logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2021, 08:28       Заглавие:  Re: Тест на аксесоари за АК
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
.38 Super написа:
Forger написа:
... вярно е че прикрива пламъка, но само това.
На това прасе работата му е да качва налягането обратно в цевта за оръжия с по-къси цеви, не да прикрива пламъка, това е сайд ефект.
За мене е безсмислено да се слага на оръжие с нормална цев но щом ти е дошла музата да го пробваш - няма лошо.

След всички тестове на компенсатори и огнеприкривател съм на мнение, че целта определя вида на дулното устройство - ако искаш да намалиш отката, слагаш компенсатор, а ако искаш да вдигнеш налягането и да скриеш пламъка - слагаш "бурканчето"/"прасето". Ако пък нищо не искаш - си стреляш със стоковия вълчи зъб и не пишеш :)
Сега сериозно: ако ми остане време, може да пробвам и други компенсатори. Целта е да следя изменение на функционирането на платформата с различни устройства, а също и на групираността.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2021, 09:38       Заглавие:  Re: Тест на аксесоари за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
“Прасето” е конструирано само за КЪСИ цеви - такива под 415мм. Както в случая е монтиран утежнява излишно цевта в най-предната и част, което при темпова стрелба ще “хвърля” попаденията по вертикала.
При 320 и 215мм цеви това не е проблем, защото има един комбиниран детайл - аз ме викам “гЪзомУшкА”. Държи в комплектация основанието на мушката и газовата камера, което ограничава в известна степен вибрациите на цевта!
Да, “Прасето” си върши работата за която е конструиран - да гаси пламъците. Обаче ... ако си с по-къса цев (да кажем 320мм) във 5,56 (лични наблюдения) на всеки 4-5 изстрела изскача пламък прасе да опърлиш ... даже го имам на клип някъде.
Само един въпрос, на кое по-точно викаш “Вълчи Зъб”? Много ползватели на детайла казват “Купих си Вълчи Зъб от магазина на Арсенал” ... или някой друг подобен обект ...
Да, ама не! В магазинната мрежа (единствено в магазина в Казанлък доколкото знам) си продава вариант на оригиналния ДТК-74 за 7,62х39мм за баснословната сума от 28-30лв.
Отделно от това, в БГ има само един човек, който внася и продава също вариант на ДТК-74 в същия калибър, но вече под име на разновидността “Вълчи зъб”. Различава се конструктивно от оригинала!

Преди 4 години направих този сравнителен тест на надулните устройства, за който говориш. От Арсеналските изделия най-добра групираност даде въпросният вариант на ДТК-74: на 100м на механика 7 изстрела ги събра в 8 на 7см.
“Вълчия Зъб” от друга страна при същите условия ги събра в 5 на 4см! Има снимки и свидетели!
Този януари/февруари го повторих същото - отново със свидетели и снимки!
Единственият минус на “Вълчия Зъб” (не на ДТК-то) е, че издържа до към 5 000 изстрела след което резбата му заминава ... ми взех си нов и си свиркам ;-)
Отделно от това, “Вълчия Зъб” в комбинация със силиконов буфер за отката намалява отката с около 30-35%. Оранжевите буфери също държат до около 5 000 (трети съм сложил в момента). Черните държат до около 2-3 000, пресо сили.

С нещо друго да помогна? :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2021, 17:00       Заглавие:  Re: Тест на аксесоари за АК
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
tojito написа:
“Прасето” е конструирано само за КЪСИ цеви - такива под 415мм. Както в случая е монтиран утежнява излишно цевта в най-предната и част, което при темпова стрелба ще “хвърля” попаденията по вертикала.
При 320 и 215мм цеви това не е проблем, защото има един комбиниран детайл - аз ме викам “гЪзомУшкА”. Държи в комплектация основанието на мушката и газовата камера, което ограничава в известна степен вибрациите на цевта!
Да, “Прасето” си върши работата за която е конструиран - да гаси пламъците. Обаче ... ако си с по-къса цев (да кажем 320мм) във 5,56 (лични наблюдения) на всеки 4-5 изстрела изскача пламък прасе да опърлиш ... даже го имам на клип някъде.
Само един въпрос, на кое по-точно викаш “Вълчи Зъб”? Много ползватели на детайла казват “Купих си Вълчи Зъб от магазина на Арсенал” ... или някой друг подобен обект ...
Да, ама не! В магазинната мрежа (единствено в магазина в Казанлък доколкото знам) си продава вариант на оригиналния ДТК-74 за 7,62х39мм за баснословната сума от 28-30лв.
Отделно от това, в БГ има само един човек, който внася и продава също вариант на ДТК-74 в същия калибър, но вече под име на разновидността “Вълчи зъб”. Различава се конструктивно от оригинала!

Преди 4 години направих този сравнителен тест на надулните устройства, за който говориш. От Арсеналските изделия най-добра групираност даде въпросният вариант на ДТК-74: на 100м на механика 7 изстрела ги събра в 8 на 7см.
“Вълчия Зъб” от друга страна при същите условия ги събра в 5 на 4см! Има снимки и свидетели!
Този януари/февруари го повторих същото - отново със свидетели и снимки!
Единственият минус на “Вълчия Зъб” (не на ДТК-то) е, че издържа до към 5 000 изстрела след което резбата му заминава ... ми взех си нов и си свиркам ;-)
Отделно от това, “Вълчия Зъб” в комбинация със силиконов буфер за отката намалява отката с около 30-35%. Оранжевите буфери също държат до около 5 000 (трети съм сложил в момента). Черните държат до около 2-3 000, пресо сили.

С нещо друго да помогна? :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря за информацията, доста подробно. Аз имам само четири такива устройства и наблюденията са ми от тях. Както написах, ако намеря още - ще тествам допълнително. Относно стария ДТК-74 - ами всъщност има няколко модификации, също така сравнявах съветския оригинал за 5.45 с новите руски за .223 - различават се доста (макар на пръв поглед да се приличат) и не са взаимозаменяеми, въпреки еднаквата стъпка на резбата. По отношение на това, което пишеш за хвърлянето на пламъка напред на всеки 4-5 изстрела, независимо от наличето на дулно устройство - то и при AR-та ми е така - като огнедишащ змей е! Независимо от патроните понякога пуска яко пламък. Вероятно натрупва барутни частици по цевта и след няколко изстрела същите се възпламеняват и се получава ефекта на големия пламък, който не може да бъде прикрит. Ето и модификациите на ДТК-74 на схемите.


Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 73.67 KiB | Прегледано 970 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer