logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2021, 21:34       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
PufGun написа:
П.С. Преди много много години (1989 г. ) знаех, че боеприпасите с перфектния Б.К, скорост, пробивност и поразяващ ефект са с калибър 6 -6,5 мм при дългото нарезно ....

Ииии... най-хубавата кола е ...Москвич 412!!! :DD
Е що ги казвате чак сега тия неща бе! 8)
Толкоз лутания и терзания щяхте да спестите на човечеството! 8)

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2021, 21:55       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
buffalo_gt написа:
PufGun написа:
П.С. Преди много много години (1989 г. ) знаех, че боеприпасите с перфектния Б.К, скорост, пробивност и поразяващ ефект са с калибър 6 -6,5 мм при дългото нарезно ....

Ииии... най-хубавата кола е ...Москвич 412!!! :DD
Е що ги казвате чак сега тия неща бе! 8)
Толкоз лутания и терзания щяхте да спестите на човечеството! 8)


Ей ... ми в този ред на мисли се сещам за ... Аркус ... или за толкова толкова кинти такова качество почти като москвич 412 добре че ми напомни :DD :joke: PDT_Armataz_01_20

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2021, 22:24       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Така е! Ние самоуките лаици, правехме каквото можем, и нямаше някой капацитет да ни светне за ... какво беше - скорост и ефект някакъв там пробивен и ... Б.К.
Мълчаха, ама пък го купуваха! (Включително и в Америка)PDT_Armataz_01_20

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2021, 07:33       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Modular написа:
Даже за това последното "недоносче" се носят слухове че се ползва да запознава "студентите" от една популярна тези дни държава с голям брой девици на разтояния над 300 метра.

Очевидно "недоносчето" не се справя със задачите, защото "студентите" победиха и няма скоро да се срещнат със девиците :P

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2021, 09:20       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
rosen71 написа:
Ivo III написа:
значи, нищо не си разбрал какво съм написал


разбрах.....ама исках да кажа, че човека е избрал една пушка, нарязал е цевта за проби за такива като нас, дето няма да си нарежат пушките :)

Ако ти имаш чалъм да намериш една 20" цев на АР-ка да я нарежем, от мене боеприпасите.

То е ясно, че са много нещата, от които зависи.

Аз съм си харесал една АР-ка, но в момента я има само с 16,5", а принципно я има и в 20", което аз искам.

Ако имаш предвид ,,Хайнел" .308, то скоро ще има в България такива АР-10, но с цев 16 инча. Във ,,ВИП"-а очакват зареждане и със Sig 716, ,,Haenel .308", H&K MR308 и някаква АР-10 на ,,Ругер". Така поне ми бе отговорено наскоро, когато за пореден път питах и разпитвах за система АР-10. От всичкото измроене, Хеклер и Кох MR308 е топ. Проблематичен и с маса неизвестни е вноса на MR 308 в България, а също и осигуряването с резервни пълнители.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2021, 09:38       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
rosen71 написа:
Ivo III написа:
и не искаш да научиш нищо



напротив, искам да науча.
Ето пак казвам - избрал съм си тая пушка:

https://sportwaffen-triebel.de/haenel/m ... win-langer

С 20" цев и 1:12 twist rate.

Обаче, у нас я има само в 16,5 и едва ли ще се внесе с 20", или поне докато не се продадат наличните (поне така ми казаха в магазина).


Затова чета и се рова, дали наистина за целите, които имам аз, си заслужава тази разлика.

Ама не разбрах, какво друго би имало значение, освен дължината на цевта, при положение, че ще ползвам една и съща пушка, с едни и същи патрони, в едни и същи условия???

Интересно, на мен не ми казаха, че имат наличности от Haenel CR. 308 с 16 инча цев в момента! Иначе щях да купя иманно такава! Просто ви че отговоремо, че няма нищо налично система AR-10 в .308!Понеже търсех усилено АР-10, с 20 инча цев над 1(ЕДНА) календарна година, а такава не се внесе, избрах компромисен вариант -18 инча цев. Сега, ясно е, че само с един брой АР-10 няма да се мине и ще трябва да купувам и втора, но поне на първо време да има някаква.
Другият начин за осигуряване с АР-10 е от един от софийските търговци в ж.к. ,,Младост", който може да внесе ето това:


Прикачени файлове:
STAG10000942_1__45438.1624899935.jpg
STAG10000942_1__45438.1624899935.jpg [ 101.11 KiB | Прегледано 5146 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2021, 09:49       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
rosen71 написа:
Значи по време на военна стрелба, ще викнем на врага да почака да подберем патроните, да регулираме буталото да не кабумне....
Ей това не разбирам, колкото и да ви е смешно.
А и бих добавил че в армейско оръжие надеждността и оцеляването на солджъра би следвало да е приоритет.

Нещата тръгват още отпреди 20 години, когИ се "подкарваха" оупънджийските пищови с определени релоуди + точните пружини т.н. и т.н., като тази философИя с времето почна се пейства на всичко останало, без оглед на цели и задачи, хеле пък работни или военни такива. Ако военен или полицай, без значение къде по света, го видиш със самосиндикално тунингован пищов или пушка + домашно приготвени релоуди - ще си изям шапката! У назе просто, от време оно, всичко се гледа само и единствено през призмата на спорта, което с времето обърка доста неща и глави... но така или иначе подобни дейности и занимания в БГ се случват само колкото за фън и спорт, така че няма нищо лошо или пък фатално в това. С другото би трябвало вече отдавна да си свикнал. PDT_Armataz_01_22

Иначе виж военен човек как обяснява за новия американски снайпер, кое/ как/ защо... защо .300 Norma Magnum е бил избран като боеприпас преди да почне да се прави пушката (anti-personnel за 1,500 метра), защо си оставят .308 като калибър... защо .338 Норма Магнум ще замени .50-ките, които пътуват и т.н. и т.н.:

https://www.youtube.com/watch?v=sAlmlb8W_DE

Въобще, ако разбираш езика, всичко ти е обяснено и аргументирано кратко, точно и ясно. И ще ти е концепция по Западния свят в следващите 10 години минимум.

И за финале, не е работа на юзъра да изземва функцията на инженерите... а иначе, боли те! Вземай пушката и да ходим да я тестваме :armed: , че с АР-10 не съм стрелял още.

Искаш ли с АР-10, Ама не е немска? Съвсем скоро (утре) е при мен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2021, 10:29       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
Интересно, на мен не ми казаха, че имат наличности от Haenel CR. 308 с 16 инча цев в момента! Иначе щях да купя иманно такава!


Държах я в ръце доста време. За мен е супер пушле, с много добра изработка, и без нужда от допълнителни тунинги.

Но аз съм твърд за 20", и ще търся начин за закупуване.
Говорил съм с тия, имат 2 налични, с мач-спусък:
https://www.akah.eu/semi-automatic-rifles-sport/haenel-cr308-20-matchabzug-19097928


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2021, 10:37       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
andrei p226 R написа:
Искаш ли с АР-10, Ама не е немска? Съвсем скоро (утре) е при мен.


STAG...? или ИТАЛИАНСКА
Ако е американеца правилно подхождаш

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2021, 10:42       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
Хеклер и Кох MR308 е топ.


Това е леко субективно мнение, но все пак трябва да се набляга и на
andrei p226 R написа:
Проблематичен и с маса неизвестни е вноса на MR 308 в България, а също и осигуряването с резервни пълнители.


CR308 е стандартна АР-10, с налични и достъпни части и пълнители на прилични цени.
А в реала, особено за лов, едва ли ще има разлика, освен в надуването на ЕГО-то.

А ето това, превъзхожда ХК, и е по-евтино, но вноса е трудна работа.

https://christensenarms.com/ca-10-dmr/
И с тях съм говорил, но вноса от САЩ на частно лице ми се струва като един филм с Том Круз.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2021, 11:31       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
rosen71 написа:
andrei p226 R написа:
Интересно, на мен не ми казаха, че имат наличности от Haenel CR. 308 с 16 инча цев в момента! Иначе щях да купя иманно такава!


Държах я в ръце доста време. За мен е супер пушле, с много добра изработка, и без нужда от допълнителни тунинги.

Но аз съм твърд за 20", и ще търся начин за закупуване.
Говорил съм с тия, имат 2 налични, с мач-спусък:
https://www.akah.eu/semi-automatic-rifles-sport/haenel-cr308-20-matchabzug-19097928

Явноптози Haenel CR 308е бил запазен за клиент, защото накрая вече и на 16 инча цев кандисвах, само и само да е AR-10. Отговорено ми беше, че АР-10 .308 няма нищо налично. Иначе, за20 инчовата цев си напълно прав! С нея можеш да усвоиш почти пълния капяцитет на боеприпаса. С 16 инчовата, не.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2021, 11:38       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
rosen71 написа:
andrei p226 R написа:
Хеклер и Кох MR308 е топ.


Това е леко субективно мнение, но все пак трябва да се набляга и на
andrei p226 R написа:
Проблематичен и с маса неизвестни е вноса на MR 308 в България, а също и осигуряването с резервни пълнители.


CR308 е стандартна АР-10, с налични и достъпни части и пълнители на прилични цени.
А в реала, особено за лов, едва ли ще има разлика, освен в надуването на ЕГО-то.

А ето това, превъзхожда ХК, и е по-евтино, но вноса е трудна работа.

https://christensenarms.com/ca-10-dmr/
И с тях съм говорил, но вноса от САЩ на частно лице ми се струва като един филм с Том Круз.

В по горния мой постинг, който си цитирал, аз визирам Хеклер и Кох MR308. Именно неговият внос е проблематичен, за вноса на пълнители и резервни части за същия да не говорим. А също и факта, че пълнителите на ХиК MR308 не са взаимозаменяеми с тези на останалите АR-10.
Имаш парите, имаш и мерака, опцията ти е произведена от JP Enterprice АR .308, внася ги ,,Заримекс". JP са доста по добри дори от Хеклер и Кох .MR 308, за мен обаче поне на този етап такава АР-10 е прекалено скъпа. За втора AR-10(защото с една надали ще остана), вече съм навит CR .308 или Sig 716, стига да има внос на последната.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2021, 11:42       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
PufGun написа:
andrei p226 R написа:
Искаш ли с АР-10, Ама не е немска? Съвсем скоро (утре) е при мен.


STAG...? или ИТАЛИАНСКА
Ако е американеца правилно подхождаш

, STAG ARMS"- STAG-10 .308 или Haenel CR308 или Sig 716. Всичко ще завиди от това, което ще бъде внесено. Но този път, защото вече имам една AR-10, ще мога да чакам и си исам задължително с 20 инчова цев.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2021, 00:46       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Stag е много добра пушка, те правят поръчки за армията.
Друга фирма която си заслужава да се погледне е ЛМТ: https://lmtdefense.com/product-category/firearms/mars/
Спечелиха контракт с англичаните за DMR и вече години правят пушки за тях.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2023, 02:28       Заглавие:  Re: Как влияе дължината на цевта за скоростта на .308
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Различни калибри и съотношение дължина на цевта - начална скорост. Не знам доколко изследването е легитимно, но поне използват масови боеприпаси, като Federal. При 9 пара доста голям скок между 4 и 5 инчова цев.

http://www.ballisticsbytheinch.com/9luger.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer