logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:04




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2021, 13:02       Заглавие:  Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2021, 11:17
Мнения: 3
Питам го от гледна точка не за самозащита или носене, а от ходене на състезания. Аз лично съм ходил на стрелбище в града и стрелям редовно. Също съм си закупил няколко въздушни пистолети и арбалети за стреляне извън града.

Не знам просто дали на истински състезания се изисква лично оръжие и разрешително или просто може да си наемеш едно на място.

Разбирам, че е супер да стреляш със собствено оръжие, защото можеш по-добре да тренираш с него. Ама, говорейки с няколко познати, които имат разрешителни са ми казали, че нямам никакъв шанс да получа такова. И от тогава просто съм се предал от мисълта.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2021, 13:16       Заглавие:  Re: Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба? - Да
Не знам просто дали на истински състезания се изисква лично оръжие и разрешително или просто може да си наемеш едно на място - Зависи от състезанието

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2021, 15:26       Заглавие:  Re: Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба?
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2010, 21:04
Мнения: 86
Местоположение: софия
slaf4u написа:
Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба

revolverine написа:
Ама, говорейки с няколко познати, които имат разрешителни са ми казали, че нямам никакъв шанс да получа такова


:-) А има ли смисъл от спотрна стрелба за разрешително ???
Колега, аз лично не разбирам какво точно питаш. Или просто изказваш мнение ??? Може би ако си предефинираш въпроса някоѝ ще успее да ти помогне / отговори

_________________
Константин Петров
CNSYS
CZ 75 SP-01 SHADOW
CZ 75 SP-02 SHADOW


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2021, 15:29       Заглавие:  Re: Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба?
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2010, 21:04
Мнения: 86
Местоположение: софия
п.п На предишните такива интересни въпроси Паскал го "наплюха" - сега аз ще се жертвам , да видим ХАХХАХАХХА

_________________
Константин Петров
CNSYS
CZ 75 SP-01 SHADOW
CZ 75 SP-02 SHADOW


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2021, 20:54       Заглавие:  Re: Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
kosio197 написа:
п.п На предишните такива интересни въпроси Паскал го "наплюха" - сега аз ще се жертвам , да видим ХАХХАХАХХА



Ще ти стискам палци!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2021, 22:28       Заглавие:  Re: Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
На мен също ми е интересен въпроса, но ще се опитам да го опростя: доколкото разбирам, човек трябва да кандидаства и да бъде приет в спортен клуб? И чак тогава да мисли за разрешително, базирано на докумен издаден от клубът му?

И няма как да си кандидатстваш самосиндикално за спортно разрешително, щото се чустваш спортно в момента?

Така ли седят нещата, или всеки КОС и всеки стрелкови куб са си башка луди и всичко е според зависи?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2021, 07:14       Заглавие:  Re: Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Със спортното разрешително можеш да притежаваш до 10кг. барут, незнам колко си(много) хиляди капси и патрони. На повечето състезания се изисква да си картотекиран състезател. Ако ходиш на състезание в чужбина .... Да, има смисъл!

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2021, 12:29       Заглавие:  Re: Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ако не си истински състезател - не ти трябва спортно - повече са негативите
въпрос на време е КОС да почнат да искат справки за участия в състезания

ако смяташ редовно да стреляш и по много - трябва ти спортно за да имаш доказани законни количества консумативи или боеприпаси
сега масово си купуват на ловно и масово превишават 1000 капси и 1кг барут общо за съхранение
и е въпрос на време да ги подпукат, вече има няколко случая .. с по 5кг барут хванати с ловни разрешителни .. и машината ги мачка без капка жал

сега КОС е заринат с газови и въздушни .. и няма ресурс за проверка на спортните оръжия
но поръчат ли някой .. го пердашат яко както си знаят

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2021, 16:00       Заглавие:  Re: Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2021, 11:17
Мнения: 3
>ако смяташ редовно да стреляш и по много - трябва ти спортно за да имаш доказани законни количества консумативи или боеприпаси
сега масово си купуват на ловно и масово превишават 1000 капси и 1кг барут общо за съхранение
и е въпрос на време да ги подпукат, вече има няколко случая .. с по 5кг барут хванати с ловни разрешителни .. и машината ги мачка без капка жал

Чак да си правя собствени патрони няма как да стане. Просто нямам техническия опит да се пробвам.

>ако не си истински състезател - не ти трябва спортно - повече са негативите
въпрос на време е КОС да почнат да искат справки за участия в състезания

Бих искал да участвам редовно, но имайки в предвид условията в България просто не изглежда като добра идея.
Поради това зададох въпроса. Дори и да изкарам курса и психо теста просто не виждам да ми дадат и нормално разрешително
само за притежание.

Май е по-лесно да се преместя в друга държава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2021, 08:34       Заглавие:  Re: Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
има държави и с по лоша регулация

въпрос на мотивация и воля :)

едни качества безценни за спортист
един вид КОС помагат на спорта .. отсяват безволевите и мързеливите които не стават за спортисти

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2021, 17:08       Заглавие:  Re: Има ли смисъл от разрешително за спортна стрелба?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Ivo III написа:
въпрос на мотивация и воля :)

:tu: :tu: :tu:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: JDredd и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer