logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2021, 21:26       Заглавие:  Въпрос за избор на пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2016, 13:45
Мнения: 7
Здравейте, излезе ми разрешителното за КНО и съм си харесал 2 пистолета - ЧЗ 100 и Астра 100. ЧЗто е 250 лв, а Астрата 300 лв с 2 пълнителя. Както сигурно се досещате бюджета ме тласка към тези избори. Иначе съм фен на глог, но ми идва нагоре цената за сега.
Държа пистолета да е 9х19. Харесва ми този калибър.

Можете ли да дадете съвет кой от двата да избера?

Да напиша все пак и аз какво съм научил от четенето по интернет:
Това което намерих по интернет е, че ЧЗ има лош спусък с много дълъг ход. Аз не съм стрелял много с КНО така че мисля, че ако свикна с него няма да ми пречи по-дългия ход. Като плюс отчитам че компанията все още оперира на пазара и резервни пасти могат да се намират (не съм запознат с това как се намират части за оръжия и дали е възможно на българския пазар).
Астра 100 четох, че е хубав пистолет, но лошото е, че компанията е закрита и няма части вече за него.

Интензивност (ако има значение) - няма да стрелям по повече от 50-100 патрона на месец.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2021, 22:11       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Поставен пред подобна дилема - ЧЗ-то! Някои слагат възвратни 20 либрови пружини от 19-ка, спусъкът също подлежи на тунинг (хеле пък и на теб ако ти се занимава):

https://czfirearms.us/index.php?topic=4162.0

А и да не ти се занимава - оръжейник определено може доста да помогне. Докато с онова скопено зигоподобно - не знам, аз лично бих пропуснал.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2021, 22:23       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2021, 02:59
Мнения: 9
Нито един от двата! Защото и двата модела отдавна са спрени от производство и не се намират никакви части за тях. По-добре тегли един заем и си вземи CZ Р10 по-добър пищов е от Глок.

Сега ще скочи половината форум, че от Глок по-добър пищов няма. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2021, 22:30       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Привет,колега!
Твоят пост ме върна 6-7 години назад,когато и аз имах подобни терзания.. Нека ти споделя моето скромно мнение: не се спирай на горните два варианта. За ЧЗ 100 отзивите не са блестящи, а доколкото знам с Астрата ще береш ядове с резервните части. Разбирам те за бюджета.. Тогава си бях навил на пръста, че искам 12 заряден Байкал- безотказен, евтин,сигурен! И всичко това е напълно вярно! Мислех си: абе ще стрелям 50 патрона на месец! Да, ама апетита идва с яденето! И без един пищов можеш, ама само с един- не можеш! :)
Тогава по-опитните колеги от форума ме съветваха да отивам направо на 9х19.. но явно трябваше време да ми уври главата. Така че спести още някой лев- поне 600-800 лв и си вземи нещо прилично! То не се купува всеки ден! Иди на стрелбище, пробвай различни марки, избирай, питай.. Мераклия си на Глок.. Ми той по- хубав спусък ли има от ЧЗто? Виж ЧЗ 75 Компакт, виж Чз П-10.. имат 4 модела: F, C, S, M- т.е четири различни размера. Избор има! Сигурен съм, че и другите колеги ще ти дадат добри съвети.
Пожелавам ти успех и да споделиш какво си си избрал! :)

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2021, 22:43       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Човека пита конкретно за избор между две оръжия - ЧЗ-100 все пак си е страйкър, някои фенове му слагат възвратни пружини от Глок 19 за намаляване на отката (доколко работи - не знам)... спусъкът е тегав, да, но подлежи на тунинг. Докато на зигоподобни като "Астрата" сигурно требе да смениш целия УСМ, ако нещо не те кефи (ако въобще има такава опция и части в наличност). А и от ЧЗ-100 определено има далеч по-големи и по-скъпи недоразумения на пазара, така че ако трябва аз да избирам - за 250 лв. въобще не бих го мислил. Е, тъпо е малко, че няма втори пълнител, но все отнякъде би трябвало да може да се намери. За резервните части вече, с по 1-2 хил. патрона на година не вярвам да му счупиш нещо през следващите 5 години (да не кажа 10) минимум. Все пак това е старо оръжейно производство, а не новите ширпотреба боклуци. Но хората като барнат спусъка - и се отказват.

п.п. ЧЗ-110, по спомени, беше ДАО - а това вече "не". "Астрата" на практика си е Зиг (дръвче) PDT_Armataz_01_22 ... но в крайна сметка, кой каквото повече го влече. Огледай се все пак за някое ЧЗ-75 отпреди В серията и СП-01. Сто патрона в крайна сметка са ти 90 лв., като наистина си струва да спестиш някой лев малко отгоре!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2021, 23:45       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
svremeto написа:
Като плюс отчитам че компанията все още оперира на пазара и резервни пасти могат да се намират

Не, не се намират! По принцип не вярвам нещо да се счупи по "стотицата", но ако за белята нещо вземе та каталяса - проблем! Пък вече ти сам си преценяваш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2021, 00:00       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ооопс, объркал съм се... ЧЗ-100 е ДАО :confused: - така че, НЕ! По-добре "астричката", а най-добре далеч и от двата! ХК 30 и Глок 17 Ген.3 се намират и за под 600 лв., а са наистина здрави пищови!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2021, 00:52       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Апр 2014, 17:52
Мнения: 200
Местоположение: София
Колега, не горете разрешителното за тези бангии.

Купете си пистолет, 200-300 лв все се намират/изплащат някак си.

По нашите земи стандарт си е 9х19 и нагоре, другото е безсмислено. Освен да си купите много читав револвер в .22, но и той ще е на същите пари.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2021, 08:35       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Колега, имал съм възможност да пробвам и двата пистолета, посочени от Вас, и да ги наблюдавам как се амортизират с течение на времето. При ЧЗ т.нар. оксидация, която си е боя, се олюпи грозно след някоя и друга година, спусъкът е отвратителен, капризен към патрон, и с две думи- лош първи опит за полимерен пистолет от ЧЗ.
При Астра блока ставаше лисичка при най-малък допир с телесни течности.А цевта след всяка стрелба се търкаше до полуда, защото и тя почервеняваше... Тежък, груб и недодялан като цяло. Стрелбата с него е сносна, благодарение на масата на оръжието.
Но и той като цяло няма да Ви впечатли.
Има една приказка из ножарските среди, която важи със същата сила и тук: "- Задоволството от ниската цена много бързо отстъпва място на разочарованието от ниското качество!".
Не съм Ви "в обувките" и не искам да Ви давам акъл, но разрешителното важи три месеца. Три месеца по 150-200 лева изгладувани, както се казва, добавени към Вашите 300 и се получава сума, за която бихте могли да вземете Глок в доста добро състояние, да не кажа почти нов, и да си решите проблема с резервни части, тунинги и пр.
А и както сам казахте- Глок Ви харесва и натам Ви влече. Ами, стиснете зъби и скачайте в дълбокото. Защото мина времето на експериментите с различни образци КНО и вече разрешително се дава доста трудно.
Все пак Вие си решавате и знаете най-добре какво ще предпочетете- компромис за неограничено време или частично лишения за два-три месеца.
Успех Ви желая в избора! И барута сух! :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2021, 09:06       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
За тези пари по-добре Аркус. По-малко дърво е от посочените.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2021, 10:17       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
i_m написа:
Колега, не горете разрешителното за тези бангии.

+1 Парите никога не стигат, това е разбираемо. И ориентацията да се дават за стрелба, а не за скъп пълнеж на касата е правилен. Обаче бюджетът, който TS е обявил, просто не стига. Не знам къде ги има тези пищови на такава цена, но вероятно ще бъдат в не най-оптималното техническо състояние. Което ще излезе много по-скъпо за ремонтиране. И главоболно, предвид законодателството за поръчка на части от странство.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2021, 10:37       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Специално за ЧЗ-то и 100 лв. са много.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2021, 11:02       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2016, 13:45
Мнения: 7
Благодаря ви за съветите. Друго нещо с ковто трябва да се съобразя е и местоположението на оръжията, тъй като, ако добавя и пътя и стават вече прекалено много. Иначе съм виждал и повече варианти 9х19, но няма дори и в съседните области на моята (аз съм от Бургас). Търсих и в Сливен, Ямбол, Шумен, Варна. Даже май и в Хасково, Стара Загора и Пловдив. Просто това е което има вмомента.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2021, 11:17       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Велизар спомена Аркус, а пусналия темата обясни, че избора на кандидатите е продиктуван от бюджета. В този ред на мисли, Аркуса си остава адекватен вариант, който за цитирания настрел ще бъде безпроблемен. 98ДАК си е съвсем порядъчен и непретенциозен китюк за който оръжейниците в България си имат достатъчно части а и Аркус като компания, въпреки, че вече не ги произвежда имат наличности на части. Аз поне не съм имал абсолютно никакви технически проблеми с Аркусите си.

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2021, 14:30       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Апр 2014, 17:52
Мнения: 200
Местоположение: София
На вниманието на колегата пуснал темата:

https://www.geodar.org/index.php?route= ... on/contact

Тези продават и употребявано оръжие (поне преди имаше) - най-малкото можете да пипнете някой екземпляр.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 46 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer