logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2021, 20:57       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
dobri написа:
Абе чукча писател, туй че двама, трима сте излезли с идивидуални бележки, не прави лова групов.

Ей добре му го каза на измисления юрист с дриловете.
Няма такъв смях в съдебната зала. ...
Юриста да поиска почивка от съдията..., Че трябва да си прегледа лекциите
PDT_Armataz_01_22

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2021, 21:39       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
PufGun написа:
Ей добре му го каза на измисления юрист с дриловете.
Няма такъв смях в съдебната зала. ...
Юриста да поиска почивка от съдията..., Че трябва да си прегледа лекциите

Вместо поне малко срам да те хване, че не знаеш колко патрона имаш право по закон да сложиш в полуавтоматичната си карабина (а се пишеш големия ловец) - тръгнал си с мене да се драчиш! Инак не знам на мене какво ми е измислено и какво не, но заради теб лично - и мен ме е срам, че и аз съм завършил в В.Търново! А в лексиката на Посейдона по твой адрес на този етап ме спира да вляза единствено това, че все още съм действащ служител, и това би ми било под достойнството!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2021, 22:03       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
dobri написа:
Абе чукча писател, туй че двама, трима сте излезли с идивидуални бележки, не прави лова групов.

В интерес на истината, от лов никога не съм се вълнувал, и щом казУваш, че ако се съберете утре 5 човека, наредите се един до друг, и се разпукате наедно с карабините - това може да мине с индивидуални бележки, ми - окей!

Само че по закон, "подборното ловуване" е ловностопанско мероприятие за поддържане на дивечови запаси при определени възрастова структура, полово съотношение и трофейни качества. Ха обясни сега на чукча, моля, как стрелбата по хартиени и/ или метални мишени с таймер се вписва в това в червеното?! Чукча читател, и то много внимателен!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 04:54       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ubboto написа:
PufGun написа:
Ей добре му го каза на измисления юрист с дриловете.
Няма такъв смях в съдебната зала. ...
Юриста да поиска почивка от съдията..., Че трябва да си прегледа лекциите

Вместо поне малко срам да те хване, че не знаеш колко патрона имаш право по закон да сложиш в полуавтоматичната си карабина (а се пишеш големия ловец) - тръгнал си с мене да се драчиш! Инак не знам на мене какво ми е измислено и какво не, но заради теб лично - и мен ме е срам, че и аз съм завършил в В.Търново! А в лексиката на Посейдона по твой адрес на този етап ме спира да вляза единствено това, че все още съм действащ служител, и това би ми било под достойнството!

Пълнителя е за 4 патрона. Слагам в него 3 патрона. Дърпам затвора назад и пускам без да съпроводя частите напред....така се получава една проста математика за това с колко трябва да е заредено оръжието.
И а и една опция да си ги сложа патрончетата вдясно от мен и след изстрел оръжието е на затворна задръжка...пускам патрон в цевта и на затворна ...
И това не ти ли стига да потдържаш едно ниво необходимо за точна стрелба или да кажем за прецизна ....дрилове та дрилове. Къде бай обикновен картофел е чувал за дриловете на Пат Мат Намутара с тениска / хавлия висяша захачена отпред на колана на дънките.

П.П. Той и пъдпъдъка се ловува индивидуално с чинно попълнена индивидуална бележка, но я виж по колко ловци се събират ... И като ги видиш ще кажеш, че е групово.
Стига бъди сериозен.
Пак да кажа такова стрелбише дето го искате няма.
Лицензите са пари, а пари не се хвърлят на вятъра дори и да имаш много пари.
Парите са отработено време + физически или интелектуален труд ...

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 08:40       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Не че нещо ама попрекалявате


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 10:37       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Да приключите с прекаляването, защото трябва да ви е ясно, че стрелба в гората или на полето по мишени с бележка за лов не е съвсем законно.

Защо? - ако някой иска да пробва, да ми каже кога и къде ще стреля, ще му пратя едни хора, и после ще си гледа разрешително само на снимка.
Фактът, че масово се практикува от ловците, не го прави законен.

Не пишете и тука глупости, че все пак и някой кос-аджия може да чете все пак.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 12:41       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
rosen71 написа:
Да приключите с прекаляването, защото трябва да ви е ясно, че стрелба в гората или на полето по мишени с бележка за лов не е съвсем законно.

Защо? - ако някой иска да пробва, да ми каже кога и къде ще стреля, ще му пратя едни хора, и после ще си гледа разрешително само на снимка.
Фактът, че масово се практикува от ловците, не го прави законен.

Не пишете и тука глупости, че все пак и някой кос-аджия може да чете все пак.

Това с глупостите важи и за теб :)
Ако се чудиш какво ……. Лс


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 15:30       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Ivo III написа:
ubboto написа:
п.п. Хайде казвайте за новото стрелбище!


незнаем

лично аз лятото ходих в Унгария на военно състезание (не бях стрелял от последното ми в Австрия през 2019)
и изпаднах в ситуация да търся 2 месеца къде да тествах новия си тунер .. и НЕ УСПЯХ да го настроя
ходих .. чак до Плевен, за съжаление не ми стигна времето ...

в хотелската стая в Унгария завих тунера (защото трябваше да почистя компесатора, и го свалих)
и добре че унгарците ми дадоха две сесии по 3 патрона за прострелка ... че горе долу нещо успях да направя на мача (трето място)

и си дадох сметка .. че никакъв спорт не може да има без съоръжения


подиграваме се на колегите от динамичната, че не могат да умерят нищо на 200 метра
ами .. реално къде да тренират ?

ходят на един мач (за да са изрядни пред КОС), на година .. но дори и да искат - те няма къде дори да си проверят пушките как стрелят

дори и за 100 метра .. е мъчително да се намери къде да се стреля
повечето стрелбища имат едни безумни маси - където освен някой ловец да провери, че влиза в мишаната .. за друго не става
легнал .. нямат опции 99%

ПП: Т-Клас се разви в миналото защото ходехме поне по един път, и често пъти по два пъти на месец на военнен полигон, сега спряхме и .. закономерно състезателите намаляват бавно, но с постоянен тренд

Това е точно така, защото занимаващите се с динамична стрелба с дългоцевно нарезо оръжие нямаме достъп да тренираме до същински полигон с адекватна дълбочина, какъвто например е полигонът ,,Црънча". Ситуацията към днешна дата в България, е такава, че полигоните с достатъчна дълбочина, са тези създадени и използвани от Българската армия, т.е. става дума за съоръжения, собственост на Министерството на отбраната. А, като няма реален достъп на състезатели по динамична стрелба до такива съоръжения, така и ще бъде.
И не всички отбиват номера само с по едно състезание на година за дългоцевно нарезно оръжие, колкото за доказване пред МВР-КОС упражняването на реална спортно-състезателна дейност и заверка на спортно-състезателна година пред Сдружение ,,Българска федерация по динамична стрелба",а ходим, за да участваме в състезания и по-често.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 15:40       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
rosen71 написа:
ако някой иска да пробва, да ми каже кога и къде ще стреля, ще му пратя едни хора, и после ще си гледа разрешително само на снимка.


Кога - утре
Къде - каменната кариера над Пирдоп
Ако може само да са повече хора, че най-вероятно ще са трима стрелящите.
Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 16:01       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
rosen71 написа:
ubboto написа:
инвестицията ти е да си набучиш мишени, и най-много за една отцепка през деня.


Абе не е точно така....

Да изградиш модерно стрелбище от нулата, е друга бира. Но началото е едно и също.
За да сведеш инвестицията до минимум, се изисква терен с подходяща топография. Такива терени в 99% от случаите са държавни или общински, и придобиването им е твърде сложен и скъп процес, независимо че в момента да кажем представляват някакви необитаеми пущинаци и никой никога не се е сещал за тях. Обаче в момента, в който някой прояви "инвестиционно намерение", веднага бюрократичната машина се задейства с неимоверна сила и ентусиазъм.
А придобиването на такъв частен терен е още по-скъпо начинание.

И срещата с непробиваемата бюрократична стена е доста неприятна, тъй като единствената й цел е да ти попречат в начинанието.


Придобиването на терени(недвижими поземлени имоти), със статут на частна държавна собственост или частна общинска собственост е трудно и скъпо начинание, но има други правни възможности, съществуващи в Закона за държавната собственост(ДДС) и Правилника за прилагане на Закона за бежанската собственост(ППЗДС), които позволяват на спортна организация, която е субект-юридическо лице с нестопанска цел (а спортните клубове, членове на ,,БФДС", са именно лицензирани спортни организации-ЮЛ с нестопанска цел), да сключват договори за наем, за ползване н имоти със статут на частна държавна собственост, без провеждането на тръжна процедура, защото имоти-частна държавна собственост, могат да се предоставят под наем без търг на юридически лица с нестопанска цел, определени за осъществяване на общественополезна дейност (за справка по.14, ал.2 от ППЗДС), при условие, че същите имоти се използват за чисто спортни цели, а не за осъществяване на стопанска дейност. Демек, за стрелбище, на което да се учат и да тренират състезатели-аматьори, членове на надлежно лицензиран спортен клуб, а не стрелбище-търговски обект, чрез експлоатацията, на който да се реализират приходи. Има я тази правна възможност.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 17:08       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Ivo III написа:
rosen71 написа:
Ivo III написа:
пишеш и мислиш за комерсиално стрелбище
а ние за спортно, на клуб или организация


И каква е разликата с модерно спортно или комерсиално стрелбище в инвестицията??? Никаква.
Даже бих казал, че спортното би следвало да има по-високи изисквания отколкото комерсиалното.

Това, което съм писал, е еднакво с мъките по комерсиално или спортно.
Изискванията за комерсиално са даже по-малки.


например .. може да има стрелбище - от полеви тип, без никакви съоръжения, без търговийка и склад
използвайки защитни съоръжения от естествен характер .. или една поляна с естествени бекстопове


Точно! За такова стрелбище от полеви тип, е подходящ недвижим имот-частна държавна собственост, нает по реда на чл.14, ал.2 от ППЗДС,, ако се наема от юридическо лице с нестопанска цел, предмазначено за общественополезна дейност(спортно-тренировъчна дейност), а не за осъществяване на стопанска дейност, т.е. не е търговски обект. Дори и процедурата за това е облекчена.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 18:57       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Цитат:
Цитат:
например .. може да има стрелбище - от полеви тип, без никакви съоръжения, без търговийка и склад
използвайки защитни съоръжения от естествен характер .. или една поляна с естествени бекстопове


Точно! За такова стрелбище от полеви тип, е подходящ недвижим имот-частна държавна собственост, нает по реда на чл.14, ал.2 от ППЗДС,, ако се наема от юридическо лице с нестопанска цел, предмазначено за общественополезна дейност(спортно-тренировъчна дейност), а не за осъществяване на стопанска дейност, т.е. не е търговски обект. Дори и процедурата за това е облекчена.


да де, но готови стрелбища които чакат да се наемат няма :)
трябва да се наеме земята и да се пристъпи към сменя на предначение и след това въвеждане в експлоатация като спортен обект
и понеже клубовете са аматьорски, а не професионални .. няма кой да отдели ресурс за това начинание

но един ден .. може и да има такива хора

днес
реално 99% от клубовете са с нищожна членска маса, основно съществуващи за бележки пред КОС
но пък бУлгарина не може да се сдружава и се цепи и рои .. и като че ли няма да има силни клубове с ресурс да го направят
и от там .. опират до това да .. се хранят на ресторант, вместо на комунален стол :)

и така

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 20:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
Цитат:
Цитат:
например .. може да има стрелбище - от полеви тип, без никакви съоръжения, без търговийка и склад
използвайки защитни съоръжения от естествен характер .. или една поляна с естествени бекстопове


Точно! За такова стрелбище от полеви тип, е подходящ недвижим имот-частна държавна собственост, нает по реда на чл.14, ал.2 от ППЗДС,, ако се наема от юридическо лице с нестопанска цел, предмазначено за общественополезна дейност(спортно-тренировъчна дейност), а не за осъществяване на стопанска дейност, т.е. не е търговски обект. Дори и процедурата за това е облекчена.


да де, но готови стрелбища които чакат да се наемат няма :)
трябва да се наеме земята и да се пристъпи към сменя на предначение и след това въвеждане в експлоатация като спортен обект
и понеже клубовете са аматьорски, а не професионални .. няма кой да отдели ресурс за това начинание

но един ден .. може и да има такива хора

днес
реално 99% от клубовете са с нищожна членска маса, основно съществуващи за бележки пред КОС
но пък бУлгарина не може да се сдружава и се цепи и рои .. и като че ли няма да има силни клубове с ресурс да го направят
и от там .. опират до това да .. се хранят на ресторант, вместо на комунален стол :)

и така

PDT_Armataz_01_24
:DD
Дойдохте на моята истина за химерата

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 21:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Ivo III написа:
Цитат:
Цитат:
например .. може да има стрелбище - от полеви тип, без никакви съоръжения, без търговийка и склад
използвайки защитни съоръжения от естествен характер .. или една поляна с естествени бекстопове


Точно! За такова стрелбище от полеви тип, е подходящ недвижим имот-частна държавна собственост, нает по реда на чл.14, ал.2 от ППЗДС,, ако се наема от юридическо лице с нестопанска цел, предмазначено за общественополезна дейност(спортно-тренировъчна дейност), а не за осъществяване на стопанска дейност, т.е. не е търговски обект. Дори и процедурата за това е облекчена.


да де, но готови стрелбища които чакат да се наемат няма :)
трябва да се наеме земята и да се пристъпи към сменя на предначение и след това въвеждане в експлоатация като спортен обект
и понеже клубовете са аматьорски, а не професионални .. няма кой да отдели ресурс за това начинание

но един ден .. може и да има такива хора

днес
реално 99% от клубовете са с нищожна членска маса, основно съществуващи за бележки пред КОС
но пък бУлгарина не може да се сдружава и се цепи и рои .. и като че ли няма да има силни клубове с ресурс да го направят
и от там .. опират до това да .. се хранят на ресторант, вместо на комунален стол :)

и така

УВИ, много вярно! За да се реализира дори такова стрелбище от полеви тип, се изисква доста сериозен финансов ресурс, който няма да бъде алокиран от средностатистическите членове на спортни клубове.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2021, 12:22       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
не е до пари, а до екип
навремето нас ни спряха за Ихтиман, поради липса на нормативна база .. е написахме я
какви пари? никакви .. само труд на екипа :D

вече в нормативната база е записано .. че може да се направи стрелбище и без да се инвестира в строежи, както и без складови бази и постоянни охрани
един вид - от полеви тип, с защитни съоръжения от естествен вид и т.н. възможности


но у нас всеки си е крива ракета, иска да е вожд, и се цепи, и завлича една малка група и енергията се разпилява
т.е. правим точно обратното на завета на хан Кубрат

но един ден, може и да се събере екип, които да го направи

комерсиалните стрелбища не са лоши, има място и за тях
но там има добавена цена, за да се храни стопанина .. което си има своята цена
но за да има сериозно стреляне - трябва да има и отговарящи на доходите на масовия стрелец - цени и условия или комунални стрелбища :)

колко души от пишещите се хранят всеки ден .. на класен ресторант и пият кафе само на лъскави кафенета?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer