logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 08:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2021, 02:52       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
.38 Super написа:
Съгласен съм, но то това му е надеждното на калашника, променят ли много затворната група и му заминава надеждноста.
Изглежда добре, няма какво да си кривя душата.
За сега обаче единствените "калашници" които сериозно ме привличат са или най-простите модели 47 и 74 (последният го имам и разкичиш повечето боклуци от него),
или тея правени в Израел и Швейцария... :DD

Аз бих си направил труда за един български АКМС, но се съмнявам, че такова нещо ще е лесно за намиране и хич няма да е ефтино.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2021, 12:55       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
От минута 5.35 нататък : https://www.youtube.com/watch?v=2Hj0GwB2DWs

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2021, 13:38       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Сеп 2021, 11:25
Мнения: 20
Проблема на системата АК не е толкова липсата на стабилна пикатини база за оптика или липсата на възможност за лесна подмяна на спусъка и цевта(модулност на усм и цев). Големият проблем на системата АК е тънката цев и начина на закрепване на цевта в цевната кутия. При калибър 7.62х39 тези два основни проблема на системната АК водят до големи вибрации на цевта и от там на не добра точност на дистанция 200 и повече метра при калибър 7.62х39. За мен добра точност са стабилни и повтаряеми 1МОА групи. Но тази два проблема почти не влияят при стрелба с 5.45 или 5.56, защото куршума е около два пъти по-лек спрямо 7.62. От там и вибрациите на цевта на АК 74 при 5.45 и 5.56 са много по малки.

Повечето хора стрелят 2 МОА групи на 100 метра от маса с добра упора, защото това са техните възможности, а не на системата. Ако имат АК 74 в 5.45 или 5.56 и стрелят 2 МОА не значи, че АК 74 в 5.45 или 5.56 не може да прави групи 1МOA. Виждал съм хора с пушки за 3К и оптики за 4К които правят 1.5 МОА групи от маса с добра упора. Но това не значи, че системата им не може 0.75 МОА.

В контекста на горното с най-голям кеф бих си купил АК-19 в 5.56. :armed:

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2021, 16:20       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Добре де, до кога ще се съпоставя АК платформата със съвременните?
Какви МОА търсим от оръжие от средата на миналия век, което е направено с коренно различна цел?
И това е оръжие за което в “дебелите” книги от Тула, се пише, че трябва да има 3 от 4 попадения в кръг с диаметър от 15см на 100м? И при това не от маса и опора …
Уж сме “оръжеен форум” а все си дъвчем едни и същи ла*на !


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2021, 16:31       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Сеп 2021, 11:25
Мнения: 20
Качествен АК 74 в 5.45 и 5.56 може да прави групи от 1МОА. И напълно покрива стандартите на НАТО за щурмова карабина.

Това, че решенията в българската армия ги взимат секретарки, а не хора с опит като теб. Е проблем лично наш си. Докато не си направим партия ние хората с ум, сърце и оръжие. Ще ни управляват секлецарките. В България нямаме дори NRA. Всеки връзкар от БКП то си прави партия, дори вече и приятелите на Жоро Илиев висящи нон стоп в дискотека Нерон на времето имат мерак да ни управляват. Просто сме се отпуснали и чакаме някой да ни оправи. За да стигнем до там най-добрата "алтернатива" да е един уличен простак селски хитрец от Банкя. Е ние сме си виновни. Една партия се прави с 5000 подписа. Кой ли не ни се изреди. То не бяха даскали по марксизъм като Костов, то не беше "Цар" с гол гъз, то не беше пъдар на ТодАр Живков... До пълното дъно сега. Тука се караме има ли ковид няма ли. Вместо да се организираме и да си направим партия или поне наша NRA.

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2021, 18:47       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Нов калашник с напълно променена конструкция. Ще им трябват поне 10 години (а като гледам какво са създали и 15) за да отстрянят недостатъците. Нито АК, нито АР са създадени в днешния си вид за един ден. Десетилетия са отишли. А всички знаем възможностите на 7,62х39, 5,56 и 5,45 като патрони. Не очаквайте нещо по-голямо или изключително.
На мен АР-15 ми харесва достатъчно, без да е идеална. А след 15 години, я камилата, я камиларя! Живеем днес! :-)

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2021, 20:00       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Е точно така се получи и с проекта им за АК-308


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2021, 23:00       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
DDD написа:
Нов калашник с напълно променена конструкция.

Семи-ауто пушка за спортисти и оръжейни фетишисти, които кълват на "модулното", без такова въобще на практика да им е нужно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2021, 09:41       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
ubboto написа:
DDD написа:
Нов калашник с напълно променена конструкция.

Семи-ауто пушка за спортисти и оръжейни фетишисти, които кълват на "модулното", без такова въобще на практика да им е нужно.

Ubboto, не си наясно, модулността е много важна, както за състезатели и спортисти, така и за армията. Те, руснаците не са прости и знаят какво искат, само дето са технологично малко по-назад.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2021, 10:06       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
DDD написа:
Ubboto, не си наясно, модулността е много важна, както за състезатели и спортисти, така и за армията.

Колко е важна модулността за спортистите - да, нито съм наясно, нито ме и вълнува. Никъв шанс иначе от въпросния "калашник" военните дори да се заинтригуват, камо ли успешно да премине през всичките им изпитания. От друга страна обаче, с модулен "калашник" на рейнджа - определено ще си хитът на сезона. А и ако нямаш и трите "ъпъра" - се губи гъзарията. PDT_Armataz_01_22 Поне два трябва да имаш, за да менкаш калибрите в зависимост от сцената. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2021, 12:28       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Сеп 2021, 11:25
Мнения: 20
Мисля, че АК 19 в калибър 5.56 NATO напълно покрива изискванията на NATO за щурмова карабина. Ако Арсенал купи лиценза от руснаците може да започне да го произвежда. Както военен вариант така и за цивилния пазар. Друг е въпросът дали им се плаща за лиценза на АК 19.

Модулността на цев и усм е много важна за спортистите и любителите на оръжията. Но липсата на модулност едва ли ще е проблем за армията и полицията, където държавата ще поеме подмяната на амортизираната цев и други части от оръжието.

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2021, 19:49       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Гледах този клип:
https://www.rbth.com/science-and-tech/3 ... looks-like
Озвучен на руски, че ми е по-лесно да ги разбирам :DD :DD :DD
Първо - да ги похвалим, че все пак дерзаят и се развиват напред, макар и със закъснение и с бавни темпове.

Личната ми критика: Не може полуавтоматична карабина, с претенция за насоченост към цивилния пазар, пък и не само, да няма опция за освобождаване на пълнителя с един пръст (както е при ар15), опция за зареждане с лява и дясна ръка без да се чанчиш и кривиш, опция за затворна задръжка.
Изключая по дефолт надеждност и точност на полуавтоматичната карабина, без наличието на горните екстри аз не бих харчил пари и не бих хабил разрешителни.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2021, 18:30       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Amazon написа:
Аз бих си направил труда за един български АКМС, но се съмнявам, че такова нещо ще е лесно за намиране и хич няма да е ефтино.
Така е но наистина на мене не ми трябва повече от един калашник.
За сега полският кит на Тантал с американски ресивър и американска нехромирана цев ми дават отлична групираност, освен това и предпазителя е на същото место като на АР-а ми, с двете пушки се работи почти идентично, което съм търсил умишлено. Сега му намерих и подходящ мерник за кутията отзад и се надявам да го подкарам зимата като стане по-приятно за стреляне навънка, да видиме как ще се държи със железните мерници.
Български калашник с фрезована кутия е добре, старите китайски калашници с дебелите цеви също са много добри ако успееш да намериш вече такъв.
Аз имах и го продадох 98ма за $300, да се таковам у кратуната... :evil:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2021, 19:55       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
А имаш ли представа колко са дебели китайските цеви?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2021, 00:02       Заглавие:  Re: Нова Калаш на хоризонта
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Сеп 2021, 11:25
Мнения: 20
Много ме радва твоят интерес към АК братко по оръжие. Един мъж трябва да има задължително АК, револвер в .357 Magnum и поне един нож на Cold Steel. :armed:

Ето точни размери на различните видове китайски АК. http://southernoutdoorlife.com/mousegun ... /mak90.htm

А това е пещерата на Аладин за АК! :armed: Тук има всичко! https://www.theakforum.net/forums/

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer