причината, да поизоставя темата, но ще продължа да я следя с интерес, защото е ясно, че няма да ме оставят на спокойствие и до няколко години май ще се взема АR-ка, естествено, не на мое име. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 18:06       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
seiko написа:
Тя моята стана - пусна мухата и се скри, ама няма как. Не съм изгубил интерес към АR-10-ките, но просто се наложи, да си поставя известно финансово ограничение, което реално изключи възможността, да се запозная с тази система, в качеството си на притежател.
Определих си малко по-реалистична цел, макар и леко встрани от първоначалното желание, вследствие на което съдбата сама ми посочи верния път.
Бидейки на гости в събота, при наши близки в Бургас, реших да посетя местния ВИП, за да разгледам и пипна на живо това-онова, без никакви сериозни намерения.
От известно време в мен узря идеята, че евентуално мога да заменя системата АR-10 с класически болт в същия калибър, но ако е от доказан производител.
Поразгледах няколко тики, едно ЧЗ и едно Лупо на Бенели, които определено не ме грабнаха. Бюджетният Маузер М18 обаче ми хвана окото, а момчето, което ме обслужваше, явно усети вкуса ми и предложи, да покаже и по-скъпия му братовчед - М12.
Констатацията ми беше, че хубавото си е хубаво, няма две мнения, но и цената му е почти двойна, което коментирах с младежа, а той уточни, че този модел в момента е на промоция, която свършва същия ден.
Е, това ми беше достатъчно и скочих на М12-ката.
Сега синът ми е малко разочарован, че изоставих първоначалната идея, но това е положението. Просто не можах да устоя на това качествено, класическо оръжие, а и намалението някак ми помогна, да преглътна страха от цифровото изражение на цената. :D

Изображение

Ето това е причината, да поизоставя темата, но ще продължа да я следя с интерес, защото е ясно, че няма да ме оставят на спокойствие и до няколко години май ще се взема АR-ка, естествено, не на мое име. :D

Да те питам ти ли беше човека дето пита, че може да я капарира докато гледахме едни спортни пушкала

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 18:27       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
Същият. :tu:
Направо си я платих. :D
А, ти предполагам си този, който я пробва на касата и с когото разменихме няколко думи?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 18:55       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
seiko написа:
Същият. :tu:
Направо си я платих. :D
А, ти предполагам си този, който я пробва на касата и с когото разменихме няколко думи?

Не този дето ти спомена нещо на тема приклад. Нали бяхме цяла тумба и гледахме цивилния Скороион и МР 5

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 19:06       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
Аха и с когото се опитвахме, да преброим каналите в цевта. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 19:33       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
seiko написа:
Аха и с когото се опитвахме, да преброим каналите в цевта. :D


:tu:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2021, 06:08       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
Прекрасна пушка и прекрасен калибър! От снимките не мога да разбера, какъв в болта: “control feed”, или “push feed”? Май е ремингтънски.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2021, 10:03       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
Ето изглед отпред на затвора. Мисля, че е "push feed".

Линк към клипчето - https://www.youtube.com/watch?v=WxKH04cQF10&t=1s

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2021, 17:15       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
seiko написа:
Тя моята стана - пусна мухата и се скри, ама няма как. Не съм изгубил интерес към АR-10-ките, но просто се наложи, да си поставя известно финансово ограничение, което реално изключи възможността, да се запозная с тази система, в качеството си на притежател.
Определих си малко по-реалистична цел, макар и леко встрани от първоначалното желание, вследствие на което съдбата сама ми посочи верния път.
Бидейки на гости в събота, при наши близки в Бургас, реших да посетя местния ВИП, за да разгледам и пипна на живо това-онова, без никакви сериозни намерения.
От известно време в мен узря идеята, че евентуално мога да заменя системата АR-10 с класически болт в същия калибър, но ако е от доказан производител.
Поразгледах няколко тики, едно ЧЗ и едно Лупо на Бенели, които определено не ме грабнаха. Бюджетният Маузер М18 обаче ми хвана окото, а момчето, което ме обслужваше, явно усети вкуса ми и предложи, да покаже и по-скъпия му братовчед - М12.
Констатацията ми беше, че хубавото си е хубаво, няма две мнения, но и цената му е почти двойна, което коментирах с младежа, а той уточни, че този модел в момента е на промоция, която свършва същия ден.
Е, това ми беше достатъчно и скочих на М12-ката.
Сега синът ми е малко разочарован, че изоставих първоначалната идея, но това е положението. Просто не можах да устоя на това качествено, класическо оръжие, а и намалението някак ми помогна, да преглътна страха от цифровото изражение на цената. :D

Изображение

Ето това е причината, да поизоставя темата, но ще продължа да я следя с интерес, защото е ясно, че няма да ме оставят на спокойствие и до няколко години май ще се взема АR-ка, естествено, не на мое име. :D



Сейко, честита придобивка и много да те радва! Дълги години така да бъде! Желая ти и слука с новата карабина.
Сега, пред теб имаше и друга опция, за покупка на AR-10 платформа /да, наистина бюджетна, евтина/, SAVAGE MSR-10 .308. Но, явно и за теб, както и при мен, е подозрителна ниската цена на това изделие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2021, 18:06       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
andrei p226 R написа:
seiko написа:
…….SAVAGE MSR-10 .308. [/b]Но, явно и за теб, както и при мен, е подозрителна ниската цена на това изделие.


:D :D :D Въпросното изделие го имам от 4години и що животно съм изтрепал не е за разправяне!С един смотан вортекс 3х15 куц монтаж на Спър и от най смотаните супресори Ase Utra DUAL762-BL :D че и газ регулатор си има пълнители на Магпул …никога не е засичала с всякакъв релоуд работи,за групи и т.н няма смисъл да пиша то и тук никой не вярва !Чета ви темата то проблеми то реване че и плюете по други марки и модели да плача ли да се смея ли!Колко кофи с 308 гръмнахте че не ставал Савиджа :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2021, 18:24       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
Цитат: andrei p226 R

"Сейко, честита придобивка и много да те радва! Дълги години така да бъде! Желая ти и слука с новата карабина.
Сега, пред теб имаше и друга опция, за покупка на AR-10 платформа /да, наистина бюджетна, евтина/, SAVAGE MSR-10 .308. Но, явно и за теб, както и при мен, е подозрителна ниската цена на това изделие."

Благодаря за пожеланията, Андрей! Дано, трижди да ти се връщат!
Възползвам се от възможността, да ти честитя празника и да ти пожелая, със здраве да си носиш името, много радост и много късмет да има винаги покрай теб!

Що се касае до SAVAG-а, тази опция ми беше известна, но за разлика от колегата axiles11, не се реших да го взема. Дали съм изгубил или спечелил по този начин, един дявол знае. Живот и здраве, синковецът, като се завърне от чужбина, информацията от темата пак ще ми е необходима, че тогава сигурно ще се купува АR-10.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2021, 20:03       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
axiles11 написа:
andrei p226 R написа:
seiko написа:
…….SAVAGE MSR-10 .308. [/b]Но, явно и за теб, както и при мен, е подозрителна ниската цена на това изделие.


:D :D :D Въпросното изделие го имам от 4години и що животно съм изтрепал не е за разправяне!С един смотан вортекс 3х15 куц монтаж на Спър и от най смотаните супресори Ase Utra DUAL762-BL :D че и газ регулатор си има пълнители на Магпул …никога не е засичала с всякакъв релоуд работи,за групи и т.н няма смисъл да пиша то и тук никой не вярва !Чета ви темата то проблеми то реване че и плюете по други марки и модели да плача ли да се смея ли!Колко кофи с 308 гръмнахте че не ставал Савиджа :D



Къде видя да се изказвам лошо за "Савидж" MSR-10 .308 в по-горното мнение? Защо оставяш с впечатление, че го плюя това оръжие, което ти притежаваш? Именно отптвоите снимки, научих и се поинтересувах от това оръжие. Казах само, че цената му ми се видя подозрително ниска, защото и него го гледах през лятото, когато си търсех карабина. Имам предвид подозрително ниска цена, като за платформа AR-10 от под 4000 лева цена на дребно за краен потребител /макар, че такава се очертава да бъде и SIG 716I Tread/. Малко по-евтина от ADC е "САВИДЖ"-а, а е очевидно по-надежден. Подходих към SAVAGE MSR-10 .308 с недоверие, /макар че доста се чудех/, поради цената, но вече съжалявам, че не го купих именно "Савидж"MSR-10, вместо това ши...но ADC MPE .308.Просто направих грешка, че го подцених, макар, че беше близко до акъла, че за AR-10 система, е къде по-добре да се закупи оръжие, произведено в САЩ, а не в Европа, където няма никаква традиция на производство /оили почти никаква/, особено при цивилните версии на AR-10. Знам, че AR-10 по лиценз е произвеждана за много кратък период от време в Нидерландия /но военната версия/, а оръжията на HeckleR&Koch, като MR308 или на "Хайнел", като HAENEL CR308, не са класически изцяло газови AR-10, а са бутални деривати.
Аз специално ти вярвам за надеждността на SAVAGE MSR-10....Виждал съм те и на живо, няма да тръгнеш да си измисляш, убеден съм. Сериозен човек си.
Колко милиметра е дебелината на цевта/външен диаметър/ на MSR-10, непосредствено след дулният компенсатор? На снимките в сайта на официалният вносител, цевта ми изглежда тъничка. Сравнявам с дебелината на цевта на ADC MPE .308?
Досега сменял ли си газовите пръстени на затвора на "Савидж"-а?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer