logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2021, 10:44       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Честито Росене, отлична карабина. И е бутална, от това по-добро по отношение надеждността няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 15:12       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
При мен е така засега:
Монтирах сгъваеми механични мерник и мушка на STRIKE Industries.
Двуногата не е нещо особено, MAGPUL


Прикачени файлове:
20211204_150900.jpg
20211204_150900.jpg [ 1.15 MiB | Прегледано 2681 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 15:56       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
rosen71 написа:
PufGun написа:
Честито Роска. Пожелавам ти по най бързия начин да започнеш и релоуд


Благодаря.
Ама релоуд няма да започна :DD :DD :DD

И защо така, явно нямаш свободно време? Ако релоудваш, ще имаш топ качество патрони..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 16:05       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Интересно става в темата. Хубаво беше в нея да пишат повече хора, поне още дваме от тези, за които само аз знам, че притежават AR-10. Сега виждам, че в темата има веме ноне двама души с класически AR-10 DI и един човек с бутална АR-10.
Обръщам се към Светослав, ако може да направи един тест на газ ринговете на Savage MSR-10. В смисъл, както се прави теста на газ ринговете при AR-15. Затворът сглобен в болткериъра и поставен на твърда равна повърхност, обърнат с breah face-a, т.е. ,,челото" или ,,огледалото" на затвора върху повърхността. Да се види дали газ ринговете оказват съпротивление такова, че да не позволяват болт кериър-а да пада, да се прибира към затвора. При мен, газ ритговете не оказват никакво съпротивление и болткериъла веднага след като бъде пуснат от ръката се прибира.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 17:30       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
andrei p226 R написа:
Интересно става в темата. Хубаво беше в нея да пишат повече хора, поне още дваме от тези, за които само аз знам, че притежават AR-10. Сега виждам, че в темата има веме ноне двама души с класически AR-10 DI и един човек с бутална АR-10.
Обръщам се към Светослав, ако може да направи един тест на газ ринговете на Savage MSR-10. В смисъл, както се прави теста на газ ринговете при AR-15. Затворът сглобен в болткериъра и поставен на твърда равна повърхност, обърнат с breah face-a, т.е. ,,челото" или ,,огледалото" на затвора върху повърхността. Да се види дали газ ринговете оказват съпротивление такова, че да не позволяват болт кериър-а да пада, да се прибира към затвора. При мен, газ ритговете не оказват никакво съпротивление и болткериъла веднага след като бъде пуснат от ръката се прибира.

Италианците и французите никога няма да се научат да правят някои неща, за това винаги залагайте на: руско, германско, американско, белгийско, японско и извратеняшкото английско.
Там няма грешка...опс при руското има. Страхотна идея калпав изпълнител т.е. през пръсти.

П.П. днес съм щастлив със знания и умения помогнах на юзера Seiko.
П.С. темата е за АРки но да ти честитя скаутската пушка Маузер М12.
Немога да ти кача снимката от 6 -те изстрела, че нещо форума не позволява. Пожелавам ти много точни изстрели ( на лов никога не пожелавам " На слука!" , а " Само точни изстрели").
С най- добри пожелания от випуск 1994 година, за випуск 1988 г.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 18:25       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
И защо така, явно нямаш свободно време?


Работа, жена и 2 деца...времето е кът.
Ако извадиш само едно от уравнението, време ще има...ама поне още десетина години, няма да мога да го направя :-) :-) :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 19:13       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
seiko написа:
Тя моята стана - пусна мухата и се скри, ама няма как.
Определих си малко по-реалистична цел, макар и леко встрани от първоначалното желание, вследствие на което съдбата сама ми посочи верния път.
...............................
Е, това ми беше достатъчно и скочих на М12-ката.
...............................................
Просто не можах да устоя на това качествено, класическо оръжие, а и намалението някак ми помогна, да преглътна страха от цифровото изражение на цената. :D


Направил си правилния избор. Честито! Много по-добро за лов от която и да е АР-10.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 20:39       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
DDD написа:
seiko написа:
Тя моята стана - пусна мухата и се скри, ама няма как.
Определих си малко по-реалистична цел, макар и леко встрани от първоначалното желание, вследствие на което съдбата сама ми посочи верния път.
...............................
Е, това ми беше достатъчно и скочих на М12-ката.
...............................................
Просто не можах да устоя на това качествено, класическо оръжие, а и намалението някак ми помогна, да преглътна страха от цифровото изражение на цената. :D


Направил си правилния избор. Честито! Много по-добро за лов от която и да е АР-10.[/quote



Живот и здраве и AR-10 ще купи Сейко, убеден съм! Влезе ли му веднъж на човек AR системата в главата и е ,,заразен". А особено АR-10. Голямо, мощно, солидно.....Като видиш AR-10, ти се приисква да притежаваш такава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 22:08       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
DDD написа:
seiko написа:
Тя моята стана - пусна мухата и се скри, ама няма как.
Определих си малко по-реалистична цел, макар и леко встрани от първоначалното желание, вследствие на което съдбата сама ми посочи верния път.
...............................
Е, това ми беше достатъчно и скочих на М12-ката.
...............................................
Просто не можах да устоя на това качествено, класическо оръжие, а и намалението някак ми помогна, да преглътна страха от цифровото изражение на цената. :D


Направил си правилния избор. Честито! Много по-добро за лов от която и да е АР-10.

Ами след малко врачуване от моя страна Маузера получи ъпгрейт - оптика ..., а след баяне започна да стреля как си трябва и то толкова добре,че юзера Seiko шест изстрела ги нацепи в една дупка. Патроните бяха хорнади с куршум А - мах-168 грейна

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 22:33       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Честито на колегите за новите придобивки :armed:

andrei p226 R написа:
При мен, газ ритговете не оказват никакво съпротивление и болткериъла веднага след като бъде пуснат от ръката се прибира.


Това не трябва да е така, при АР10 ринговете "уплатняват" значително повече от АР15 и усилието което се изисква да се прибере болта е по-голямо.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 23:59       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Modular написа:
Честито на колегите за новите придобивки :armed:

andrei p226 R написа:
При мен, газ ритговете не оказват никакво съпротивление и болткериъла веднага след като бъде пуснат от ръката се прибира.


Това не трябва да е така, при АР10 ринговете "уплатняват" значително повече от АР15 и усилието което се изисква да се прибере болта е по-голямо.

Благодаря, много! При мен положението е точно такова, каквото съм го описал в по горния си постинг


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2021, 01:46       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Бих те посъветвал да се свържеш с производителя/търговеца и да поискаш гаранционно да отстранят този проблем, най-вероятно това е причината за проблемите ти.
Необичаен проблем за нова пушка, но явно се случва.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2021, 12:21       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
PufGun написа:
DDD написа:
seiko написа:
Тя моята стана - пусна мухата и се скри, ама няма как.
Определих си малко по-реалистична цел, макар и леко встрани от първоначалното желание, вследствие на което съдбата сама ми посочи верния път.
...............................
Е, това ми беше достатъчно и скочих на М12-ката.
...............................................
Просто не можах да устоя на това качествено, класическо оръжие, а и намалението някак ми помогна, да преглътна страха от цифровото изражение на цената. :D


Направил си правилния избор. Честито! Много по-добро за лов от която и да е АР-10.

Ами след малко врачуване от моя страна Маузера получи ъпгрейт - оптика ..., а след баяне започна да стреля как си трябва и то толкова добре,че юзера Seiko шест изстрела ги нацепи в една дупка. Патроните бяха хорнади с куршум А - мах-168 грейна


Благодаря ви, момчета! Да ви се връща в още по-хубави, огнедишащи железа!
Сърдечно благодаря и на Цоньо, за отделеното време и за всичко, което направи за мен! Ако има повече такива хора, светът ще стане по-добър. Убеден съм!
Че ще се взема АR-ка, то е ясно, само да се върне синът от чужбина и да си извади нужните разрешителни, ама това зависи от него. Ще следя темата с интерес и ще имам предвид онова, което ще ни бъде от полза при избора. Което не знам пък, ще питам.

п.п. Ето и снимката, което Цоньо искаше да качи. Маузерът също е чудесно оръжие и с добра оптика показва, какви са му възможностите. Честно казано, учудих се сам на себе си, кото се има предвид, че поне 25 години не съм стрелял с дълга, нарезна цев.
Това са 6 изстрела на дистанция 100 м, на увеличение 8, преди последната корекция на оптиката (Vortex Strike Eagle 1-8x24 SFP AR-BDC3 MOA).

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2021, 15:32       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
А зако 6?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2021, 15:33       Заглавие:  Re: AR10 в кал. 308Win за ловни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
А защо 6 изстрела?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 172 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer