logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2022, 09:37       Заглавие:  Re: STAG "Tactical" 16"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Човек, чието мнение високо ценя, ми обърна внимание, че 6.3 lb са всъщност 2.857 кг.
Просто закръглих паунда на 500 гр. - за по-лесно, защото нали съм си мързел...

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2022, 20:54       Заглавие:  Re: STAG "Tactical" 16"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Честито за придобивкаата Иво77 :tu: !!!
И много да се забавляваш с нея :armed: :tu: :DD !
Имам няколко познати със Стагове и всичките са доволни. Дано и теб те радва подобаващо:tu: !

А относно групите - това е група на 100м. с моята ширпотребна, ефтинджос арка на ругер 556:
Изображение
Верно, оптиката и монтажа не бяха и не са ефтинджос, но карабината е - в сравнение с други де.
Та, по отношение на групите - сигурен съм, че за в бъдеще има какво да покажеш и на какво да ни научиш :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2022, 15:13       Заглавие:  Re: STAG "Tactical" 16"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Малко обновяване на информацията от днес на Лозен, 130 изстрела, фабрични С&Б 55 г. (Емо, събрал съм ти гилзи :tu: )

Цел на занятието - опознаване на "госпожицата" (взаимно напасване) при стрелба на максимална скорост при дублети и триплети от 25 метра и по-дълги курсове на стрелба 5-6 изстрела от 9 метра.
Сплитовете между всички изстрели е средно .21 сек.

На първата снимка са показани 5 попадения, като маркираните са триплет, а немаркираните са дублет, следващ триплета.

На втората снимка са показани 7 изстрела, разстояние 9 метра (трябваше да е "бил дрил" - 6, ама...).

За по-добро онагледяване съм ползвал чиста мишена за снимките, като общо взето, това, което се вижда е представително за резултатите през целия ден. Дублетите са средно около 8 см., като имаше и такива от 13-14, а имаше и други от по 2-3.
Казано по друг начин, системата стрелец-арка в моя случай, при стрелба на дублети, от 25 метра, ги
държи в алфа зоната на мишена IPSC - metric, а при 5-6 изстрела на 9 м., попаденията са в "хедбокса".

Засега толкоз... продължаваме да работим и почваме дриловете, че да се видим къде сме и да си следим развитието.


Прикачени файлове:
IMG_20220131_140403.jpg
IMG_20220131_140403.jpg [ 1.6 MiB | Прегледано 2070 пъти ]
IMG_20220131_150950.jpg
IMG_20220131_150950.jpg [ 1.79 MiB | Прегледано 2070 пъти ]

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2022, 17:25       Заглавие:  Re: STAG "Tactical" 16"
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Чудно пушле! Бързо, леко и точно - идеално за спорт.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2022, 22:05       Заглавие:  Re: STAG "Tactical" 16"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
Засега толкоз... продължаваме да работим и почваме дриловете, че да се видим къде сме и да си следим развитието.

Ще станеш ТОП на дриловете, убеден съм (също както с пищова)! С нетърпение чакам резултати и видеа от изпълненията! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2022, 18:45       Заглавие:  Re: STAG "Tactical" 16"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
От днес,
120 изстрела, С&Б 55 г., различни упражнения, като за накрая, (за cool down) реших да поставя началото на сериозното стреляне с "Consistency drill"-а.

Първи опит 10.22 сек. - с една наказателна секунда (един мис) - 11.22 сек.
Пропуснах, защото при прехода към последния ред, забравих за "офсета" и попадението на първия квадрат от реда дойде леко отдолу.
За съжаление, снимах с предна камера и изображението (клипа) е огледално обърнато.

https://youtu.be/m89zUI5Fs8s

Втори опит 8.28 сек. - пак с една наказателна секунда - 9.28 сек.
Този път на последния ред, много си повЕрвах, реших да дам повече скорост при прехода към втория квадрат, като в резултат, изстрела го пуснах след като го бях подминал, та влезе в следващия.

https://youtu.be/D7D4hmAlUt4

Упражнението е много добро за тренировка на стрелба, при която трябва да се взема предвид офсета, поради което изисква контрол и концентрация на всеки изстрел...
Или иначе казано, трябва да мислиш през цялото време.
Смятам, другият път - под 8сек. - чисто минаване.
До месец, живот и здраве - ще го бориме и под 7 :armed:

П.п.
Забравих, гилзите ги изхвърля точно между 3 и 4 часа много константно, т.е. на половин квадратен метър.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: JDredd и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer