logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 17:39       Заглавие:  Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Здравейте колеги,
Днес ще направя едно (не)честно сравнение между Glock 19, gen 5 и съвсем новичкия Walther PDP. Защо пиша, че сравнението е (не)честно – това са два различни пистолета и основната разлика е дължината на цевта, затова сравнението не е много справедливо. Валтерът е пълноразмерен пистолет с 4.5 инчова цев, но сравнението е напълно допустимо, тъй като това са два страйкър пистолета от утвърдени марки.


Прикачени файлове:
viber_image_2021-09-20_18-33-55-046.jpg
viber_image_2021-09-20_18-33-55-046.jpg [ 241.12 KiB | Прегледано 3949 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 17:41       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Ще започна от това защо взех и Валтера – ергонимиката му е наистина впечатляваща, спусъкът също. Това няма да е ревю, в което ще ви убеждавам кое е по-добро (нямам този навик и никога не го правя, нито това ми е работата :-) ), а ще разкажа защо го взех, впечатления и скромни резултати. Да се върна на въпроса „защо“ – бях харесал HK VP 9, пробвах го и беше отличен като ергономика и спусък, но……….да се намери на пазара HK е почти чудо, затова започна търсене на пистолет със сходни характеристики. Така (случайно) открих Walther PDP – той е съвсем нов модел от 2021 г. и няма тук да пиша характеристики, които всеки може да види в нета. Преди него гледах и Берета APX, и Таурус, и Смит, Зиг 320, CZ….но изборът падна върху новия модел PDP.


Последна промяна Forger на 30 Сеп 2021, 17:49, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 17:42       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Да започвам, без повече обяснения – първо дребните неща, които правят впечатление в сравнението с Глок 19. Започвам от първото, което пипаш (дори преди самия пистолет) – кутията. Ами какво да кажа, отлична изработка, пипналия са я, много по-готина от тази на Глок. Това е незначителна дреболия, но прави впечатление, ако щете – дори и книжката с упътването е по-качествена (Валтер са се поохарчили, а Глок пестят, но това са наистина незначителни неща).


Прикачени файлове:
viber_image_2021-09-20_18-33-54-902.jpg
viber_image_2021-09-20_18-33-54-902.jpg [ 220.25 KiB | Прегледано 3947 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 17:44       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Валтерът...


Прикачени файлове:
viber_image_2021-09-20_18-33-54-869.jpg
viber_image_2021-09-20_18-33-54-869.jpg [ 223.18 KiB | Прегледано 3946 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 17:45       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
...и кутията... :-)


Прикачени файлове:
viber_image_2021-09-20_18-33-55-140.jpg
viber_image_2021-09-20_18-33-55-140.jpg [ 216.94 KiB | Прегледано 3945 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 17:49       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Какво влиза в цената освен пистолета: обичайните два пълнителя и пластмасова пълначка (при Глок получаваш и пластмасов шомпол и четка). Пълнителите са метални, произведени в Италия. Сравнение с Глок: пълнителят на Валтера е с по-мека пружина и се зарежда осезаемо по-лесно. Пълначката също е по-удобна и работи по-лесно от тази на Глок. Меката пружина на Валтера обаче потенциално може да е проблемна в хода на експлоатация (това ще го установим). Недостатък при Валтер - пълнители не се намират лисно и са скъпи, а както един познат казва: "Пълнителите на Глок са най-издръжливите, яки и достъпни на пазара" :-)


Прикачени файлове:
viber_image_2021-09-30_17-21-00-110.jpg
viber_image_2021-09-30_17-21-00-110.jpg [ 248.82 KiB | Прегледано 3943 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 17:52       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Удобство и ергономика – за мен лично в тази категория лидер е Валтера, защото при него има условия за дълбок и стабилен хват. Текстурата и насечката на ръкохватката е много приятна, не е агресивна (като при CZ например). Всъщност възможността за по-добър хват е основният ми мотив, за да купя Валтера. Разбирам, че е въпрос на лична преценка, но всяко ревю е субективно в някаква степен  Моят Глок е пета генерация и има един доста неприятен изрез на ръкохватката (знам защо е направен, но това не означава, че ми е приятно при стрелба). Освен това го махнаха на по-късната серия на петото поколение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 17:55       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Мерни прибори – в тази категория печели Глок със своите тритиеви, светещи мерник и мушка. Тези на Валтер са ОК, но само толкова. Може да се сменят също с такива от Глок (съвместими са), но това е допълнителен разход. Размерът на трите точки при Валтер е по-малък, което може да окаже влияние на точността на дистанция над 20 метра. Сравнението е (не)честно защото при Валтер имаме изрязан блок и готовност да се сложи RD.


Прикачени файлове:
InkedInkedviber_image_2021-09-30_17-21-00-164_LI.jpg
InkedInkedviber_image_2021-09-30_17-21-00-164_LI.jpg [ 720.22 KiB | Прегледано 3941 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 18:01       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Много добро ревю колега.
Когато избирах пищов, по подобен начин го избрах, а не "Глок" или нищо.

Единствено и аз като недостатък бих посочил мерните прибори. Затова обмислях смяна на моите. Както и пълнителите...тегава е цената.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 18:11       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Сега за най-важното: спусък, реална стрелба, резултати и управление на отката.
Спусъкът е много по-впечатляващ от стоковия на Глок 19, gen 5. Няма как в ревю да ви разкажа и пресъздам усещане, но ще го опиша като много лек и със сравнително къс ход. Ресетът също е къс. Ако имате G19/17 от пето поколение и не сте пипали спусъка, то Валтерът печели, но ако сте правили подобрения – лесно ще го биете. Отзивите на трима колеги също бяха отлични (единият специално има много повече опит от мен).
Сега за управлението на отката – ще го кажа така: различно от Глок, вероятно поради разликата в хвата, ъгъла на ръкохватката или различния спусък и изисква малко свикване. Като цяло откатът не е неприятен, управлява се лесно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 18:12       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
rosen71 написа:
Много добро ревю колега.
Когато избирах пищов, по подобен начин го избрах, а не "Глок" или нищо.

Единствено и аз като недостатък бих посочил мерните прибори. Затова обмислях смяна на моите. Както и пълнителите...тегава е цената.

Благодаря :) Аз не правя квалификации за марките или да изпадам в крайности, само споделям опит и впечатления :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 18:49       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Аз пък изобщо не харесвам тази серетация на блока на валтера .
Точно това ми харесва на садилото ,че е изчистен и нищо не стърчи и не ми закача по дрехите .

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 19:07       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Накрая идва реда на практическите тестове: 100 броя Фиоки, куршуми с маса 123 грейна. После стрелба с Глок за сравнение и усещане на оръжието. После следва смяна на стрелеца, за да има независима оценка. Ето и какво се получи – не се усеща как 100 броя заминават, стрелбата е удоволствие. Постиженията зависят от уменията на стрелящия, а не толкова от използваната платформа (това съм го доказал в едно друго ревю за пушките). Нямам никакви претенции, постиженията са скромни, но с Валтера мисля, че се получиха по-добре. При опит основно с Глок стрелящият започва да „кълве“, причината е разликата в спусъка, а също и да отклонява лека в ляво (причината е липсата на навик с ръкохватката на Валтера и различния хват). Ето и първата серия от около 25 изстрела на дистанция около 9 метра.


Прикачени файлове:
W2.jpg
W2.jpg [ 231.93 KiB | Прегледано 3894 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 19:11       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Ето и G19, gen 5 при същите условия.


Прикачени файлове:
G1.jpg
G1.jpg [ 222.49 KiB | Прегледано 3892 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 19:15       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Казах, че не рекламирам и не убеждавам никого...правя си удоволствие. Ето и изводите по мое скромно мнение:
1. Ергономия - Валтера печели с много;
2. Мерни прибори - Глок печели с много;
3. Точност - не аз съм критерия за точност и добра стрелба - затова приемам ги за равни;


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer