logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 21:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 13:53       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
kanartikin написа:
Добре, със огромно извинение, за моята неподготвеност, наистина не съм се замислял за това и нямам насложено инфо по темата, но:
Имам над 16 дкр. в гората в Родопите и ми стои така.
Извън населено място е и най близкото такова, е на 2км.
Много съм си мислил, как мога да го напрявя полезно освен за бягство от цивилизацията.
Мога ли да го спретна като място за стреляне под някакъв вид?
Земята си е моя и се води ливада.
Спрятам къщата за гости и стрелбище.
На близо е Смолян.
Вероятно ще има спънки, вярно няма пазар, но пък нека само да капе, а и вечерите ще бъдат весели...а и "вампира" ми, е от кротките и разбраните...

Слагаш на масата вкъщи, документ за собственост, актуална скица на имота /не знам там има ли кадастър/,
предварително се снабдяващ със достоверна информация:
1. Попада ли имота в Натура
2. От службата по земеделие - има ли наложени някакви ограничения по имота - може да са от всякакъв характер /например в граници на вододайна зона/
3. От регионално подразделенито на еко министерството, да няма в, около, под, над, в близост до имота накакъв хабитат на нещо птичка, бръмбар, ухански прилеп и т.н.
4. информация, до имота или в близост, има ли УПИ-та ако има с какво предназначение са.
5. Информация за инфраструктурата до и около имота, пътища, подземна и наземна и т.н.
С това всичко на масата плюс "Наредбата за изграждане на спортни обекти извън .........," сядаш и получаваш груба предства дали това може да се случи.

Със сигурност нещо съм пропуснал, но за начало и това горе-долу стига.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 14:10       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Благодаря!! :tu:
Нека видим:

Слагаш на масата вкъщи, документ за собственост, актуална скица на имота /не знам там има ли кадастър/,
предварително се снабдяващ със достоверна информация:
--Имам всичко това, на мое име!

1. Попада ли имота в Натура -
--НЕ, не е в НАТУРА!

2. От службата по земеделие - има ли наложени някакви ограничения по имота - може да са от всякакъв характер /например в граници на вододайна зона/
--НЕ, няма, дори участва в евро програма за Държавен фонд земеделие и имам всички разрешени за произвидител. Задължиха ме!

3. От регионално подразделенито на еко министерството, да няма в, около, под, над, в близост до имота накакъв хабитат на нещо птичка, бръмбар, ухански прилеп и т.н.
-- Няма! Води се ловна зона!

4. информация, до имота или в близост, има ли УПИ-та ако има с какво предназначение са.
--ИМА - УПИ, което съм извадил аз, за да направя къщата за гости!

5. Информация за инфраструктурата до и около имота, пътища, подземна и наземна и т.н.
--Единственият път, който стига до там, е много лош мек път подходящ само за екстремен мотоциклетизъм, камиони и джипове.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 14:17       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Щом е така, успех в начинанието!

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 14:28       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
strike написа:
Щом е така, успех в начинанието!

Благодаря още веднъж!
Ще трябва да го огледам по отблизо този вариант!
За мен, това е ново и непознато...и ще трябва да събера доста информация и поразпитам, преди да "скоча в брашното"
Все пак е идея.
:tu:

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 15:28       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
strike написа:
Със сигурност нещо съм пропуснал, но за начало и това горе-долу стига.


Пропуснал си най-важното....височайшото благоволение на кмета и общинския съвет на съответната община, от които зависи промяна на предназначението на земята.
Дългите и трудни процедури са направени само и единствено за да пречат на прогреса :)

Така са и повечето нормативни уредби у нас - дадено нещо не зависи от документация, а от личното желание на височайшата особа, наречена държавен служител (лайнопроизводител).

За ловните дружинки стрелбата с дребни сачми на изпита не попада в категорията за стрелбища, а за нарезно - вече попада и си има обособени такива.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 16:36       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
b5202s написа:
Ivo III написа:
в горски фонд .. обаче не може да има стрелбище - заради сменята на предназначение
заради зелените дето излезнаха и блокираха орлов мост .. и ни прецакаха промяната


А ми съществуващите за ловна стрелба. Това в Иваняне София - Запад вярно е в полето, но нещо не може да е така. Онова на което карах аз курса беше точно в гората.

Дали ще стреляш на лов или на тренировка каква е разликата? Важното е да регламентирано. Вместо в бележката да пише дивя свиня пише, тренировка. Иван, Драган, и т.н. Дата, място. Плащаш и това е. Ясно е от къде на къде се стреля и ако те хване горския с пушката не където трябва (огневата линия) си го отнасяш по закона за лова. Няма да ходиш до мишените въоръжен.

Според мен определено има на каква база да се стъпи, може би трябва да с побутне. Ако някой преди 5 години ми беше казал късо за лов щях да кажа, че е луд сега имам. Супресори? Не е като да не сте доказали, че го можете.

Сега колко време ще продължи авантата е друга работа, може и тренда да се смени глобално, но ние си ги избираме дето се казва.



всяка площадка за стрелба, трябва да има съответните безопасни остояния и съоръжения и има издадено разрешение за допустимите оръжия

за свинете, и гърменето по полетата .. това си го правят ловците с ловните оръжия
няма как спортист, със спортно оръжие да получи бележка за индивидуален лов :)

то и минавато на червен светофар е така .. ако те хванат, всеки сам си решава

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 16:37       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
rosen71 написа:
strike написа:
Със сигурност нещо съм пропуснал, но за начало и това горе-долу стига.


Пропуснал си най-важното....височайшото благоволение на кмета и общинския съвет на съответната община, от които зависи промяна на предназначението на земята.
Дългите и трудни процедури са направени само и единствено за да пречат на прогреса :)

Така са и повечето нормативни уредби у нас - дадено нещо не зависи от документация, а от личното желание на височайшата особа, наречена държавен служител (лайнопроизводител).

За ловните дружинки стрелбата с дребни сачми на изпита не попада в категорията за стрелбища, а за нарезно - вече попада и си има обособени такива.


има си закони, и те трябва да се спазват
на който не му харесва - хваща се и променя законите .. хамалогия си е и това

иначе - с драпане на макарите нищо не става :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 17:05       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
има си закони, и те трябва да се спазват
на който не му харесва - хваща се и променя законите .. хамалогия си е и това


ОК, давай да ги променим :)
Дай предложение как да вземем мекото на хляба от "органа"? Нали ако всичко е толкова просто (нещо за което аз отдавна пиша), и ако в закон/наредба ЯСНО са описани условията, които ако изпълниш, да си ОК с разрешителното, как "органа" ще може да ти скъси живота с бюрокрация???

Да, в закона е описано какви са изискванията. Има много места, където тези условия са изпълнени от естествената топография на терена, или изкуствено ще ги направиш.
Само че, както казах, независимо, че си собственик на земята, друг определя как да разполагаш с нея. Това е основния проблем, а не какво пише в наредбата за открити стрелбища.

Та както казах, терен, който би бил подходящ за такива цели, е 99% държавен/общински или в малък % частен.

Ето дай идея как да стане по "лесния" начин. При всички случи имаш промяна на статута на земята, който минава на одобрение от кмета и общинския съвет по место.

И когато има един да каже "къв е тоя дет ша иска да прай стрелбище", и си чао. Или 1-2 каки, дето като чуят думата "оръжие" и изпадат в паника.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 17:28       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
rosen71 написа:
Ivo III написа:
има си закони, и те трябва да се спазват
на който не му харесва - хваща се и променя законите .. хамалогия си е и това


ОК, давай да ги променим :)
Дай предложение как да вземем мекото на хляба от "органа"? Нали ако всичко е толкова просто (нещо за което аз отдавна пиша), и ако в закон/наредба ЯСНО са описани условията, които ако изпълниш, да си ОК с разрешителното, как "органа" ще може да ти скъси живота с бюрокрация???

Да, в закона е описано какви са изискванията. Има много места, където тези условия са изпълнени от естествената топография на терена, или изкуствено ще ги направиш.
Само че, както казах, независимо, че си собственик на земята, друг определя как да разполагаш с нея. Това е основния проблем, а не какво пише в наредбата за открити стрелбища.

Та както казах, терен, който би бил подходящ за такива цели, е 99% държавен/общински или в малък % частен.

Ето дай идея как да стане по "лесния" начин. При всички случи имаш промяна на статута на земята, който минава на одобрение от кмета и общинския съвет по место.

И когато има един да каже "къв е тоя дет ша иска да прай стрелбище", и си чао. Или 1-2 каки, дето като чуят думата "оръжие" и изпадат в паника.



явно си търсиш ... как да не стане

Сори, но всичкото ти писане е такова :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 17:35       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
явно си търсиш ... как да не стане


С удоволствие ще очаквам твоята помощ как да стане.

Можеш да дойдеш на гости на мои разноски за да ми помогнеш.
Естествено безплатно. Щото ако ще плащам, мога и сам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 20:06       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
успяхме в Ихтиман през местния КОС...


Където майката Природа е направила перфектния полиогн, и инвестицията ти наистина е само да си набучиш мишени.

И най-модерното стрелбище с бъбреци:

- не може да ти позволи такава свобода на действие, каквато имаш там;
- не може да ти гарантира безопасността, дадена ни от майката Природа. Един изкуствен насип на бъбрек ако ти е 5-6 метра, там естествените скатове са ти 50-60 метра.

Но ЗАКОНЪТ трябва да се спазва, тут слов нет! Познати след нас бяха отишли с джипките да разиграват различни тактики (влизане и излизане от засади и пр.) с еърсофт-ове, и пак някой буден гЛажданин беше докладвал където трябва, че там се шматкат "въоръжени" индивиди.

Но ако аз отида да стрелям някъде без пари, в същото време някой капиталист губи пари... PDT_Armataz_01_22 ; затова нещата са трудни и струват пари.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 23:44       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Ихтиман беше готино стрелбище :armed:
постреляхме си .. доволно и безплатно

но завърши с големи обрати на съдбата

като ни изтече лиценза и договора, ние сключихме договор с общината за 140лв на месец и започнахме да борим КОС
междувременно общината даде конна база - точно в опасната зона на стрелнището
междувременно започнаха незаконно да копаят и ровят речни насипи и да ги продават в топливо в Ихтиман :D
и направо станв всичко в дупки и ровове (имаме снимки)

ние съответно започнахме процедура по прекратяване на договора на 30те декара .. обаче общината сменя кметове избори драми
и не ни е прекратила договора .. и след някоя година заведе дело срещу клуба да си иска едни 6000лв с лихвите :D
опитахме се да обясним целия обрат - разразвянето, конната база по посока на директисата на стрелба и т.н.
въобще не искаха да ни чуят .. защото новия кмет искаше да си отмъсти на предния дето ни е сключил договора е така по селски да си го менкат

само че .. ние осъдихме общината, и доста солено и излезна, и адвоката намаза с целия хонорар
такава беше сделката - колкото си изкара за него са

та така .. приключи Ихтиман, поне имаме хубави спомени

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2021, 07:13       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
... как да не стане


Когато си пишем ей така за да се дразним....

Ivo III написа:
постреляхме си .. доволно и безплатно

но завърши с големи обрати на съдбата

като ни изтече лиценза и договора, ние сключихме договор с общината за 140лв на месец и започнахме да борим КОС
междувременно общината даде конна база - точно в опасната зона на стрелнището
междувременно започнаха незаконно да копаят и ровят речни насипи и да ги продават в топливо в Ихтиман
и направо станв всичко в дупки и ровове (имаме снимки)

ние съответно започнахме процедура по прекратяване на договора на 30те декара .. обаче общината сменя кметове избори драми
и не ни е прекратила договора .. и след някоя година заведе дело срещу клуба да си иска едни 6000лв с лихвите
опитахме се да обясним целия обрат - разразвянето, конната база по посока на директисата на стрелба и т.н.
въобще не искаха да ни чуят .. защото новия кмет искаше да си отмъсти на предния дето ни е сключил договора е така по селски да си го менкат


Аз какво исках да кажа според тебе??? Че не искам и никой не ми пречи може би?

Това е драмата, другарки и другари :)
Все още много неща зависят от благоволението на някой "другар".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2021, 09:42       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Целта на живота, е живот с цел :)

Няма невъзможни неща, въпроса е колко енергия си готов да вложиш в начинанието!

и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2021, 10:08       Заглавие:  Re: Комуна-лно стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
Няма невъзможни неща, въпроса е колко енергия си готов да вложиш в начинанието!

и т.н.


Имам някакъв поглед отвътре върху случващото се у нас още от 2004 г. (от "Зона - А"), като ти ЛИЧНО направи най-много за развитието на СТРЕЛЯНЕТО в БГ през годините - стрелбища, релоуди, пушки и т.н. и т.н.! Без тебе, щях ли да имам пушка?! Дуки! Още щяхме да сме на първо контролно упражнение от Устава!

И да сме имали някога някъде противоречия, дълбокото УВАЖЕНИЕ от моя страна към тебе и направеното от тебе винаги си е било там!

Също така, не знам кой друг в БГ има повече опит от тебе в успешното борене на машината и бюрокрацията у нас!

Така че моралната ми подкрепа на 100% я имаш, а ако можем с нещо реално да помогнем с младите тигри на добра воля (копане, чистене и пр.) - на линия сме!

РЕСПЕКТ!!! :tu: :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer