logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 09:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2021, 15:38       Заглавие:  Боеприпаси и барут за спортна(динамична) стрелба
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2017, 07:55
Мнения: 4
Здравейте,
Имам нужда от малко съвет и разяснение на ситуацията със снабдяването на боеприпаси.

Вчера от КОС ми издадоха разрешение за закупуване на късо за спортни цели. При подаването на документите подадох и спортен план от клуба, в който съм член - Левски.
След това закупих оръжието (CZ shadow 2), като от магазина ми дадоха с това разрешение да взема и 50бр боеприпаси. Самото "разрешение" ми даваше право да закупя само късото, но от друга страна ми дадоха и 50бр патрона 9x19.

Съотвено днес ходих до КОС, за да впиша късото и попълних още една молба и декларация, вече за издаване на картончето за носене и съхранение. Взеха ми още 40лв.
До тук добре, обаче на въпроса ми към служителя на КОС - искам да пусна заявление и за боеприпасите, той ми отговори - "сега няма никакъв шанс да стане".

В това се изразяват и въпросите, който имам:
1) Разрешителното, което ще взема за носене и съхраняване на късото за "спортни цели", дава ли ми право на притежание на боеприпасите, които са описани в спортния ми план (7000 годишно) или трябва да мина отново през същата времеемка процедура за тях, демек да си пусна заявление? КОСаджията естествено не ми обясни нищо като хората.
2) Тези 50 патрона (-5 за прострелката), които ми дадоха при закупуването на късото - имам ли право да ги изстрелям и после с протокол/и от стелбището да се снабдя с още (поне докато се изчисти казуса с боеприпасите)?
3) Как стои въпроса със барута и капсите? Допълнително разрешително ли е нужно или самото разрешително за спортно ми дава право да се снабдявам?

Благодаря предварително на всички взели отношение.

_________________
_________________
Carpe diem!
Александър Денев, СК "Левски"
CZ Shadow 2


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2021, 09:23       Заглавие:  Re: Боеприпаси и барут за спортна(динамична) стрелба
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Юли 2013, 18:02
Мнения: 87
1. Не ти дава право. Минава се същата процедура. Новото разрешително за придобиване е "разрешението".
2. Трябва да имаш 45 в касата задължително. На стрелбището стреляш с техни боеприпаси и нямаш грижи.
3. Същата процедура като в т.1.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer