logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2021, 18:33       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
MantuS написа:


Да пожелаем на "Матега" да дерзаят и да се развиват още повече :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2021, 21:24       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rosen71 написа:
Бих желал Геле да каже как усеща разликата м/у моя и твоя.


Какъв съм аз, та да казвам?! PDT_Armataz_01_22 Някои стандартни упражнения просто не ми се получават така, както аз искам, с "валтерите" и новото полимерно "чезе". Но, винаги я има вероятността грешката да е в моя телевизор. Затова много ще се радвам, ако други колеги също пробват NO FAIL BILL DRILL примерно (дрил, признат от най-големите в пистолетното стреляне) и споделят (видео) и/ или просто резултати. Колкото по-голям POOL от обективна информация имаме - толкова по-релевантно и ще е мнението по въпроса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2021, 22:31       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
Какъв съм аз, та да казвам


Имах предвид би ли казал да си усетил разлика м/у двата спусъка.

А "хвата", определено си иска тренировки.
Аз, като заклет "анти-Глокаджия" все го държах като садило...обаче наскоро взех един Г19 еърсофт за малката да си тренира, и останах учуден от това как почна да ми харесва като "хват". Сега съм на път да пробвам с истински Г19, и да видя какво ще е усещането.

Спусъка е друга бира...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2021, 21:58       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rosen71 написа:
Имах предвид би ли казал да си усетил разлика м/у двата спусъка.


И двата много ми харесват - не мога да кажа така по спомени. :-) PDP също е много красив, прибран и пипнат отвсякъде пищов - а аз съм маниак на тънкия детайл.

Но и двата "валтера", заедно с CZ P-10, за мен приключват в момента, в който трябва да ги настъпя на макс. Със стоков Г17 и фабрични S&B патрони, консистенто си свалям NO FAIL BILL DRILL-a под 3 секунди (и то със смотано и бавно вадене):

https://www.youtube.com/watch?v=ieLytT1k09w

Със стоков Г34 падам и на под 2,50 сек. С горецитираните полимерки, обаче - не мога. :-) Играят ми повече в ръцете (а аз принципно съм здрав в ръцете) повече отколкото трябва.

Но, пак, грешката може и да е в моя телевизор.

А от чисто приложна гледна точка, най-новият ФБР куал за пищов се стреля само на триплети и петплети. ДУБЛЕТЪТ окончателно отпадна като концепция.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2021, 22:07       Заглавие:  Re: Едно (не)честно сравнение - Walther PDP vs Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rosen71 написа:
...обаче наскоро взех един Г19 еърсофт за малката да си тренира, и останах учуден от това как почна да ми харесва като "хват"


То хватът трябва да почне да ти харесва, когИ го настъпиш пищова на макс за време и точност. Полимерките като цяло са леки и си рипат доволно (изключая Зиг П-320 Х-5). И тясна заоблена дръжка - не ти е много оферта. На Глока както обема на дръжката, така и ръбовете по нея - си изиграват ролята.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer